PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hem Suçlu Hem Güçlü (Sinir edici)

KoLesT
04 Mayıs 2015, 01:50
Bu kadar saygısızlık bu kadar ayılık olur mu. Dün evden çıktım arkadaşıma gidecektim keyfimde yerindeydi, neyse gidiyorum yolda dönel kavşağa yaklaştım hızımı düşürdüm 40-50 arasındaydı yol benimdi ancak hödüğün biri birden önüme atladı ve iyice yavaşladım hafiften kornaya bastım uzunda basmadım yani, sonra el hareketi yaptı arkaya doğru bende o anki sinirle kaldırdım elimi ne oldu dercesine, adam birden önüme kırınca sağ doğru sokağa girdim oda sokağın yan tarafından girip arkamdan gelmeye başladı ve sıkıştırıp el frenini çekip durdu, bir anda elinde sopayla inip üzerime doğru gelirken olacak gibi değil dedim bastım kaçtım yoksa bildiğin dövecek ayı oğlu ayı(Araçta 3 kişilerdi). Kaçarken aynadan baktım tekrar bindi arabaya geliyordu ama ben çoktan mahalleye geri dönmüştüm. Aslında bizim evin o taraflara doğru peşime takıp getirtip kime sopa çektiğini gösterecektim ama şimdi hayvan çarpar düşürür falan diye uzadım hemen. Yaşadıklarımdan sonra keyfim falan kalmadı oturdum evde plakasını da alamadım iyice sinir oldum. Sırf bu yüzden yanımda biber gazı, açılır kapanır cop taşıyacağım itle it olunmaz ama yapacak bir şey yok. Umarım bir gün aynısı onun başına gelirde temiz bir dayak yer :jocolor:

Mitoqondri
04 Mayıs 2015, 01:56
Geçmiş olsun hocam.. Biber gazı olabilir dediğiniz gibi.. Yalnız kavga etmek için durduğunuzda her ne olursa olsun hırsını alamayıp motorunuzada zarar verilebileceğini unutmayın.. İterler düşürler daha çok sıkılır canınız.. Dikkat etmek gerekir..

ruthsims
04 Mayıs 2015, 01:57
dersen ki bütün ayıları terbiye ederim meydan senin ama böyle birşey olamayacağına göre takılma fazla. Neyseki düşmemişsin zarar ziyan yok. Plakasını almış olsaydında inan bişey değişmezdi. Salla gitsin su testisi su yoluna ...

barodi
04 Mayıs 2015, 01:58
Bu kadar saygısızlık bu kadar ayılık olur mu. Dün evden çıktım arkadaşıma gidecektim keyfimde yerindeydi, neyse gidiyorum yolda dönel kavşağa yaklaştım hızımı düşürdüm 40-50 arasındaydı yol benimdi ancak hödüğün biri birden önüme atladı ve iyice yavaşladım hafiften kornaya bastım uzunda basmadım yani, sonra el hareketi yaptı arkaya doğru bende o anki sinirle kaldırdım elimi ne oldu dercesine, adam birden önüme kırınca sağ doğru sokağa girdim oda sokağın yan tarafından girip arkamdan gelmeye başladı ve sıkıştırıp el frenini çekip durdu, bir anda elinde sopayla inip üzerime doğru gelirken olacak gibi değil dedim bastım kaçtım yoksa bildiğin dövecek ayı oğlu ayı(Araçta 3 kişilerdi). Kaçarken aynadan baktım tekrar bindi arabaya geliyordu ama ben çoktan mahalleye geri dönmüştüm. Aslında bizim evin o taraflara doğru peşime takıp getirtip kime sopa çektiğini gösterecektim ama şimdi hayvan çarpar düşürür falan diye uzadım hemen. Yaşadıklarımdan sonra keyfim falan kalmadı oturdum evde plakasını da alamadım iyice sinir oldum. Sırf bu yüzden yanımda biber gazı, açılır kapanır cop taşıyacağım itle it olunmaz ama yapacak bir şey yok. Umarım bir gün aynısı onun başına gelirde temiz bir dayak yer :jocolor:

onun anasını tikeyim sana bişey olmasın .tiktir et .it ürür kervan yürür. değermi yavsağın teki için moral bozmaya :cherry:

shadowmaster
04 Mayıs 2015, 02:02
1-Motor üzerinde sürüş sırasında kafes sürücüleri ile kavga etmeyin, (sürüş ritminiz ve dengeniz bozulur)

2-Sıcak kavga sırasında avantaj sanırsınız ama kaskınız dezavantajdır, (kaskı alttan tutan birine karşı savunmasız kalırsınız, insan kulakları kapalıyken yakın dövüş için gereken dengeyi kuramaz, refleksler düşer)

3-İT İLE DALAŞACAĞINIZA ÇALIYI DOLAŞIN ...

KoLesT
04 Mayıs 2015, 02:18
Haklısınız hocam. Zaten kavgayı hiç sevmem atarlı bir tipte değilim ancak çok zor durumda kalırsam Allah ne verdiyse kendimi savunurum yoksa kendi halimde biriyim yeri geldiğinde karşı taraf hatalı olsa bile ben elimi kaldırır selamlaşır geçerim

Dodin
04 Mayıs 2015, 02:29
https://www.youtube.com/watch?v=yLTNJV_VlhE

Hocam bu memlekette it çok, kimse Türk milleti şöyle güzeldir böyle çalışkandır demesin lütfen, azınlık kalıyor güzel insanlar malesef

Mitoqondri
04 Mayıs 2015, 02:32
Konuyu gördüğümde bu video aklıma gelmişti.. Bu yüzden motorada zarar verebilirler demiştim.. Burada da hırsını alamayan kişiler (ağır konuşmak istemiyorum) motora zarar veriyordu..

keremkrmn
04 Mayıs 2015, 09:02
Tamda ben bu videodan bahsedicektim. Cop şeklinde satılan elektro şok makinaları var. Trafikte ki ayılar için çözüm mü? Tabi ki değil ama ufakta olsa bi güvence bana göre. Öle her korna çalana sıkıştırana çıkartıp vur demiyorum ama zorda kalırsan kullanımı çok güzel ve rahat.

K4NuNi
04 Mayıs 2015, 09:45
Savunma amaçlı yanımızda yasal olan (en azından illegal olmayan) savunma araçlarından birini taşımak mantıklı olabilir. Yalnızca trafik magandalarına karşı düşünmemek lazım, Köpek vb. gibi hayvanları da kovmak için lazım olabilir.
Ayrıca vakti zamanında karate hocam bi söz söylemişti.. "Sokakta giderken biri bana omuz atıp küfretse, eyvallah abi der geçerim. Çünkü biliyorum ki onun seviyesine inersem ya yaralamak yada öldürmek zorunda kalırım..."

Seko
04 Mayıs 2015, 10:09
Motoru koruyamayacaksanız hiç girmeyin, kaçın. Birden fazla kişi varsa siz biriyle uğraşırken öbürleri motora zarar vereceklerdir. Tıpkı o videodaki Sakarya delikanlılarının yaptığı gibi...

SuleymanE
04 Mayıs 2015, 10:22
Bir tanıdığımın sinirlenince söylediği komik fakat gayet doğru bir sözü hala unutmam bu durumlarda : "Hangi birini döveceksin? terminatör olsan şu şehirdeki şerefsizleri dövmeye yine vakit yetmez" diyordu :mrgreen:

Birde güzel bir laf var: "domuzla güreşmeyin, siz çamura bulanıp sinirlenirken o çamura bulanmaktan keyif alır" diye...

Mümkün mertebe iyisi belaya bulaşmamak. Genelde bu durumlarda zarar gören ya motosiklet yada sürücüsü oluyor. Arabayı üzerine sürüp ezip geçse yapacak birşeyin olmaz. Arkana takıldı kovalıyor mu? sür en yakın semt karakolu önüne. Hemen arazi olur şerefsizler

ecarpar
04 Mayıs 2015, 13:38
Hacım kolayı var, çok çok kolay artık bu tip durumlar için ucuzundan bir kamera takıyorsun kaska dalaşmaya gerek yok, çarpsa düşürse ezse dövse kolundan tutup polisler gelene kadar bekletmediğin sürece bir şey yapamıyor polis bunu artık hepimiz biliyoruz, kaza yerinde beklemesi gerekli adamın.. Sende bir zarar yoksa tamamdır sorun yok takılmaya kovalamaca oynamaya gerekyok.. Öküz çok ters yönde 100 basan öküz araba şöforü var memeleketimde, aynen yaptığımı anlatıyorum sana. Ters şeritten 100 le gelen saygı değer şöfore, el kol hareketleriyle çekil oradan şerit benim yaptım baktım oda yapıyor kamerayı gösterdim, el salladım. Çok net ama yüzüne kadar çıktı adamın :)

Çektinmi ucuz kamerayla görüntüleri tamam.
http://www.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx
At buradan, Trafik cezası adrese teslim gidiyor, güzel bir hediye vermiş olursun sorunlu sürücüye.

DKN
04 Mayıs 2015, 13:53
trafikte kimseyle tartışma. en doğru hareket el kaldırıp özür dilemektir. masadan sürahiyi bile kaldıramıcak güçte yada adını sorduğunda iki dk düşünen biri direksiyonu üzerine kırarsa kime yazık olur ? bilirsen akıllı adamsın.