PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda zirilti

Radioheadd
11 Haziran 2015, 00:08
Arkadaslar herkese merhaba. 2014 cbr250 kullanicisiyim motorum 6000 e geldi ve son 750 km dir ne zaman gaz acsam veya kapatsam boyle zirilti sesi geliyor birde ruzgar esinti sesi gibi ve inanilmaz titremeye basladi artik motosiklet 5 6 devirden sonra inince kosarak wc ye gitmek zorunda kaliyorum bu konu hakkinda yardim alabilirmiyim bi kac tamirciye gosterdim anlamadilar bisi yok dediler gercekten kafayi yemek uzereyim motora binesim gelmiyor saygilar herkese iyi forumlar

4Vaqrant
11 Haziran 2015, 00:16
Hondadir o 5 bin km den sonra yapar 250 km gecikmiş bile sevinmelisiniz

Berkec.
11 Haziran 2015, 00:19
Arkadaslar herkese merhaba. 2014 cbr250 kullanicisiyim motorum 6000 e geldi ve son 750 km dir ne zaman gaz acsam veya kapatsam boyle zirilti sesi geliyor birde ruzgar esinti sesi gibi ve inanilmaz titremeye basladi artik motosiklet 5 6 devirden sonra inince kosarak wc ye gitmek zorunda kaliyorum bu konu hakkinda yardim alabilirmiyim bi kac tamirciye gosterdim anlamadilar bisi yok dediler gercekten kafayi yemek uzereyim motora binesim gelmiyor saygilar herkese iyi forumlar

Nasıl olsa garantisi devam ediyo buradan nedenini öğren sonra Honda nın servisine götür

Radioheadd
11 Haziran 2015, 00:21
2.el aldim bu bir kronik sorun mu olamaz bence daha 6000 nedirki hicbirseey

Berkec.
11 Haziran 2015, 00:23
2.el aldim bu bir kronik sorun mu olamaz bence daha 6000 nedirki hicbirseey

Tek silindir olduğu için biraz titretecektir tabi ama tuvaletini getirecek kadar titreme normal midir bilmiyorum

umuterdogdu
11 Haziran 2015, 00:24
Hondadir o 5 bin km den sonra yapar 250 km gecikmiş bile sevinmelisiniz

nasıl bir kelimedir o yanı ortalama 15 milyar verilen bir motor 5000 km den sonra çöpmü oluyor diyorsun çok büyük bir iddaa uzerındesınız .

Radioheadd
11 Haziran 2015, 00:26
nasıl bir kelimedir o yanı ortalama 15 milyar verilen bir motor 5000 km den sonra çöpmü oluyor diyorsun çok büyük bir iddaa uzerındesınız .
Sana katiliyorum dostum daha 1 yasinda makina ve bir cin mali degil ama bu zirilti sesi kronik olabilir diyenler var cozemedik daha bizde

pcmnyk
11 Haziran 2015, 00:32
anlayamadım ben. zırıltı demişsiniz, rüzgar sesi demişsiniz. şimdi motor yolda giderken vıjjjj diye bi ses gelir normal. motosiklet giderken rüzgar ile etkileşim içinde doğanın kanunu bu siz hızlı koştuğunuzda uğultu duyarsınız misal.sonra lastik yere sürtüyo bundanda ses çıkar. tıkırtı falan gelirse o sorun olur.

umuterdogdu
11 Haziran 2015, 00:34
Sana katiliyorum dostum daha 1 yasinda makina ve bir cin mali degil ama bu zirilti sesi kronik olabilir diyenler var cozemedik daha bizde

cbr 125 r sahibiyim ilk sahibiyim motor 1500 km de 5000 km oldugunda bende bakıcam merak ettım bakalım eger varsa honda çöp demektir :D yok böyle bişey ya biz sırf görsellik içinmmi o parayı verdik yani 125 lik motorlar da var cbr 125 i geçen biz sağlam olsun diye uzun ömürlü olsun diye veriyoruz japon malına parayı saçma saçma konuşup insanı geriyorsunuz .

Acil olarak siz yine bir servise götürün :)

Radioheadd
11 Haziran 2015, 00:36
anlayamadım ben. zırıltı demişsiniz, rüzgar sesi demişsiniz. şimdi motor yolda giderken vıjjjj diye bi ses gelir normal. motosiklet giderken rüzgar ile etkileşim içinde doğanın kanunu bu siz hızlı koştuğunuzda uğultu duyarsınız misal.sonra lastik yere sürtüyo bundanda ses çıkar. tıkırtı falan gelirse o sorun olur.

Hocam nasil bir ses simdi burdan nasil soyliyim şuuuuu şöyle bi ses gazdan ne zaman ceksem elimi eskiden yoktu boyle birsey ayni zamanda ziriltida basladi iste bela gibi birsey oldu anliyamadim

xcom
11 Haziran 2015, 01:37
Hocam nasil bir ses simdi burdan nasil soyliyim şuuuuu şöyle bi ses gazdan ne zaman ceksem elimi eskiden yoktu boyle birsey ayni zamanda ziriltida basladi iste bela gibi birsey oldu anliyamadim

istanbulun neresinden? taksime yakınsan gel yada yolun düşerse bakarız olmadı servise gideriz esengül yakın bana..

bende radiohead dinlerim baya hatta çalarım güzeldir thom abiyi severük :D

seta34
11 Haziran 2015, 01:47
Cbf 250 var bende, ayni motor olan bir arkadasim o sesi silindirden kaynaklandigini soyledi bir parca mi ne vuruyormus ama zarari olmaz dedi, tek teker yapmaktan oluyormus her ne kadar yapmasamda.

BarisC
11 Haziran 2015, 02:30
Cbr ile alakalı zırıltılı bir sorun okumuştum, başka bir forumdan. ama 125 mi 250 mi yoksa 600 mü inan hatırlamıyorum. zararsız bir şey demişlerdi, kronik bir şıngırtı gibi ama sorun olmaz olursa getirine yakın bir konuydu. bulursam özelden atarım linkini, tabi servise götürün ama baksınlar bir :)

MotorKafa
11 Haziran 2015, 08:39
Derdini buradan anlatman zor.
Bir de motor 2. el diyorsun, yani rodajı nasıl yapıldı gerçekten 6.000km'de mi, 6.000km'ye kadar nasıl kullanıldı bilmiyorsun.
Senin derdini çözecek tek yer honda servisi.
Bisiklet tamircilerine götürüp heba etme motorunu

kurubuz
11 Haziran 2015, 09:12
Cbf 1000 lerde 5500 devirde zırıltı yapar, 6000 devirde ses kesilir. Ne yaparsak yapalım kesemedik o sesi. Kafaya takmamak en iyisi.

Radioheadd
11 Haziran 2015, 13:23
istanbulun neresinden? taksime yakınsan gel yada yolun düşerse bakarız olmadı servise gideriz esengül yakın bana..

bende radiohead dinlerim baya hatta çalarım güzeldir thom abiyi severük :D
Bro bankaciyim hafta ici gidemiyorm servislere cumarteside bakmiyorlar

oluroyle
11 Haziran 2015, 13:43
Merhaba,

Ben de bir ara zırıltı duyuyordum,Allah Allah derken , bir baktım , sol ayna camı zırıldıyormuş :cyclopsan sürüş esnasında,sol elimle tutunca zırıltı kesilmişti. Belki de motorla alakalı bir sorun olmayabilirde..