PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : biliyorum söveceksiniz ama...

burak.findik
07 Haziran 2015, 00:21
Herkese iyi akşamlar..forumun yıllardır takipçisiyim,yani hemen hemen bu konudaki herşeyi okudum..şimdiye kadar x treme max ve venox 250 sahibi oldum..arkadaşlar amacım uzun yolda en az yakıt ve en rahat şekilde çevre illere geziler yapmak..beklentim 90-100 km hızla otobanda bayılmayan su soğutmalı bir motor almak..uzun yol yapanların goruslerini merak etmekteyim.chopper bana uzun yolda pek rahat gelmedi ki o yüzden birçok yolculuğa x treme maxımla çıkmayı tercih ettim..ama oda 150 cc ve hava soğutmalı olduğu için malumunuz...mumkunse chopper ve racing dışında 10000 tl butceyle ne alabilir ve yolculuktan dibine kadar keyf alabilirim?..bu arada boy 1.90 kilo 117..cevap veren deneyim sahiplerine çok teşekkür eder beraber uzun uzun yolculuklar yapmayı dilerim..

Mengu16
07 Haziran 2015, 00:24
Bajaj Pulsar alabilirsiniz uzun yolda bayılmadan 120-130km hızla gidebiliyor. Az yakmasını isterseniz 110'u geçmemeniz gerek ama geçince 3-3.2 litre tüketimden 4 litre seviyelerine ulaşıyor.

GB79
07 Haziran 2015, 00:27
Suzuki Inazuma

burak.findik
07 Haziran 2015, 00:32
Hocam 110 la 3 litre yaksın evlenirim ben o motorla..venox 130 la 7-8 litreleri gosteriyodu bana..peki oturuş flan rahatmı?...3 bujili olduğu için yakıt baya iyi diyolar ben 100 ü geçmem zaten hız tutkum hiç olmadı hiçte haz etmem..en nefret ettiğim şey azıcık rampada bayılan motor...100 le gitsin ama koruyabilsin bu çok önemli benim için..

Mengu16
07 Haziran 2015, 00:37
Hocam 110 la 3 litre yaksın evlenirim ben o motorla..venox 130 la 7-8 litreleri gosteriyodu bana..peki oturuş flan rahatmı?...3 bujili olduğu için yakıt baya iyi diyolar ben 100 ü geçmem zaten hız tutkum hiç olmadı hiçte haz etmem..en nefret ettiğim şey azıcık rampada bayılan motor...100 le gitsin ama koruyabilsin bu çok önemli benim için..
Çok hafif öne eğik oturuyosun pek rahatsızlık vermiyo oturuşu 1 ayda alıştım, süspansiyonu tarzının doğal özelliği sonucu biraz sert ama bazen ah uh dedirtiyo :mrgreen: Virajı 10 numara, orjinal lastiklerle bile süper viraja giriyo. Tabi kuruda, ıslakta virajda çok yatarsan uçarsın. Yokuşlarda vitesi 5'e çekip dip gaz yaparsan 110'la bile çıkarsın. Ancak şöyle bişey var motor hangi hızda olursa olsun dik bir yokuşa geldi mi 6. viteste çok zorlanıyo ama vitesi 5'e çek git 100'ün altına düşeceği yokuşu kolay kolay bulamazsın. Son hız 155 gördüm ancak 135km hızdan sonra aşırı devir uyarı ışığı yanıyo ve kırmızı bölgeye giriyo.

Levent
07 Haziran 2015, 00:39
Xevo 250.. Hem sukuter , hem bagaji var ,hem su sogutmali , hemde cok rahat :) 2014 modelini 11 e bulabilirsiniz. E daha ne olsun:):cat:

burak.findik
07 Haziran 2015, 00:41
Peki duz veya hafif eğimli yollarda 6. Vites performnsı nasıl..sadece hızı sabitmi tutuyo yoksa oraya sakladıgı bikaç beygiri varmı 😊

Phoenixs
07 Haziran 2015, 00:45
Fiyatını tam bilmiyorum ama sizin çözümüüz inazuma

maktama
07 Haziran 2015, 00:48
Pulsarla 120km/s gidebilirsiniz rahatça, yalnız boyunuz görece uzun olduğu için ve pulsar 200ns'in sürüş pozisyonu normalde de biraz yatık olduğu için rahat edebilir misiniz bilmem, bir miktar da küçük gelebilir belki cüssenize göre.
Pulsarı benim gibi uzun yol için ya da rahat yol almak için kullananlar gidon yükseltme aparatıyla bir miktar rahata kavuşuyorlar(Benim boy 175cm, kilo 70). Yalnız koltuk çok sert uzun yol için.
Alt devirlerde fıtıfıtı gidebilmesinin yanında asıl keyif 7bin deviri geçince başlıyor, ki 9 aydır hafta içi hergün, günde 50 km, genelde 7-11bin devir arası kullanan biri olarak standart 3.4-3.6 lt yakıyorum 100 km'de(9lt benzinle 250 km, benzin shell'den).

Naked150
07 Haziran 2015, 00:50
Crf alsana git iştediğin yere mondial i sat crf al

-ZERO-
07 Haziran 2015, 01:05
2. El cbr 250, ninja250r veya butceyi bir iki lira artirip euronun düşmesini beklersen sıfır z250sl olabilir. Seçimden sonra euronun düşeceğini goz onune alirsak ben oyumu z250sl den yana kullanirim.

gobsistem
07 Haziran 2015, 01:07
üstüne biraz daha koy ybr al sen...

Carbondioxid
07 Haziran 2015, 01:08
Evvelden açtığın konuyada yazdım kardeşim , venox sonrası hafif Sm/Cross istiyor isen , HEM CROSS HEM SÜPERMOTO ÇİFT TAKIMLI su soğutmalı çift fan manuel, aslan gibi apachi xz250rm verelim , bir önceki konuda herşeyi ayan beyan yazıp yağ kaçağını contaya bağlarken bugün, yağ kaçak sebebinin kırık egzantrik gergisi olduğunu öğrendik. (dürüst olup yazıncada aksi tesir oluşuyor sanırım.)

Hasılı tek kişilik su soğutma kuwetli bir makina dersen 8 gaymeye bırakacağım.

Mengu16
07 Haziran 2015, 01:09
Peki duz veya hafif eğimli yollarda 6. Vites performnsı nasıl..sadece hızı sabitmi tutuyo yoksa oraya sakladıgı bikaç beygiri varmı ��
Düzde 138-140 orta eğimde 155km hızı görüyo. Dik yokuşa vurmadıkça 6. Vites de iyi çeker.

Permatiq59
07 Haziran 2015, 01:11
Sym GTS EVO i.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/142187-gecikmis-gezi-raporu-ege-akdeniz-kiyi-seridi.html

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/142187-gecikmis-gezi-raporu-ege-akdeniz-kiyi-seridi.html

tinerci
07 Haziran 2015, 02:36
Direk inazuma.

Darkcity2000
07 Haziran 2015, 07:53
inazuma, pulsar, duke 200.

Mexico
07 Haziran 2015, 09:25
Uzun yolda hele bir de artçılıysan Pulsardan uzak durmanı tavsiye ederim. Forumda bir arkadaş vardı Pulsar alıp 500km yapmış ilk gün. Hemen satmayı düşündüm diyordu :)
Bence hiç düşünme İnazuma al.

telike
07 Haziran 2015, 09:33

yakıttan kıstığını bakıma parçaya ve psikolojine vermek istemiyorsan hocam japondan şaşmayın. pulsarın derdiyle uğraşılmaz

Mamba09
07 Haziran 2015, 09:42
Maxi scooter tercih etmelisin bence.

atillatopal9
07 Haziran 2015, 09:49
XmaX bakmalısın

Mengu16
07 Haziran 2015, 09:57
yakıttan kıstığını bakıma parçaya ve psikolojine vermek istemiyorsan hocam japondan şaşmayın. pulsarın derdiyle uğraşılmaz
Pulsar'ın ne derdi varmış ? kullanmadan yazıyorsun öyle.

telike
07 Haziran 2015, 10:08
Pulsar'ın ne derdi varmış ? kullanmadan yazıyorsun öyle.

Beni karıştırma elalemle, ne bilmediğim bi konuda bilmişlik yaparım ne de insanların motosikletleriyle emekleriyle taşşak geçerim. Bildiğim bindiğim gördüğüm uğraştığım söktüğüm taktığım var ki konuşuyorum. Klavye başından çok motosikletlerin başında zaman geçiriyorum. Boşa sallayanlara söyle sen onu. Bişey konuşuyorsam vardır bi bildiğim.

pcmnyk
07 Haziran 2015, 10:21
Beni karıştırma elalemle, ne bilmediğim bi konuda bilmişlik yaparım ne de insanların motosikletleriyle emekleriyle taşşak geçerim. Bildiğim bindiğim gördüğüm uğraştığım söktüğüm taktığım var ki konuşuyorum. Klavye başından çok motosikletlerin başında zaman geçiriyorum. Boşa sallayanlara söyle sen onu. Bişey konuşuyorsam vardır bi bildiğim.

ne biliyosan söyle kardeşim bende bu pulsarlara bakınıyorum. biliyosan yazki öğrenelim. ona göre karar verelim. şimdi benim araştırmalarıma göre motorun biraz güçlü ama yakıtı çok tükettiği şehir içi 4 litre yakıt harcağını söylüyor çoğu kişi. onun dışında 2014 model motorları millet satılığa çıkarmış.bakıyosun adam biraz binmiş hemen değiştiriyor . benim dikkatimi çekti.adamlar 2000 lira zararla hemen satmaya çalışıyor burda bişey var demekki. ne söylüyosun bu konuda

Mengu16
07 Haziran 2015, 10:24
Şehiriçi 2.7 litre. Uzun yolda 90'ı geçmezsen yine 2.7 litre. 110'u geçmezsen 3.2 litre yakıyor. 125-130 arası sürersen 4 litre yakıyor. Tam gaza yakın sürünce yakıt artıyor normal olarak.

AttilaXtreme
07 Haziran 2015, 10:26

Allah Allah! Titreşimden başka ne derdi varmış Pulsar'ın ben de merak ettim şimdi?
-------------------
Topiği açan arkadaşa cevap : Abicim uzun yol yapacaksan her tek silindirli motorda olduğu gibi titreşim seni yorabilir. İnazuma kullanmadım bilmiyorum ama titreşimi çok az diyorlar. Pulsar şaane bir motor fakat ben uzun yol yapacak olsam o titreşimi göze almazdım. Pulsar daha çok kent içi veya 50-100 kilometreyi geçmeyecek uzunluklarda kullanılabilecek bir motor. Tabi Pulsar ile İnazuma arasında fiyat bakım parça masrafı ve benzin yakışı farkı var. Sonuçta Pulsar tek silindirli İnazuma ise çift silindirli bir motor. Kısacası motoru besleyebilecek ekonomik gücün varsa İnazuma, daha az para harcamak istiyorum dersen Pulsar al. 50-100 kilometrede bir mola vere vere kullanırsın.

Ayrıca; Sövmedim :)

anılbel
07 Haziran 2015, 10:31
Venox 250 kullanıp "cruiser uzun yolda rahat gelmedi" demek pek saglikli bir yorum olmamis gerçek cruiser kullanmamişsınız ki . Alınabilecek alternatifleri arkadaşlar sıralamış zaten . Hayırlı olsun

pcmnyk
07 Haziran 2015, 11:09
Şehiriçi 2.7 litre. Uzun yolda 90'ı geçmezsen yine 2.7 litre. 110'u geçmezsen 3.2 litre yakıyor. 125-130 arası sürersen 4 litre yakıyor. Tam gaza yakın sürünce yakıt artıyor normal olarak.

ben zaten bu motoru 120 km hızla stabil gidebilmek için alacağım. 90 la gittikten sonra cbf 150de o hızda stabil gidebiliyor. üstelik titreşimde sıfır. fiyatı iyi tipide hoşuma gidiyor. bilmiyorum ki şimdi napsak :) sorun çıkarırmıki bu.

Mengu16
07 Haziran 2015, 11:17
ben zaten bu motoru 120 km hızla stabil gidebilmek için alacağım. 90 la gittikten sonra cbf 150de o hızda stabil gidebiliyor. üstelik titreşimde sıfır. fiyatı iyi tipide hoşuma gidiyor. bilmiyorum ki şimdi napsak :) sorun çıkarırmıki bu.
Cbf 150 titremiyor ama Pulsar'ın yarı gücünde ayrıca stabil gittiği hız 100km'dir onun. İnanmıyorsanız açın CBF150 sayfasında kullanıcılarının yorumlarını okuyun. Pulsar200 su soğutmalı ve enjeksiyonlu, CBF150 hava soğutmalı ve karbüratörlü. Aldığına pişman edecek kadar bi titreşim yok ben 2-3 saat içinde molasız 200km sürdüm titreşim rahatsız etmedi. Ayrıca 130'la gittiğin halde 3 litre yakan motor yok.

mehmetenis
07 Haziran 2015, 11:26
Xmax 250 al mis gibi

telike
07 Haziran 2015, 11:31
pulsarla ilgili bir özet geçeyim.
motoru gayet geçerli gücü var. ama bmw motorunu şahine takıyorlar ve satıyorlar.
motorla ilgili benim yorumlarım şöyle. 3 buji nenden üç buji? euro3 emisyonu mu? yakıtı tek bujinin veya çiftin iyi yakamaması mı?

hadi onu geçtim motor geçerli..
bir çok değişik kullanıcıda bir çok değişik saçma ve can damarı hatalarını veriyor. çok sakin tın tın kullanan adamda gidon göbek rulmanı dağılıyor,
bi başkasında km göstergesi beyinden arızalanıyor ve garanti dışı deniyor. 300-500 1000-2000 atlıyor.
denge sensörü hiç bahsetmiyorum bile.. viraja yatırıyor birisi öyle peg sürtme falan yok az bişe yatırıyor. taaak motor stop ediyor. başka bi arkadaş düşüyor motor çalışmaya devam ediyor. (denge sensörü motor devrildiğinde otomatik motoru durduran bir sistem yani kafası karışık ne zaman devreye gireceğini bilmiyor)
gazı çeviriyorsun boşta devir saati kafasına göre sonradan geliyor. internet explorer gibi :)
daha bir çok hata arıza ve buna benzer şeylerle karşılaştık kimisini çözmeye çalıştı arkadaşlarımız kimisini çözdü çözemedi kaldı masraflar yapıldı biz de el atmaya çalıştık vs vs.. baya uğraştırdı.
başta ilk geldiğinde çok iyiydi ama km yaptıkça ortaya çıktı.. iyi hızlanıyor fakat o hızda güven vermiyor. allaha emanet gidiyor açıkçası..
hele bi de o kadar parayı hiç haketmiyor.. özellikle motorun üstüne bindiğimde o güveni hissedemiyorum. çok eğreti olmuştu o canımı sıkmıştı biraz.

benim pulsarlara karşı kişisel yorumum budur. incelemelerimden bunu çıkarttım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Xmax 250 al mis gibi

yapılmış en iyi önerme budur :)

Tİme_shİft42
07 Haziran 2015, 11:47

Önemli olan 90la gitmesi değil sollamarda yokuşlarda nefessiz kalması kazın ayağı öyle olmuyor daha önceden duşük cc deneyimin varsa cbf 150yi felan hiç düşünme nedenmi 10.000 km düşük cc kullandım :) bu paralara öyle bi motor malesef yok inazumayada yakından bak gercekden kaliteli hissiyatı beriyor nede olsa japon bak karşılaştır aklına yatan motoru al

DKN
07 Haziran 2015, 11:50
her motor, motor değildir. yerinde olsam 2006 600f alıp stunt bike'a çevirirdim

Seko
07 Haziran 2015, 12:07
Arkadaşın o motorlarda sonra scooter kullanmak isteyeceğine pek ihtimal vermiyorum. Bence Mondial RX3 de işini görebilir.

Pulsar hakkında üzerinde iyileştirmeler yapılmış 2015 modellerin geri dönüşleri beklemek lazım. Sorun her motorda çıkar, önemli olan çıkma oranı ve üreticinin bunlara nasıl yaklaştığıdır. Şahsen ne kadar kötü araç kullanan bir millet olduğumuzu bildiğimden, sorun olarak bahsedilen şeylerin çoğunun motordan kaynaklandığına inanmıyorum. Geçen haftaki Pulsar organizasyonunda ne Pulsarcı apaçiler gördüm. Adama ne rodajı anlatabilirsin ne başka bir şeyi. Sürüşüne bir kez bakınca kullanıcının ne olduğu belli oluyor.

pcmnyk
07 Haziran 2015, 12:17
Önemli olan 90la gitmesi değil sollamarda yokuşlarda nefessiz kalması kazın ayağı öyle olmuyor daha önceden duşük cc deneyimin varsa cbf 150yi felan hiç düşünme nedenmi 10.000 km düşük cc kullandım :) bu paralara öyle bi motor malesef yok inazumayada yakından bak gercekden kaliteli hissiyatı beriyor nede olsa japon bak karşılaştır aklına yatan motoru al

Cbf 150 kullaniyorum zaten su anda

burak.findik
07 Haziran 2015, 21:18
dediğiniz gibi scooter a pek sıcak bakmıyorum..zira enduroya sıcak bakmamın sebebide arada stabilizeye girmek stememdir...cbf 150 kullandım fakat çok küçük kaldı altımda ve asfalta yakın olmak..ne biliyim..kamyon şoförünün taksi sürdüğü zamanki hisse benziyo :D

oknglr
07 Haziran 2015, 21:27
Elimden çok fazla motor geçmedi. Bende şuan kullandığım Pulsarı tavsiye edebilirim. Daha yeni Kütahya-Ankara arası gidip geldim. Dönüşte 90-100 km arası çoğunlukla. Arada 110-120 lere çıkarak 100 km de 2,8 Litre yaktım. 9,6 litre 45 liraya 333 KM yol yaptım. yanlış hesaplamadıysam 13,5 Kuruş yaktı :) Tek dezavantajı benim açımdan çok rüzgar alması ve selesinin çok rahatsız oluşu. Bunlarıda seleyi kaplatarak ve bir ön cam takarak çözebilirsiniz sanırım. Eğer seleyi olduğu gibi kullancaksanız artçı almayın derim Ön seleden belki 4 kat daha rahatsız :D
edit: Biraz da titreşim mevcut ama şuanki tecrübemle beni pek rahatsız etmiyor.

Evrenalpar
07 Haziran 2015, 22:11
Yakıt sizin için önemli unsurlardan biriyse sınıfının en az yakanı Sym Wolf'u da düşünmenizi tavsiye ederim. 9000 km kullandım, şu an scooter'a dönüş yaptım. Kullandığım dönemde çok memnundum.

burak.findik
09 Haziran 2015, 15:48
Arkadaşlar galiba gidip honda cbx 250 twister alıcam..tum özellikler mevcut..tabi su soğutma dışında..şeytan diyo kır kafayı al bi hyo gt250 r ama ne hız severim ne virajda yatma..yuksekliğide fena değil..kısmett..

turkish39
09 Haziran 2015, 16:13
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/139208-mondial-rx3-enduro-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-56.html#

5. vites sabit 7000 devir 111 km hız
6. vites sabit 7000 devir 123 km hız
6. vites sabit 8000 devir 135 km hız
8000 den sonra 140-145-148 km hız
Geçen hafta Kırklareli - Çanakkale gezisi yaptım.Toplamda 600 km 22 litre yakıt.110 dan aşağıya düşmedim.Rahatlık en önemli noktaydı,herhangi biyerimin tutulması,yorulması sözkonusu olmadı.Gayet keyif aldım.Döndüğümde yorgunluk hissetmedim.Önceki motorumda 60 kmde bile yorulduğum olmuştur.Oturuş pozisyonu gayet ön planda bu konuda.Şimdilik aktarabileceğim budur.

burak.findik
16 Haziran 2015, 14:16
Hocam rx3 le hayat nasıl?..allah var şekli guzel ama o parçalarım kalitesizliği yokmu..yahu sayacı bari elektronik yapsalardı yaaa..plaka ruksatla o makine 11 lira olurki ben o paraya bin veya iki bin koyup f650 gs almayı tercih ederim

turkish39
16 Haziran 2015, 15:32
Hocam rx3 le hayat nasıl?..allah var şekli guzel ama o parçalarım kalitesizliği yokmu..yahu sayacı bari elektronik yapsalardı yaaa..plaka ruksatla o makine 11 lira olurki ben o paraya bin veya iki bin koyup f650 gs almayı tercih ederim

Nasıl olsun şahane:queen:
parça kalitesizliği kısmını anlamadım.Sayaca gelirsek,sadece devir göstergesi analog.Para konusunu hiç açma,2 senedir bu forumda bi taraflarımı yırttım.Marka fanatikleri sağolsunlar,öve öve bitiremedikleri için fiyatlar bu durumda.Artık bende kendimi motoruma bakıp öyle avutuyom,kocaman bişey ya,verdiğin paraya deyiyo yani:queen:Gs konusuna gelirsek,ben sıfır ve 250 CC motor istediğim için hiç ilgilenmedim o konuyla.

hakanens
16 Haziran 2015, 15:41
SUZUKI VANVAN 125 :rendeer:

Gin
16 Haziran 2015, 15:46
neden sövülsünki bilgi paylaşım forumu burası,kimi elemanlar herkese üst perdeden ters cevap vere vere insanları soru sormaya korkuttular.umarım en hayırlı motoru alır kazasız belasız sürersin

Sabırsız
16 Haziran 2015, 16:14
Kesinlikle inazuma

burak.findik
16 Haziran 2015, 16:41
İnazumada çift silindir yakıyo be kardeşim..yuz km de 5 lt yi arabam yakıyo benim..tipide pek hoşuma gitmiyo açıkçası..çin malı crossum bi hadi abi atla dağları yırtalım der gibi bakıyoda inazuma arabulucu gibi gel kardeşim gel bi sakin ol rahatla diyo 😃

Gunsal
16 Haziran 2015, 18:04
İnazuma öneririm çok güzel bir motordur rahat edersin ayrıca tam grenajlısı çıktı onuda öneririm bugün gördüm çok tatlı bir alet sürmedim ama inazuma sürmüştüm sürüş karakteri falan her şeyi aynıdır diye tahmin ediyorum

Granis
16 Haziran 2015, 19:05
Twister ben kullaniyorum yaklasik 6 bin km oldu, super alet ama titresim saglam var haberiniz olsun. En uzun 200 km gittim ve yoruldum acikcasi.

burak.findik
17 Haziran 2015, 12:09
O zaman ya cbr alcaz ya inazuma ya rx3..250 sınıfında başka motor yok alınacak