PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask kıyaslaması

MotorcuMetos
07 Mayıs 2015, 11:39
Sa ya caberg duke ya da mt revenge alacam ikisi arasında 250 tl fark var ikiside 5 yıldız almış

Caberg duke 550 tl çarpma tesleri her yeri yeşil http://www.n11.com/caberg-kask-duke-cene-acilir-kask-smart-siyah-P53466866?cid=604001&gclid=Cj0KEQjwmqyqBRC7zKnO_f6iodcBEiQA9T996G3Xn1Ws miEyb1ZrCVh9tHbI37MCIE8KsWMW_OJxobYaAlEE8P8HAQ

yoksa bu mt revenge mi 280 tl sharptan 5 yıldızı var ama çarpma testinde yanları yeşil yerine turuncuhttp://www.n11.com/mt-revenge-limited-evo-black-grey-mt-kask-sharp-test-5-yildiz-P37992161

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Sa ya caberg duke ya da mt revenge alacam ikisi arasında 250 tl fark var ikiside 5 yıldız almış

Caberg duke 550 tl çarpma tesleri her yeri yeşil http://www.n11.com/caberg-kask-duke-cene-acilir-kask-smart-siyah-P53466866?cid=604001&gclid=Cj0KEQjwmqyqBRC7zKnO_f6iodcBEiQA9T996G3Xn1Ws miEyb1ZrCVh9tHbI37MCIE8KsWMW_OJxobYaAlEE8P8HAQ

yoksa bu mt revenge mi 280 tl sharptan 5 yıldızı var ama çarpma testinde yanları yeşil yerine turuncuhttp://www.n11.com/mt-revenge-limited-evo-black-grey-mt-kask-sharp-test-5-yildiz-P37992161

Sizce hangisini alayım 250 tl fark değer mi caberg duke için ?

Mr.Yldrmdmr
07 Mayıs 2015, 11:45
Şimdi "uzmanım çok kaza yapmam durumumda da pek fazla yoktur" diyorsan üstad bir tane mt revenge al. Yok "Altımda ki pcx olsa da araçların üzerine giderim sağım solum bellisizdir benim" dersen caberg + full koruma :) 250 tl az bir miktar değil üstad stajyerim 1 aylığım :D

motorturkiye
07 Mayıs 2015, 11:45
yüksek hızda uğultu kıyaslaması , kaskların üretim tarihi ve rahatlığı açısından bilgi verilirse yorum yapmak daha kolay olur

Ben düşük hızda giderim, o yüzden uğultu pek olmaz dersen , aynı sağlamlıkta olandan fiyatı düşük olanı almak daha mantıklı tabikide

MotorcuMetos
07 Mayıs 2015, 11:47
Şimdi "uzmanım çok kaza yapmam durumumda da pek fazla yoktur" diyorsan üstad bir tane mt revenge al. Yok "Altımda ki pcx olsa da araçların üzerine giderim sağım solum bellisizdir benim" dersen caberg + full koruma :) 250 tl az bir miktar değil üstad stajyerim 1 aylığım :D

pcx oldunu nası bildin :D

kbR
07 Mayıs 2015, 11:50
Avatarının altında motosikletin yazıyor :)

yeknet
07 Mayıs 2015, 11:51
çene açılır kask tavsiye etmem hem güvenlik açısından hem de ağırlık ve konfor açısından. caberg duke denedim ben hemen vazgeçtim çünkü çok büyük bir kabuğu var, içi de aksine çok dar ve rahatsız. atom karınca misali görünüyorsunuz. Bu ikisi arasında benim tercih MT olur.

MotorcuMetos
07 Mayıs 2015, 12:16
yüksek hızda uğultu kıyaslaması , kaskların üretim tarihi ve rahatlığı açısından bilgi verilirse yorum yapmak daha kolay olur

Ben düşük hızda giderim, o yüzden uğultu pek olmaz dersen , aynı sağlamlıkta olandan fiyatı düşük olanı almak daha mantıklı tabikide

ben 80 i geçmem ama yinede içim elvermiyor ama 250 tl az para deil napsam bilemedim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Avatarının altında motosikletin yazıyor :)

haydaa şimdi farkettim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

ben 80 i geçmem ama yinede içim elvermiyor ama 250 tl az para deil napsam bilemedim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

haydaa şimdi farkettim :D

başka kullanan yok mu caberg ya da mt revenge i :(

Macit250
07 Mayıs 2015, 12:25
İki kask da polikarbon hadi Mt için birşey diyemiyeceğim zaten ucuz.Ama 550 tl caberg vericeğime en azından fiberglass daha hafif ve daha sağlam başka kasklara yönelirdim .Heleki marka takıntısı olan birisi 2 seçeneğide kesinlikle almaz.Hiç olmadı bir agv yada nolan alın .

http://www.motorturkiye.com/nolan-n64-fusion-siyah-sari-028-pmu1090

Ege Anıl EFE
07 Mayıs 2015, 12:33
O kadar paran varsa bende Arai veya AGV al abim. Benim görüşüm bu, Diğer bir yandan kaskını internet üzerinden alma. Çünkü kafana tam oturmalı,bedenler düzgün olabilir ama kask yapısına göre eğer tam oturmaz ise kendini pek güvende hissetmezsin.

Bugraaa
07 Mayıs 2015, 12:47
O kadar paran varsa bende Arai veya AGV al abim. Benim görüşüm bu, Diğer bir yandan kaskını internet üzerinden alma. Çünkü kafana tam oturmalı,bedenler düzgün olabilir ama kask yapısına göre eğer tam oturmaz ise kendini pek güvende hissetmezsin.

550 tlye arai varsa 4 tane aliyim:)

Ege Anıl EFE
07 Mayıs 2015, 12:55
550 tlye arai varsa 4 tane aliyim:)

O Anlamda Demedim :D Şuana kadar gördüğüm en ucuzu 1000Tl :D Ama olsaydı güzel olurdu,Neyse Biraz daha biriktirebilirsen arai o zaman :D

HAZZILHAR
07 Mayıs 2015, 13:27
Madem 550 TL verebiliyorsun, al bir Nolan N64. Yok ille de bu 2 kasktan birini alacağım diyorsan ikisini de kullanmadım ama MT'ler pek güven verici gelmiyor bana. Ya da Motomax'te 380 TL'ye Nitro Aikido Kenshi var. Kullanıcıları hep memnun.

MotorcuMetos
07 Mayıs 2015, 14:05
İki kask da polikarbon hadi Mt için birşey diyemiyeceğim zaten ucuz.Ama 550 tl caberg vericeğime en azından fiberglass daha hafif ve daha sağlam başka kasklara yönelirdim .Heleki marka takıntısı olan birisi 2 seçeneğide kesinlikle almaz.Hiç olmadı bir agv yada nolan alın .

http://www.motorturkiye.com/nolan-n64-fusion-siyah-sari-028-pmu1090

marka deil sharp test dostum sharp teste caberg bu kaskı geçiyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

haklısınız , denicem fakat agv ve arainin sharp 5 yıldız alanları pahalı usta :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Madem 550 TL verebiliyorsun, al bir Nolan N64. Yok ille de bu 2 kasktan birini alacağım diyorsan ikisini de kullanmadım ama MT'ler pek güven verici gelmiyor bana. Ya da Motomax'te 380 TL'ye Nitro Aikido Kenshi var. Kullanıcıları hep memnun.

aikido da olabilir fakat ne biliyim pek ısınamadım kaska

yeknet
07 Mayıs 2015, 14:14
sharp teste o kadar da takılmayın, paranoya olursunuz. git dene hangisi kafana uyuyorsa onu al. AGV olur Nolan olur o fiyatlarda güzel kask bulunur rahatlıkla. Çok da ucuza kaçma bence, 500-600TL aralığı idealdir.
Benim tavsiyem
1- Açılır-kapanır güneş vizörü olsun
2- Orjinal pin-lock olsun (sonradan almak pahalıya gelir)
3- Kafanızla tam olarak uyum sağlasın
4- Kapalı kask olsun
5- Hafif olsun 1.6kg dan ağır olmasın.
6- Çene bağlantısı pratik olsun.
7- Ne alacaksan çabuk al, bunların fiyatları euro ile ve bugün euro iyice uçuşa geçti.

MotorcuMetos
07 Mayıs 2015, 14:21
sharp teste o kadar da takılmayın, paranoya olursunuz. git dene hangisi kafana uyuyorsa onu al. AGV olur Nolan olur o fiyatlarda güzel kask bulunur rahatlıkla. Çok da ucuza kaçma bence, 500-600TL aralığı idealdir.
Benim tavsiyem
1- Açılır-kapanır güneş vizörü olsun
2- Orjinal pin-lock olsun (sonradan almak pahalıya gelir)
3- Kafanızla tam olarak uyum sağlasın
4- Kapalı kask olsun
5- Hafif olsun 1.6kg dan ağır olmasın.
6- Çene bağlantısı pratik olsun.
7- Ne alacaksan çabuk al, bunların fiyatları euro ile ve bugün euro iyice uçuşa geçti.

Caberg cene açılır ama sağlam kasktır yav :d

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Caberg cene açılır ama sağlam kasktır yav :d

peki agv k4 nasıl usta ?

Ertugyigit
07 Mayıs 2015, 14:46
Cross beğenirseniz ls2 mx456 var fiberglass kompozit 450 tl mi ne , test sonuçları yok tabi sadece ece ve dot sanırım.

MotorcuMetos
07 Mayıs 2015, 14:49
Cross beğenirseniz ls2 mx456 var fiberglass kompozit 450 tl mi ne , test sonuçları yok tabi sadece ece ve dot sanırım.

Fikriniz çin saolun fakat test sonuçlu olursa daha iyi

yeknet
07 Mayıs 2015, 15:54
caberg istiyosan onu al ama sakın denemeden alma, internetten alan biri satmaya çalışıyordu. Kaskların bedenleri çok farklı olabiliyor. her kafa yapısına uymayabiliyor. mesela AGV de öyle K3 Evo, K4 vs hepsini denedim AGV nin hiçbir bedeni kafama uymadı. Nolan aldım cuk oturdu. Kafa yapınıza uyan kask alın. marka model sonra gelir.