PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : az kalsın düşecektim.

pcmnyk
02 Mayıs 2015, 22:19
herşey normal yavaş yavaş zevkle sürerken sola dönüyordum.yayalar vardı hızım zaten çok düşüktü.biraz daha düşüreyim dedim ön frene dokunmamla teker kitlendi motor sağa doğru kaymaya başladı. düşme korkusuyla ayağımı hızla yere atıp kendimi doğrulttum. o kadar hızlı attımki. ayağımın altı acıdı :)

https://www.youtube.com/watch?v=HANPm_2GTjE

28indensonra
02 Mayıs 2015, 22:22
dönüş esnasında ön fren:santa:

kordinaryus
02 Mayıs 2015, 22:29
genel refleks bu şekilde. benim de arka lastiğe çivi batmış yolda giderken inmiş. bi dengesizlik var motorda derken arka teker kaydı aynı şekil ayağımı koyarak kurtardım. düşük hızda bile bu kadar ani yere kapaklanma korkutucu. azıcık hız olsa mümkün değil toparlayamazdık ikimiz de. asfaltı öperdik.

emrb
02 Mayıs 2015, 22:29
ilk kazamı ufak bir virajda ön frene dokunmakla yapmıştım.ön frene sıkmadım bak dokundum :) ama böyle olaylar güzel oluyor insana tecrübe katıyor.

pcmnyk
02 Mayıs 2015, 22:34
o değil keyifle sürerken bi anda moralim çöktü :D

XuRTo
02 Mayıs 2015, 22:38
Yolda güzel kızların yuvarlak kalçalarını izleyerek tın tın tın gidiyordum birden önümdeki araç fren yapınca ben de yapmak zorunda kalmıştım ön freni tuttuğum için ben de dengemi kaybettim ama ne ben ne motorun düşmesine izin vermedim ;)

Tİme_shİft42
02 Mayıs 2015, 22:40
Arka frenle dar sokaklarda bile yılan gibi süzülüyorum ;)

myagdi
02 Mayıs 2015, 22:43
dönerken, motor yana yatmış durumdayken asla fren manetine dokunmayın, asla...:flower:

çok mecbur kalırsanız aynı tempoda gaz verirken -burası önemli, gazdan elinizi hiç çekmeden ve gaz ayarını hiç bozmadan- arka frene hafifçe dokunabilirsiniz.

aksi halde yeri öpmek garanti. bir de hızınız düşükse yüzde 1500.:wiinkk:

bir ikinci tavsiye olur da böyle bir durumda kalırsanız, asla ayağınızı yere koyup motoru tutmaya kalkışmayın. allah korusun, ağırlığı tutamayıp motoru düşürdüğünüz gibi bileğinizin pegin altında kalıp ezilme tehlikesi var. berbat bir durum. bu durumda en iyisi ayaklar peglerde, dizler depoya sıkıca yapıştırılmış halde kütük gibi yana yatmaktır. varsın motor biraz çizilsin, size bir şey olmasın.

pcmnyk
02 Mayıs 2015, 23:01
düşmek istemedim orda karizmam çizilirdi :D

mete_han
02 Mayıs 2015, 23:08
motor ağır bence düşük hızlarda zaptı zor...anlık denge kaybını iyi toparlamışın...başkası olsa motoru devirir kendinide yere atar...sen hemen gidonu toplamışın...

pcmnyk
02 Mayıs 2015, 23:57
can havliyle topladım hemen :)

Oldjack
03 Mayıs 2015, 01:31
dönerken, motor yana yatmış durumdayken asla fren manetine dokunmayın, asla...:flower:

çok mecbur kalırsanız aynı tempoda gaz verirken -burası önemli, gazdan elinizi hiç çekmeden ve gaz ayarını hiç bozmadan- arka frene hafifçe dokunabilirsiniz.

aksi halde yeri öpmek garanti. bir de hızınız düşükse yüzde 1500.:wiinkk:

bir ikinci tavsiye olur da böyle bir durumda kalırsanız, asla ayağınızı yere koyup motoru tutmaya kalkışmayın. allah korusun, ağırlığı tutamayıp motoru düşürdüğünüz gibi bileğinizin pegin altında kalıp ezilme tehlikesi var. berbat bir durum. bu durumda en iyisi ayaklar peglerde, dizler depoya sıkıca yapıştırılmış halde kütük gibi yana yatmaktır. varsın motor biraz çizilsin, size bir şey olmasın.

bir kere aea demişti o yaşlarda baktım kaza yapcam falan motoru kaydırıp bacağımı araya getirmeye çalışıyodum çünkü bacak iyileşir karenaj bi dünya para falan gibi bir şeyler o aklıma geldi şimdi.

pcmnyk
03 Mayıs 2015, 10:01
yok daha neler:)

yanakadam
03 Mayıs 2015, 10:23
Aynı şekilde cbr250 ile geçen yaz öpmüştüm yeri :)
vfr800 var şimdi abs cbs felan herbirşey var arkayı kullanıyorum şehir içlerinde araba gibi duruyor :)
Ama olduğum yerde vites boşta iken 30 saat içinde iki kere düşmüşlüğüm var :) 250 kilo alet normalmiş :)

oluroyle
03 Mayıs 2015, 10:30
Hey sen,

Inan dünyada yaenis d

Telefondan mütevellit yazamadim.tekrarlıyorum...

Hey sen,

Inan dünyada yalniz değilsin.. onemli olan cidden sorgulamak, hayat bazen sorgulayinca sekilleniyor. Sürüşümuzde bu sekilde guzellesecek,cicekler acacak..

Kazasız belasız surusler..

100MLE
03 Mayıs 2015, 10:40
Geçmiş olsun arkadaşım

gurkanerkan
03 Mayıs 2015, 11:25
Düz yolda giderken denge konusunda sıkıntı yaşıyor gibisiniz. Henüz yeterli tecrübeniz yok sanırım. Zamanla olacak şeyler bunlar umarım bu süreçte daha fazla kaza atlatmazsınız.

pcmnyk
03 Mayıs 2015, 11:43
5 senedir motor kullanıyorum. 4'üncü motor bu bazen oluyor arada böyle. tecrübeyle alakası yok. :) ön frene abanmadım sadece elimi attım hafiften. bi baktım ön gidiyo hiç beklemedim kayacağını.

Darkcity2000
03 Mayıs 2015, 11:50
ici bos teneke bir tekme ile ucar gider, ici kum dolu teneke ayaginizi kirar hareket etmez. Bu sebepledirki on fren ile arka freni beraber kullanmak gerekir, arka frene badtigimizda yuk one binmeye baslar ve teker yere daha kararli basar, yani teneke bos degil doludur artik..

pcmnyk
03 Mayıs 2015, 12:01
ne oluyorsa motosiklet kullanırken şu sabırsıktan oluyor beklemek istemiyor insan işte :)

transalp3
03 Mayıs 2015, 12:58
Dönerken ön frene basmak resmen intihar demektir.Bence boş bir arazide bol bol fren çalışması yapmalısın.Arka ve ön fren kombimasyonu çalışmalısın.Belli bir hızla giderken motoru düz tutup , önce arka freni sıkıp , sonra ön frenle hızlı duruş provaları yapmalısın.Motorda denge , sürüş , gidon hakimiyeti ne kadar önemli ise , frenleme de o kadar önemlidir.Hatta en önemli şey frenlemedir.Kendi motorunun frenlerine hakim olabilmek için boş arazide bol bol antreman yapılmalı.Ön freni motor yatıkken veya dönüşlerde kullanmamayı öğrenmek lazım.

pcmnyk
03 Mayıs 2015, 14:40
https://www.youtube.com/watch?v=RktMcnQmUNE