PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mont temizliğini nasıl yapıyorsunuz?

deprogadias
02 Mayıs 2015, 22:58
Herkese hayırlı akşamlar. Prohel colombia mont kullanıyorum. Polyester Duratex 600D Kumaş olarak geçiyor. Bu montun temizliğini nasıl yapmalıyım? Çamaşır makinasına atamıyorum haliyle. Siz montunuzu kuru temizlemeye mi veriyosunuz yoksa evde kendiniz mi temizliyosunuz? Evde temizliğini yapıyosanız hangi temizlik malzemelerini kullanarak nasıl bi yol izliyosunuz?

Şimdiden teşekkür ederim herkese :)

Oldjack
03 Mayıs 2015, 01:33
Ustune giyip ilik dusun altina gir.. icininde islak bezle sil, kesinlikle kuru temizleme ve makine olmaz
demişti Darkcity2000 reis.

mhmtesk
03 Mayıs 2015, 01:36
Korumaları cıkartıp çamaşır makinasına atıyorum

ZamboKage
03 Mayıs 2015, 02:01
Korumaları cıkartıp çamaşır makinasına atıyorum

Hocam pek bilgim yok fakat su geçirmeme özelliği var ise kaçıyor diye biliyorum yanlış isem düzeltinde :)

Yıkamak bence saçma korumaları çıkarıp silmek daha iyi gibi ya ama bilmiyorum

banro
03 Mayıs 2015, 11:52
Korumaları çıkar elbise askısına as, duşa sok, sıvı sabunla , ılık suda yumuşak fırça ile köpürte köpürte yıka. Ilık suda iyice durula, asla sıkma, makineye atma. Askı ile bir yerlere as kurumasını bekle.

MotorcuMetos
03 Mayıs 2015, 12:32
Herkese hayırlı akşamlar. Prohel colombia mont kullanıyorum. Polyester Duratex 600D Kumaş olarak geçiyor. Bu montun temizliğini nasıl yapmalıyım? Çamaşır makinasına atamıyorum haliyle. Siz montunuzu kuru temizlemeye mi veriyosunuz yoksa evde kendiniz mi temizliyosunuz? Evde temizliğini yapıyosanız hangi temizlik malzemelerini kullanarak nasıl bi yol izliyosunuz?

Şimdiden teşekkür ederim herkese :)

Kaça aldınız ? memnun musunuz ? :D bende mont alcam sizce alınır mı ?

hakikiteker
03 Mayıs 2015, 13:35
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/145476-mont-temizligi.html

arda4
05 Mayıs 2015, 15:30
Korumaları çıkarıp boyun koltuk altı gibi yerlere sıvı deterjan sür sonra da makinenin hassas programında en fazla 20-30C'de yıkarsın.

Sıkmayı iptal etmeyi unutma. Montu makineye atmadan önce tersyüz edip fermuarını kapatırsan iyi olur.

Montun pırıl pırıl olacak koku falan kalmayacak inanamayacaksın. (Tecrübeyle sabit)

arnold
05 Mayıs 2015, 16:27
ben korumaları çıkarıp makinada 30 derecede ve ortalama 1 saatte yıkıyor, 1000 devirde de sıktırıyorum. sonuç mükemmel. kışlık montumu bu şekilde senede 1-2 defa yıkarım bu da ortalama 3 ayda 1 yıkamaya tekabül eder (yazın kullanmıyorum nihayetinde). yıkadıktan sonra yağmur geçiriyor diyenler var -ki haklılar. lakin ben yağmur yağarken yağmurluk giyiyorum montun üstüne. dolayısıyla sorun olmuyor. rüzgar geçirir diyenlere ise katılmıyorum, 4 yıldır kullandığım mont şuana kadar rüzgar geçirmedi. tabi bu durum montun kalitesiyle alakalı olabilir. yazlık montu zaten renklilerle beraber atıyorum 2 haftada bir. zaten file mont :)

tigermbz
05 Mayıs 2015, 16:44
farkettim de aldığımdan beri yıkamadım
şükür ki arada yağmurlu havada motor kullanıyorum

C@LiMeRO
05 Mayıs 2015, 16:47
farkettim de aldığımdan beri yıkamadım
şükür ki arada yağmurlu havada motor kullanıyorum

ne zaman aldığınız önem arzediyor tabi bu durumda :)

tigermbz
05 Mayıs 2015, 16:49
ne zaman aldığınız önem arzediyor tabi bu durumda :)

yıllar oldu
zaman ne çabuk geçiyor değil mi?