PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 Aylık bir aceminin yaşadığı olaylar ve sizden beklentisi

desertseek
06 Mayıs 2015, 21:31
Öncelikle herkese iyi forumlar.
Bundan 7 8 ay öncesinde motor tecrübem fazla olmadan honda cb600f hornet almak istemiştim forumdaki abilerim kardeşlerim karşı çıkarak benim fikrimi değiştirmişlerdi(Buradan hepinize teşekkür ediyorum):cat:
3 ay önce Öğrenmek amaçlı Megelli 250r aldım motoru 2bın km de aldım Memleketim Adana İstanbulda okuduğum için arada memlekete gittiğimde binebiliyorum bu halde suan motor 9 bin km de memlekette üstünden inmiyorum :cherry:
3 aylık süre zarfı içinde 2 kere kaza yaptım 1. si Akıllı araç sürücüsünün birisi yolda 30 km/h ile seyir halinde iken birden onume kırdı bende daha acemı oldugum için motoru yatırdım.
2.si (bunda benim bir hatam yok)70 km/h ile giderken yüklü kamyonun biri aradan birden gaz kesmeden ana yola fırlıyor ve tamda dönemıyor koca yolu kapatıyor ve ben motorun üstünde kendimi çaresiz bir şekilde hissederek panikle ön freni sıkıyorum ve motoru yatırıyorum(Allahtan motor yattı yoksa direk yandan girsem Allah korusun daha kötü şeyler olabilirdi korumalarım tamdı)20 25 m sürükleniyorum ve kamyoncu kacarak uzaklasıyor.
Söylemek istediğim su 250cc bir makine ile bu süre zarfı içinde bunları yaşadıysam 600 lük makinaya direk binsem neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum.
Bu konuyuda direk 600 lükle başlasammı diyen veya diyecek olan arkadaşlara açıyorum ben 3 ayda 7 bin km yol yaptım acemi biri olarak şuan bile kendimi 600cc lik bir makinayı bırak hala kullandığım motora hazır hissetmiyorum(bunu derken araç sürücülerinin payı doğrultusunda yoksa düz yolda herkes surer bos vıraja herkes girer)karşına bi araç çıktığında 80 km h ile giderken düşünün abi birden çıktı adam eliniz ayağınıza dolaşıyor 250cc lik bir makine ile fren yapıp kaçmaya çalışmakta zorlanırken bunu 600cc lık 4 sılındırlı canavarla nasıl yapmayı planlıyosunuz ?
Sizi sıkmadıysam bir sorum olacak:600cc motor almak hala hayalim isteğim tek amacım ben 20 bin km daha yapmay ıdüşünüyorum bu motor ile ama kendimi ozaman bile hazır hissedeceğimi sanmıyorum 600cc bir motor görünce içim parçalanıyor ama mantıklı olarak düşününce şuan ben o seviyede değilim kendimi bu seviyede bulmak için nekadar bir süre gerekir ve hangi yolları izlemeliyim buradan tecrübeli abilerimden ve kardeşlerimden yardım istiyorum.

doğan81
06 Mayıs 2015, 21:39
Hocam bende sana bise sormak istiyorum megelli genel olarak naSil titresim vs

Dodin
06 Mayıs 2015, 21:40
İstanbulda madem öğrenciliğin hondanın eğitimlere git, ben ehliyet aldım, eğitimleri alıp öyle motor alacağım

shadowmaster
06 Mayıs 2015, 22:07
Mevcut motorun ile 20.000 km daha ya da 2 yıl full tecrübe. Sonra Honda GS2 ve GS eğitim.
O eğitimlerde zaten sana 500-600 ve 1000 CC kullandıracaklar.GS3 eğitimi 500 CC ile veriliyor zaten. 250 CC ile yaptıklarını onlarla yaparken neler hissettiğine dikkat edeceksin ve kendi durumuna göre tekrar karar vereceksin vakti geldiğinde. İzlediğin yol için tebrik ediyorum, kazalar için geçmiş olsun. Şunu da eklemek isterim, eğer bahsettiğim eğitimleri almış olsaydın o yatırmalar muhtemelen olmayacaktı, çünkü sanırım panik fren yaparken yaşamışsın hepsini...

desertseek
06 Mayıs 2015, 22:10
Hocam bende sana bise sormak istiyorum megelli genel olarak naSil titresim vs

Titriyor diyorlar evet titreme var ama bazıları abartıyor okadar rahatsız etmiyor şahsen beni ama başkaları ne düşünür bilemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Mevcut motorun ile 20.000 km daha ya da 2 yıl full tecrübe. Sonra Honda GS2 ve GS eğitim.
O eğitimlerde zaten sana 500-600 ve 1000 CC kullandıracaklar.GS3 eğitimi 500 CC ile veriliyor zaten. 250 CC ile yaptıklarını onlarla yaparken neler hissettiğine dikkat edeceksin ve kendi durumuna göre tekrar karar vereceksin vakti geldiğinde. İzlediğin yol için tebrik ediyorum, kazalar için geçmiş olsun. Şunu da eklemek isterim, eğer bahsettiğim eğitimleri almış olsaydın o yatırmalar muhtemelen olmayacaktı, çünkü sanırım panik fren yaparken yaşamışsın hepsini...

Aynen freni panikle sıkınca birden ön teker kitleyip kaydığımdan yaşadım kazalarımı dediğiniz eğtimlere gideceğim inş hayırlısı olur çünkü biran önce binmek istiyorum su canavarlara :thumleft:

Oldjack
06 Mayıs 2015, 22:48
eğitim de alsanız arada rahat edersiniz. .

Mitoqondri
06 Mayıs 2015, 23:20
Örnek bir konu olmuş, yüksek cc ile başlamak isteyen arkadaşların okuması gerekir.. :cat:

YouSuffer
07 Mayıs 2015, 10:22
Eğer eğitim alıp defansif sürüş, algılama, paranoya gibi etkileri gözonune alırsanız kaza yapma %niz azalır. Eğer ben sizin gibi olsam hergün 5 kere kaza yapardım. İstanbulda birazda şans ile öngörerek birsürü kazadan kaçabiliyoruz