PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Küçük Bir Hatırlatma !!!

vipseyahat
28 Mayıs 2006, 12:51
Arkadaşlar Selam Aranıza yeni katıldım. Motoru 1 hafta önce aldım 5 sene önce (evlenmeden önce) motor kullanıyodum evlenince eşimin baskılarıyla ara vermiştim şimdi tekrar yellow rock 150 cc yeni bir motor aldım. Biraz acemileşmişim aslında ama sanırım kısa süre sonra atarım bu acemiliği neyse dün küçük bir olay geçirdim diğer arkadaşlarada anımsatma olur diye paylaşmak istedim sizlerle, Sirkeciye mont almak için gitmiştim ordan gelişime bu sefer artık ehliye alıyım diye kayıt olmak için feribotla karşıya geçiyim istedim tabi acemiliğimize geldi vapurda sadece yan ayağı indirip bıraktım gemi hareme yaklaşırken bir ses duydum bir baktım benim motor yerde allahtan fazla birşey yok motorda, sadece frenin ucundaki topuz kırılmış. (Bana bunu nerde kaynak yaptırabilirim yardımcı olursanız sevinirim.) Bu sebeble siz siz olun kesinlikle motoru ayağa kaldırın Sadece hatırlatma başınıza gelsin istemem üzüldüm ama olsun allah kazadan sakınsın. Kazasız belasız sürüşler dilerim.:cat:

Barış Şuşut
28 Mayıs 2006, 12:59
Yenisi kaynatmaktan ucuza gelir eğer uçtan kırıldı ise ucu hafif zımpara ile kütleştir öle kullan

setr74
28 Mayıs 2006, 13:04
geçmiş olsun umarım geçirdiğin en büyük kaza bu olur güvenli sürüşler

mondialcii
28 Mayıs 2006, 21:58
En büyük kazan bununla kalsın...

gazkesmes
29 Mayıs 2006, 00:58
motora geçmiş olsun insanın içi gider öle olunca olsun kazasız belasıs sürüşler dileğiyle!!!

serkankiyak
29 Mayıs 2006, 13:04
Geçmiş
Olsun..........

free_eagles
29 Mayıs 2006, 13:06
geçmiş olsun...

gurolcbr125
29 Mayıs 2006, 13:06
gecmiş olsun

adosonic
29 Mayıs 2006, 13:15
geçmiş olsun kardeş...
cumartesi gunu bizde arkadaşlarla ( zat 150, honda actıva vapurla hareme gectik saat 12 yada 1 sularıydı ama 5 6 motor vapurun en önundeydik)
biz bi ses duymadık :queen:
aslında girişte yandaki bolumde kırmızımsı ybr gibi bi motor vardı galiba, yan ayakta duruyordu... belki sen oydun:silent:
saygılar umarım en kötu kazan böyle olur...:cat:

Tifosi12
29 Mayıs 2006, 13:19
kaynatmak ii olmaz, kopabilir yine bigün, bence sen yenisini al

kuvva
29 Mayıs 2006, 13:33
geçmiş olsun tekrarını yaşamaman dileğiyle

ylmzzz
29 Mayıs 2006, 13:48
geçmiş olsun arkadaşım. bazı motorlarda sadece yanayaklık var :silent: mesela bi goldwing olsa zaten diğer ayaklıkla kaldıramazsınız. en iyisi böyle durumlarda motorunuzun başında durmak :)

vipseyahat
29 Mayıs 2006, 14:01
Dilekleriniz için teşekkürler ama karaköyde bir çelik yapıştırıcı buldum, üretici firmasıyla görüştüm bu tip kırıkları çok rahat hallediyomuş çelik döküm ve diğer metalleri yapıştırmada kullanılıyormuş işinize yarar diye markasını da yazim istedim.Versacem 4Dakika Çelik Epoksi StokKodu:44209 bu ürüne benzer ürünlerde varmış sanırım ama bu ürünün iyi sonuç verdiğini söylüyorlar deniyip görücem olmazsa kolu değiştirmeyi düşünüyorum.

ARBETUS
29 Mayıs 2006, 16:43
geçmiş olsun arkadaşım bence değiştirmen en mantıklısı. çünkü bildğim kadarıyla dökümlerin kaynatılması biraz tuzluymuş. eski scooter ın blok kapaının vida deliği kırılmıştı bayağı bir para istemişlerdi bizden bak fiyatı bile hatırlamıyorum o kadar fazla geldi bana yani :)