PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artçı almamak için bahane platformu

Sayfa : [1] 2

Fevenes
04 Nisan 2015, 21:46
Arkadaşlar çoğumuz motosikletimize artçı almayı sevmiyoruz. Motorun dengesini bozuyor, ekipman takmak istemiyor, istediğimiz sürüşü yapmamızı engelliyor gibi bir sürü mantıklı sebebimiz var. Bu başlık altında da artçı almamak için kullandığımız bahaneleri paylaşalım ki zorda kaldığımızda kullanabilelim :)

Ben başlıyorum:

Arka amortisör bozuk 2 kişi binilmiyor. :pl:

motorcu48
04 Nisan 2015, 21:48
ben oraya gitmiyorum ,şimdi gitmicem gibi

alpsarac
04 Nisan 2015, 21:49
Amortisör bahanesi candır. "Ayarlamak lazım, kim uğraşacak" da denebilir. Kask takmayana, "geçen şurda çocukları kask yok diye polis çevirdi" diye maddi damara basılabilir. Ya da, "hiç artçı almadım, o kadar iyi süremiyorum" en temizi. :D

40yapar
04 Nisan 2015, 21:52
"Artçı taşıma eğitimini henüz almadım, ikimiz için de riskli olur bu, kusura bakma. Yoksa ayıpsın!"
aslında yalan da değil ha :)

sailor33
04 Nisan 2015, 21:53
Başım ağrıyor bugün olmaz :queen:

dalangıç
04 Nisan 2015, 21:54
Kıvırmaya gerek yok istemiyorum, sevmiyorum, hoşlanmıyorum der geçerim bi daha da sormazlar zaten >:)

MrNobody
04 Nisan 2015, 22:25
Aga benim arka kampana 2 kişi olunca tutmuyo :D

ccc67
04 Nisan 2015, 22:28
Kurtuluş yok :D

dadaş-bb
04 Nisan 2015, 22:32
"Kasksız rüzgar s... atar haşat eder :) benden demesi ağzın yüzün eğilir"

ve ses yok :)

shooter1
04 Nisan 2015, 22:42
yedek kask yok getirin götüreyim diyorum

manners
04 Nisan 2015, 22:47
ben erkek artci almiyorum. iki sap hic hos degil :D

sahin08
04 Nisan 2015, 22:54
ben kask takmayanı almıyorum (yinede takmak istemezse 100 mt kasksız dolaştırınca mecbur takılıyor o melet )
tek ayar olduğum götü başı oynayan artçılar hacı yatmaz gibi viraj larda motoru kaldırıyorlar
bu arada tavsiyem artçı ilk kez motosiklete biniyorsa kısa bi brifing verin :
sürüşe müdahale etme !
bir engel araç gördüğünde motoru terketme!
ayaklarını basamakta tut
en önemlisi arkada kafa atıp durma diye !

EldekiDebryj
04 Nisan 2015, 23:14
Bana kimse artci olmak istemez zaten :D ama olursa
"Ben kendimi zor goturuyorum :/" hale bak derim :D

dadas607
04 Nisan 2015, 23:22
Kanki sen karşıya geç döneyim öyle bin tamam der sonra basar giderim :D

hakikiteker
04 Nisan 2015, 23:25
Selenin artçı bölümüne kedi şaapmış derseniz bu da bir ihtimal :mrgreen:

MaMi_33
04 Nisan 2015, 23:26
Tekerin havası az :mrgreen:

Mirkuza
04 Nisan 2015, 23:36
Ehliyetimden 10 puan ceza kaldı ceza yersem ehliyetsiz kalamam kusura bakma , lan yada kıvırmaya hiç gerek yok yok arkadaş artçı taşıyacam diye kendimi imha edemem de

afyonlu003
04 Nisan 2015, 23:42
'20 TL fişeklede benzin alalım' dediğimde binmek istemiyorlar :) güzel bahanedir :))

ümitfidan
04 Nisan 2015, 23:45
Bende 2.kask yok kask bulabilirsen artci ol demek en mantiklisi..😀Cunku artci olmak isteyenlerin %99 nun kaski yok ✌✌👊

LifeisBike
05 Nisan 2015, 00:10
Artçı Erkek ise bahaneden ziyade yorumum tarzım değil olur, bi kere mizacım buna uygun değil, ayrıca sele daha da uygun değil yani, maalesef şartlar elverişsiz.. Narin bir bayan olduğu zaman şartları sırtım ile iyileştirebiliyorum :P (Aramızda kalsın zira , kayan bana kayıyo :P )

http://s7.postimg.org/ft73j7yxn/image2.jpg

SSIRIN
05 Nisan 2015, 00:19
Arkadaşım artçı selesini çıkartıp mono kapak takmış soran olunca tek kişilik alet deyip geçiştiriyor. Benim bahanemde kask.

beko12345
05 Nisan 2015, 01:02
G*tüm çok büyük desek ?

berkcigdem
05 Nisan 2015, 02:16
valla hiç bahane falan uydurdugum yok benim :) yanımda artçı için kask taşımıyorum daha doğrusu taşıyamıyorum çünkü yerim yok. bende direk sölüyorum kim olursa olsun kusura bakma yanımda kask yok bindirmem. yaa birşey olmaz falan der ise yine kusura bakma bindirmem diyorum ve binemiyor :) ama artçının korumalarıyla binmesi benim için sorun değil. kız arkadaşımla sayısızca bindiğimiz için sorun yok :) hatta onun scooterda ben artçı olunca dahada bi rahat oluyor :)

maktama
05 Nisan 2015, 08:44
Ekipmansız(sadece kask değil yani, mont çizme eldiven de olması gerekiyor) artçı bindirmem diyorum. Bir durum (geldi birisi çarptı mesela, benden kaynaklı olmayan bir olay mesela )olursa bana bir şey olmaz ama sen mahvolursun, bunu da ben kendime yediremem/bunu kaldıramam diyorum(ki gerçekten de öyle).

Ekipmanı tam da olsa prensip olarak erkek artçı almıyorum, görüntü kirliliği yahu, birbirine yapışmış iki tane adam... Bunu da direkt böyle söylüyorum.

banro
05 Nisan 2015, 08:58
Bugüne kadar sadece bir kez binmek isteyen oldu,Kask yok polis pis ceza yazar hem sana hem bana dedim mırın kırın etti gitti.

acemi27
05 Nisan 2015, 09:14
motorun önü kalkar seni düşürür.

ayzek
05 Nisan 2015, 10:55
Rodajdayım ilk 5000 km yolcu yasak :)

oluroyle
05 Nisan 2015, 11:27
Merhaba,

Çok sorarlar bana, artci alır misin diye, arkanda birini sürüyor musun da ikinci sorus tarzidir :)

Ekipmanin yok, çok tehlikeli. 25 km nin uzerinde düz duvara dahi vursan beyin ölümu gerçekleşme riski var. Yeterli gelir, ama bir gün biri aman nolcak dedi , ben ömür boyu vicdan azabiyla yasayamam sonra demek kafi geldii..

keremkrmn
05 Nisan 2015, 11:38
Fordlanmayı sevmiyorum :bounce:

barodi
05 Nisan 2015, 11:59

hiç böyle düşünmemiştim .dikkate alıcam artcım erkek olmayacak harbiden iki sap iğrenç duruyor. üstelik benim artcı 190 ,195 cm boylarında 110 kg.

mertcck
05 Nisan 2015, 12:56
Kirpik diplerim ağrıyor

DKN
05 Nisan 2015, 13:36
erkek olursa; tekere gelir düşeriz.. kız olursa; sıkı tutun düşersin

bursagsli
05 Nisan 2015, 13:57
Hiç motora binmemiş birini arkama bindirdim uludağdan aşağıya inerken ani bir hareket yaptı mecburen direksiyonun yönü değişti zor toparladım bunun için hiç motora binmemiş biri artçı olarak alınmamalı

snappy x
05 Nisan 2015, 14:05
daha yeni aldım süremiyorum düşeriz diyorum ben
ama bazen yaşlı dedeler oluyor götürüyorum onları :)

akbird
05 Nisan 2015, 17:03
yakın arkadaşlarımda hep motosiklet var. zaten motosiklet gezisi dışında öle arkadaş ortamlarına motosikletimle gitmem. asıl motosiklet isteyenler oluyo o daha beter. Canımı iste daha iyi diyip şakaya vurup vermiyorum :D

ozkanil
05 Nisan 2015, 17:50
Arkadaşlar çoğumuz motosikletimize artçı almayı sevmiyoruz. Motorun dengesini bozuyor, ekipman takmak istemiyor, istediğimiz sürüşü yapmamızı engelliyor gibi bir sürü mantıklı sebebimiz var. Bu başlık altında da artçı almamak için kullandığımız bahaneleri paylaşalım ki zorda kaldığımızda kullanabilelim :)

Ben başlıyorum:

Arka amortisör bozuk 2 kişi binilmiyor. :pl:

en sağlam bahane mono kapak tır tabi motorunuz uygunsa haha tak kafan rahat :cherry:

fertan
05 Nisan 2015, 18:07
Motor rodaj döneminde sanırım iş görür :))

emc2
06 Nisan 2015, 09:46
Ben yalnız takılıyorum arkadaş. kusura bakma. prensibim değil tren yapmak

CEM.
06 Nisan 2015, 09:51

Benim taktik. Erkek erkege motoramı binilir bilaaader :) Hele hele SS ise :)

CompanERROR
06 Nisan 2015, 09:55
Artçı alacak kadar kendime güvenmiyorum düşsen sakatlansan ne derim kardeşim erkeklere verdiğim cevabın geneli. 4-5 defa kadın bindirdim ne ben ne onlar itiraz etmedi. Hava yastığı da önemli tabi :D temas yok temas yok!

MotorKafa
06 Nisan 2015, 09:58
Artçı Adayı: Kartal'a kadar bıraksana hacı beni

Ben: Müdür az ilerden hatunu alcam yaa. Yoksa atardım seni de lafı mı olur.

AA: Tamam madem alacağın yere kadar götür beni, ordan binerim minibüse.

B: Haa ama önce bi Kadıköy tarafına uğramam lazım.

AA: La taam taam anladık sieaamuuaa!

ecarpar
06 Nisan 2015, 12:04
1. Kilodan dolayı motora sen hükmedersin bahanesi.
Kişinin yüzüne ve boyuna bakılır. (hani ben 70 kiloyum ordan yırtıyorum :flower: )
Soru:
-Hacı sen kaç kilosun ?
Cevap :
- 85-90 felan niye ki ?
Soru
- Daha önce artçı olarak hiç tecrüben varmı ?
Cevap
- Yok abi niye sordun referansta istermisin ?

- Hacı şimdi sen ben sürerken tırsıcan benden de ağırsın dönerken felan ben sağa yatırcam sen sola çekicen motoru (bu kısım fiziksel hareketlerle süslenirse tadından yenmez..) kesin kaza yaparız kaskta yok mancınık misali motordan fırlatılmaya hazırsan buyur gidelim. :pl: Şimdiye kadar bayağı bir artçıdan kurtarmıştır beni.

2. Yanında kaskın varsa gel bahanesi?
- Abi bende şuraya gidicem benide atarmısın ?
- Cebinde kask varmı ?
( Olay 1)
- Şurda arka cebimde bir tane olucaktı, İyimisin abi ne kaskı?.
- Tamam tak gidelim.

(Olay 2)
- Sende yedek kask yok mu ?
- Her daim yanımda 3-5 kask taşırım ben...

(Anlayışlı biriyse genelde başıma gelen.)
- Niye kasksız binilmiyomu buna?
- Valla 200 tl cezayı ödersen gideriz.
- O zaman ben taksiye bineyim..
- Daha ucuz olur.
Not: Yol uzunsa bu bahane tutar yoksa tutmaz, heleki adam birde bölgeyi biliyorsa ve o bölgede pek trafik polisi yoksa..

3. Ters istikamet bahanesi

- Bende şuraya gidicem abi benide götürürmüsün ?
- OO abi ora bana çok ters ya ben şurdan hemen kaçıp gidicem..

4. Cool takılma.
- Hacı yolunun üstü benide bi atsana be
- Taksi paranı vereyim istersen? (Ukala bir tavırla söylenince karşı taraf cevap veremiyor)

5. Benzin atma olayı .
Denemedim ama beleşçilere birebir olduğu söylenir
- Hacı tamam benzinciye bi girelim 10-20 benzin at gidelim..
- Taksiye veririm ben o parayı
- 0216 123 45 67
- o Ne ?
- Taksi durağının telefonu..

Şaka bir yana benim kişisel görüşüm artçı sizden ağırsa almakta tereddüt edin haklısınız, ama imkanınız varsa ve gıcık gittiğiniz biri değilse alın götürün, o yolda motorun yakacağı 2 kuruşluk benzin sizi iflas ettirmez. Her şeyden önce insana değer verin.

Tİme_shİft42
06 Nisan 2015, 13:01
Dirin para etmez ama ölün para eder desem çokmu abartmış olurum :queen:

iguven
06 Nisan 2015, 14:43
Full ekipman olmadan motora bindirmem diyorum ben. Kask olması yeterli değil yani, mont, pantolon, eldiven, kask , bot da olması lazım. Tabi bunlar kimsede olmadığı için ben seçiyorum artçımı bu ekipmanları ona sağladıktan sonra :bounce:

Tech_N9ne
06 Nisan 2015, 14:55
Mono kapak candır :)

pnongrata
06 Nisan 2015, 14:57
Uzun lafa gerek yok arkadaşlar..
Artçı taşıyamam, çünkü ACEMİYİM.

HAZZILHAR
06 Nisan 2015, 15:14
Erkek ise; "Artçılı kullanmayı sevmiyorum."
Kız ise; "Çanta var yavrucum ya"
Güzel bir kız ise; Ne yapar eder gerekirse o çantayı bi taraflarıma sokar "Atla ve sıkı tutun"

Oldjack
06 Nisan 2015, 15:46
korunmadan bindirmiyorum. . .

BatuhanK
06 Nisan 2015, 16:04
Mesela şu aklıma geldi; ''Selenin arka tırnakları kırık aga, japonla yapıştırdım. İki kişi kırılır, düşeriz yolda :D yenisini aldım diyene kadar bahane geçerli olmuş oluyor. Arka amortisör bozuk, tekerlek çamurluğa sürtüyor da olabilir mesela...

hsk
06 Nisan 2015, 16:15
Artçı kaskım yok 80tl ceza ve 15puan ehliyetinden razı isen gel :)
Bir kere yedik cezayı bir daha mı asla :)