PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debriyaj hakkında yardım

obarey
11 Haziran 2015, 16:58
Honda cbr 250r

Geçenlerde 1.5 ay önce motoru boşa alırken sıkıntı yaşıyordum. Servise götürdüm. Debriyaj ayarı yaptık dediler şıkır şıkır oldu vitesler. Şimdi yine boşa alamamaya başladım motoru.
1- bunun sebebi nedir? (hatalı kullanım yaptığım yanlış bişey yağ vs?)
2- debriyaj ayarını kendim yapma şansım var mı?
3- varsa nasıl:)
şimdiden teşekkürler.

Levent
11 Haziran 2015, 17:02
Motosikletin vitesini hareket halinde şıkır şıkır boşa alabiliyor olmanız zaten iyi bir şey değil, 2'den 1'e 1'den 2'ye direk geçer doğrusuda budur,. Siz durduğunuz yerde mi boşa alamıyorsunuz ?

obarey
11 Haziran 2015, 17:05
Motosikletin vitesini hareket halinde şıkır şıkır boşa alabiliyor olmanız zaten iyi bir şey değil, 2'den 1'e 1'den 2'ye direk geçer doğrusuda budur,. Siz durduğunuz yerde mi boşa alamıyorsunuz ?

Evet hocam dururken boşa alamıyorum ya 1 e geçiyo tak diye ya 2 ke geçiyo zart diye. Arkadaşlar debriyajı biraz sal hareket etsin sonra boşa al dediler, nafile.

şıkır şıkır dediğim giderken 1.2.3.4.5.6 arası çok rahatlamıştı.

Mitoqondri
11 Haziran 2015, 17:10
Hocam kitapçığında debriyaj ayarının nasıl yapılması gerektiği yazıyor.. Alın kitapçığı baştan sona okuyun.. Ben zamanında öyle yapmıştım.. Boş zaman buldukça kitap okur gibi okudum.. Hatta sağlam olan debriyaj ayarını bozup, kendim tekrar yaptım.. Sırf pratik olması için.. Dahası internette videolar var izleyin.. Araştırın yani biraz.. :cat:

Levent
11 Haziran 2015, 17:26
Evet hocam dururken boşa alamıyorum ya 1 e geçiyo tak diye ya 2 ke geçiyo zart diye. Arkadaşlar debriyajı biraz sal hareket etsin sonra boşa al dediler, nafile.

şıkır şıkır dediğim giderken 1.2.3.4.5.6 arası çok rahatlamıştı.

Ayağınızın uyguladığı güc basıncını biraz daha nazik bir basınç ile uygulayın geçecektir. Burada ki konu basınç ile alakalı, cünkü birden ikeye geçerken arada boş var, buradan rahat geçmese diğer vitese ulaşamazsınız.

obarey
12 Haziran 2015, 09:34
Hocam kitapçığında debriyaj ayarının nasıl yapılması gerektiği yazıyor.. Alın kitapçığı baştan sona okuyun.. Ben zamanında öyle yapmıştım.. Boş zaman buldukça kitap okur gibi okudum.. Hatta sağlam olan debriyaj ayarını bozup, kendim tekrar yaptım.. Sırf pratik olması için.. Dahası internette videolar var izleyin.. Araştırın yani biraz.. :cat:

teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

teşekkürler.