PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tvs apache Dijital km saati problemi (help) :)

ques1
29 Nisan 2015, 16:46
merhaba arkadaslar daha önce konu açtım lakin tatmin edici bir cevap almadım

km saatim geçen ay olması gerek birden çalışmaz oldu
önce sağ sola gidonu oynatınca saat çalışır hale geliyordu lakin kafayı açtım biraz kurcaladım tamamen gitti

ustalara götürüyorum bugun git yarın gel hesabı yapıyorlar veya yenisini kakalamaya çalışıyorlar ki ufak bir problem yüzünden yeni saat kesinlikle almam bit için yorgan yakamam
vaktim yok bırakamamda işe gidip geliyorum

kendi imkanlarımla nasıl çözebilirim veyahut kısa sürede bu sorunu haledicek usta varmıdır ist avrupa yakasında ?

son bir ek soru daha sorayım
genel olarak bir bakıma sokmak istiyorum parçalarını kendim alıp
zincir dişli seti hava filtresi subap ayarları fren balataları işçilik dahil ne kadar tutar acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

yokmudur bir bilen eden :)

MotoGlock
29 Nisan 2015, 16:52
illa bilen çıkacaktır (konu yukarda kalsın :) )

fatih.
29 Nisan 2015, 17:11
Kardeşim büyük ihtimal km saatindeki vidası gevsemistir o yüzden kafayı komple söküp bakman lazim benim eski Apache de basıma gelmişti tabi tel kopmusta olabilir
Elin anahtar tutuyorsa bakman lazim

ques1
30 Nisan 2015, 18:32
Kardeşim büyük ihtimal km saatindeki vidası gevsemistir o yüzden kafayı komple söküp bakman lazim benim eski Apache de basıma gelmişti tabi tel kopmusta olabilir Elin anahtar tutuyorsa bakman lazim

yalnız km devir göstergesinde değil problem komple elektrik yok dijital saat falan çalışmıyor sinyal ışıkları vs çalışmıyor kısacası o bana ben ona bakıyorum ama anlaşamıyoruz :D nerde sıkıntı olduğuna dair bir bilgi alsam oturup başına çözücem problemi ustaya diyorum bir bak şuna işi uzun onun haftaya alırsın sanki atomu parçalıcak işi uzun diyor odaya geçmiş püfür püfür sigara içiyor

antilop_skul
30 Nisan 2015, 19:47
kabloları kontrol et eger km saatı bozuksa maslak otosanayide kilometreci ciler var adları böyle =) gösterge tamiri yapanlar var oralara götür

mterayes26
30 Nisan 2015, 20:15
Yardım istesen mutlaka yardım eden çıkardı ama help nedir bilen yok galiba . Resetlemen lazım beyni

ques1
02 Mayıs 2015, 20:01
kablolardaki elektriğin var olup olmadığını nasıl öğrenebilirim

ques1
06 Mayıs 2015, 04:57
anlaşıldı bu problemli yaşayan yok sanırım ustaların kahrını cekmek kaldı geriye :)

Oldjack
06 Mayıs 2015, 10:52
kablolardaki elektriğin var olup olmadığını nasıl öğrenebilirim

ölçü aleti ile ölçerek .

arda4
07 Mayıs 2015, 17:29
Hava filtresi ucuz internette genelde 20TL fiyat çekiyorlar ama 5-10TL arasında bulman mümkün. Bulamazsan da ya temizlersin ya da açık hava filtresi vb bir şey uydurursun.

Fren balatasını EBC'den zinciri orjinal japon DID'den uygun fiyata ve yüksek kaliteyle tedarik edersin. İnternetten orjinal TVS bulman da mümkün. Onda da saçma sapan fiyatlar yazıyorlar normali 5-10TL olsun olsun 15TL'dir daha fazla değil.

http://www.dokuyucu.com.tr/asp/product/4853/TVS-APACHE-DISK-BALATA

Süpap/valf ayarını çoğu kimse yapmaz. Hava filtresine bir hava tutar, karbüratör ayarını yapar (o kadar basit ki) ama senden para alır valf ayarı yaptım hava filtresi değiştirdim buji temizledim vs diye. (Başıma geldi oradan biliyorum)

Çok güvendiğin bir usta var ise gözünün önünde egzantrik kapağını açıp ayar yapacak ise ve bunu 50TL gibi bir fiyata yapacak ise tamam. Sen motoru bırak biz yaparız vs... SAKIN! Her ne yapacaksa gözünün önünde yapsın.

Fiyat pazarlığını en baştan yap.