PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mont temizliği

alitezz
21 Nisan 2015, 12:52
Arkadaşlar alpinestars tekstil mont kullanıyorum ve baya bir kirlenmiş durumda. kuru temizleme haricinde daha pratik bir temizlik seçeneği var mı? mesela direk makineye atıp kısa programda yıkasam bir sorun olur mu?

santo78
21 Nisan 2015, 13:05
soguk-ilik suyla elde yika ve gunese asma

tekoklava
21 Nisan 2015, 13:52
ben direk makinaya atıyorum mis:wiinkk:

SSIRIN
21 Nisan 2015, 13:57
venom tekstil montumu makinada yanında 1-2 parça polar elbise ile elde yıkama modunda iki kez yıkadım ne yazılarda silinme oldu nede reflektör şeritlerde sökülme. temiz temiz giyiyorum.

hakikiteker
21 Nisan 2015, 14:57
Daha iki gün önce yıkadım tekstil montumu. 30ºC hassaslar/ipekler gibi bir seçenek var bizim makinada, onda yıkadım. Sonra manuel olarak suyu boşalttırdım ve çok çok düşük devirde 1 dk kadar sıktırdım. Korumaları çıkarmayı ve o sıcaklıkta toz deterjan çözünmeyeceği için sıvı deterjan kullanmayı unutmayın tabi. Çok az da yumuşatıcı koydum, bende sonuç başarılı.

Darkin
21 Nisan 2015, 15:07
Belli bir su geçirimsizliği olan tekstili sakın makinede (üstüne üstlük yumuşatıcı, deterjan vb. kimyasallar kullanarak yıkamayın.) Bu özelliği yitirmesini sağlarsınız. Soğuğa yakın ılık suyla, elde yıkayın. Çok sağlam bir rüzgarlık/yağmurluğumu kaybetmiştim, tecrübeyle sabittir.

Darkcity2000
21 Nisan 2015, 15:26
Ustune giyip ilik dusun altina gir.. icininde islak bezle sil, kesinlikle kuru temizleme ve makine olmaz

kbs
21 Nisan 2015, 15:51
yıkama. yine kirlenecek.

atillatopal9
21 Nisan 2015, 16:36
Ustune giyip ilik dusun altina gir.. icininde islak bezle sil, kesinlikle kuru temizleme ve makine olmaz

süper bir çözüm gibime geldi :)

ben deri montumu omo ile yıkıyorum.
öncelikle yumuşak bezimsi sünger alıyorum. güzelce ıslatıyorum. ön kısmını ıslak olan kısımını oma ile yıkayıp içinde omo olacak şekilde bırakıyorum. sonra montumu nemli bezle sildikten sonra omolu sünger ile her yerini temizliyorum. 0 gibi oluyor.
omo ile kirlenmek güzeldi :p

hercul3367
21 Nisan 2015, 16:41
ben yıkamacı arkadaşa götürüyorum önce tazyikli su tutup ardından sıvı deterjan
araba yıkama fırçası,tekrar tazyikli suyla duruluyorum.sonuç gayet başarılı.:thumleft:

..Carmentality..
21 Nisan 2015, 16:47
Geniş bir kaba iki parmak ılık su , içine Granül sabun . elbise fırçasını bandırıp . Montdaki lekeli kısımları temizliyorum.
Omuz korumalar aluminyum olduğu için bu yöntemi buldum ;)

smiles
21 Nisan 2015, 16:53
Sağlam bir askı ile duşa asıyorum, sabunlu sünger ile köpürtüp ılık suyla duruluyorum. İyice süzüldükten sonra havadar bir yerde kurutuyorum. O kadar para verdik makineye atamam doğrusu. :)

shadowmaster
21 Nisan 2015, 17:10
Makinede "elde yıkama" diye bir program varsa o programda maksimum 30 derecede yıkamalısın.

İdeal olanı bebek çamaşırları için olan toz sabun kullanmaktır, olmadı renkliler için sıvı deterjan kullan. Bir de mümkünse mağazalarda satılan ıslak mendile benzeyen çamaşırların renk atmasını engelleyen bir ürün var, 10'lu paketlerde fiyatı da makul. Onu da kullanmanı öneririm.

Yine ideal olarak sıkma ve makinede kurutma. Eğer programlarda yünlü sıkma varsa sıkabilirsin.

Montu ıslakken askıya asma, yatay olarak sererek kurut.

Amma uzun tarif oldu :)

Memory42
22 Nisan 2015, 11:03
Madem konu açıldı deri montu neyle nasil temizlemeli ?

Oldjack
22 Nisan 2015, 11:30
Madem konu açıldı deri montu neyle nasil temizlemeli ?

normalde krem vazalin yada badem yağ ile veya ılık nemli bezle silerek temizleyebilirsiniz. ama montunuz beyazsa bu yöntemler bir süre sonra yeterli gelmiyor.cif hatta domestosla silmişliğim var.

hakanens
22 Nisan 2015, 13:45
süper bir çözüm gibime geldi :)

ben deri montumu omo ile yıkıyorum.
öncelikle yumuşak bezimsi sünger alıyorum. güzelce ıslatıyorum. ön kısmını ıslak olan kısımını oma ile yıkayıp içinde omo olacak şekilde bırakıyorum. sonra montumu nemli bezle sildikten sonra omolu sünger ile her yerini temizliyorum. 0 gibi oluyor.
omo ile kirlenmek güzeldi :p

Bu cümlede ürün yerleştirme bulunmaktadır :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Arap sabunu ile silmeyi denesek daha iyi olmaz mı???

alitezz
22 Nisan 2015, 21:23

biraz kirlensin bunu denicem :mrgreen:

Memory42
22 Nisan 2015, 23:33
normalde krem vazalin yada badem yağ ile veya ılık nemli bezle silerek temizleyebilirsiniz. ama montunuz beyazsa bu yöntemler bir süre sonra yeterli gelmiyor.cif hatta domestosla silmişliğim var.

Çok şükür siyah daha giymedim bile ama şimdiden bilmekte yarar var :D

Oldjack
23 Nisan 2015, 10:36
Çok şükür siyah daha giymedim bile ama şimdiden bilmekte yarar var :D

ona badem yağı yeterli olacaktır ama bir süre badem yağı kokuyor.

vedkum
23 Nisan 2015, 12:53
Kuru temizleme tekstil revit'te sorun yaratır mı?

hayko5
23 Nisan 2015, 13:21
Jhonny Rook kulanıyorum kevlar mont, dirseklik ve sırtlığı çıkarıp direk makineye atıyorum 2-3 ayda bir.

F54
23 Nisan 2015, 13:38
Tekstil montları makinada yıkamayın 1. Yıkamada birşey olmuyor ama birkaç defa atınca hem rüzgar alır hemde yağmur geçirir
Yağmur Geçirmeyen Astarı bitiyor
En güzeli ılık su ile duş ta durulayın devam

drej73
23 Nisan 2015, 16:51
yıkama. yine kirlenecek.

Bencede:-)