PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ustalardan tavsiye bekliyorum???

tunaserdar
23 Ocak 2005, 23:32
Arkadaşlar öncelikli olarak merhaba! Sonunda ben de bu işe girmeye karar verdim fakat nereden baslasam bilemiyorum! Vitesli motor daha önce hiç kullanmadım! Yeni baslayan biri için SRAD 600 fazla mıdır? aklıma en cok yatan makina o şimdilk! tavsiye ve yorumlarınız için teşekkürler! :joker:

Ates
24 Ocak 2005, 01:13
Henüz vitesli motosiklet ve trafik deneyimin yoksa bence öncelikle 125 CC ile başlamalısın.. Henüz yeni başlayan biri için bana göre 600 cc çok fazla hatta ölümcül..Şimdi sana ben SRAD 600 ümü satıyorum desem sende alsan bu sefer aklım sende kalacak yarın öbür gün düşücen veya sakatlanıcan kendimi suçlu hissedicem.. Sen git paran varsa bence Yeni üretilen Honda CBR 125 al.. Hem Uzun süre tatmin eder bu motosiklet seni hem görsel olarak egonu okşar vs.. Bu kadar param yok dersende CGL 125 veya YBR 125 al vitesli motosiklete alış deneyim kazan sonra 600 CC vs düşün..

Storm
24 Ocak 2005, 09:35
Aman aman abi sak1n kullanmaya kullan1rs1n ama çok zay1f kal1rs1n bahsini ettiin motorda hatr1 say1l1r bir motor bence içindeki arzular1n1 biraz bast1r ve atesin dedigi gibi ufak biseyler al sonra hayabusa bile al1rs1n :mrgreen:

ali osman koruk
31 Ocak 2005, 01:55
abi doğru söylüyorlar.Yeni başlıyorsan 125lik bir makina al.önce apala sonra uçarsın. :cherry:

myatak
31 Ocak 2005, 02:33
Ben sana tavsiyede bulunan dostlardan daha değişik bir yol belirlemen gerektiği taraftarıyım. Motorla yaşam seni çok değişik bir kimlik içine sokacağından ve çevrendeki insanları seninle aynı zevkleri paylaşan insanlarla geçirmeye başlayacağından dolayı öncelikle seni mutlu edecek ve seni daha sonraki yıllarda motorunun cinsi ile anacaklar. Bunun için ne tür bir makine istediğine dair çok emin olman gerekiyor. Burada açıklığa kavuşturman gereken bir kaç önemli detay var;
Boyun ve kilon nedir, ailen motorla olan beraberliğe ne gözle bakıyor, kız arkadaşın motora binmekten hoşlanacakmı gibi gerekli gereksiz bir çok sorun yaşayacaksın, bunlardan önemlisi boyun kısaysa cross tipi motorla eziyet çekersin, boyun uzunsa chopper tipi motorda rahat edemezsin. Bacakların kuvvetli değilse enduro motor kullanamazsın gibi problemler var. Ne tip motorla başlarsan başla en az bir kere düşeceğini sakın aklından çıkarma ve alacağın motor hayalindeki motor olmasın. Daha sonra çeşitli kırık çıkık tedavilerinden bıktığın zaman ki bu zaman artık motorun nasıl kullanılması gerektiğini öğrendiğin zaman olacaktır, hayalindeki motosikletde doğru kimliği bulacaktır. Sana 23 yıllık bir motorcu abin olarak bir tek şey söyleyebilirim, motosiklet insan hayatını olumlu yada olumsuz olarak çok derinden etkileyebilir, sen motorunla anılmak ve kimlik sahibi olmak arzusundaysan lütfen ama lütfen eldiven ve kask giymeden trafiğe çıkma.

Sevgilerle

14 Şubat 2005, 22:50
kardeşim senin bu dediğini söyle farzet uçak kullanmayı bilmeden jet kullanmak gibi birşey bu senin dediğin denim sana tavsiyem ilk başta bir imkanın varsa rx-king ve sonra bir aprilla rs-250 ondan sonra 600 ve sonra 1000 ama sakın 600lük makina alırken srad 600 son terciğin olsun çünkü srad 600 dediğin motor öülm makinasıdır ve şuda aklında olsun motor üzerinde kaporta sensin... yolunda başarılı olursun iyişallah

tunaserdar
21 Mart 2005, 00:09
teşekkür ederim... 1.83 boy ve 82 kiloyum! Myatak çok teşekkürler... bir de _kurt_ uçak kullanmayı gerçekten de biliyorum! tavsiye için sağol... :bounce:

huceyn
24 Temmuz 2008, 19:58
srad 600 fazla gelmez.az bile gelir:P

ShowDown
24 Temmuz 2008, 20:00
ben de ilk geldiğimde cbf 600f alcam diyodum dün bi gördüm aleti düz ayaktayken bile belim yetmiyodu:)

playboy_77
24 Temmuz 2008, 20:02
Aman aman abi sak1n kullanmaya kullan1rs1n ama çok zay1f kal1rs1n bahsini ettiin motorda hatr1 say1l1r bir motor bence içindeki arzular1n1 biraz bast1r ve atesin dedigi gibi ufak biseyler al sonra hayabusa bile al1rs1n :mrgreen:

arkadaşım güzel türkçemizi mahvetme.eski köye yeni marifet getirme.msn ortamı değil burası.tüm türkiye değil tüm dünya okuyor bu yazıları::angry2::

arkadaşım sana gelince hiç vitesli motorsiklet kullanmamışsın ve srad 600 istiyorsun? bu sana mantıklı geliyor mu sence.ilk kendine sor bu soruyu :queen:

cakalaz
24 Temmuz 2008, 20:03
Madem gözün yukarlarda ; Hyosung GT 250 R al.. Hem 2.EL srada vereceğin para ile bunun cok cok temizini alırsın ; Hem de istediğin gibi bi performans verir sana :) tercih senin ama 250 CC üzerini tercih etme :cherry:

D C R
24 Temmuz 2008, 20:03
Hort Hort................ :P

Ustalardan tavsiye bekliyorum??? - 23-01-2005, 22:32 PM

FREEBLADE_39
25 Temmuz 2008, 13:00
slm arkadaşım bende bır motor servısı ve satıcısıyım o makınalrı çok kullandım yaşım daha 24 2 adet srad 600 vardı bende çok ıı bılırım nasıl bır şey olduğunu 2 kere ucuz yırttım kafa kafaya gelmeler vırajlarda karşıdan üstüne sürmeler bu makınalar pıst makınasıdır ve ağırdır o yüzden kask,eldıven,montun,patulon olması gerekır bu ufak makınalar ıçınde geçerlıdır bence abı sen 125 cc ıle başla ama sakın unutma senden buyuk araçlar motoru tınlamıyolar kımsenın gazına gelme ben 5 sefer geldım kızlar öncelıkle hareket ıstıyolar bı kaç defa takla atıcaktım bıkaç defa kafama bınecektı motor sakın abı ufak olsun hep olsun derım ben bıktım hevesım kalmadı racıngte motorcu hakan:bounce:

frdndl
25 Temmuz 2008, 13:23
srad 600 fazla gelmez.az bile gelir:P

hüseyin allah aşkına nerden buldun bu konuyu yaa taa 2005 in konusu bu :)