PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2015 Model CBR 125 ımı satıcağım ruhsat plaka yok

umuterdogdu
30 Nisan 2015, 20:38
Cbr 125 r alıdm 650 km plaka ruhsatsız sıkıntılı bir sürüş yaptım orda polis varmı surdan gıdım burdan gıdım dıye bu arada sıgortayı hep araştırdım 500 tl en ucuzu 250 tl de plaka mı ne tutuyormus 750 tl cok geldi suanda okadar veremıcegım motorumu amcama satıcagım ama nasıl satıcagım bılymıyorum yada babanneme erzıncanda onlar plaka ruhsat olmadıgı ıcın nasıl olcak bir yardımcı olurmusunuz ben istanbuldayım onlar erzincanda faturaya filan gerek olmadan noterde satın alabilir diye satış veriyorum filan diye noter kağıdınımı yollucagım ? yolladıktan sonra bendeki faturanın uygunluk belgesini filan olması gerekiyormu onlarda ? bana verilen belgelerin olması gerekiyormu yanı neleri yollamalıyım gerekiyorsa lütfen yardım edın

Thracian
30 Nisan 2015, 20:56
Motorun ruhsatı olmadan motorun noterde satışı olmaz.Fatura ve bayiinin diğer verdiği evraklar(uygunluk belgesi vb.) ile ruhsat çıkartılıyor yalnız ruhsat sadece faturada ismi yazan şahıs adına mı çıkartılıyor yoksa onun izni ile başka şahıslar adına çıkartılabiliyor mu bunu bir araştır.

Diğer bir konu yaşın küçükse ve İstanbuldaysan haliyle çok uçuk sigorta rakamları çıkıyor ortaya.Farklı farklı sigorta şirketlerini sorgula ben 2013 te motosikleti aldığımda bir şirket 400 TL isterken başka bir şirket 120 TL ye yaptı sigortayı (Bursa plaka,Yaş:30).Geçen sene sigortayı 45 TL ye yeniledim.Plaka ruhsatta 200 TL tutmaması lazım yanlış hatırlamıyorsam.150 TL civarı bir şey tutuyordu tabii şu anda durum nedir bilmiyorum.

umuterdogdu
30 Nisan 2015, 21:04
Yaşım 18

İstanbul plaka ya herkes uçuk cıkartıyor bır arkadasım sıgortacı 3-4 tane sırketten aldı 500 - 3500 tl arası cıktı ben baska kısılerle de görüştüm onlarda 470 445 tl filan çıkardılar :'(

keşke ruhsat plaka olmadan satış yapabilsem ya yapsam :'( erzıncanda cok ucuza cıkıcagından süphem yok ':( ve hep öyle olcak fıstık gibi erzincan plaka sıgorta cok az :D oh miş :)

Macit250
30 Nisan 2015, 22:52
Arkadaş paran yok 0 motosiklet niye alıyorsun,e aldın neden satıyorsun hey allahım

Mengu16
30 Nisan 2015, 22:55
Plakam yok polisten kaçıcam diye canını da çıkarmışsındır sıfır motorun, kim alır onu :cherry:

XuRTo
30 Nisan 2015, 22:59
Plakam yok polisten kaçıcam diye canını da çıkarmışsındır sıfır motorun, kim alır onu :cherry:

bendeki hurda belgeli honda cgl ile takasa girerim tapu gibi hurda belgesi var

umuterdogdu
30 Nisan 2015, 23:01
Motoru amcama satıcağım abilerim kardeşlerim

+ olarak motorun canını cıkarmadım buna emin olun motoru 1-2 kez red line a sokmusumdur oda bazen bos a aldımı sanıp 1 e aldıgımda duran trafıkte boyle girmiştir buda 1-2 kez polisten kaçmıyoruym motorla zaten yunus gordunmu motoru bırakıp kacarım direk yada ekıp arabası kovalasa bıle bı araya gırıp bırakma fıkrındeydım sonra ertesı gun dukkandan motoru calmıslar dıye ıhbar edıcektım gıdıp alcaktım bukadar ;) ama sıkıntı şu motoru zorlamadım hakaret etmıssınız nurtepede yasadıgım ıcın yolları ıyı bılırım polisin nerde oldugunu bılırım polisten kaçmaktan ziyade motoru adam gıbı suremıyorsun bir beşiktaşa sevgilinin yanına gıdemıyorsun sahıle gidemiyorsun neden polis gelcek hayırdır plaka dicek :D sıkıntı oldugu ıcın oyuzden yazdım

Tekrar yazıyorum motoru satmamın sebebi amcama satıyorum para filan almıcam sigortadan yırtmak amaç istanbul 18 yaş sigorta ile
yaş 42 erzincan arasında ucurum olucagını dusunuyorum

bu arada merak ediyorum ordan dalga geçilebilcek bi tip var gibimi duruyor duruyorsa söyleyinde site lunapark olmuş üyeliğimi iptal ettirim abilerim.

http://i.hizliresim.com/Pqo4PN.png

Uğur
30 Nisan 2015, 23:09
9000'e yakın paraya motosiklet alıp evraksız gezmek çok enteresan.
Bence binme o motora sen.
Başına birşey gelir sonra kaçındığın evrak masrafları fazlasıyla çıkar Allah korusun.

Mengu16
30 Nisan 2015, 23:09
İstanbulda plakasız gezmek zor ya ben 100'lük cub motoru Bahçelievler'den Gayrettepeye zor getirmiştim. Yunus ekip görmüştüm peşime takılmasınlar diye sıfır motoru 85 km hıza kadar çıkarmıştım :cherry:

umuterdogdu
30 Nisan 2015, 23:13
9000'e yakın paraya motosiklet alıp evraksız gezmek çok enteresan.
Bence binme o motora sen.
Başına birşey gelir sonra kaçındığın evrak masrafları fazlasıyla çıkar Allah korusun.

Motora taksit filan 9300 tl ye geldi evet masraftan kacıyorum cunkı duzgun gıden bır bütcem suan duzgun gıtmıyor ve bende scooter ıle devam edıyorum suan hayatıma ve motor dukkanda duruyor burayada konuyu açtım bilgili abiler yazar bende yaparım ne gerekiyorsa diye birlik platformu oldugu ıcın yardım ederler dıye düşündüm eyvallah sız yıne yardımcı oldunuz ama bır cok abinin arkadaşın vs dalga geçercesine böyle davranışı akşam akşam moralim bozuldu

Uğur
30 Nisan 2015, 23:19
Motora taksit filan 9300 tl ye geldi evet masraftan kacıyorum cunkı duzgun gıden bır bütcem suan duzgun gıtmıyor ve bende scooter ıle devam edıyorum suan hayatıma ve motor dukkanda duruyor burayada konuyu açtım bilgili abiler yazar bende yaparım ne gerekiyorsa diye birlik platformu oldugu ıcın yardım ederler dıye düşündüm eyvallah sız yıne yardımcı oldunuz ama bır cok abinin arkadaşın vs dalga geçercesine böyle davranışı akşam akşam moralim bozuldu

Biz senin iyiliğini istiyoruz Umut kardeşim.
Başına birşey gelse inan üzülürüz.
Bak küçücük bir örnek vereyim.
Geçtiğimiz senelerde burada bir ehliyetsiz kurye bir bayana çarptı.Kadın vefat etti.. Gerisi malum hikaye.
İstanbul gibi büyük şehirdesin. Allah korusun başına birşey gelse haklı bile olsan kaybedersin bu evraksız motorla.

XuRTo
30 Nisan 2015, 23:20
Yaşın küçük olduğu için yanlış düşünüyorsun kimse seninle dalga geçmiyor üzülüyoruz sadece yazık etmişsin emeğine tahminimce işi çok zorlaştırmışsin elinde patlayacak galiba

MD.Murat
30 Nisan 2015, 23:20
Dostum dogru duzgun yazmamissin cunku.
" motoruma plaka ve sigorta yatıramıyorum yasim 18 oldugundan fazla cikiyor , amcamin ustune devredip onun adina yapyirmak istiyorum " bak bunu yazsan yardimci olmaya calisir insanlar.
sen konuyu polisten kacmaya nasil getirdin niye getirdin? İlk mesajindan anlatmak istedigini burda cogu insan anlamadi boyle olunca.

umuterdogdu
30 Nisan 2015, 23:24
Abi iyiliğimi istediğinizi biliyorum çok teşekkür ederim ben MT ailesini buyüzden çok seviyorum ama kalkıpta bana cg yi hurda belgeyi teklif etmek veya oldurmussun motoru demek yav diyelim öldürdük abi motoru en azından 100 cc 125 cc ile tek teker yapmıyorum :'( Motora da binmeme kararı aldım sırf su ehliyeti alıp polislerin karşısında korkmamak ıcın bınmıyorum scooter ede bınmıcegım artık 15 20 gune motosiklet ehliyetide tamamdır ozaman anlımın akıyla motosikletimi kulllanıcağım .

Tekrardan teşekkür ederim abi seviyorum tüm abilerim hepinizin dediği aklımda

EneS_Turker
01 Mayıs 2015, 00:07
Sonuçta satacağın kişi amcan.. Sana vereceği paranın bi kısmını yollasın.. sende çıkar evraklarını verip parasını.. sonra git noterde satışını ver.. yok diyosan ki onuda amcam yapsın.. yine sana parasını versın git sen çıkar .. bu kadar basit neden zorlaştırıyosun ki..

emre xt125
01 Mayıs 2015, 00:17
motoru öldürmüşsün diye bi şey yok. tek silindir 125lik motordan hız bekleyemezsin fakat uzun ömür bekleyebilirsin o motor düzgün kullanım ile torununa kalır korkma sen. motor redline girdi diye bi şey olmaz ancak ne kadar çok devirli kullanırsan motor ömrüne etki eder tek silindir 125cc motoru olabildiğince ferah kullan torununa kalır

umuterdogdu
01 Mayıs 2015, 00:31
hız beklemiyorum beklesem pulsar 200 ns almış olurdum :) tork filan tek teker için filan abilerim motorun plaka ruhsat olmadan sadece faturası benım adıma satış yapabilirmiyim bir başkasına merak ettıgım konu bu

HAZZILHAR
01 Mayıs 2015, 01:15
hız beklemiyorum beklesem pulsar 200 ns almış olurdum :) tork filan tek teker için filan abilerim motorun plaka ruhsat olmadan sadece faturası benım adıma satış yapabilirmiyim bir başkasına merak ettıgım konu bu

Ruhsat olmadan satış yapamazsın. Bence amcana motoru satacağına kendisinden rica et de ruhsat, plaka, zorunlu trafik sigortası masraflarını borç olarak karşılasın; sen de paran oldukça taksitle öde amcana.

Bune
01 Mayıs 2015, 01:37
Bu forumda çok enteresan insanlar var,

Polisten kaçıcam diye motoru bitirmişsin diyen var (ki adam hiç bi yerde tapagaz gidiyorum redline' da polisten kaçıyorum dememiş)

Madem paran yok niye aldın motoru diyen var (adam param yok demiyor ki bu para çok kardeşim diyor haklı da 65 yaşında dedenin üstüne yapıosun aracı trafik sigortası daha ucuza çıkıyor ben 30 yaşındayım uluslar arası eğitim akademisi onaylı sürüş sertifikam var daha fazla trafik sigortası çıkıyor)

Başka biri onlar evrak masraflarını sana versinler sen onlara ödersin diyor (adam zaten amacasına da yapsa kendisi ödeyecek çünkü amacı satmak değil ucuza trafik sigortası bulmak)

Yani ne diyeyim bilemiyorum bi tek konunun tepesinde thracian yardımcı olmuş bildiklerini laf sokmadan yazmış geri kalan herkes bir altın elbiseli adam bir demir bükey yada başımıza kemal derviş kesilmiş ekonomi dersi veriyor. Arkadaşlar siz kendinizi çok zeki sanıyor olabilirsiniz ama geri kalanlar da en az sizin kadar akıllılar içiniz rahat olsun, sorulan soruya bir cevabınız varsa verin eğer öğüdünüz varsa onu da verin bak akrdeşim yanlış yapıyorsun tehlikeli vs. vs. die ama kimse size ukalalık yapma hakkı tanımıyor, çorbaya bi tuz katabiliyorsanız katın katamıyorsanız gölge yapmayın sadece bu konu için değil forumdaki tüm konular için geçerli olan bu.

Ukala ukala cevaplar vermeden önce cevap vereceğiniz konuyu bir daha okuyun iyice anlayın yazan adamın ruh hali nedir neden böyle birşeyi gelip buraya sormuş diye. Buraya sorulan sorular siz ego tatmini yapasanız diye değil bir bilginiz varsa paylaşmaya da niyetiniz varsa yazın diye açılıyor yok ben ego tatmini yapacağım önüme gelene laf sokacağım çünkü en akıllı benim diyen varsa sözlük platformlarına takılsınlar zira oralar tam o kişilere göre biçilmiş kaftan....

umuterdogdu
01 Mayıs 2015, 10:23
Bu forumda çok enteresan insanlar var,

Polisten kaçıcam diye motoru bitirmişsin diyen var (ki adam hiç bi yerde tapagaz gidiyorum redline' da polisten kaçıyorum dememiş)

Madem paran yok niye aldın motoru diyen var (adam param yok demiyor ki bu para çok kardeşim diyor haklı da 65 yaşında dedenin üstüne yapıosun aracı trafik sigortası daha ucuza çıkıyor ben 30 yaşındayım uluslar arası eğitim akademisi onaylı sürüş sertifikam var daha fazla trafik sigortası çıkıyor)

Başka biri onlar evrak masraflarını sana versinler sen onlara ödersin diyor (adam zaten amacasına da yapsa kendisi ödeyecek çünkü amacı satmak değil ucuza trafik sigortası bulmak)

Yani ne diyeyim bilemiyorum bi tek konunun tepesinde thracian yardımcı olmuş bildiklerini laf sokmadan yazmış geri kalan herkes bir altın elbiseli adam bir demir bükey yada başımıza kemal derviş kesilmiş ekonomi dersi veriyor. Arkadaşlar siz kendinizi çok zeki sanıyor olabilirsiniz ama geri kalanlar da en az sizin kadar akıllılar içiniz rahat olsun, sorulan soruya bir cevabınız varsa verin eğer öğüdünüz varsa onu da verin bak akrdeşim yanlış yapıyorsun tehlikeli vs. vs. die ama kimse size ukalalık yapma hakkı tanımıyor, çorbaya bi tuz katabiliyorsanız katın katamıyorsanız gölge yapmayın sadece bu konu için değil forumdaki tüm konular için geçerli olan bu.

Ukala ukala cevaplar vermeden önce cevap vereceğiniz konuyu bir daha okuyun iyice anlayın yazan adamın ruh hali nedir neden böyle birşeyi gelip buraya sormuş diye. Buraya sorulan sorular siz ego tatmini yapasanız diye değil bir bilginiz varsa paylaşmaya da niyetiniz varsa yazın diye açılıyor yok ben ego tatmini yapacağım önüme gelene laf sokacağım çünkü en akıllı benim diyen varsa sözlük platformlarına takılsınlar zira oralar tam o kişilere göre biçilmiş kaftan....

Haklisin abi yine konuyu okumadsn mesajlar gelmis :) motorumu satmicam ya allah kimseye gostermesin uzun sure trafik sigortasini dusuk odemek icin boyle bisey dusunuyorum