PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250cc'lik Hangi Motor?

Sayfa : [1] 2

Ege Anıl EFE
16 Nisan 2015, 08:52
Arkadaşlar Bir kaç ay içinde ehliyet alıp 250cc ile Başlamayı Düşünüyorum ama bir konuda çok kararsızım.0 Km Almayı Düşünüyorum. Bütçem ise 10.000-15.000 TL.Aynı Zamanda Sıfır Almam Mantıklı mı,İyi Mi?

2015 Honda Cbr 250R'mı
2015 Yamaha YZF R25'mi
2015 Kawasaki Ninja 250SL'mi
Yoksa başka Bir 250cc 'mi

Tavsiyelerinizi Bekliyorum. Bu Arada Benim Ses hastalığım var :) Yani nasıl desem, Öyle Scooter Gibi Ses çıkartsın istemiyorum. Yürekten Gelecek o ses :queen:

Thunderwolt
16 Nisan 2015, 09:01
ninja 300r seni her yonden tatmin eder. seside iyidir :)

Ege Anıl EFE
16 Nisan 2015, 09:07
Yanlız 0 Km Almak istiyorum oda bütçemi biraz aşıyor.

Blindfire
16 Nisan 2015, 09:15
Yamaha R25 in sesi hepsinden iyidir. Yüksek devirlerde coşuyor :)

Ege Anıl EFE
16 Nisan 2015, 09:20
Diğer Anlamlarda Nasıl, Yedek parça-Yakıt vs. Gibi
Bildiğim kadarıyla Cbr'ın yedek parçası çok ve ucuz ,yakıt az yakıyor gibi. Diğerleri hakkında bilginiz varsa yazabilirmisiniz

tekoklava
16 Nisan 2015, 10:05
biraz daha üstüne koy r25 al=)

natila
16 Nisan 2015, 10:08
r25 yamahaaaaa

Mexico
16 Nisan 2015, 10:10
Daha yaşın 18 olmuş, olmamış.
Ehliyeti bile almamışsın, tecrüben yok.
Geçen ağustosta da bir konu açmışsın 250 CC başlanır mı, hayalim 1000RR vs diye.
Sana tavsiye vereyim. Bahsettiğin motorlardan hiç birini almayacaksın bu belli boşa milleti yorma.
Scooter gibi sesi çıksın istemiyorum demişsin. İyi hoş güzelde dur bakalım sen o scooterı bile sürebilecek misin? Şekil için motora binilmez. Herkes ister şekli iyi olsun, sesi çıksın diye.
Diyorsun ki parçası ucuz olsun. Be hey güzel kardeşim o sesi çıkarmak için bile en basitinden egzoz alacaksın, fiyatlarına baktın mı?
Birde üstüne 10-15 BİN TL bütçe var diyorsun. E adama sorarlar sen bu motordan düşmeyecek misin? "Düştüğümde asfalttan beni ıspatula ile mi kazıyacaklar?" diyede mi düşünmedin? Hani ekipman bütçen?
Kısacası her motorda olduğu gibi o motorlara binmek için de ehliyet+ekipman+EĞİTİM+bilinç gerek. Sende gördüğüm kadarıyla hiç birisi yok.
Aklını başına topla, kızları değil canını düşün. Zamanı gelince inşallah 1000RR ile fotoğraflarını görür mutlu oluruz. Allah yolunu açık etsin, kaza bela vermesin.

Ege Anıl EFE
16 Nisan 2015, 10:16
Haklı sayılırsın abim,saygı duyuyorum ama diğer konuları okuduysan bir kaç tecrübem olduğunu okurdun abicim,5-6 kez scooter kullandım 2- 3 kezde çita sürdüm. Azda olsa tecrübem var. Dün açtığım konuda da her şeyi ince ayrıntısına kadar sordum 2 bin tl de ekipman bütçem var bir ay sonrada 700 tl ye kursa başlıyorum. Kızlarla da çok alakam yok . Kız arkadaşım var zaten . Ben zaten abim önce ehliyet sonra güvenlik en sona motor diyorum abim.1000rr konusunda da o ancak zaten benim için 30-40 yaşına vardığımda sahip olurum. Yorumun ve düşüncen için çok teşekkür ederim abim. Saygılar :)

oenaj
16 Nisan 2015, 10:37
Bende bu bütçeyle motosiklet alacaktım ama aile konseyinden onay çıkmadı :pr:
Bekar olmak varmış arkadaş :salut:

camadan
16 Nisan 2015, 10:51
Haklı sayılırsın abim,saygı duyuyorum ama diğer konuları okuduysan bir kaç tecrübem olduğunu okurdun abicim,5-6 kez scooter kullandım 2- 3 kezde çita sürdüm. Azda olsa tecrübem var. Dün açtığım konuda da her şeyi ince ayrıntısına kadar sordum 2 bin tl de ekipman bütçem var bir ay sonrada 700 tl ye kursa başlıyorum. Kızlarla da çok alakam yok . Kız arkadaşım var zaten . Ben zaten abim önce ehliyet sonra güvenlik en sona motor diyorum abim.1000rr konusunda da o ancak zaten benim için 30-40 yaşına vardığımda sahip olurum. Yorumun ve düşüncen için çok teşekkür ederim abim. Saygılar :)
canım kardeşim, bu yazdıkların tecrübe olarak sayılmaz dicem kızacaksın. bizde senin gibi bu yollardan geçtik bizi bu şekilde uyaran olmadı. bence uyarılara kulak versen daha upuzuuun bir süre motosiklet sürmenin keyfine varırsın. siz yaşıyorsunuz diceksin biliyorum biz niye yaşamayalım. bu uyarılar sen ve senin gibi güzel kardeşlerimizin acı haberlerini duymamak onların mutlu mutlu bu sevdaya devam etmelerini istediğimizden yapıyoruz. tabiki karar senin olacak istediğin 1000RR ına kavuşman dileğiyle.

Ege Anıl EFE
16 Nisan 2015, 11:50
Eyvallah Canım abim,dediklerin aklımda. Teşekkür ederim.

santo78
16 Nisan 2015, 12:56
Bende bu bütçeyle motosiklet alacaktım ama aile konseyinden onay çıkmadı :pr:
Bekar olmak varmış arkadaş :salut:

Onunda cozumu var ama soylemeyeyim simdi. :)

Bugraaa
16 Nisan 2015, 13:11
Yzf r25 ve akrep egzost işini gorur :)

agrasiwe
16 Nisan 2015, 13:13
ninja 300 tadını almak istersen çok yakar...

ninja, r25 i yiyor... ama r25 ninjaya oranla daha az yakar.

ben olsam ikinci el cbr250 yeni kasa düşünürüm, çok keyifli bir makine.

mertordert
16 Nisan 2015, 13:15
Aynı alımı bende yapacağım ve Yamaha ile Sl25 Z arasında gidip geliyorum...
Marka model karar verince konuşalım birlikte alırsak belki indirim daha fazla olur :)

LynXMaSTeR
16 Nisan 2015, 13:35
R25 başlangıç motoru olarak tavsiye etmem, zaptetmesi diğerlerine göre daha zordur.
boyunu ve kilonu yazsaydın ona göre daha iyi öneriler gelebilir.

mertordert
16 Nisan 2015, 14:01
R 25 evet başlangıç için hemen hemen aynı yorumlar var.
Mesela 1.80' 78Kg durumundayım. SL 250 ufak kaçar diyor herkes denemeden karar vermemek gerek...

Biyturs_OnSr
16 Nisan 2015, 14:17
Arkadaşlar tecrübe dediğimiz olay motosiklet sürmek değildir. Yolda geçen birine 10 yaşında bile olsa benim motosikleti versem sürer, buna kimsenin itirazı yok zaten. Tecrübe, motoru satın alıp uzun süre kullanmaktır. Ben yüksek CC ile başlamadığım için şükrediyorum. Sana önerim en azından 200 veya 125'lik bir motor ile başlaman. Ha olmaz diyorsan CBR250 öneririm. Umarım 1-2 ay sonra sıkılıp satmazsın motosikleti.

Neyse biz ne yazsak boş buraya :) Hayırlısı olur umarım.

Ege Anıl EFE
20 Nisan 2015, 08:35
Şuanda 1,73 boyum 58 kiloyum abim

Oldjack
20 Nisan 2015, 08:39
neden naked bir başlangıç motoru bakmıyosun ?

Ege Anıl EFE
20 Nisan 2015, 10:15
Zevk meselesi abim.

efendy06
20 Nisan 2015, 10:38
Ege kardeşim, bahsettiğin motorların hepsi güzel. Fakat, işin öbür yüzü var, bunların tamamı güçlü motorlar. Öyle cg sürdüm 3 kere, scooter sürdüm 5 kereyle olmuyor. Bunlar 150-160 km sürat yapabilen (yapmam deme, egzoz sesini duyunca yaparsın) aletler. O süratlerle tecrübesiz olmaz. 100 km ile giderken olası bir tehlikede tecrübesiz olman hayatını tehlikeye sokar. Daha dün STEWARD26 abimiz ile buluşmaya giderken yattım viraja, önden kaydı motor virajda, rutin kullandığım yolda rutin seyir hızımdaydım ve lastiklerim ısınmış, asfalt temizdi. Ön lastiğin bıraktığını görünce ters kontra verip doğrulttum motoru, tekrar yattım viraja, orda o saniye o tepkiyi göstermesem bariyerlerle kucaklaşmıştım. İşte böyle sıkıştığında ani refleks verecek kadar bile tecrüben yokken (ben hala kendimi o kadar hızlı motorlara binecek tecrübede görmüyorum) risktir bahsettiğin durum.

Bir de madalyonun öbür yüzü var, bahsettiğin motorlardan herhangi birini yatırırsan o grenajların değişimi dünya para tutar. Bunu da hesaba kat. Commuter sınıfında bir motor al, bir sezon gez, tecrübe kazan, motor nedir, nerede gider nerede durur bunları bir öğren, sonra bunlara bak kardeşim.

Serk21
20 Nisan 2015, 10:48
Yamaha R25 sesi güzel ama ilk motor olarak hiç birini önermem. al bi ybr cb-cbf bak keyfine. zibil gibi yedek parça,zaten düşselerde birşey olmuyor,gazı köklesende fıtratı belli =) az yakar,eşek gibi yer yola gider.. Yazarken benim bile aklım gitti gidip alasım geldi =)

Utku Onar
20 Nisan 2015, 16:41
bence al bi 250lik chopper ses istiyorsan ses karizma istiyorsan karizma, ss tehlikeli ve tecrübe isteyen bir tür tecrübeni kazanınca alırsın 250-300 cc ss'ni sürersin. Elinde ss olsa sınırlarını zorlayacaksın basmak isteyeceksin onsan acemiyken uzak dur derim

DraQuila
20 Nisan 2015, 16:50
Bitmedinizlan yıllardır bitmediniz

Sabırsız
20 Nisan 2015, 17:29
Paran varsa r25 alıp üstüne iyi bir lastik al buda plaka vs 16000 kusur yapar

Eğer yoksa boyunda fazla uzun değil ise
En mantıklısı ninja 250SL kaliteli bir lastikle geliyor tek silindir R25 ten daha az yakıyor üstelik ABS seçeneğide var abslisi 13000 kusurlerde ben 250 sl aldım gayet memnunum

Edit: boyum 1.73 demişşin ninja 250Sl'e 1.80 olup binenler var Şiddetle 250SL tavsiye ederim:)

TahirHasan
20 Nisan 2015, 18:10
r25 süper de... sıra olayı çok can sıkıcı. siyah renk seviyorsanız hızlıca alabilirsiniz.

Pisman
20 Nisan 2015, 18:12
R25 daha avantajlı görünüyor ama tecrüben azsa daha uysal bir model tercih edebilirsin

ozhanhrmann2
20 Nisan 2015, 18:17
o kilo o boyla r25 sana uymaz, o beygirleri sen bu tecrübesizlikle de zaptedemezsin, sana dostane tavsiyem 150 cc bir makinayla falan başla, ama yok ben 250 istiyorum dersen, cbr250 repsollere bak şekilse şekil parça ucuzluguysa ucuzluk az yakmasıyla 250 cclerin en cimrisi, bi dşün bence :)

Ege Anıl EFE
21 Nisan 2015, 08:28
Abilerim tavsiyelerinizi tek tek dikkate alıyorum.Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ama Çabuk öğrenen birisiyim. Tavsiyeleriniz için binlerce kez teşekkür ederim ama,250 cc'de başlamakta ısrarlıyım. Elbetteki benden kat kat bilgili ve tecrübelisiniz. Tek düşüncem öleceksem de bu yolda ölim der haldeyim. İnat ettim 250cc'lik bir motorla başlayıp uzun süre bu motoru kullanıp tecrübe kazanıcam. Tercihim Aklıma en çok yatan cbr 250R'dan yana şuanlık. Baktığıma göre yedek parçası daha ucuz,yakıtı az yakıyor ve görünümü beni daha çok çekiyor.. "Bitmedinizlan yıllardır bitmediniz" Diyen sayın Abim DraQuila; Zaman geçtikçe yeni gençler geliyor benim gibi. Teknoloji de gelişip yeni motolar çıkıyor ve haliyle hevesliyiz ve kararsızız. Haklısın binlerce kez. Tecrübesizlik vs. sebeplerle gün geçtikçe kazarlar oluyor ama abim biliyorsundur sizde bu yollardan geçtiniz. Allahın izniyle bizde tecrübe kazanıp sizler gibi olabiliriz. umarım. Yorumun için çok teşekkür ederim. Neyse Yorumlar için tekrar teşekkür ederim. Önce Ehliyet
Sonra Güvenlik
En sona Cbr 250R Düşünüyorum. Teşekkürler. Tavsiyeleriniz varsa hala Bekliyorum. Teşekkürler.

Mexico
21 Nisan 2015, 10:54
Sana boşa dil döküyoruz biz son mesajında iyice emin oldum.
İnat ettim ne demek yahu? Hayatını ortaya koyarak, motosikletle inatlaşılır mı? Ne kolay değil mi ölmeyi göze aldım demek. Bir sakat kalsan ne olur hiç düşündün mü? Altından boku torbayla temizlerler, "bıktım senden be yeter" derler. Konuşmayayım diyorum ama zorluyorsun insanları da beni de. Hiç bir yerde asgari ücrete 1 ay çalıştın mı? O konusunu açtığın egzozlar bile 1 aylık işçinin maaşı. E kardeşim senin gelir kaynağın nedir? Yoksa gelip baba parasıyla bize inat ettim falan mı diyorsun?
Motosiklet zevk işidir baba parasıyla atıp tutmak değildir. Seni tanımam, etmem ama bu kadar dil döküyorsam bir bildiğim var demektir. Trafiği okumak diye bir deyim vardır hiç duydun mu?
İlla 250CC alacağım diyorsan gider 2-3 bin tl eğitim parasını verirsin,2-3 bin tl de korumalara ayırırsın sonra bakarsın elinde ne kadar kalmış diye. Ama ne desek boş. Bir kere yerde gazoz kapağı gibi yuvarlan görürüm ben seni
Sağlıcakla kalmaya çalış.

Bu arada 250CC motorlar başlangıç için öyle süper hızlı motorlar değillerdir. AKLI BAŞINDA, eğitim alan, koruması olan bir çok kişi 250cc ile de başlayabilir. Ama sende o imaj yok kardeşim. Daha reşit olmamışsın toysun, tecrübesizsin. Katır tepmiş gibi olursun yeminle.

Dodin
21 Nisan 2015, 12:05
Parçası ucuz olsun demek tecrübeme güvenmiyorum demektir, belli kmyi geçmiş adam bu şartı pek aramaz.

Vücudunun parçası da ucuz mu bari birader kol bacak kırarsan araştır hastane fiyatlarını da

Ali1903
21 Nisan 2015, 12:06
Kaçkere dendi, YAMAHA R25 başlangıc motoru değildir, olamaz

Ege Anıl EFE
21 Nisan 2015, 12:35
Teşekkürler abi. Saygılar, Bu arada kendi gelir kaynağımla alacağım.Hem okuyorum hemde çalışıyorum. Neyse Teşekkürler Abim. İyi Günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Saygı değer abilerim, öncelikle kusura bakmayın ama yazma gereği duydum.Tavsiyeriniz için teşekkür ederim fakat, Tüm saygıma ve düşüncelerime göre sizi dinledim ve açıkcası Pek hoşuma gitmeyen yorumlar geldi (Fazlasıyla haklısınız veya değilsiniz) ama Ben zaten kararımı almışım. Ailemde gerekli şeyi söylemiş.Bende gerekeni yapacağıma inanıyorum çünkü şahsen olması gerektiği gibi mayıs ayı başı,ortası gibi kursa gidicem. Güvenlik ekipmanları zaten benim için önceliğim onun için zaten para ayırmışım ehliyet sonrasında ilk onları alıp sonrasında 250cc'lik bana uygun motoru almayı düşündüm. Fakat karasız kalmışım burda sizlere sormuşum artısı ve eksisi ile motorlar hakkında tavsiye beklerken çok özür dilerim ama demezsem olmaz; burda baba parası,hayat vs. Denmiş. Çok özür diliyorum tekrar, allaha şükür haklısınız daha reşit sayılmam ama gereken kararı alabileceğimi düşünüyorum. Kendi paramı kendim kazanıyorum ve kendim alıcam herşeyi. Bunu neden bu kadar taktınız anlamıyorum.Hayat benim,karar benim. Ben sizden sadece motor hakkında tavsiye istedim yahu. Demedik şey bırakmadınız yahu. Sadece motor tavsiyesi istedik şurda

Ali1903
21 Nisan 2015, 12:38
Teşekkürler abi. Saygılar, Bu arada kendi gelir kaynağımla alacağım.Hem okuyorum hemde çalışıyorum. Neyse Teşekkürler Abim. İyi Günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Saygı değer abilerim, öncelikle kusura bakmayın ama yazma gereği duydum.Tavsiyeriniz için teşekkür ederim fakat, Tüm saygıma ve düşüncelerime göre sizi dinledim ve açıkcası Pek hoşuma gitmeyen yorumlar geldi (Fazlasıyla haklısınız veya değilsiniz) ama Ben zaten kararımı almışım. Ailemde gerekli şeyi söylemiş.Bende gerekeni yapacağıma inanıyorum çünkü şahsen olması gerektiği gibi mayıs ayı başı,ortası gibi kursa gidicem. Güvenlik ekipmanları zaten benim için önceliğim onun için zaten para ayırmışım ehliyet sonrasında ilk onları alıp sonrasında 250cc'lik bana uygun motoru almayı düşündüm. Fakat karasız kalmışım burda sizlere sormuşum artısı ve eksisi ile motorlar hakkında tavsiye beklerken çok özür dilerim ama demezsem olmaz; burda baba parası,hayat vs. Denmiş. Çok özür diliyorum tekrar, allaha şükür haklısınız daha reşit sayılmam ama gereken kararı alabileceğimi düşünüyorum. Kendi paramı kendim kazanıyorum ve kendim alıcam herşeyi. Bunu neden bu kadar taktınız anlamıyorum.Hayat benim,karar benim. Ben sizden sadece motor hakkında tavsiye istedim yahu. Demedik şey bırakmadınız yahu. Sadece motor tavsiyesi istedik şurda

Kardeşim baba parası yemek ayıp değil ki. Keşke benimde babamın cok parası olsa bende yesem ama herşey belli durum orta halli. Ama allah başımızdan eksik etmesin boşver sen konuşulup edilenleri. Sadece arkadaşlar 250 cc yerine 125 ile başlayıp daha sağlıklı birşeyler yapman için böyle yorumlar yapıyor. Yoksa babandır o senin tabiki sen yiyeceksin parasını.

Ege Anıl EFE
21 Nisan 2015, 12:43
Abim haklısındır da , bu babaparası konusundaçok rahatsız olan birisiyim. Annem babam zaten ayrı babamla çok iletişim kuran birisi de değilim . Rahatsız oldum anlayacağınız kusura bakmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

parçası ucuz olsun derken de modifiye vs. için dedim mesela 600rr aynası takmayı, katlanabilir plakalık,xenon far, sinyal felan için demiştim.

Dodin
21 Nisan 2015, 14:42
Abim haklısındır da , bu babaparası konusundaçok rahatsız olan birisiyim. Annem babam zaten ayrı babamla çok iletişim kuran birisi de değilim . Rahatsız oldum anlayacağınız kusura bakmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

parçası ucuz olsun derken de modifiye vs. için dedim mesela 600rr aynası takmayı, katlanabilir plakalık,xenon far, sinyal felan için demiştim.

Para mevzusunu geç, herkesin parası kendine kimsenin kimseyi yargılama hakkı yok.

Ama 250lik ss ile başlamadan önce Türkiyenin yollarını göz önünde bulundur. Sonra forumun Onlar-Hep-Bizimle-Birlikteler (http://www.motosiklet.net/forum/onlar-hep-bizimle-birlikteler/) kısımlarını oku, tecrübeli abilerinin ne sebeplerle motor üstünde hayatlarını kaybettiklerini gör, sonra seçim senin.

Ege Anıl EFE
21 Nisan 2015, 14:47
Teşekkürler

Murat.K.
21 Nisan 2015, 15:05
Genç kardeşim neye gönlün kayıyor ise onu al diyeceğim ama dilim varmıyor.

Sadece şunu hatırla: Motoru sen kullanacaksın ehliyet değil. yani ehliyet almak ile iş bitmeyecek. Motosiklet 3-5 kere binme ile deneyim kazanılacak bir alet değil, bol bol eğitim alman lazım. Ne güzel kendi paranı kendin kazanıyormuşsun. Yılların motorcuları var her sene eğitim alıyorlar, biliyoruz diyerek devam etmiyorlar. Ne motorcular var havalı kasklar alıp kollarında taşıyorlar.

Yaşın itibari ile yukarıda yazdığın bütün motorlar senin için riskli lakin illa bunlardan birini alacak isen SL olabilir. fiyatı daha uygun, çünkü ister cbr al ister r25 o lastik değişecek arkadaş lamı cimi yok onun... ancak atladığın bir husus var 15 bin bütçe ile SL alsan bile kalan para ekipmana ve eğitime yetmeyecek. o yüzden "bence" önce 2nci el bir CBR al. ekipmanını düzgün seç, git adam gibi bir kurumdan eğitim al. o dışarıdan eğitim veren sözde hocalara güvenme. geçen haftasonu ehliyet sınavında bir sözde eğitmen yokuş aşağı ıslak zeminde ön fren sıkması için uyarıyor idi öğrencisini.

öğrencisi 8 çizimi için endişeli idi "dert etmeyin bakış hususunu hatırlayın yeter"dedim eğitmenin bakışı anlatmadığı ortaya çıktı birde bana siz eğitmenmisiniz diye sordu... hoş cevabını fazlası ile aldı ayrı konu. ama dediğim gibi git eğitim al gis/honda/yamaha bunlardan birinden. sonra güvenli bir şekilde kullan bu zıkkımı...

yaşın genç kabul et kanın kaynıyordur. bu aletler şakaya gelecek şeyler değil. kırmızı ışıkta kalkışta her hangi bir arabaya fark atıyor 250cc SS ler. elinin altındaki beygir bildiğin şuursuz. azıcık musluğu açsan sapıtıyor...

eğitim al... sonra git ekipman al (mesela gis akedemi eğitim sırasında bütün ekipmanı sağlıyor onları kullan eğitim süresince) sonra git motor al! en azından sağlıklı bir tercih yapmış olursun. kör dövüşü yapar gibi motor gibi seçmekten iyidir. kim bilir belki eğitim sonrası farklı bir tarza bile yönelirsin...

Ege Anıl EFE
21 Nisan 2015, 15:12
Şükür Ya.!! Düşüncelerime tercüman olan birisi. Murat Abim Binlerce Kez Teşekkür ederim. Aynen dediğin gibi yaıcam. Ehliyeti vurgulamamın sebebi, ehliyet demesem bu seferde ehliyetini al derler.Allahın izniyle birebir dediğini yapmaya çalışcağım. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun ya

Mexico
21 Nisan 2015, 15:19
Teşekkürler abi. Saygılar, Bu arada kendi gelir kaynağımla alacağım.Hem okuyorum hemde çalışıyorum. Neyse Teşekkürler Abim. İyi Günler.[COLOR="Silver"]

Bak güzel kardeşim amacım seni kırmak, aşağılamak değildi, halada değil. Aile mevzusunda emin ol benim ki dahada karışık. Ama bu sana bahsettiğim şeylerle alakasız. Demek istediğim ne dersen de bütçen kısıtlı. Sen yeni başlıyorsun ve korumalarını sıfırdan alacaksın. Emin ol tahmin etmediğin ne masraflar çıkacak daha başına. Desen ki "bütçem 20 BİN TL bana ne önerirsiniz?" diye, tamam gönlünden geçeni al birini derdim. Ehliyet masrafın neredeyse 1000 TL,korumalıkların en en en kötü ihtimalle 1500 TL, kaldı 12.500 TL. Eğitim paran nerede, motor paran nerede?2500 TL de eğitime gitsen geriye kalır 10 BİN TL. Bu paraylada ne alacağın gayet belli sormana bile gerek yok.
Eğer bana kırıldıysan bağışla. Amacım seni kırmak, üzmek değil. Aksine sevenlerini üzmemek. Motor sevgili gibidir, en iyi ihtimalle süründürür. Umarım istediğin motora kavuşursun. Hadi yolun açık olsun.

Ege Anıl EFE
21 Nisan 2015, 15:24
Eyvallah abim. Sen kusura bakma .Ben Kırdıysam saygısızlık ettiysem affet. Teşekkür Ederim.

efendy06
21 Nisan 2015, 16:02
Eyvallah abim. Sen kusura bakma .Ben Kırdıysam saygısızlık ettiysem affet. Teşekkür Ederim.

Ege kardeşim, 30 yaşında hayatının 6 yılını öğretmenlik yaparak geçirmiş, trafik denen illetin içinde otomobille haddinden fazla, motosiklet ile de bir nebze bulunmuş, 4 tekerleği olan bilimum aracı sürebilen motosiklet konusunda ise kendini geliştirmeye çalışan bir birey olarak, almanı önermem, risk gerçekten haddinden fazla. Dünya üzerinde hiçbir zevk canından kıymetli değil. Önünde daha da büyük motorlara binip zevk alacak uzun yıllar var. Önce eğitim, sonra deneyim diyorum. Yok eğer illa alacam karar verdim diyorsan, ben 250 SL öneririm. Yorumları iyi, marka iyi, fiyat nazaran uygun. Tabi bu tercih sürecinde dikkat etmen gereken en önemli husus servis noktası. Yani servis sana ne mesafede, malum bir de gezersen bol bol, zırt pırt bakım servis falan, bunu gözardı etmemeni öneririm.

abeciMotoru
21 Nisan 2015, 16:31
Ege napıyosun Ege, seni niye farketmedik biz izmir mt sayfasına geliyomusun ordaki abilerin toplantılarına katıl takip et, faydalı bilgiler bulacaksın benden sana tavsiye :)

Ege Anıl EFE
21 Nisan 2015, 19:27
Abim şuan kahramanmaraştayımda o yüzden :D, taşınıcaz bu hafta felan o yüzden .

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Ege napıyosun Ege, seni niye farketmedik biz izmir mt sayfasına geliyomusun ordaki abilerin toplantılarına katıl takip et, faydalı bilgiler bulacaksın benden sana tavsiye :)

Abim bu sayfayı nerden bulabilirim :D Yardımcı olur musun .Tahminen bu hafta En geç 11 Mayısta izmirde olucam oda en geç.Sizlerden bilgi ve öneri almak , moto aldıktan sonra da sizlerle bir olmak isteri :) İletişim de kuralbiliriz

rebelrider67
21 Nisan 2015, 20:17
Kardeşim ehliyetini aldıktan sonra eğer gis akademi honda yamaha herhangi birinden sürüş eğitimi alacaksan r25 alabilirsin ama sürücü kursu haricinde bir eğitim almazsan r25 hariç bi 250cc almanı tavsiye ederim çünkü r25diğer 250ccler arasında aşırı güçlü bir makina

Ege Anıl EFE
21 Nisan 2015, 21:05
Cbr 250R Almayı düşünüyorum fakat Eğitime de giricem kardeşim. Yorumun için teşekkür ederim.

Oldjack
21 Nisan 2015, 21:21
Cbr 250R Almayı düşünüyorum fakat Eğitime de giricem kardeşim. Yorumun için teşekkür ederim.

motorun üzerine ilk oturduğun anda zevk-keyif alman çok zor bir süreç öğrendikce herşey daha zevkli olacak. İlk motorunla ufak defek bir kaç kere düşersin, mutlaka düşersin olmadı motoru dengeliyemez ayaklıktan düşürürsün, neden ısrarla ilk motorda krenaj lı motor baktığını anlamakta zorluk çekiyorum. En ufak düşmede 1 milyara yakın masraf + bir süre malzeme bekleyip motoru yatırmak demek. motoru ehliyet kullanmaz yani bende 14 yaşından beri motora biniyorum 2009 dan itibaren kendi motorum oldu ve ehliyeti yeni çıkarttım. ama şunu söyleyim üzerinde polis ceza falan değil de bir kazaya karışmaktan hep korktum.

Ege Anıl EFE
21 Nisan 2015, 21:28
motorun üzerine ilk oturduğun anda zevk-keyif alman çok zor bir süreç öğrendikce herşey daha zevkli olacak. İlk motorunla ufak defek bir kaç kere düşersin, mutlaka düşersin olmadı motoru dengeliyemez ayaklıktan düşürürsün, neden ısrarla ilk motorda krenaj lı motor baktığını anlamakta zorluk çekiyorum. En ufak düşmede 1 milyara yakın masraf + bir süre malzeme bekleyip motoru yatırmak demek. motoru ehliyet kullanmaz yani bende 14 yaşından beri motora biniyorum 2009 dan itibaren kendi motorum oldu ve ehliyeti yeni çıkarttım. ama şunu söyleyim üzerinde polis ceza falan değil de bir kazaya karışmaktan hep korktum.

Şöyle söyliyim abim.Grenajsız motorlardan nefret ediyorum denebilir. Yani onlara bineceğime masraf çıksın razııyım diyim. Teşekkür Ederim.