PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bakış açısına bakın.....!

cantillman
25 Mayıs 2006, 22:41
selam arkadaşlar.. ben istanbulda kuryelik yapan bir kardeşinizim(bazılarınızın da abisi tabiiki)günde yaklaşık 250-300 km ortalama yol yapıyorum...senelik iznimde memlekete gitmeye karar verdim (tabiiki motorla)ve çevremden gelen tepkilere inanamadım...herkes benim kafayı yediğimi düşünüyor yapacağım km de gidiş dönüş 1110 km kadar....şimdi buraya kadar ne var bunda bu tepkiler doğal diyebilirsiniz... ben yaklaşık 10 yılı aşkın bir süredir kuryelik yapıyorum...
kimse bu istanbul trafiğinde karda yağmurda motor sürerken deli olduğumu düşünmüyorda neden memlekete giderken adım deliye çıkyor neden.....?:queen: :queen: :queen:
yorumlarınızı bekliyorum....
hepinize keyifli ve kazasız sürüşler......

MeTaL_MoRguE
25 Mayıs 2006, 22:46
abicim 10 yıllık bir motor geçmişin war ama halendaha motoru olmayan insanların bile bıldıgı şeyi bilmiyosun.
bizim güzel[!!!] memleketimizde halendaha motor'a şeytan aleti die bakılıyo ve hatta bu tabuyu yıkmak o kadar zorki.
sen en ıyısı hıckimseye kulak asmadan giyin kuşan ve sadece rüzgarı dınle !!!
saygılar&sevgiler

Carcharoth
25 Mayıs 2006, 22:48
Morgue'nin söylediklerine eklicek birşey bulamadım aklımdan geçenleri yazmış.

MeTaL_MoRguE
25 Mayıs 2006, 22:54
Morgue'nin söylediklerine eklicek birşey bulamadım aklımdan geçenleri yazmış.
eywallah kardeşim

cantillman
25 Mayıs 2006, 22:55
abicim 10 yıllık bir motor geçmişin war ama halendaha motoru olmayan insanların bile bıldıgı şeyi bilmiyosun.
bizim güzel[!!!] memleketimizde halendaha motor'a şeytan aleti die bakılıyo ve hatta bu tabuyu yıkmak o kadar zorki.
sen en ıyısı hıckimseye kulak asmadan giyin kuşan ve sadece rüzgarı dınle !!!
saygılar&sevgiler
bence dostum motor kullanmak her baba yiğidin harcı olmadığı kullanamayan zümre tarafından bu tabunun oluşturulduğunu zannediyorum....malum kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş....:cherry: :cherry:

MeTaL_MoRguE
25 Mayıs 2006, 22:59
bence dostum motor kullanmak her baba yiğidin harcı olmadığı kullanamayan zümre tarafından bu tabunun oluşturulduğunu zannediyorum....malum kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş....:cherry: :cherry:
aynen öyle abicim :cat:

Ertuğrul_Öz
25 Mayıs 2006, 22:59
"Yaw tamam adamın mesleği, mecburen biniyor bu cin arabasına. Anlamadığım tatilde neişi var ki motorla" Bakış açısı.

cantillman
25 Mayıs 2006, 23:01
"Yaw tamam adamın mesleği, mecburen biniyor bu cin arabasına. Anlamadığım tatilde neişi var ki motorla" Bakış açısı.
:silent: :silent: :silent: :silent:

Tuncer Sezen
25 Mayıs 2006, 23:16
Sana iyi yolculuklar arkadaşım,o kişilere kalsa sen motora da binmemelisin...Yani bu kültüre sahip olmayan insanlara ne dersen de anlayamazlar.Bence yolun gayette güzel geçecektir,sana hayırlı yolculuklar dilerim:rendeer:

SAKAL
25 Mayıs 2006, 23:20
selam arkadaşlar.. ben istanbulda kuryelik yapan bir kardeşinizim(bazılarınızın da abisi tabiiki)günde yaklaşık 250-300 km ortalama yol yapıyorum...senelik iznimde memlekete gitmeye karar verdim (tabiiki motorla)ve çevremden gelen tepkilere inanamadım...herkes benim kafayı yediğimi düşünüyor yapacağım km de gidiş dönüş 1110 km kadar....şimdi buraya kadar ne var bunda bu tepkiler doğal diyebilirsiniz... ben yaklaşık 10 yılı aşkın bir süredir kuryelik yapıyorum...
kimse bu istanbul trafiğinde karda yağmurda motor sürerken deli olduğumu düşünmüyorda neden memlekete giderken adım deliye çıkyor neden.....?:queen: :queen: :queen:
hepinize keyifli ve kazasız sürüşler......Senelerdir motor kullanyosun motorun ne marka abicim.Sen anlarsın motordan.

cantillman
25 Mayıs 2006, 23:33
Senelerdir motor kullanyosun motorun ne marka abicim.Sen anlarsın motordan.
mz 251 arkadaşım......1996 model ilk sahibiyim ve hala aynı motorum...

SAKAL
25 Mayıs 2006, 23:36
mz 251 arkadaşım......1996 model ilk sahibiyim ve hala aynı motorum...Abi ben senden baya bi ufağım galiba:)

ylmzzz
25 Mayıs 2006, 23:39
ya motoru sevmeyen kişiler bunu söylüyor bence dinleme onları. senin için en iyisini yine sen bilirsin. benim ufacık motora bile tehlikeli neden aldınız yılmaza bunu diyolar. seneye büyültünce bakalım ne dicekler :queen:

cantillman
25 Mayıs 2006, 23:43
bu sitedeki gibi bilinçli arkadaşlarımızın sayesinde ben bu ön yargını zamanla kırılacağını tahmin ediyorum....inşallah o zamana kadar jübilemi yapmam...

muritu
25 Mayıs 2006, 23:54
"hee hee,tabii tabi, yav tabii ,yahu tamam haklısın.. elbet tabi.. haklıısn , hade len.. " deyip geçeceğin tipler onlar takma hocam sen.anlatmaya çalış anlamıyorlarsa hee de geç . sana iyi yolculuklar ,fakat bazı kuryelre gibi kasksız ,dikkat siz değilsindir umarım. bu yolculukta da kazasız belasız sürüşerl dilerim

İHTİYAR
26 Mayıs 2006, 00:05
Uyma sen onlara,bir yere yetişme telaşı olmadan keyfini çıkara çıkara doğanın bir parçası olduğunu hazmederek gülegüle git sağsalim gel.

wild1600
26 Mayıs 2006, 00:13
yüreğinin sesini dinle ve içinden geleni yap...giyin, kuşan motoruna atla rüzgara hakım ol..kazasız belasız git ve gel..

motocycleboyreigns
26 Mayıs 2006, 11:38
İyi yolculuklar

ARBETUS
26 Mayıs 2006, 12:29
beni de eleştiriyorlar ki yenimahalleden gebze ye giderken yapıyorlardı vaktinde.
mesafe 9 km falan yani git-gel 18 hede 20 olsun ama dikkat ettimde. böyle konuşan insanlar motoru sadece görmekle yetinenler. hiç binmemiş olanlar hisstmemiş olanlar. bu yüzden kafana takma abicim b(iz)en destekliyoru(z)m seni.
Bir söz vardır. eşekten düşmüşü ancak eşekten düşen anlar. Biz seni anlıyoruz. çünkü rüzgarı biliyoruz :)

Yaw damarıma bastınız yaw virajı yatarok dönüyom diye gelipanneme şikayet eden var yaw. sinir oldum viraj alıyorum diye fırça yedim evde :pr:

Ertuğrul_Öz
26 Mayıs 2006, 12:37
beni de eleştiriyorlar ki yenimahalleden gebze ye giderken yapıyorlardı vaktinde.
mesafe 9 km falan yani git-gel 18 hede 20 olsun ama dikkat ettimde. böyle konuşan insanlar motoru sadece görmekle yetinenler. hiç binmemiş olanlar hisstmemiş olanlar. bu yüzden kafana takma abicim b(iz)en destekliyoru(z)m seni.
Bir söz vardır. eşekten düşmüşü ancak eşekten düşen anlar. Biz seni anlıyoruz. çünkü rüzgarı biliyoruz :)

Yaw damarıma bastınız yaw virajı yatarok dönüyom diye gelipanneme şikayet eden var yaw. sinir oldum viraj alıyorum diye fırça yedim evde :pr:

Aynısını bana da yaptılar
"Kocaman adam olmuşsun, hala virajda motoru çocuk gibi yatırıyorsun" dediler.

Sanki başka yolu var gibi:pr:

tsahin
26 Mayıs 2006, 13:01
Kardeşim,Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin.Aldırma sen onlara .Herifler dünya turu yapıyor.Ben bile 1400 km'lik yolu motorla gitmeyi düşünüyorum bu yaz.(gidiş-geliş 2800 km.Erzurum)Ben bile diyorum çünkü daha 2 sene öncesine kadar bisiklet bile süremiyordum.:queen:

ışık ercan
26 Mayıs 2006, 13:26
al haritanı atla motoruna bas gaza hayırlı yolculuklar

ARBETUS
26 Mayıs 2006, 13:38
@Akira abi nedir bu çektiğimiz bizim mahalle sakinleri(sakin görünüp adamı zıvanadan çıkaranlar) Bakalım BMW ile gezerken ne yapcaklar. bi laf söylesinler walla kıllığına egzostu söker de gezerim.
Akir abi bu arada senin motora bişy mi oldu ben bişy mi kaçırdım databanway oldu yazmışsın?

stenza
26 Mayıs 2006, 15:09
yollara dikkat et yeterli her yere gidilir . birde bariyersiz anadolu yollarında yanlardan tarlalardan traktör çıkma olayları v.s. bunlar bezdiricidir. sürat kontrol önemli . onun dışında hep ana yollar tercih edildikçe bir problem yok . umarım çift yollar biter tüm türkiyede .

cantillman
26 Mayıs 2006, 19:59
arkadaşlar...verdiğiniz destekden dolayı hepinize teşkkür ederim...sizler sayesinde motorcu olduğuma bir kat daha sevindim.....hepinize kazasız belasız
yolculuklar dilerim.....

arkadaşlar...verdiğiniz destekden dolayı hepinize teşkkür ederim...sizler sayesinde motorcu olduğuma bir kat daha sevindim.....hepinize kazasız belasız
yolculuklar dilerim.....

er5
26 Mayıs 2006, 22:13
bence mz yapılcak kılometere degıl o sehır ıcı belkı ama sehır dısını pek onermem .motor zevk ve tutku ısı pek mı zevk alıcanı zannetmıyorum o kadar kılometre kat edersen

cantillman
27 Mayıs 2006, 00:56
[QUOTE=er5]bence mz yapılcak kılometere degıl o sehır ıcı belkı ama sehır dısını pek onermem .motor zevk ve tutku ısı pek mı zevk alıcanı zannetmıyorum o kadar kılometre kat edersen[/QUO
arkadaşım bence sen mz i pek öyle yabana atma sen hiç mz kullandınmı bilmiyorum ....ama fena motor değildir...uzun yolda da kahrını çeker insanın....
daha öncede aynı km yaptım onunla ve müthiş de bir zevk aldım...tabii bende isterim altımda daha güçlü bir makina olsun ama sonuçta maddiyat meselesi...
adamlar bisikletle dünya turuna çıkıyorlar bir motosiklet için 1000 km nedirki..?
kendine iyi bak yolun daima açık olsun..

Blacat
27 Mayıs 2006, 05:18
Abicim delirmişsin sen diyenler dar düşünenler... Çikolata yememiş birine onu tarif edemezsin.. bu da ööle... TANIMSIZ ZEVK

harved
27 Mayıs 2006, 07:32
Arkadaşlar ne güzel yazmışlar yukarılarda,sen motosiklet alırsın amcam gelir yanına Kaç basıyoo buuuu,bizim komşunun oğlanında vardıydı aynından Hondamı bu........aaaaaa abiiiii üfffbe motor a bak 240 basıyomu bu....evladım sen delimisin canını yoldamı buldun.......abibe surdan bii tur versene vallahi direğin yanından dönüp gelcem...( hayatında mobilet ten başka bişi kullanmamış senin 600 cc 1000 cc lik makinanı ister......alır 125 liği korumasız biner artistlik patinajda güm yerde ölmez ise haşat olur kol bacak kafa göz,sonra onun çevresinden birisi sana der tabiiiii SEN MANYAKMISIN KAFAYIMI YEDİN benden sana tavsiye,sallama sen nereye istersen oraya git, ister 5 km ister dünya turuna

DARKDIAMOND
27 Mayıs 2006, 07:55
Hata sende! Ne diye soruyosunki? Bas git biraderim.Hayırlı yolculuklar....

Legendary
27 Mayıs 2006, 09:00
anahtar elinde değil mi? Bas git..:) takma onları

godfather
27 Mayıs 2006, 10:20
valla anlatılan banada acayip geldi her gün istanbul gibi bir yerde o kadar yol kadediyorsun uzun yol yapmak bişey değil snein için :)

ARMAGEDON
27 Mayıs 2006, 12:07
hepinize keyifli ve kazasız sürüşler......
doğru söze ne denir :cat:

gupilya
27 Mayıs 2006, 12:24
benim bir komşum var iki dingilli bir kamyon kullanıyor ve taşımacılık yapıyor. kamyon eski model olduğu için kamyonunu kullanmak tank kullanmaktan farksız. ne hidrolik direksiyon ne de klima falan var. tam bir devasa alet. benim motora da çok hevesleniyor. bin bi üstüne diyince tırsıyo. çünkü hem korkuyor, hem de gerçekten motor kullanmak o kadar da kolay değil. başta bir denge olayı var ve kaza yapma ihtimalini göz önüne aldıklarında hemen vaz geçiyorlar.

kwd2005
27 Mayıs 2006, 12:31
abi 10 yıllık sürücüsün be milletin dediğinemi bakıyorsun gözün kesiyorsa basıp gideceksin

poseidon_20
27 Mayıs 2006, 12:47
Abicim sen kimseyi dinleme dicem ama yolda Allah göstermesin en ufak bişey gelse başına o insanları haklı çıkarmış olursun. Ben 125cc scooter la Denizli'den İzmir'e gittim. Takma sen onları he de geç. Motor kültürü olmayan bi memlekette yaşıyoz. Hatta o kadar cahilizki bu konuda Türkiye'nin sayılı gazetelerinden birisi race motora enduro diye yazıyo herşeyin en iyisine sen karar vereceksin. Bizlere yada diğer kişilere söz düşmez sadece fikir verebiliriz. Çünkü hayat senin hayatın:rendeer:

zeda3000
27 Mayıs 2006, 12:55
Bas gaza dostum 10 sene Istanbul tecrubesi az mi yaa , sana vizz gelecek bu gezi emin ol.Kazasiz belasiz surusler.

cantillman
27 Mayıs 2006, 23:07
eyvallah arkadaşlar....karar verilmiştir..pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.....
haaa... bu arada yolculuğum haziran sonu başlıyacak yolu aynı istikamete düşenlerede eşlik edebilirim...
istikametim :gebze izmit adapazarı düzce bolu gerede kurşunlu ılgaz tosya kargı
şeklinde olacaktır bu istikamete gitmeye niyetli olan varsa (tabiiki haziran sonu )yol arkadaşlığı için... mail adresimi vereyim
ademaydin19@gmail.com
maillerinizi beklerim.....hepinize hayırlı sürüşler dilerim

ozaktasi
27 Mayıs 2006, 23:47
Milletin dediğine bakacak olsak ..Burada adamlar sadece otomobili yani 4 tekerlekliyi ulaşım aracı olarak görüyorlar..Ama ben Diyarbakırdan ,,Kilise devamlı olarak Motorla gidip geliyorum ve kimsede umrumda değil..Ağzı olan konuuşuyoooo...

muhendis1959
28 Mayıs 2006, 00:11
Dostum bende 47 yaşındayım istanbulda ilk kurye sayılan sinemalar arası film taşıma işini yaptım 2 sene boyunca, motor bende bir tutkuydu ama evlenince eşim ya ben ya motor deyince hanımı seçtim ve tam 15 senedir motora binemedim ama her gördüğüm motorun arkasından bakıyordum, ta ki 2 gün öncesine kadar artık canıma tak etti ve gidip bir regal-raptor aldım su soğutmalı ve hanıma dedimki artık motor ne halin varsa gör, gitmedi hala evde ama benle konuşmuyor ben yarın motoruma atladığım gibi bursa ya gideceğim, arkadaşım uzun yolun tadı başkadır şehir içine benzemez mutlaka git sakın ihmal etme bak nasıl mutlu olacaksın, ALLAH KAZASIZ BELASIZ GİDİP GELMEYİ NASİP ETSİN

seyyah izmir
28 Mayıs 2006, 00:15
yolun açık olsun

mete_han
28 Mayıs 2006, 00:50
selam arkadaşlar.. ben istanbulda kuryelik yapan bir kardeşinizim(bazılarınızın da abisi tabiiki)günde yaklaşık 250-300 km ortalama yol yapıyorum...

başımızın üstünde yerin var motorcu kardeşim...

kılıçbalığı
28 Mayıs 2006, 00:56
Selam dostum
Hani köşker e dinlen biraz demişler oda kalkıp gezmeye başlamış :):)
bence sen devam et keyfini çıkar.nasıl olsa yetiştiricen evrak yok tadına vara vara git memleketine .sana şimdiden iyi yolculuklar:)

Selçuk1981
28 Mayıs 2006, 01:05
memleketin neresi?bende bu yaz ortası motosikletimle gitmeyi düşünüyorum(Denizli'den Sivas'a) yol güzergahlarımızın uyuştuğu noktalar varsa birlikte hareket edebiliriz tabi sende istersen ve bana ayak uydurabilceksen :) cevabını buraya yada MT Sivas gurubuna yazabilirsin en iyisi ikisinede yazman bunu konuşalım... bahsettiğin tepkileri bende alıyorum kimseyi takma ekipmanın iyi olsun önemli olan kimin ne söylediği değil senin kazasız belasız gidip dönmen nasıl istiyorsan öyle yap :cat:

Abicim sen kimseyi dinleme dicem ama yolda Allah göstermesin en ufak bişey gelse başına o insanları haklı çıkarmış olursun. Ben 125cc scooter la Denizli'den İzmir'e gittim. Takma sen onları he de geç. Motor kültürü olmayan bi memlekette yaşıyoz. Hatta o kadar cahilizki bu konuda Türkiye'nin sayılı gazetelerinden birisi race motora enduro diye yazıyo herşeyin en iyisine sen karar vereceksin. Bizlere yada diğer kişilere söz düşmez sadece fikir verebiliriz. Çünkü hayat senin hayatın:rendeer:

Brawooo ibrahim aazına sağlık cici kardeşim benim :queen::queen:

cantillman
28 Mayıs 2006, 20:42
ben samsun tolu üzerinden gidiyorum.....sen sivasa gideeksen ankara yolunu kullanacaksın muhtemelen ... bir de ben istanbuldan sen denizliden yola çıkacaksın...yollarımızın kesişmesi biraz zor gözüküyor...ama kısmet belli olmaz
belki bir yerde karşılaşırız.....selamlar sevgiler..

Mert
28 Mayıs 2006, 20:59
ya milletin azı lastik gibi sünüyo sen kimseye bakma zaten bize kim akıllı diyoki ona kalırsa
anlaşılan bizim memlekette bu eski kafalar olduğu sürece biz bu çileleri çok çekeriz bildiniz gibi insana laf anlatmak en zor şeylerden biri o yüzden kimseye kulak asmamak lazım sana iyi tatiller şindiden:)