PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apache ön titreşimi kesme yöntemi bile varsa söylesin kafayı yicem önerilerinizi bekl

Özgürr
04 Mayıs 2015, 23:59
apache ön kafada titreşim var onahtar titrermiş gibi tiryior fakat anahtar titremiyor plastik üstüne plastik konulmus o yuzden tiresim oluyor baskı uygulanınca titresim gidiyor bunu nasıl yok edebılırım yoksa kafayı yicem çok kötü bir ses morelimi bozuyor gün geçtikçe dahada artıyor her devirde yapmaya baslası ses gitmıyor hiç gitmiyor kulak kalmadı... ok ile gösterilen yerler titriyor

http://i.hizliresim.com/kkLZNy.jpg

Kaangngr
05 Mayıs 2015, 00:08
Araya kalın lastik parçası koy aynı şekilde kafe grenajındanda gelirse camla gösterge arasına lastik parçası koy ses kesilir :)

Özgürr
05 Mayıs 2015, 00:11
Araya kalın lastik parçası koy aynı şekilde kafe grenajındanda gelirse camla gösterge arasına lastik parçası koy ses kesilir :)

denicem :)

Nikkfurie
05 Mayıs 2015, 00:36
dostum o motorun titreşimlerini 4 araba lastiği harcasan kesemezsin,,titreşimleriyle sev motorunu :)

Uğur
05 Mayıs 2015, 00:47
Gösterge panelinin o taraftaki zırıltıdan bahsediyorsanız,zırıltı yapan kısmı sökün,lastik,kauçuk gibi birşey ilave edin düzelir.

Bune
05 Mayıs 2015, 10:22
Benim apache'de benzer bi yerden ses veriyordu aldım elime tornavida sökmeye çalıştım komple ön paneli sökemedim de biraz azalmıştı o işlemden sonra daha sonra sattım kurtuldum motordan böyle tuhaf sesler geldimi kafayı yiyorum, Allahıma şükür şimdiki motorumda böyle tuhaf sesler yok.

SSIRIN
05 Mayıs 2015, 10:24
Benim motorda da var gösterge bölümünün oradan bir zırıltı benimde kafama takıldı ne zamandır ama daha bakmadım.

efendy06
05 Mayıs 2015, 12:02
Gösterge panelinin o taraftaki zırıltıdan bahsediyorsanız,zırıltı yapan kısmı sökün,lastik,kauçuk gibi birşey ilave edin düzelir.

O iki plastik arasına çift taraflı kalın bant (3M) yapıştırılsa daha ideal olur gibi görünüyor. Hani şu köpüklü kalın bantlardan.

Seko
05 Mayıs 2015, 14:13
Birbirine temas eden parçaları çift taraflı bantla yapıştırın. Eğer yeterli alan yoksa lastik conta falan kullanın.

Uğur
06 Mayıs 2015, 08:01
O iki plastik arasına çift taraflı kalın bant (3M) yapıştırılsa daha ideal olur gibi görünüyor. Hani şu köpüklü kalın bantlardan.

Evet dediğiniz yöntemde uygulanabilir.

Mengu16
06 Mayıs 2015, 09:47
Sıfır km aldığım Pulsar 200'de de var kafadan gelen titreşim sesi, çinliden buna geçtim ama balansörlü çinli kadar titriyor bu da, hatta bu motor motora daha yapışık sürüldüğünden daha çok hissediliyor. Motorunun çoğu KTM'den alıntı, biraz da güçlü diye bişey demiyorum :cherry: