PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr esd zincir sesi

Burakesk
05 Mayıs 2015, 21:54
zincirden ses geliyor ayar yağ müthiş ama takır takır sürtüyor vuruyor oringli zincir alsam değiştirsem faydası olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

birde orjinal dişlisine direk oringli varmıdır yoksa dişlilerde değişcekmi varsa uyanı link verirmisiniz

BatuhanK
05 Mayıs 2015, 21:56
oringsiz zincir de olsa takır tukur ses gelmemesi lazım. Ya zincir ömrünü tamamlamış, ya çok bol, ya çok kirli, ya dişliler bitik ya da hepsi.
o-ringli zincir de yolda giderken şırrrr şeklindeki ses biraz daha az olur

XuRTo
05 Mayıs 2015, 21:58
Dişli göbeğine bak belki yerinde çıkmıştir dişli göbeği kaplın lastiğine vuruyordur

Burakesk
05 Mayıs 2015, 21:58
yalnız bide çok bollaştırdımmı ses gidiyor

XuRTo
05 Mayıs 2015, 22:01
Unutmadan bir de zincir arasındaki sekmanlara bak muhtemelen biri kırılmış olabilir teker teker kontrol etmen gerekiyor

Burakesk
05 Mayıs 2015, 22:03
yaa 100-150tl arası bişey oringli zincir dişli takımları madem değiştiriyim demi pişman olmucağım kesin

XuRTo
05 Mayıs 2015, 22:20
Sen bilirsin ciğerim önce sorunun kaynağını öğren ki boşuna para verme 10 tl ye halledebileceğin hasar için 150 tl verme

Burakesk
05 Mayıs 2015, 22:24
bakam yarın pırıl pırıl temizliyim bi bakıyımda neyle temizliyeyim

beyefendi
05 Mayıs 2015, 22:26
Komik gelecek belki ama biz yağ sökücü kullanıyoruz arkadaşla şu baya mutfakta kullanlılandan sürüyorsun diş fırçasıyla ovalıyorsun azda su tut sonra bezi tut çevir zinciri bütün yağ bezde kalıyor :)

motorcu48
05 Mayıs 2015, 22:49
yağsızkende zincir daha çok ses yapar

COMTAN
05 Mayıs 2015, 23:09
ybr esd: zincir dıd orıngli var zaten üzerinde motorun kaç km de ki zincir dişli gitmiş değiştireceksin.bu arada esd lerin orjinal zincir dişli takımı 350tl civarında.sana tavsiyem zincir dişli takımını diş fırçası ve mazotla güzel temizle ,kurula ve yağla zincir gerginliğini kontrol et

XuRTo
05 Mayıs 2015, 23:22
ybr esd: zincir dıd orıngli var zaten üzerinde motorun kaç km de ki zincir dişli gitmiş değiştireceksin.bu arada esd lerin orjinal zincir dişli takımı 350tl civarında.sana tavsiyem zincir dişli takımını diş fırçası ve mazotla güzel temizle ,kurula ve yağla zincir gerginliğini kontrol et

yamaha ybr parça o kadar pahalı mi

Burakesk
06 Mayıs 2015, 10:04

üzerindekinin dediğiniz gibi olduğundan eminmisiniz :sunny:

Burakesk
07 Mayıs 2015, 11:51
hallettim zinciri detaylı temizledim yan kapağı falan açtım küçük dişlinin orası bi avuç yağ topaklaşmış birikmiş orda temizledim birde motor vitesteyken ne akılsa bezle zinciri silerken eli dişliye kaptırıyorduk baş parmakta ufak bi yarıkla kurtardık allah korudu parmağı koparttırıyorduk araya bez sıkışıp durdurmasa motoru düşünmek bile istemiyorum... sonuç olarak sesi düzeldi zincir vurmuyor artık :)

ahmet0021
07 Mayıs 2015, 22:33
Şimdi parmaklarına bak ve yerinde oldukları için Allaha şükret