PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasakiye dair tüm güzel duyguların katili Z Moto

Sayfa : [1] 2

mete_han
17 Mayıs 2015, 13:52
.

bilirsiniz Z-Moto Kartal merkezli bir firma...ve gerçekten de Kartallar yüksekten uçuyor...göremiyorsun...dünyadan uzak biz motorseverlerden uzak E-5 kenarında onca şikayete memnuniyetsizliğe rağmen faaliyetlerini ısrarla herşeye rağmen yürütebilen bir distrübütör bu Z-Moto...

patron kim yönetici kim hissedar kim hiçbirşey belli değil...derin bir yapılanma...Yakuza gibi adamlar...işinize gelirse ülennn şeklinde halka tabana yani biz genel kullanıcıya yıllardır asla ulaşamayan garip bir yapılanma...ne bir bankayla anlaşmaları var (avantajlı ödeme seçenekleri babında)ne kampanyaları var ne motor satmak gibi kaygıları var...isteyen gelir alır diyorlar müşteri memnuniyeti deneme günleri vesaire hak getire...

garip olan şu Z-Motonun arkasında kim var...yani Japonları nasıl kafalamışlar...Japonlar bunlardan hiç mi huylanmamış hiç mi kıllanmamış hiç bir şikayet oralara ulaşmamış mı...Türkiye olarak biz neden bu Z Motoya mahkumuz anlayamıyorum...biri bana anlatabilir mi...hangi kulvardan yürüyor bu Z Moto...

dün yaşadığım olayı anlatayım...

İzmirden bir abimiz aradı beni Versys 1000 için orjinal çanta siparişi vermeye çalıştığını ama bunu başaramadığını bu husus da bilgi almak amacıyla Z Motoyu arayayım dedim...sonucta orjinal çanta Z Motoda nasıl olmaz diye düşündüm...

sadece bilgi almak amaçlı...aradım kimseye ulaşamadım...

öğrendiğim kadarıyla Z Moto Cumartesi Pazar kapalıymış...:P

en azından Cumartesileri öğleye kadar açık ol dimi..resmi olarak Cumartesi öğlene kadar var mesai...yani tabi kendileri bilir...

yahu yaz gelmiş sezon açılmış piyasa coşkulu para kazanmak istemiyormusun eyyy Z-Moto...nedir kurumsallıktaki amacın...motosiklet gibi aşırı hassas bir piyasada bunu yapmaya hakkınn yokkk...

buna hakkın yok buna hakkın yok...:P

mesajımı bu ergen arkadaş aracılığıyla veriyorum Z Motoya:queen:

https://www.youtube.com/watch?v=wTrNOtLpTYM

sanırsınız ki Devlet Kurumu...:queen: adamlar Memur tabi...:P normaldir...

bir ihtimal belki muhasebede kimse vardır diye 5 muhasebe tuşunu bile tuşladım adamlar KURUMSAL kapalı tükkan...:P

sonra tabi yahu bu adamların bayileri kimler dedim...ben Avrupa Yakasındayım Levent de...

başladım yakınımdaki bayileri aramaya...tek soracağım çanta konusu ama aklıma geldi naked 250 sl varmı diye de sorayım dedim fuarda getircez dediler ama göremedik...sırf bu modeli fuara getiremediler diye fuara da gitmedim kıl kaptım camiaya uyuz oldum geçen fuar...ulan kıçıkırık bi model işte getir görelim...başıma geleceği bilmiyormuyum...

http://www.kawasaki.com.tr/Yetkili-servis.html

Daytona Motor Kuruçeşmeyi aradım...dediler ki biz artık Kawa bayisi değiliz..haydaaa nasıl oluyor bu ama listede adınız var..demek ki Yamaha istemiyor bunu...listeden çıkarsalar bir zahmet...ama cumartesi pazar kapatmayı biliyorsunuz tükkanı...bilgi işlem uyuyor mu...ama tatil pardon...

neyse...2.bayiyi aradım Maslakdaki bayi...açan kişi efendim diyor sanırsın ki evinde telefon açıyor...yahu Ay Motosiklet desene...bakıyorum arkadaş motosiklet konusuna hiç müdahil değil telefon açışından belli...naked 250 sl teşhir de varmı incelemek için geleceğim diyorum...bocalıyor...neykıd 250 esel dedim çünkü belkide sövüyorum konuya uzak belli...:queen:

Alkan Abi birazdan gelecek diyor ben bilmiyorum diyor 10-15 dakkaya gelicek diyor...tamam diyorum :P

ne diyeyim oluyor bunlar sanki bende Avrupalı değilim Anadolu kültürümüz var köy çocuğuyuz halden anlarız bunuda yadırgamadım esnaf halleri telefona bak diye eş dost akraba koyulmuştur...sanki müşteri hizmetleri kalitesi bulacam diye birşey yok o kadar çıtayı yükseltmedim...

3.bayiyi arıyorum Etilerde...Motopar...bir abla çıkıyor telefona bizde yok diyro naked 250 sl...

ama şunuda ekliyor DAYTONA ya sordunuz mu...:silent:

ülen Daytona Kawasaki bayisi değil ki....bunu en çok senin bilmen lazım sevgili ablacım....:queen:

sonra 2.bayiyi tekrar aradım..ilgili gelmiş naked 250 varmı incelemek için gelicem de diyorum...hayır yok siparişle geliyor...yani satın alıcan sipariş vericen...yoksa al sana pipi netten bak...:P

ne garip olaylar değil mi...

sonra öğreniyorum ki (bunu kullanıcı bir arkadaşımdan öğreniyorum yani motorcunun dostu yine motorcu) Versys için Yedek Parçadan Metin Beye sipariş veri,yormuşsun ve arkadaş siparişi vermiş 2 aydır bekliyormuş orjinel çanta için...olaya bak...

bu Z Motoya ne demeli...kafayı dağlara mı taşlara mı bulmalı...argadaşlar sonunu Hondaya bağlayacağım üzülerek..kahrolası Hondaya işte bu yüzden biniyorum..Müşteri hizmetleriyle yetkili servisleriye profesyonelleriyle işin hakkını veriyor...ikinci tabiki Yamaha...Yamahada Hondaya yetişemesede ister istemez ikinci sırayı alır...yaygınlık anlamında diyelim en azından...

ama Suzukı ve Kawaakı hiç gözüme gözükmesin benden mümkünse olabildiğince uzak olsun...

size Hondayla ilgili bir ay önce yaşanan bir olaydan bahsedeyim...

nc sahibi bir arkadaşım garantisinin bitmesine 1-2 ay kala Hondaya gidiyor baze parçaların değişmesi için...parçalar kazasız ama yamuk yumuk eğreti duruyor...servis diyor ki kaydın kuydun yok...

haydaaa arkadaş motoru almış servis kayıtları yok sadece farklı bir ile ait servis bakım kayıtları var şans ki ilk sahibi saklamış...

müşteri hizmetlerini arıyor..Eskişehirdeki bayiyi arıyorlar ona kayıyorlar...Eskişehirdeki bayi motorun sahibi arkadaşımı arıyor özür diliyor kayıtların faksını rica ediyor hatamızı nasıl telafı ederiz derdindeler...abartmıyorum 5-6 kez geri dönüş oluyor arkadaşım artık bıkıyor...ama alakadan memnun tabi gereken yapılıyor...

yani arkadaşlar bakış açısına bakarmısınız...böyleyken böyle...durumları takdirlerinize sunuyorum...Allah kimseyi Z Motoya veya bayilerine düşürmesin diyorum...iyi ki Kawasakım yok diyorum sadece...naked 250 sl hayallerim motoru inceleyemeden görmeden son buldu...

şu hor gördüğümüz Bajaj bile motosiklet deneme günleri yaptı Anadoluda turladı en basitinden...nedir bu adamların kibiri burunlarından kıl aldırmaması anlamış değilim...

.

berkay3212
17 Mayıs 2015, 14:09
Z moto mu oldu derdimiz ne yaparlarsa kendilerine yaparlar. Onları forumda böyle eleştirmek bile onların sinirlendiğiniz tavırlarını arttırır.

mete_han
17 Mayıs 2015, 14:15
cumartesi 1 den önce aradım agam ulan yemek saatinemi denk geldik nedir :)şimdide Kızıltoprakdaki şovrumu arıyorum bari ordan baksam modellere diye açan göçen yok...

TIGERSHARK
17 Mayıs 2015, 14:16
En iyisi Kawasaki Japonya'ya mesaj atalım lütfen dispiritörlüğü z motodan alın diye :)

mete_han
17 Mayıs 2015, 14:37
aslında bundan 3 yıl önce bir arkadaş bu hususlara kafayı takmıştı ve Japonyaya şikayet maili atmıştı...onun bir geri dönüşü olmuş galiba...benide aramışlardı şikayetniz nedir diye...yani aslında düzenli olarak Japonya Kawasakıye mail atılırsa bunun bir faydası olabilir...ne kadar güçlü olduğumuzun bu adamlar farkında değil bence...soğuduk mu soğuruz...

biyeybaraküs
17 Mayıs 2015, 14:47
tamda h2 alma arifesindeyken olmadı bu be :queen: şaka bir tarafa adamların (Japonların )çok umrunda değil galiba HONDA 26560 adet ,YAMAHA 16723 adet motor satarken KAWASAKI nin sadece 484 adet satışını görmüyor mu bunlar
2014 satış rakamları http://www.motosikletnet.com/motohaber/2014-motosiklet-satis-adetleri-marka-bazinda.html

işte bu yüzden ben honda cıyım japon tofaşı yola devam

alacaksın 250 sl yi motor ikiye bölünecek :queen: zaten adamların imajı yerlerde iyice batacaklar

alp_tunay
17 Mayıs 2015, 14:49
İzmirdeki Bayiye neden danışmamış bu arkadaş ta sana iş buyurmuş onu anlamadık ....
Koskoca kawasaki... Senin gibi ayı yavrusuyla neden uğraşsın olm... Zaten almayacan ne soruyon...
İzmirde Göçmen e danışsın... Ünal bey e beni söylesin...Yardımcı olur....

mete_han
17 Mayıs 2015, 14:54
aslında Kawanın alt segment motoru olmaması bu rakamları etkiliyor tabi...yani Yamahanın bu satışlarında ybr 125 Hondanınkinde ise cbf 150 falan var :P marka güçlü motor sağlam ama Z Moto isteksiz azimsiz bizlere hitap edemeyen heyecanını yitirmiş bir yapılanma içinde...

ülen alp_tunay dongisi adam ilgilenmediler diyor ben daha ne diyim seni argadaşın ararsa sallarmısın dur birde benmi araştırayım dersin kampana kafalı alp_tonga...:pl:

mucoist
17 Mayıs 2015, 14:55
Konuyla alakası yok da cumartesileri tatil yapan şirketleri ayrı bi seviyorum.
Olur da bir gün şirket sahibi olursam cumartesileri tatil yapacam, öğlenleri de 3 saat siesta :rendeer:

mete_han
17 Mayıs 2015, 15:02
Konuyla alakası yok da cumartesileri tatil yapan şirketleri ayrı bi seviyorum.
Olur da bir gün şirket sahibi olursam cumartesileri tatil yapacam, öğlenleri de 3 saat siesta :rendeer:

laf aramızda bende cumartesi pazar tatilim halimdne memnunum ama sektör bunu kaldırmaz en azından cumartesi nezaketen açık olsa dimi...Honda Türkiye Gebze de cumartesi pazar tatil...ama orda servis satış falan yok bişey diyomuyuz..demiyoz...

örnek veriyorum bir Yamaha Bayisi Perşem günleri saat 22 ye kadar açık...şu an kızıltoprakdaki bayilerin çoğu açık en azından yaz sezonu..aksesuar satıcıları hepten açık...

feyizoğlu motor cumartesi pazar açık...bunlar sadece basit örnekler...hizmet sektöründe hafta içi hafta sonu kavramı olmaz...

mete_han
17 Mayıs 2015, 15:19
Usta adamları en az 10 yıldan fazladır takip ediyorum aşırı profesyoneller ya...yani biz Türk insanı daha sıcak daha yüzyüze ilişkileri severiz...bu kadar profesyonel bir tarz tutulmaz sevilmez...tercih edilmez...herşeyi geçtim orjinal bir çanta için 2 aydır beklemek de neyin nesidir dimi...

Karalı
17 Mayıs 2015, 15:38
Bu sezon yoğun arkadaşlar telefonlara bakmak zor geliyor geçen arkadaş 10 kere aradı cevap yok.bazı bayiler aksesuar parasını alıp zmoto'nun hesaba yatırmıyor onun içinde parçayı göndermiyor müşteride sıkıntı zmotoda sanıyor bunlarda var tabi

mete_han
17 Mayıs 2015, 15:42
Bu sezon yoğun arkadaşlar telefonlara bakmak zor geliyor geçen arkadaş 10 kere aradı cevap yok.bazı bayiler aksesuar parasını alıp zmoto'nun hesaba yatırmıyor onun içinde parçayı göndermiyor müşteride sıkıntı zmotoda sanıyor bunlarda var tabi

bu çok ciddi bir itham aslında...varsa detay yazarmısın...bugün Z Motoya vurma günü...Z-Moto Weekend :P

Karalı
17 Mayıs 2015, 15:54
Hangi bayi olduğunu unuttum çanta ile ilgiliydi galiba 2ay önce telefonla aramış müşteri bende hayırdır dedim yedek parçadaki çocuğa anlattı işte böyle böyle bayi almış parayı bekletiyor

2move
17 Mayıs 2015, 17:45
Adamlar kawasaki gibi bir markayi dünyanın 3. Sınıf ülkesi Turkiye ye getirmisler daha ne istiyorsunuz. Hic gelmese daha mı iyidi? :)

mete_han
17 Mayıs 2015, 17:54
Kawasakı kendi yapılanmasıyla gelseydi keşke Türklere bırakırsan işi böyle tökezler...

Bune
17 Mayıs 2015, 19:11
mete_han' ın 250sl üzerindeki hali (temsili) :flower:

http://i.imgur.com/T8IVcOy.png

braveguy
17 Mayıs 2015, 20:47
z motonun kızıltoprakta show roomu var. sezonda cumartesi günleri açıklar. neden orayı arayıp sipariş vermiyorsunuz?
bu arada çifte standardınıza hayran kaldım, kimse cumartesi pazar çalışmak istemiyor ama cumartesi öğleden sonra kapatan firmayı eleştiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

tamda h2 alma arifesindeyken olmadı bu be :queen: şaka bir tarafa adamların (Japonların )çok umrunda değil galiba HONDA 26560 adet ,YAMAHA 16723 adet motor satarken KAWASAKI nin sadece 484 adet satışını görmüyor mu bunlar
2014 satış rakamları http://www.motosikletnet.com/motohaber/2014-motosiklet-satis-adetleri-marka-bazinda.html

işte bu yüzden ben honda cıyım japon tofaşı yola devam

alacaksın 250 sl yi motor ikiye bölünecek :queen: zaten adamların imajı yerlerde iyice batacaklar

bu rakamların kaynağı nedir? bana bmwnin kawasakiden daha fazla satması pek mantıklı gelmedi işin açıkçası

biyeybaraküs
17 Mayıs 2015, 21:08
z motonun kızıltoprakta show roomu var. sezonda cumartesi günleri açıklar. neden orayı arayıp sipariş vermiyorsunuz?
bu arada çifte standardınıza hayran kaldım, kimse cumartesi pazar çalışmak istemiyor ama cumartesi öğleden sonra kapatan firmayı eleştiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

bu rakamların kaynağı nedir? bana bmwnin kawasakiden daha fazla satması pek mantıklı gelmedi işin açıkçası

bende bizim sitede (mt.net ) görmüştüm kaynağı buraymış http://www.motosikletnet.com/motohaber/2014-motosiklet-satis-adetleri-marka-bazinda.html ,onu doğrulatacak başka kaynak bulamadım internette

mete_han
17 Mayıs 2015, 21:10

neden Kızıltoprağa gideyim anlamadım dibimde Maslak da bayi varken...zx 6 sormadık 4200 euroluk bir makinayı Avrupa yakasında bulamayacakmıyım...

Rakamların kaynağı MOTED...Motosiklet Endüstrisi Derneği...Z Motonun da üye olduğu bir yapılanma...bu verileri şirketler kendileri veriyor...

http://www.moted.org.tr/Uyelerimiz

Boğaz Motor Harley-Davidson Bosphorus
Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı ve Servisi
Depar Motor A.Ş.
Ferco Motor ve Tic. San. Ltd. Şti.
HBI Motor Servis Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.
Honda Türkiye A.Ş.
Korlas Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.
ST Group End.Ürn.Bil.San ve Tic. Ltd. Şti.
Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş.
Yamaha Motor Türkiye
Z Moto Motorlu Araçlar San. Tic. A.Ş.
FAALİYET
ÜYELERİ
Lapaş Lastik Pazarlama ve Tic. A.Ş.
Motoplus Tekstil San.Tic.Ltd.Şti.
Motorcu Hayri
Zega Mot. Araçlar TİC. ve Servis LTD. ŞTİ.

.

ahmetkorkmaz
17 Mayıs 2015, 21:15
Şarkısı da bende gelsin. :D

https://www.youtube.com/watch?v=vyZAvaonwYM

Sende benim hatalarımdan birisin
Sen en büyük günahların bedelisin
Senin için harcanan zamana yazık
Sen en güzel duyguların katilisin

Murat.K.
17 Mayıs 2015, 21:17
neden Kızıltoprağa gideyim anlamadım dibimde Maslak da bayi varken...zx 6 sormadık 4200 euroluk bir makinayı Avrupa yakasında bulamayacakmıyım..

.

Bulman zor çünkü gelen satılıyor bu arada Cts günü kadıköyde idim z moto kızıltoprak Şubesi açık idi hatta vitrinde 1 adet z250sl vardı

mete_han
17 Mayıs 2015, 21:20
Şarkısı da bende gelsin. :D

https://www.youtube.com/watch?v=vyZAvaonwYM

Sende benim hatalarımdan birisin
Sen en büyük günahların bedelisin
Senin için harcanan zamana yazık
Sen en güzel duyguların katilisin

bu şarkıdan algımda kalmıştı zaten başlıktaki cümle...:P

Bulman zor çünkü gelen satılıyor bu arada Cts günü kadıköyde idim z moto kızıltoprak Şubesi açık idi hatta vitrinde 1 adet z250sl vardı

biraz küçük diyorlar...1.90 boy ve 135 kiloya uygunmudur sence...düşüncen nedir...birde Kızıltoprak da tam olarak nerde stadın ordan bir tarif edebilirmisin...

ahmetkorkmaz
17 Mayıs 2015, 21:22

biraz küçük diyorlar...1.90 boy ve 135 kiloya uygunmudur sence...düşüncen nedir...birde Kızıltoprak da tam olarak nerde stadın ordan bir tarif edebilirmisin...

Hocam benimde boy 1,93 ve 90 kg, eğer yarın yine oryantallik yapmazsam, duke 390 sipariş ediyorum. O motor sana ufak gelir.

http://cycle-ergo.com/ buradan önce motorunla kıyasla

mete_han
17 Mayıs 2015, 21:58
Hocam benimde boy 1,93 ve 90 kg, eğer yarın yine oryantallik yapmazsam, duke 390 sipariş ediyorum. O motor sana ufak gelir.

http://cycle-ergo.com/ buradan önce motorunla kıyasla

sana yemin daha dün akşam KTM390 ilanlarını inceledim ve AEA nın Avusturyadaki test videosuna baktım..44 beygir bence ideal....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Aralık ayında bayağı heyecan yapmışım ama...hayal kırıklığımı tahmin edemezsiniz...

ilgili modelin 1.sayfa mesajlarına bakarmısınız...

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/141474-kawasaki-z250sl-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

zapalka
17 Mayıs 2015, 22:26
metehan abi aslında yazdığın ilk mesajı güzel bir ingilizce ile japonyaya yazabilirsek sonuç alırız diye umuyorum. japonlar böyle şeylere önem verir

mete_han
17 Mayıs 2015, 22:30
benim ümidim yok ne Japonlardan yana nede Z Motodan yana...bilinçli tüketici değiliz elimizdeki gücü kullanmayı dayanışmayı bilmiyoruz...aslında patron bizi ama organize olamıyoruz...tüm markaları hizaya getirebilecek güc elimizde...ama bunu koordineli bir şekilde kullanamıyoruz...

Ertugyigit
17 Mayıs 2015, 22:50

Stadın tam karşısında showroom. Ve evet size ufak gelebilir maalesef maşallah çınar gibi boyunuz var :D

mete_han
17 Mayıs 2015, 22:55
Stadın tam karşısında showroom. Ve evet size ufak gelebilir maalesef maşallah çınar gibi boyunuz var :D

genelde Deve...Ayı..Panda derler...ama sağol Çınar dedin nezaketen...:queen:

baksana Versys altımda commuter gibi :)

http://i.hizliresim.com/d58RAp.jpg (http://hizliresim.com/d58RAp)

ahmetkorkmaz
17 Mayıs 2015, 22:58
sana yemin daha dün akşam KTM390 ilanlarını inceledim ve AEA nın Avusturyadaki test videosuna baktım..44 beygir bence ideal....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Aralık ayında bayağı heyecan yapmışım ama...hayal kırıklığımı tahmin edemezsiniz...

ilgili modelin 1.sayfa mesajlarına bakarmısınız...

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/141474-kawasaki-z250sl-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

Ben tarz olarak dik oturulan motorları daha çok seviyorum, naked olur enduro olur. Mtv dilimi ve performansı ile Duke 390 bence rakipsiz.

Çoğu kişi 3500 4000 daha ver MT-07 al diyebilir ama, mtv bir üst dilimde ve bakım maliyetleri çok daha yüksek.

Ertugyigit
17 Mayıs 2015, 23:00
genelde Deve...Ayı..Panda derler...ama sağol Çınar dedin nezaketen...:queen:

baksana Versys altımda commuter gibi :)

http://i.hizliresim.com/d58RAp.jpg (http://hizliresim.com/d58RAp)

Ahahah hakkaten , ama olsun uzun ve iri olmak her zaman daha iyidir çelimsiz olmaktansa :D

mete_han
17 Mayıs 2015, 23:02
Ben tarz olarak dik oturulan motorları daha çok seviyorum, naked olur enduro olur. Mtv dilimi ve performansı ile Duke 390 bence rakipsiz.

Çoğu kişi 3500 4000 daha ver MT-07 al diyebilir ama, mtv bir üst dilimde ve bakım maliyetleri çok daha yüksek.

bende dik oturuş taraftarıyım...MT07 her kuruşunun hakkını veriyor...Düzce Dadş Motordan alınan sıfır mt07 yi ETilere getirdim bende aşık oldum...yani bizim aslında sorunumuz şu...emanet bir makina bulsak 1 haftalığına o motoru almakta karar daha net vericez gibi...yani bir MT07 emaneten 3 günlüğüne sende kalsa doyamayacaksın...MT07 pırıl pırıl bir makina şiddetle tavsiye ederim...inanılmaz bir torka sahip orantısız güç adeta...gücünden korktuğum nadir makinalardan biri...

Ahahah hakkaten , ama olsun uzun ve iri olmak her zaman daha iyidir çelimsiz olmaktansa :D

iri olmak hep dezavantaj oldu benim için aslında hayatın her alanında...ne döşekte (yatak):P ne motorda ne giyim kuşam da her alan da tatsız :)

ahmetkorkmaz
17 Mayıs 2015, 23:04
bende dik oturuş taraftarıyım...MT07 her kuruşunun hakkını veriyor...Düzce Dadş Motordan alınan sıfır mt07 yi ETilere getirdim bende aşık oldum...yani bizim aslında sorunumuz şu...emanet bir makina bulsak 1 haftalığına o motoru almakta karar daha net vericez gibi...yani bir MT07 emaneten 3 günlüğüne sende kalsa doyamayacaksın...

Ben kararımı verdim hocam :) Duke 390 günlük motorum olacak, ileri de 7 8 sene sonra gibi. 1290 Super Adventure :)

DraQuila
17 Mayıs 2015, 23:05
Hocam z-moto yorumunuza katılıyorum da başka bir nokta dikkatimi çekti.

Z-moto cumartesi-pazar tatil,memur musunuz vs demişsin..Bu ülkede memur olmayanlarında haftada 2 gün tatil yapmaya ihtiyacı ve hakkı var.Hatta ve hatta salla başı al maaşı memurlarından çok daha fazla ihtiyacı ve hakkı var.Z-motoyu bu konuda tebrik ediyorum..Zaten eskiden 2 gün tatildi bu yavaş yavaş 1 güne indirildi cumartesi yarım vs vs saçmalıkları..Köleleştiren,işverenin cebini düşünen saçma kapitalist sistem!

mete_han
17 Mayıs 2015, 23:22
Ben kararımı verdim hocam :) Duke 390 günlük motorum olacak, ileri de 7 8 sene sonra gibi. 1290 Super Adventure :)

hayırlısı olsun...ama servis açısından Spor Moto da yine Z Moto kafasında...yaygınlık servis ağı en azından şöyle düşünmek lazım (önemsiyorsan tabi) Spor Moto stoklarında şu an herhangi bir parça yok sipariş geçiliyor falan...ama Yamaha da ne ararsan bulursun düz mantığıyla bakarsak demek istiyorum...

Hocam z-moto yorumunuza katılıyorum da başka bir nokta dikkatimi çekti.

Z-moto cumartesi-pazar tatil,memur musunuz vs demişsin..Bu ülkede memur olmayanlarında haftada 2 gün tatil yapmaya ihtiyacı ve hakkı var.Hatta ve hatta salla başı al maaşı memurlarından çok daha fazla ihtiyacı ve hakkı var.Z-motoyu bu konuda tebrik ediyorum..Zaten eskiden 2 gün tatildi bu yavaş yavaş 1 güne indirildi cumartesi yarım vs vs saçmalıkları..Köleleştiren,işverenin cebini düşünen saçma kapitalist sistem!

tamam bende emekciyim ama son 1 yıldır cumartesi pazra tatili yapıyorum...yani ondan önceki çalışma hayatımda hep vardiyalıydım..profesyonelliğe kurumsallığa evet doğru ama motosiklet piyasası yumuşak karnı olan hizmet sektörünün bir kolu...her çalışan cumartesi pazar tatilini hakeder...insanlık onurunada bu yakışır ama şurada 3 aylık bir sezondan bahsediyoruz...bu sektörlerde aslolan sürekliliktir...benimde hafta içi çalıştığım düşünülürse bir önerin olacak mı...katalog ve net üzerinden mi inceleyeyim bu motoru...ya da cumartesi öğleye kadar açıksa sabah 9.10.11 de kalkıp onlar kapanmadan mı koşturayım...piyasa bu dengeler böyle...mallarını satmak istiyorlarsa tükkan açık olmalı...bir nöbetci personelde durabilir...ya da bayi diye geçinen yerler bu işi hakkıyla yapıp her ürün gamından birer adet bulundurmalı...bunlarıda ben söyleyeceksem ne anllamı kalır..bu yapılanmayı bu organizasyonu berecemeyen bir distrübütörden bahsediyoruz...

Shrieker
17 Mayıs 2015, 23:35
Arkadaş hafta içi işini düzgün yapsın, Cumartesi Pazar tabii ki tatil olacak. Ama Z-Moto işini düzgün yapan bir firma değil. Balık baştan kokar derler ya...

braveguy
17 Mayıs 2015, 23:57
neden Kızıltoprağa gideyim anlamadım dibimde Maslak da bayi varken...zx 6 sormadık 4200 euroluk bir makinayı Avrupa yakasında bulamayacakmıyım...

Rakamların kaynağı MOTED...Motosiklet Endüstrisi Derneği...Z Motonun da üye olduğu bir yapılanma...bu verileri şirketler kendileri veriyor...

http://www.moted.org.tr/Uyelerimiz

Boğaz Motor Harley-Davidson Bosphorus
Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı ve Servisi
Depar Motor A.Ş.
Ferco Motor ve Tic. San. Ltd. Şti.
HBI Motor Servis Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.
Honda Türkiye A.Ş.
Korlas Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.
ST Group End.Ürn.Bil.San ve Tic. Ltd. Şti.
Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş.
Yamaha Motor Türkiye
Z Moto Motorlu Araçlar San. Tic. A.Ş.
FAALİYET
ÜYELERİ
Lapaş Lastik Pazarlama ve Tic. A.Ş.
Motoplus Tekstil San.Tic.Ltd.Şti.
Motorcu Hayri
Zega Mot. Araçlar TİC. ve Servis LTD. ŞTİ.

.
z-moto show roomu 250sl için değil, çanta için yazmıştım. 250sl'i avrupa yakasında bazı bayilerde bulabilirsiniz zaten.

moted web sitesinde böyle bir bilgi yok, tekrar edeyim 2014te bmwnin kawasakiden daha fazla motosiklet satması bana mantıklı gelmedi.

bu arada hoşgörünüze sığınaraktan yazıyorum; aşağıda versysle fotoğrafınızı gördüm de 250sl size olmaz, onun selesi araya kaçmış külot gibi hissettirir sizin kalıptaki arkadaşları.

biyeybaraküs
18 Mayıs 2015, 00:05
moted web sitesinde böyle bir bilgi yok, tekrar edeyim 2014te bmwnin kawasakiden daha fazla motosiklet satması bana mantıklı gelmedi.
bu arada hoşgörünüze sığınaraktan yazıyorum; aşağıda versysle fotoğrafınızı gördüm de 250sl size olmaz, onun selesi araya kaçmış külot gibi hissettirir sizin kalıptaki arkadaşları.

aslında mantıklı BMW nin sattığı motorların çoğu emniyetin aldığı vergisiz ötv siz motorlardır (r 1200 gs inden k 1600 gtl ine kadar neler neler )tahminim

ahmetkorkmaz
18 Mayıs 2015, 00:10
hayırlısı olsun...ama servis açısından Spor Moto da yine Z Moto kafasında...yaygınlık servis ağı en azından şöyle düşünmek lazım (önemsiyorsan tabi) Spor Moto stoklarında şu an herhangi bir parça yok sipariş geçiliyor falan...ama Yamaha da ne ararsan bulursun düz mantığıyla bakarsak demek istiyorum...

Hocam bana bir hizmet veren birde vermeyen pişmandır :D Halkbank ta bir tuvalet sorunu yaşadım. Verdim veriştirdim.

Ktm o konuda daha duyarlı baktım buradakiler tınmıyor. Çat pat İngilizcem var, Avusturya ya bir mail yazmaya bakar.

mete_han
18 Mayıs 2015, 00:17
Arkadaş hafta içi işini düzgün yapsın, Cumartesi Pazar tabii ki tatil olacak. Ama Z-Moto işini düzgün yapan bir firma değil. Balık baştan kokar derler ya...

Şirek sende ben gibi cbr125 ile gömülcen nolcak bizim sonumuz böyle...:P

z-moto show roomu 250sl için değil, çanta için yazmıştım. 250sl'i avrupa yakasında bazı bayilerde bulabilirsiniz zaten.

herkes olmaz diyor zaten gerçekten olmayacak gibi en azından ben pes diyorum artık :P

Moted verileri pek yayınlanmaz ama el altından birileri ulaşır aynı verilere bende 2008 de ulaşmıştım Ferco aracılığıyla yayınlamıştım..ha neden yayınlanmaz ayrı mevzu...

2008 Kawasakı satışları mesela 750 imiş...ben başka bir forumda paylaşmıştım...

http://www.motordelisi.com/forum/motordelisi-genel/64402-kawasaki-10-aylik-2008-satis-toplam-749-adet

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Hocam bana bir hizmet veren birde vermeyen pişmandır :D Halkbank ta bir tuvalet sorunu yaşadım. Verdim veriştirdim.

Ktm o konuda daha duyarlı baktım buradakiler tınmıyor. Çat pat İngilizcem var, Avusturya ya bir mail yazmaya bakar.

şimdi uyku moduna geçiyorum ama şu Halkbank meselesini merak ettim onu bi yazıver yarın okurum...çünkü hiç bir banka müşterilerini wcye sokmaz personeli harici...yani nasıl bir bankanın wcsine girip veya giremeyip birde verip veriştiriyosun merak ettim...umumi wc benim bildiğim ya börgır kingde olur ya camide ya da kafede...:queen:
bangaların o pırıl pırıl wcsine girmeye çalıştım deme sakın ...:P

agrasiwe
18 Mayıs 2015, 00:23
kawasaki yi hiç sevmedim tercih etmedim, ama bu maalesef motorların kalitesinden değil distribütör kalitesindendir. Yakın arkadaşımında garantili motorunun mekaniğinde çıkan arızasını halletmemek için ömründen ömür aldırlar yavşak saçma tavırları ile. Açık söylüyorum müşteri bazlı olmayan, kaypak ilgisiz ve sorunlarınıza bahane üretmekte bir numara bir firmadır.

ahmetkorkmaz
18 Mayıs 2015, 00:43
şimdi uyku moduna geçiyorum ama şu Halkbank meselesini merak ettim onu bi yazıver yarın okurum...çünkü hiç bir banka müşterilerini wcye sokmaz personeli harici...yani nasıl bir bankanın wcsine girip veya giremeyip birde verip veriştiriyosun merak ettim...umumi wc benim bildiğim ya börgır kingde olur ya camide ya da kafede...:queen:
bangaların o pırıl pırıl wcsine girmeye çalıştım deme sakın ...:P

http://www.konak.bel.tr/includes/birimler/isyeriacma.asp

Tuvaletin hangi şartlar da olup olamayacağı açık şekilde bellidir :) Bu ülkede hiç bir şey düzgün yapılmadığı için buna şaşırman normal.

Bu banka bir avm veya işhanı içinde değil, ruhsat şartlarına göre tuvaleti olmak zorunda veya en azından ben öyle anlıyorum. Müşteri tuvaleti olan bankaları da biliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=AQgUDkbkSJ4

Bizim bina da kağıt üstünde otopark var ama araç giremiyor :) Ama motor da sorun yok :)

Murat.K.
18 Mayıs 2015, 07:24

Bostancı istikametinden gelip Bağdat caddesini bitirdiğinde yol ikiye ayrılır hep sağ şeritten düz gittiğinde yol seni 1nci köprü istikametine götürür tam e5 dönüşünde önce galerileri ardından da motosiklet mağazaları görürsün, zaten o noktada yoğun bir şekilde motosiklet ve aksesuarcı göreceksin. Sağ tarafında küçük bir araç park alanı var veya yol üzerine park edebilirsin.

Motor küçük değil sığmasına sığarsın ama ince olduğu için depoyu kavramak o kilo ile biraz yorucu olur. Oturuşu sürüşü gayet güzel. Senin z300 veya inazuma bakman daha mantıklı olur. Sl serisinin inceliği hem avantaj hemde de avantaj.

Bende hem 250sl var hemde r25. Sl i daha çok sevmeme rağmen r25 kullanmaya başladım. Bende hafif göbekli olduğum için sl in üzerine yatmak benim için biraz yorucu oluyordu

arda4
18 Mayıs 2015, 09:06
Metehan Ağabey,

Seni haklı bulamadım.

Hem ayrıca kimse Mondial'den bahsetmemiş, yıllardır (yaklaşık 10 yıldır) satış şampiyonu. Servisleri ... amma en azından yedek parça sitesi var:

www.mondialyp.com civataya kadar her bir parçasının fiyatı sitede mevcut. Müşteri hizmetleri de hiç fena değil.

Reklamlarını da unutmamak lazım:

https://www.youtube.com/watch?v=DNdAe1zPTPk

https://www.youtube.com/watch?v=DNdAe1zPTPk

https://www.youtube.com/watch?v=_kpilqQHcZI

https://www.youtube.com/watch?v=_kpilqQHcZI

Serk21
18 Mayıs 2015, 12:02
Mete abi asıl bankalar cumartesi pazar açık olmalı..Benim bi pazarım var ve bankadaki işlerimi halledemiyorum, hafta içi de izin alamıyorum.

Arkadaşlar Z motodan önce Mete abinin çalıştığı bankaya toplu mail atalım hafta sonu açık kalsın diye =)

Ben özel bir şirkete çalışıyorum ve haftada bir gün tatil olmasının insan hayatına yapılmış çok büyük saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

Z moto konusuna gelince, bence motosiklet camiasına büyük zararları var, kırım kongo kenesi misali hep zarar =) Kawasaki gibi markayı mundar ettiler.. Hiçbir konuda olumlu-hayırlı işleri yok.. Bi cumartesi pazar tatil olayları güzelmiş, en azından çalışanlarını insan yerine koyuyor olsalar gerek.

tsugha
18 Mayıs 2015, 14:43
http://www.kawasaki.com/Contact/Online

Her türlü şikayetlerinizi bu linkten yapabilirsiniz. Kawasaki büyük bir firma, mutlaka dönüş yapacaklardır.

hkn34
18 Mayıs 2015, 15:23
z moto sahıbı ulkemızın ılerı gelen sanayıcı zengınlerınden bırı dıye bılıyorum ama kım oldugunu bılmıyorum. motosıkletlerı sevıyor ve bu ısı hobı olarak yapıyor . aksaklıklar ve ılgısızlıkler bundan kaynaklanıyor yanı ıse tam olarak sarılma yok .çünkü ıhtıyac yok :)

fedos
18 Mayıs 2015, 15:32
Merhaba Arkadaşlar, bu topiğin linkini olduğu gibi kawaya gönderdim. bakalım ilgilenen olacak mı :) mete kardeşimizi çok üzmüşler ...

"Hello, please check this link.
There are many problems about the distributor company in Turkey."

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/146755-kawasakiye-dair-tum-guzel-duygularin-katili-z-moto.html

z moto sahıbı ulkemızın ılerı gelen sanayıcı zengınlerınden bırı dıye bılıyorum ama kım oldugunu bılmıyorum. motosıkletlerı sevıyor ve bu ısı hobı olarak yapıyor . aksaklıklar ve ılgısızlıkler bundan kaynaklanıyor yanı ıse tam olarak sarılma yok .çünkü ıhtıyac yok :)

SAMETD
18 Mayıs 2015, 17:37
şu kawa servislerini o kadar çok şikayet ediyorlarki kawa almaya korkuyorum...

evilded
18 Mayıs 2015, 17:54
Cumartesi açıklar, kendilerine dava açtım garanti yüzünden. Akü garanti dışı diyor, ben de dedim senin kafana göre değil o garanti değiştir dedim değiştirmedi. Hakem heyetine dilekçeyi bastım. Emsal karar çıkarsa paylaşacağım.