PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu parçalar ne işe yarar

TheGokay
06 Mayıs 2015, 22:19
Arkadaşlar atv de röle,konjektör ne işe yarar bunlardan hangisi bozuksa atv ye elektrik gelmez ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

serkanADH13
06 Mayıs 2015, 23:26
ROLE Marş'a bastıgınızda AKIMIN DAHA GÜÇLÜ GELİP MARŞ MOTORUNU CEVIRMESINI SAGLAR,
KONJEKTÖR motorun ürettiği 50,,,60 volt elektriği süzerek 12 volt'a düşürmesini sağlar...

Elektırık gelmıyor ıse ya SİGORTA PATLAKTIR,
Yada Kontak Görevini YAPMIYORDUR,,,
Veya TESİSATTA Sorun vardır,,,

TheGokay
07 Mayıs 2015, 10:47
ROLE Marş'a bastıgınızda AKIMIN DAHA GÜÇLÜ GELİP MARŞ MOTORUNU CEVIRMESINI SAGLAR,
KONJEKTÖR motorun ürettiği 50,,,60 volt elektriği süzerek 12 volt'a düşürmesini sağlar...

Sigorta akünün içindeki küçük ampul gibi olan şey değil mi ?

erensipahi
07 Mayıs 2015, 11:02
Yok akünün içinde değilde yanında biyerlerde iki kabloyu birbirine birleştiren cam tüp şeklinde olanları var birde bildiğimiz arabadaki gibi olan tipleri var sigorta patlamışsa kontağı açtığınızda elektrik gelmez

TheGokay
07 Mayıs 2015, 14:45
Yok akünün içinde değilde yanında biyerlerde iki kabloyu birbirine birleştiren cam tüp şeklinde olanları var birde bildiğimiz arabadaki gibi olan tipleri var sigorta patlamışsa kontağı açtığınızda elektrik gelmez

İlla motorcuya gitmem gerekiyo mu elektrikçilerde var mıdır benim bahsettiğim de o çünkü kanuni yedek parçada 1 tl olarak görmüştüm

Bune
07 Mayıs 2015, 15:28

Şu memlekette her iş bilen şu şekilde yardımcı olsa kimse ne dolandırılır ne başkasından kazık yer. Her teknik destek konusunda görüyorum helal olsun bozma kendini Serkan usta :cat:

seyyid47
07 Mayıs 2015, 15:50
İlla motorcuya gitmem gerekiyo mu elektrikçilerde var mıdır benim bahsettiğim de o çünkü kanuni yedek parçada 1 tl olarak görmüştüm

sigortanın içindeki tellere dikkat edilir, birbirinden ayrılmışlarsa bu yandıklarına işarettir. Bazen kafaya yakın yerden de koptukları oluyor. Kopuksa yanmıştır. Onu eline alır yedek parçacının yanına gidersin sigorta tüplü olanlar 25 kuruştur.

TheGokay
07 Mayıs 2015, 16:30
sigortanın içindeki tellere dikkat edilir, birbirinden ayrılmışlarsa bu yandıklarına işarettir. Bazen kafaya yakın yerden de koptukları oluyor. Kopuksa yanmıştır. Onu eline alır yedek parçacının yanına gidersin sigorta tüplü olanlar 25 kuruştur.

Kaç amper almalıyım 10 amper mi ?

arda4
07 Mayıs 2015, 16:45
Yanan sigorta kaç amperse aynısından. Bir ihtimal belki motorun kataloğunda da sigortanın kaç amperlik olduğu yazıyordur.