PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pcx im var çalarlar diye korkuyroum

MotorcuMetos
02 Mayıs 2015, 21:56
Sa beyler pcx 125 im var kapalı garajda tutuyorum onda bile korkuyorum çalarlar diye sizce garaj kapısını kırabilirler mi gece ? kapı ince bişey eski garaj, bazı geceleri ses duyyuorum dışarda 2-3 kere balkondan bakıyorum kapı kırılmışmı diye sizce napım ? garajda ikide bi zincirle bağlamak istemiyorum daha zincir alamdım alıcam genelde dışardayken kullancam sizce napım yav içim gidiyo pcx çalar mı bu hayırsızlar :( :(

KarabeY
02 Mayıs 2015, 22:24
İnsanın her zaman korktuğu başına gelirmiş. Kapalı garajın var ne güzel. Ben nasıl bir garaj yaparım diye düşünüyorum.

MotoGlock
02 Mayıs 2015, 22:24
Yeni saglam bi kapi dusunseniz mesela?

hakikiteker
02 Mayıs 2015, 22:29
Ben de YBR için korkuyorum ama yapabileceğim pek de bir şey kalmıyor. Çalarlarsa parçaya mı verecekler? 10tl,20tl birçok parçası :P Alarm alın hocam, ben de bir ara almayı düşünüyorum ya bakalım ne karar vereceğim. Öğrencilik zor, para kısıtlı.

m_arslan
02 Mayıs 2015, 22:32
Yeriniz ve imkanınız varsa bir köpek alın :)

MotorcuMetos
02 Mayıs 2015, 22:50
Yeriniz ve imkanınız varsa bir köpek alın :)

fena fikir bahçeye koyarım bi pitbul sonra hırsızlar mezarda :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Yeni saglam bi kapi dusunseniz mesela?

kepenkler pahali zaten garaj dediysem eski bişey lastikçiye kira vermiş dayım :D az bişey yer var oraya koyuyorum

Ezio41
02 Mayıs 2015, 22:55
Garajını sağlamlaştır . Hem içeriyi hemde dışarıyı 7/24 kayıt edecek şekilde 2 tane mobese kamerası taktır . Motorunada disk kilidi , alarm ve abus zincir kilidi tak ve sonra Allah'a tevekkül et . Eğer hala çalınırsa motorun , takdiri ilahi'nin önüne geçemezsin ... :)

Bune
02 Mayıs 2015, 22:58
Ben de kapalı depoya koyuyorum üstüne üstlük kaskom da var ama yine de korkuyorum ses duydum mu bakıyorum yapacak başka bişey yok hırsızın ödüllendirildiği namusuyla kazanan adamın cezalandırıldığı bi ülkede yaşayınca böyle oluyor maalesef.

Hondolog
02 Mayıs 2015, 23:05
"Bunu, bunu alın buradan" :)

evural
02 Mayıs 2015, 23:09
Niye çalsınlar abi. En uyduruk arabayı çalsa 30.000 TL. Gidip senin 7.000 TL'lik motorunu ne yapsınlar. Küçümsemek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Çalsa araba çalar yada pahalı motor çalarlar.

hsk
02 Mayıs 2015, 23:31
7.000tl az para mi arkadaş bizim komşunun 2.000tl lik asya yı götürdü adamlar !
En iyisi alarm hem garaj kapısına hemde motoruna taktır.Ayrıca iyi bir kilit al ve arka tekerden geçirip sabit bir yere kilitle.
Kilitleri açıp motora binmek 5dk ını ya alır ya almaz.
Keşke param olsada benimde bir PCX im olsa :'(

MotorcuMetos
02 Mayıs 2015, 23:49
7.000tl az para mi arkadaş bizim komşunun 2.000tl lik asya yı götürdü adamlar !
En iyisi alarm hem garaj kapısına hemde motoruna taktır.Ayrıca iyi bir kilit al ve arka tekerden geçirip sabit bir yere kilitle.
Kilitleri açıp motora binmek 5dk ını ya alır ya almaz.
Keşke param olsada benimde bir PCX im olsa :'(

Saolasında garajda kitlemek :( onun yerine ne bilim pratik otomatik bişey yokmu yav :D dışarda zaten gözümün önünden ayırmam asla arkadaşa gitsem apartmanın lobiye sokarım ya da pencerinin görceği yere koyar pencede oturrum hep

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Ben de kapalı depoya koyuyorum üstüne üstlük kaskom da var ama yine de korkuyorum ses duydum mu bakıyorum yapacak başka bişey yok hırsızın ödüllendirildiği namusuyla kazanan adamın cezalandırıldığı bi ülkede yaşayınca böyle oluyor maalesef.

çok haklısınız motorun modeli ne kasko kaça yaptırdınız bende mi kasko ettirsem ?

Macit250
03 Mayıs 2015, 01:19
Mal canın yongasıda abartma bence sende bilader .

AlperenB
03 Mayıs 2015, 02:55
Anlaşılan bu konuda cevap yazan çoğu kişi yaş olarak üstüm ancak diğer bir anlaşılan şey ise hala bir çoğumuz "saygı" kelimesinin anlamını öğrenememiş. Yatmadan evvel bi bakınıyım foruma dedim de böyle bir saçmalıkla karşılaşmayı beklemiyordum. Konuyu açan abim zaten baştan sona saçmalamış. Ateistliğe dem vuran abim ise yersiz bir şekilde konuya girmiş ama yazdıklarıyla haklı. Sonuç olarak abilerim gecenin 3'ü olmuş hadi gözünüzü seviyim.

Oldjack
03 Mayıs 2015, 03:01
Anlaşılan bu konuda cevap yazan çoğu kişi yaş olarak üstüm ancak diğer bir anlaşılan şey ise hala bir çoğumuz "saygı" kelimesinin anlamını öğrenememiş. Yatmadan evvel bi bakınıyım foruma dedim de böyle bir saçmalıkla karşılaşmayı beklemiyordum. Konuyu açan abim zaten baştan sona saçmalamış. Ateistliğe dem vuran abim ise yersiz bir şekilde konuya girmiş ama yazdıklarıyla haklı. Sonuç olarak abilerim gecenin 3'ü olmuş hadi gözünüzü seviyim.

kesinlikle benim mdmuratın ve xurto nun ortak sorunu motosiklet hırsızlığı iken bambaşka birşey konuşmak zorunda kalıyoruz ve hırsızlar bu işten en karlı çıkan oluyor.

XuRTo
03 Mayıs 2015, 03:03
kesinlikle benim mdmuratın ve xurto nun ortak sorunu motosiklet hırsızlığı iken bambaşka birşey konuşmak zorunda kalıyoruz ve hırsızlar bu işten en karlı çıkan oluyor.

:) :) :) .

ecarpar
03 Mayıs 2015, 03:04
1. olayı nerden nereye taşıdınız, adam kendi inancına göre esasında güzel bir şey söylemiş ama olay nedense Ateistlere atılmış kötü laf gibi anlaşılmış. olsundur arkadaş düşüncesni bu şekilde anlatmıştır.
2. İnsan maymundan gelmedi :) darvin bunu dememişti ama okumayı sevmeyen yurdum insanı 3 gerzeğin lafıyla insanı maymundan getirdi sonunda.
3. Adam motorum çalıncağından korkuyorum demiş siz dine ateizme, küfüre hakarete sövmeye tartışmaya çektiniz helal diyorum,
Konuyu dağıtmak için
Yav acaba motorumda motül ün yağınımı kullansam İponemi ??? :bounce:

Bence konuyu burda keselim arkadaşa yardımcı olalım isterseniz Ateistliği müslümanlığı ve Darvin reis'in evrim teorisini bir ara başka konu altında gene konuşuruz tabi birbirinin düşünce ve fikirlerine saygı çerçevesi içersinde ve hemen hararetlenmeden. Ancak bu konu altında bu konulara benden bunlardan başka cevap alamazsınız demiş olayın buradan. Ne derseniz deyin şu başlık altında bu konuda haklı çıkma ihtimaliniz dahi yok bence :rendeer:

Dostum o kadar takma yav 2600RR ı 1000RR ı olan ne yapsın ben motoru apartman bahçesinde bırakıyorum üstelik o da yetmiyor 8. katta oturuyorum yani alarmda taksam bir işime yaramaz koşsam yetişemem hani adam alsa götürse motorumu..

Kapalıysa tamamdır çalacak adam her türlü çalar iş ona kalsın yeterki eve soksan ordanda çalar hani..

XuRTo
03 Mayıs 2015, 03:10
Ecarpar hoşgeldin sefalar getirdin gelmekle çok iyi ettin

MotorcuMetos
03 Mayıs 2015, 12:15
Niye çalsınlar abi. En uyduruk arabayı çalsa 30.000 TL. Gidip senin 7.000 TL'lik motorunu ne yapsınlar. Küçümsemek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Çalsa araba çalar yada pahalı motor çalarlar.

Araba çalmak daha zor ama motorda alıp bi kamyona yükleyip yokoluyolar polis araba çalınmasına verdiği değeri motora vermiyo ve de motoru parçla halinde satıylolarmış 7 bin tl de az para deil şerefsiz hırzılar için

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Sa beyler pcx 125 im var kapalı garajda tutuyorum onda bile korkuyorum çalarlar diye sizce garaj kapısını kırabilirler mi gece ? kapı ince bişey eski garaj, bazı geceleri ses duyyuorum dışarda 2-3 kere balkondan bakıyorum kapı kırılmışmı diye sizce napım ? garajda ikide bi zincirle bağlamak istemiyorum daha zincir alamdım alıcam genelde dışardayken kullancam sizce napım yav içim gidiyo pcx çalar mı bu hayırsızlar :( :(

[I]Beyler dün gecede kamyon sesi duydum yatağımdan kalktım gittim baktım 2-3 kere hırsız mı geldi garajı mı kırcaklar diye kimse yoktu yinede , gittim salonda yattım balkonun kapıyıda açtım bişey yaparlarsa uyanıyım diye orda uyudum.Balkona kaynar su koycam hırsız görürsem tam garaj girişi aşşada kafasına dökerim artık :D başka çare yok gibi/I]