PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Cezasına İtiraz dilekçesi nasıl yazarım

justlook78
07 Mayıs 2015, 11:10
Motosikletimin benden izinsiz olarak arkadaşım tarafından kullanılması ve trafik polisine yakalanması sonucu 1609 lira trafik cezası kesildi bana. Bana kesilen bu cezayı Sulh ve Ceza mahkemesine talepte bbulunarak iptal ettiebilme ihtimalimiz varmış. Ancak ben itiraz dilekçesi yazamıyorum. İnternetten bir kaç örneğe baktım aşırı resmi bu dilekçeler ben nasıl yazarım. Anlayan varmı dilekçe yazmaktan ben olayı anlatsam yazabilecek birisi varmı?

Motor_Derili
07 Mayıs 2015, 11:43
Bagli bulundugun yerdeki Asliye Ceza Mahkemesi kalemine dilekce ile basvuruyorsun ama bosuna ugrasirsin. Ehliyeti olmayan birinin rizan yada degil sana ait araci kullanip suc islemesi senin sorumlulugundur. Bunula ilgili hicbir itirazdan sonuc alamazsin. Aracimi caldi falan filan diyerek suc duyurusunda bulunursan yani arkadasini yakarsan :) bir ihtimal. Bunun icin de savciliga suc duyurusu yapacaksin. Ama bunun haricinde sansin yok. Dilekceyi illa da vermek istersen git Asliye Ceza Tevzii Burosuna sana soylerler kisaca soyle boyle yaz diye. Gecmis olsun.

justlook78
07 Mayıs 2015, 11:58
Bagli bulundugun yerdeki Asliye Ceza Mahkemesi kalemine dilekce ile basvuruyorsun ama bosuna ugrasirsin. Ehliyeti olmayan birinin rizan yada degil sana ait araci kullanip suc islemesi senin sorumlulugundur. Bunula ilgili hicbir itirazdan sonuc alamazsin. Aracimi caldi falan filan diyerek suc duyurusunda bulunursan yani arkadasini yakarsan :) bir ihtimal. Bunun icin de savciliga suc duyurusu yapacaksin. Ama bunun haricinde sansin yok. Dilekceyi illa da vermek istersen git Asliye Ceza Tevzii Burosuna sana soylerler kisaca soyle boyle yaz diye. Gecmis olsun.

Cezayı yiyen çocuğa ödettireceğimde onada yazık bari iptal olsunda kendi cezasını ödesin :(

schumacher__
07 Mayıs 2015, 12:04
Asliye ceza değil, sulh cezaya başvuru yapılır.

Ben de geçenlerde bir cezaya itiraz edecektim fakat oradaki memur arkadaş artık emniyetin avukatla savunma yaptığını ve itirazım reddedilirse bir ceza tutarı kadar da vekalet ücreti ödeyeceğimi söyledi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?