PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125r kaza resleri yardim

oOSFeKsOo
01 Mayıs 2015, 03:16
öncelikle merhaba ,direk konuya gireyim 2.el yeni aldiğim motorumu arkadasimin cok israri uzerine motorumu arkdasima surmesi icin verme gafletinde bulundum malesef :(
olayi anlatayim, trafiğe kapali bi alanda arkadasima verdim.yerler yağmur yağdıgından dolayi islaktı, 1.vitesde son gaz giderken ön freni sıktı ve motor yan yatti ,tabi benim gozum gibi baktigim hergun sildiğim motorum yakladik 7-8metre suruklendi ,arkadaşa hiçbirşey olmadi allahtan,motordada fazla bir hasar olusmadi sadece catlak olarak resimlerini atacağım zaten arka grenaj catladi ,yan grenaj hafif cizildi ve bi kac yerde darbe izi olustu fotoğraflardada gorursunuz zaten.

sorularim;
1),arka grenaj catlagi icin bir cözüm varmıdır yoksa motoru servise goturup direk degistireyimmi?
2)arka grenaj disinda catlak yok diğer yerler cizik seklinde ,catlak olmadiği icin degistirmek istemiyorum sizce ne yapmaliyim?
3)honda cbr 125r grenaj ve parça fiyatlarini bilen varsa yazabilirmi ? sinyal,kafa grenaj ,yan grenaj ,egzoz koruma ,arka grenaj

https://imageshack.com/i/ex5Cxcc2j
https://imageshack.com/i/eyHuzYHsj
https://imageshack.com/i/f0foSPpqj

isimbulamadı
01 Mayıs 2015, 04:07
Geçmiş olsun. Arkadaşında bir şey olmaması sevindirici.
Sorularına gelirsek;
1- Motosiklet düşenindir desturuyla arkadaşından yenisini almasını talep et.
2- Ufak rötuşlarla geçecek cinsten.
3- Parça fiyatlarını hatırlamıyorum. En son 6-7 sene önce kullanmıştım fakat cep yakıyordu o zamanlar. Tahminin çok değişen bir şey olmamıştır.

berkay3212
01 Mayıs 2015, 04:18
2013 yılında cbr250 kullanıyordum. Parça fiyatları gerçekten çok uygundu. Tahminim fazla masraf çıkmaz.

imtarky
01 Mayıs 2015, 05:23
Geçmiş olsun emin ol senin kadar üzüldüm.

Blindfire
01 Mayıs 2015, 07:09
Arkadaşının maddi durumu iyi ise hasar gören tüm parçaları değiştir bence. Diğer türlü bazı yerlere rütuj yapabilirsin, çatlayan grenaj için iyi bir karportacı ona perçim yada zımba ile sağlamlaştırıp macun-boya işlemi yapabilir. egzoza gelirsek piyasada çok güzel carbon kaplamalar var, onlardan alabilirsin. hatta yurtdışı alışverişin varsa aliexp ten ucuza getirtebilirsin. geçmiş olsun

Sabırsız
01 Mayıs 2015, 08:43
Hocam Bırakın Arkadaşınız Karşılasın Durumu

jackonbir
01 Mayıs 2015, 09:20
hayat tecrübedir. bütün parçaları ödet arkadaşına güzel bir tecrübe olur. ödetmezsen ömrünün sonuna kadar başına bela olur :)

hakikiteker
01 Mayıs 2015, 10:22
Kesinlikle motosiklet düşürenindir diyorum.

Mengu16
01 Mayıs 2015, 16:56
O motor arkadaşa verilir mi ya yazık :pale: ona bence 100'lük cub verseydin onunla da düşerdi motor sürmeyi biraz bilse ön freni cart diye sıkmazdı ıslak zeminde.

Naked150
01 Mayıs 2015, 17:19
Benim motoruda arkdasım otoparkda kolona girdi çamurluk amortisör far kırık ;:ÇDasdasd

oOSFeKsOo
02 Mayıs 2015, 00:19
önerileriniz ve taziyeleriniz için çok teşekkür ederim.bugün servise gittim fiyat almaya fiyatlarıda yazayım:
sağ grenaj:190tl
kafa grenajı:53tl
kuyruk grenajı:54tl
egzoz koruma:50tl
yaklasık işcilik hariç 350tl masraf çıktı.galiba değistireceğim.arkadaslada konustum 150tl sini pesin vereyım dedi geri kalanını hallederız elıme para geçince dedi aynı sınıftayız güvenıyorum arkadasıma zaten ısallah bı sorun çıkmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Benim motoruda arkdasım otoparkda kolona girdi çamurluk amortisör far kırık ;:ÇDasdasd

hocam geçmiş olsun beraber gazlayamadan motorları parçalattırdık galiba :D

LifeisBike
02 Mayıs 2015, 01:25
Geçmiş olsun.

1- Motor başkasının
2- Zemin Islak
3- Kullanan acemi
4- Ehliyeti bile yok (Tahminimce)
5- 1 vites Dip gaz..

Arkadaşını bu mesaji okutmalısın.

Ayrıca edit: Bu arada sen neredesin? Fizik olarak değil tabiki....

shadowmaster
02 Mayıs 2015, 01:30
Geçmiş olsun,
Bence bir an önce arkadaşına, hele ki acemiyse, eğitim için emanet motor kullanmaması gerektiğini hatırlat.
Senin için de nasihatten daha iyi bir musibet deneyim olmuş. Islak zeminde acemi adama motor verilir mi ! Kuruda da verilmez / alınmaz ya neyse...

Mitoqondri
02 Mayıs 2015, 01:30
Geçmiş olsun.. Tecrübesiz olup emanet motora binmeyi anlayamıyorum..

LifeisBike
02 Mayıs 2015, 01:33
Geçmiş olsun.. Tecrübesiz olup emanet motora binmeyi anlayamıyorum..

Dimi ? Ne yani kullandın ve düştün kıcın göğe mi erdi hayırdır? Adamın bütün hevesinin heyecanının icine ettin... Vermesen kötü olursun.. Senden beteri olmaz.. Arkadaşlık böyle bişi işte :)

Mitoqondri
02 Mayıs 2015, 01:36
Allah kimseyi böyle bir durumla karşı karşıya bırakmasın.. O an herşeyin kötü bir şaka olmasını istemekten başka yapacak birşeyin olamaz diye düşünüyorum.. O kadar rahatsız ediciki kendimi motor sahibini yerine koyamıyorum.. :santa:

LifeisBike
02 Mayıs 2015, 01:38
Haklısın biraz duyarlı olmak lazim,, Benim makineye arkadaslar pek cesaret edemiyor yoksa kıramayacağım bi cok insan var :)

ogzcngdk
02 Mayıs 2015, 01:41
benden motoru isteyen arkadaşlarımdan eğer motoru süremeyeceğini düşündüğüm birisi ise şakayla karışık orta parmağımı gösteriyorum olay kapanıyor.

LifeisBike
02 Mayıs 2015, 01:43
benden motoru isteyen arkadaşlarımdan eğer motoru süremeyeceğini düşündüğüm birisi ise şakayla karışık orta parmağımı gösteriyorum olay kapanıyor.

Sonra onun ne gösterdiğini hiç merak etmiyorum açıkçası :)

Mitoqondri
02 Mayıs 2015, 01:43
-R6 mı o ? :santa: Biz sizi ararız. :)

Bu şekilde oluyordur eminim.. Kazasız belasız tekeriniz düz bassın.. :)

LifeisBike
02 Mayıs 2015, 02:00
Teşekkürler Cümlemize..

arda4
07 Mayıs 2015, 17:52
Öncelikle geçmiş olsun,

Çatlak grenajın arka kısmına tabanca ile bolca sıcak silikon uygulayıp bir de destek parçaları koyarsanız eskisinden de sağlam olur. Silikon esneyebildiği için esnemelerde vs kırılmaz. Ama diyelim japonla yapıştırırsınız hem bir sürü yere bulaşır hem de en ufak bir esnemede yapıştırdığınız yerden tekrar açılır.

https://www.youtube.com/watch?v=H8gp87n_8_E

ahmet0021
07 Mayıs 2015, 22:28
Ybr yi yeni aldığım zaman çok isteyen oldu ama vermedim.

EsHero
07 Mayıs 2015, 22:37
Affınıza sığınarak konuyu özetlemek isterim :
- Emanet malın canı gö*ünde olurmuş.
Bu arada çok geçmiş olsun.