PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125 kaza yaptım !!

ysfuyar
30 Nisan 2015, 19:42
2 hafta önce kaza yaptım , ters yönden yoluma çıkan bir arabaya 40 km hızla sol önden çarptım . kaza sonucu amortisörler, jant , teker mili, ve sanırım alt mesnet yamuldu. çıkma amortisörler aldım. jantı göstepede düzelttirdim (?) yamuk diye mesneti de tornacıya verdim parçaları birlerştirdik fakat tekerlek biraz sola bakıyor gibi geldi. tornacılar mesnetin yamuk olmadığını düşünüyolar.bir kaç kere söktük yaptırdık taktık ama hala azcık sola bakıyor teker sizce sorun ne olabilir ? bir de çıkma ön fren diski olan var mı ?teşekkürler

antilop_skul
30 Nisan 2015, 19:44
gecmiş olsun ;

cıkma alana kadar karsı tarafın sıgortasından neden yaptırmadınız ?

kubilay1994
30 Nisan 2015, 19:45
geçmiş olsun umarım sizde birşey yoktur

Zuzuuw
30 Nisan 2015, 19:51
ehliyet eksik çünkü, yada buna benzer püsürüklü işler.

Mexico
30 Nisan 2015, 19:52
Cikma parca alanda satanda gözümde hirsizdir. Kusura bakmayin belki kurunun yaninda yaş olabilirsiniz ama dusuncem bu.

Fyz.01
30 Nisan 2015, 19:53
gecmiş olsun ;

cıkma alana kadar karsı tarafın sıgortasından neden yaptırmadınız ?

aynen.. sen niye kaza raporu tutmadın. hadi tutmadın. karşı tarafa niye ödetmedin..

ysfuyar
30 Nisan 2015, 19:57
saolun hocam ehliyetsiz olunca durumu kabullenmek zorunda kaldım açıkcası. ehliyet mezusu da yılan hikayesine dönmüştü 2 buçuk ay bekledim sınav için sonra nisan 11 de nihayet girecektim kurs sınva yerini yanlış söyledi tabi bana ben de sınavı kaçırdım ertesi hafta kaza yaptım masraf ettim hala eski haline dönmedi motor napıcam bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

hocam katılıyorum size , bana söylenen hacizli bir motordan çıkmış olduğuydu onun dışında honda servisinin hırsızlığı sizi de aşar bizi de

Dodin
30 Nisan 2015, 20:15
saolun hocam ehliyetsiz olunca durumu kabullenmek zorunda kaldım açıkcası. ehliyet mezusu da yılan hikayesine dönmüştü 2 buçuk ay bekledim sınav için sonra nisan 11 de nihayet girecektim kurs sınva yerini yanlış söyledi tabi bana ben de sınavı kaçırdım ertesi hafta kaza yaptım masraf ettim hala eski haline dönmedi motor napıcam bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

hocam katılıyorum size , bana söylenen hacizli bir motordan çıkmış olduğuydu onun dışında honda servisinin hırsızlığı sizi de aşar bizi de

Talep arzı yaratır, belki de ilerde sizin motorunuzu çalacaklar sizin gibi müşterilere parça satabilmek için...

Bana söylenen hacizli motordan çıkmış olduğuydu demişsin, çaldık mı diyecek hırsıza denk geldiğinizde ?

beko12345
30 Nisan 2015, 20:25
Ondan sonra niye motosikletler çalınıyor ...

Çalınır tabi.

Gidin gidin nerde çıkmacı var ordan alın parçaları.
Sonra gelip konu açmayın ama motorum çalındı diye.

Hondanın parçaları pahalı diye almadım gibi bir cümle asla kabul etmiyorum.
Motosiklet alırken o modeli iyice araştırıp ,parça fiyatlarını göz önünde bulunduracaksınız.

ysfuyar
30 Nisan 2015, 20:36
Talep arzı yaratır, belki de ilerde sizin motorunuzu çalacaklar sizin gibi müşterilere parça satabilmek için...

Bana söylenen hacizli motordan çıkmış olduğuydu demişsin, çaldık mı diyecek hırsıza denk geldiğinizde ?

kazadan bir hafta önce çalıştığım otelin önünden çalmaya çalıştılar kameradan farkettim durumu holden geldiğimi farkedince kaçtılar 10 sn sürdü çalma operasyonu tabi benim kontağı bozmuşlar yani diyeceğim o ki bu itler emek hırsızları siz ve sizin gibi vicdan sahibi insanlar onlardan alışveriş yapmadığı ve onları boykot ettiği için çalmaktan vazgeçmeyecekler . çıkma parçaların % 100 ü de çalıntı diyerek genelleme yapamayız güvendiğim insanlardan aldım at hırsızılığı ya da merdiven altı işlerle pek uğraştıklarını düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Ondan sonra niye motosikletler çalınıyor ...

Çalınır tabi.

Gidin gidin nerde çıkmacı var ordan alın parçaları.
Sonra gelip konu açmayın ama motorum çalındı diye.

Hondanın parçaları pahalı diye almadım gibi bir cümle asla kabul etmiyorum.
Motosiklet alırken o modeli iyice araştırıp ,parça fiyatlarını göz önünde bulunduracaksınız.

hondanın yedek parça fiyatları hakkında az çok bilgim vardı ben üniversite öğrencisiyim bu motoru alabilmek için 6 aydır gece otelde çalışıp gündüz okula gidiyorum geçen bir keçe patladı sanayide 5 lira olan keçeye 90 lira isteyen bir servisten bahsediyoruz amortisör borusu istedim 150 lira dediler sadece tekine sadece yedek parça değil işçilik söz konusu olunca fren diski söküp takmaa 100 lira isteyen bir servisten bahsediyoruz şimdi çıkartıp cebimden paraları saçabilecek bir duruma sahip değilim avcılardan kalkıp kadıköye kadar gittim jant için elimde olsa fizana kadar giderim nasip olursa sizin gibi gidip servise atıp gelmek de isterim neden olmasın

srkn.ks
30 Nisan 2015, 21:30
Niye çıkma parca aliyorsun kardeşim birde utanmadan söylüyor
Senin gibiler yüzünden motor hirsizliklarinin sonu gelmiyor
Motoru calinmis biri olarak 2. Motorumu artik 5 dakika kapının önüne bırakıp eve bile çıkarıyorum artik

ysfuyar
30 Nisan 2015, 22:24
Niye çıkma parca aliyorsun kardeşim birde utanmadan söylüyor
Senin gibiler yüzünden motor hirsizliklarinin sonu gelmiyor
Motoru calinmis biri olarak 2. Motorumu artik 5 dakika kapının önüne bırakıp eve bile çıkarıyorum artik

hocam önce bir derin nefes alın bu şekilde konuşmaya böyle bi muamele yapma hakkına sahip değilsiniz buraya yazarken insanlar beni yargılasın diye yazmadım yardım istemek için yazdım senin gibisi onun gibisi utanmıyosu gibi konuşmak yakışmıyor hiç aklını kullan takip cihazı taktır onu da mı ben söyleyeyim k.bakma ama senin gibi mantarlar yüzünden forumlara katılmıyorum yazı yazmıyorum . sanki benim yüzümden motoru çalınmış ...

srkn.ks
30 Nisan 2015, 22:26
Senin yüzünden calindi

ysfuyar
30 Nisan 2015, 22:30
motoru alalı 5 ay oldu amortisörü alalı 2 gün benim yüzümden çalınmamıştır çalınsa duramazsın .

ibooo
30 Nisan 2015, 22:33
Çıkma parça satanlara gidip "Kaza yaptım, bana cbr 125 amörtisörü lazım" diyorsun.
Bu hırsız çetesi de bir tane cbr 125 çalıyor, parçalıyor ve sana satıyor. Bknz: http://www.altinelbiseliadam.com/calinmistir-honda-cbr-125r-4/

Başkası kaza yapıp çıkma parça aradığında da, sizin motorunuzu çalıp parçalamazlar umarım.

srkn.ks
30 Nisan 2015, 22:39
Tabiki senin yüzünden calınmadı
Senin gibi çıkmacı peşinde koşanlar yüzünden calındı
Çıkma parca aramasanız ya da o tip elemanlarla muhattap olmasanız motor çalışmaları bu kadar olmaz

ysfuyar
30 Nisan 2015, 22:48
Çıkma parça satanlara gidip "Kaza yaptım, bana cbr 125 amörtisörü lazım" diyorsun.
Bu hırsız çetesi de bir tane cbr 125 çalıyor, parçalıyor ve sana satıyor. Bknz: http://www.altinelbiseliadam.com/calinmistir-honda-cbr-125r-4/

Başkası kaza yapıp çıkma parça aradığında da, sizin motorunuzu çalıp parçalamazlar umarım.

barkın reisin mevzusunu yakıdan takip ediyoruz ama anlamadığım daha önceden de tanıdığım birine gidiyorum çalındı olduğunu düşünmüyorum hatta pendikte de buldum herifler sigorta firmalarının tamircileri aklınız kesiyor mu ? hırsızlık yapan insanlarla bu tamirhane sahiplerinin aynı kefede olması yani tamam haklıyız aynı düşünceye sahibiz ama ben neden yargılanıyorum yarın motorum çalınsa oh olsun çalınmış mı diyeceksin

Karalı
30 Nisan 2015, 22:53
çıkma parçayı güvensemde almam zaten bak yamuk durmuş doğru gitmez doğrultsan'da yamulur dikkat et kendini'de yamultma

ysfuyar
30 Nisan 2015, 22:58
çıkma parçayı güvensemde almam zaten bak yamuk durmuş doğru gitmez doğrultsan'da yamulur dikkat et kendini'de yamultma

yok hocam yamuk durmasının sebebi alt mesnetteki düzeltilemeyen anlaşılamayan durum bi yardımcı olun ne yapalım ne edelim bi akıl verin biz de hırsızların ekmeklerine yağ sürmeyelim

ibooo
30 Nisan 2015, 23:04
barkın reisin mevzusunu yakıdan takip ediyoruz ama anlamadığım daha önceden de tanıdığım birine gidiyorum çalındı olduğunu düşünmüyorum hatta pendikte de buldum herifler sigorta firmalarının tamircileri aklınız kesiyor mu ? hırsızlık yapan insanlarla bu tamirhane sahiplerinin aynı kefede olması yani tamam haklıyız aynı düşünceye sahibiz ama ben neden yargılanıyorum yarın motorum çalınsa oh olsun çalınmış mı diyeceksin

Birinin motosikletinin çalınmasına tabi ki sevinemem. Ama arz - talep dengesi diye bir şey var. Çıkma parçaya talep ne kadar fazlaysa, motosiklet hırsızlığı da o kadar fazla oluyor. Sen çıkma parça alarak bu sisteme destek oluyorsun. Bir gün başka biri kaza yapıp çıkma parça istediğinde senin, benim, bizim motosikletlerimizi çalacaklar. Bu yüzden çıkma parça konusunda bu kadar fazla tepki görüyorsun. Kendi bacağımıza kurşun sıkıyoruz, bunu anlatmaya çalışıyorum.

En basitinden önceki mesajında parçanın hacizli bir motosikletten çıkarıldığını belirttin. O hacizli motosikletin plakasını söylemelerini talep edebilir ve sorgulatabilirdin.

XuRTo
30 Nisan 2015, 23:05
Adama haksızlık ediyorsunuz ayrıca ben bir hırsızın motosikleti parçalayıp yedek parçasını satacağım diye çalacağına inanmıyorum en azından ıstanbul hırsızi bunu yapmaz içanadolu akdeniz bölgesinin hırsızi yapar onu ıstanbul hırsızi çalsa çalsa binmek için çalar ıstanbulda hemen nakite çevirebilecekleri çalınacak çok şey var diğer bölgeler farklı :) şimdi böyle dedim diye kim bilir bana ne derler eyvah eyvah :)

Karalı
30 Nisan 2015, 23:12
O kadar işi bulmuş buluşturmuşsun çıkma aldığın servise sor benim aklım kesmez senin işe

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Almayın kardeşim babanızda olsa almayın iki ay daha çalış yaptır hee öyle zannedin binmek için çalar istanbul hırsızı töbe töbe

ysfuyar
30 Nisan 2015, 23:22
Adama haksızlık ediyorsunuz ayrıca ben bir hırsızın motosikleti parçalayıp yedek parçasını satacağım diye çalacağına inanmıyorum en azından ıstanbul hırsızi bunu yapmaz içanadolu akdeniz bölgesinin hırsızi yapar onu ıstanbul hırsızi çalsa çalsa binmek için çalar ıstanbulda hemen nakite çevirebilecekleri çalınacak çok şey var diğer bölgeler farklı :) şimdi böyle dedim diye kim bilir bana ne derler eyvah eyvah :)

hocam sen nereyesun da hırsız ettiler beni itin malum yerine soktular çıkardılar zaten 125 motor kullanıyoruz diye küçümseniyoruz çıkma parçaya elsürdük diye de hor gördüler yardım istediğime pişman ettiler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

O kadar işi bulmuş buluşturmuşsun çıkma aldığın servise sor benim aklım kesmez senin işe

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Almayın kardeşim babanızda olsa almayın iki ay daha çalış yaptır hee öyle zannedin binmek için çalar istanbul hırsızı töbe töbe

burda sevdiğim bir abinin tamirhanesinde çalışıyoruz o akıl veriyor söküyor topluyor ben buluyorum buluşturuyorum gel gelelim tornacılar bi işten anlamıyolar varsa tanıdığınız bu adam nerde yamuk ilk bakışta anlar 2 dk da düzeltir diyeceğiniz tavsiye edin de gidelim görüşelim

XuRTo
30 Nisan 2015, 23:38

yanlış anlama iyi birşey yaptıklarını söylemek için yazmadım benim de motorum kapıda bağlı hergece yatana kadar ara ara pencereden çıkıp bakıyorum heran çalacaklar diye tedirginim dışarıdan çıtırtı gelse pencereye koşuyorum sabah uyandığmda çalınmadı diye Allah'a şükrediyorum ben tahmin yürüttüm ıstanbul hırsızı uğraşmaz diye düşünüyorum sadece

emre xt125
01 Mayıs 2015, 00:10
kardeşim öncelikle geçmiş olsun, yazılanları tek tek okudum yine de efendiliğini bozmamis düzgün cevaplar vermişsin.. herkes kendince haklı ışte motoru çalınan adamın içi yanıyor, sen de öğrencisin doğal olarak para sıkıntısı olabilir şartlar istem dışı da olsa çıkma parçayi çözüm olarak gösteriyor.
motorunun sorunu hakkında değil yazdıklarim ama takdir ettim bil istedim..

ysfuyar
01 Mayıs 2015, 00:19
kardeşim öncelikle geçmiş olsun, yazılanları tek tek okudum yine de efendiliğini bozmamis düzgün cevaplar vermişsin.. herkes kendince haklı ışte motoru çalınan adamın içi yanıyor, sen de öğrencisin doğal olarak para sıkıntısı olabilir şartlar istem dışı da olsa çıkma parçayi çözüm olarak gösteriyor.
motorunun sorunu hakkında değil yazdıklarim ama takdir ettim bil istedim..

kardeşim dediğin gibi para sıkıntısı istem dışı da olsa çıkma parçayı çözüm olarak gösteriyor yoksa gözüm gibi baktığım motoruma sıfır parçalar alıp hiç canımı sıkmaz kafamdaki üç dört telden de olmazdım. tam dedim borçtan kurtuldum işten çıkıp derslerime bakayım derken bir talihsizlik yaşandı ben de en az kayıpla halletmeye çalışıyorum anlayışın için teşekkür ederim saolasın

EneS_Turker
01 Mayıs 2015, 00:22
Beyler konuyu okuyunca bile çıkıp dışarı motorumu kontrol ettim hepımiz tedirginiz ancak bunun sebebi sadece çıkma parça alanlar değil.. bu çalınma olayına 4. belki 5. sırada olabilecek bi sebep.. Hırsızın hiçmi suçu yok , polisin hiçmi suçu yok.. bizleri adam yerine koymayan devletin.. Herkes bütçesine göre bişeyler araştırıyor bulmaya çalışıyor.. kimsenin sokağa atacak parası yok.. ite köpeğe kaptıracak motoruda tabii ki.. Şurda garibanlara göstediğiniz kadar polislere hırsızlara da tepki gösterin.. şu koca camia toplanıp yaptırımlar oluşturamıyorsa devlete, polise, bizlere yazıklar olsun.. Çıkma parça arayana değil.. Bizlere.. kendimize yazık..

imtarky
01 Mayıs 2015, 01:14
Kötü bir durum öncelikle geçmiş olsun. Çıkma parça konusunda bende kesinlikle diğer arkadaşlarla aynı görüşteyim.

Ayrıca birde istanbul'da ki hırsız binmek için çalar gibi cahilce bir laf edilmiş inanılır gibi değil.

2 arkadaşımın CBR125R'ı çalındı 1 sene içinde.

Sanırım en fazla çalınan motordur CBR125R.

Bende sürekli tedirginim bir yere gitsem gözümün önünden ayırmam.

Kusura bakma ama sen kendin etmişsin kendin bulmuşsun madem ehliyetin vs yok ne olursa olsun yaptığın yanlış birşey.

Çıkma parça alman emin ol daha yanlış bir hareket. Şu motor camiası ne zaman bilinçlenecek ne zaman aklı başında adamlar çoğalacak çok merak ediyorum.

seyyid47
01 Mayıs 2015, 01:50
Belgesini gördükten sonra her türlü çıkma parça alınabilir ama her zaman önce duyarlı olmak gerekir empati bu işin sırrıdır.

shadowmaster
01 Mayıs 2015, 01:55
Geçmiş olsun, ben olaya başka bir taraftan yaklaşacağım. Çıkma parçaların teknik olarak doğru olduğuna ne kadar güvenebiliriz ? Sonuçta motorun ve senin güvenliğin de önemli. Bu ülkede işlemiyor ama her çıkma parçanın bir belgesi olmalı mutlaka. Çıkma parça hasarlı motordan da alınmış olabilir ve diğer arkadaşların haklı olarak titizlendiği şekli ile çalıntı motordan da. Arabada belli bir yere kadar (teknik olarak) kabul edilebilir belki ama motorda çıkma parça bence büyük risk...

XuRTo
01 Mayıs 2015, 02:06
Kötü bir durum öncelikle geçmiş olsun. Çıkma parça konusunda bende kesinlikle diğer arkadaşlarla aynı görüşteyim.

Ayrıca birde istanbul'da ki hırsız binmek için çalar gibi cahilce bir laf edilmiş inanılır gibi değil.

2 arkadaşımın CBR125R'ı çalındı 1 sene içinde.

Sanırım en fazla çalınan motordur CBR125R.

Bende sürekli tedirginim bir yere gitsem gözümün önünden ayırmam.

Kusura bakma ama sen kendin etmişsin kendin bulmuşsun madem ehliyetin vs yok ne olursa olsun yaptığın yanlış birşey.

Çıkma parça alman emin ol daha yanlış bir hareket. Şu motor camiası ne zaman bilinçlenecek ne zaman aklı başında adamlar çoğalacak çok merak ediyorum.

cahil sensin

imtarky
01 Mayıs 2015, 02:51
http://www.upmatik.com/m/2015/05/01/989502.jpg

Sj's
01 Mayıs 2015, 02:58
Ergenler...

imtarky
01 Mayıs 2015, 05:21
Ergenler...

Açıkcası kabalaşmak veya kırıcı olmak yerine caps yapmayı uygun gördüm.Haa o zaman "cahil" kelimesini kullanma deseydin "cehalet" derdim yine bir caps'le bitirirdim :)

XuRTo
01 Mayıs 2015, 10:35
Sanal alemdir tabi istediğn gibi konuşursun

MD.Murat
01 Mayıs 2015, 11:54
çıkma parçayı bilmem de ,
ehliyetsiz kullandım başıma bunlar geldi diye bir başlık açsan , forumdaki kanı kaynayan çocuklara tavsiye versen güzel olur bence.:cat:

ahmet0021
01 Mayıs 2015, 14:58
Ehlihetsiz motor sür sonra kaza yap sonrada çıkma parça al Çıkma malın insana hayrı olmaz.

Onurhan D
01 Mayıs 2015, 15:11
İnsanların hatası böyle yüzüne vurulmaz iyi niyetli ve güzel bir şekilde açıklasanız bence daha yararlı olur onun açısından yoksa böyle hatasını anlayamaz.
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun keşke ehliyeti bekleseydin öyle binseydin motora hem karşı tarafın sigortası karşılardı senin içinde daha iyi olurdu.
Çıkma parça alma evet ucuz ama senin öğrenci halinle kazandığın para hayırlı biyere gitmiyor.
Bütün çıkma parçalar için demiyorum tabi bunu.
Yan sanayi ürünlere bak internetten işini görür cebini de orjinali kadar yakmaz.

ysfuyar
01 Mayıs 2015, 20:56
ya ne adamlarsınız burda öyle bi yüklendiniz ki şu kardeşinize sabah namazına karşı kabus gördüm motorumun disklerini çalıp selesini kırıyorlardı sonra tabi kan ter içinde uyandım gelelim gerçek dünyaya bir alıntı yapıcam idealler barışçıldır ama tarih şiddet doludur anlayacağınız gibi sıkıyosunuz öyle böyle sütten çıkmış ak kaşıksınız ya! forumda 1000 kişi varsa en az 600ü sizin görüşülerinize katılıyordur bundan eminim peki kaçı bu düşünceleri doğrultusunda hareket ediyor bir avuç kişi durum manidar neyse bugün gittim çıkma amortisörü aldığım yere hocam dedim böyle böyle bana çalıntı mal satmışsın forumdaki abiler çok kızdılar bana ben aradan çıkayım sizi davet etti kendisi sigortadan gelen motorları gösterecekmiş neyse gider görürsünüz işiniz yoksa :D sonra motorlar çalınıyor sel ağzına bina yapılmaz günümüzde hırzıslığı meslek edinen insanlar olduğu sürece siz ben o şu bu bilinçlense de durum pek değişmeyecektir örnek verelim Barkın reis o kadar video yaptı hırsızlığa karşı önlemler başlığı altında tabi biraz dalga geçercesine e noldu özellikle gittiler çaldılar motoru . atasözünün yeri burası nedir abi 40 bin küsür para veriyosun 20 de versen 15 de versen bir aslında bir tracker taktırmıyorsun madem o kadar paranız var motorlarınıza tracker bağlattırın hem bir hırsız yuvasını dağıtırsınız hem motorunuzu korursunuz neyse siz bi düşünün. bir bi sorum olacak :D motorun sağ soldaki ufak ışıkları yanıyor ortadaki yanmıyor sinyaller flash yapmıyor motor marş basmıyor sigortalar sağlam acıba bağnatı kabloları mı çıkmıştır ? teşekkürler

XuRTo
01 Mayıs 2015, 21:08
ya ne adamlarsınız burda öyle bi yüklendiniz ki şu kardeşinize sabah namazına karşı kabus gördüm motorumun disklerini çalıp selesini kırıyorlardı sonra tabi kan ter içinde uyandım gelelim gerçek dünyaya bir alıntı yapıcam idealler barışçıldır ama tarih şiddet doludur anlayacağınız gibi sıkıyosunuz öyle böyle sütten çıkmış ak kaşıksınız ya! forumda 1000 kişi varsa en az 600ü sizin görüşülerinize katılıyordur bundan eminim peki kaçı bu düşünceleri doğrultusunda hareket ediyor bir avuç kişi durum manidar neyse bugün gittim çıkma amortisörü aldığım yere hocam dedim böyle böyle bana çalıntı mal satmışsın forumdaki abiler çok kızdılar bana ben aradan çıkayım sizi davet etti kendisi sigortadan gelen motorları gösterecekmiş neyse gider görürsünüz işiniz yoksa :D sonra motorlar çalınıyor sel ağzına bina yapılmaz günümüzde hırzıslığı meslek edinen insanlar olduğu sürece siz ben o şu bu bilinçlense de durum pek değişmeyecektir örnek verelim Barkın reis o kadar video yaptı hırsızlığa karşı önlemler başlığı altında tabi biraz dalga geçercesine e noldu özellikle gittiler çaldılar motoru . atasözünün yeri burası nedir abi 40 bin küsür para veriyosun 20 de versen 15 de versen bir aslında bir tracker taktırmıyorsun madem o kadar paranız var motorlarınıza tracker bağlattırın hem bir hırsız yuvasını dağıtırsınız hem motorunuzu korursunuz neyse siz bi düşünün. bir bi sorum olacak :D motorun sağ soldaki ufak ışıkları yanıyor ortadaki yanmıyor sinyaller flash yapmıyor motor marş basmıyor sigortalar sağlam acıba bağnatı kabloları mı çıkmıştır ? teşekkürler

getir gazi mahallesine uğraşalim yaparız