PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çok üzgün vesinirliyim ya

koray_77
24 Mayıs 2006, 17:23
arkadaşlar 10 dk önce arkadaşımın motorunu bağladı polisler plaka ve ehliyet yok diye..cocuk ağlıyo abi yapma etme a.q polisi hiç.. ufak çocukların bağırtıp kullandığı motorları bağlamazlar böle arkadaşların mağlarlar..deli oldum yemin ederim

Zenbey
24 Mayıs 2006, 17:29
nesine deli oldun?
Ehliyet yok plaka yok ne yapsaydı yani polis üstüne bir de arkadaşını tıpışlayıp evine kadar bıraksamıydı...

gugukk
24 Mayıs 2006, 17:33
taktir ettim polisi en güzelini yapmış adım başı motor kaynıyor bilen bilmeyen herkes almış inşallah dahada sıklaşır. Bende ehliyet yok kursa yazıldım bu yüzden motoruda almadım ben bilmiyormuyum motoru alıp çıkmayı neyse umarım ders olur geçmil olsun bu arada.

crazy_devil
24 Mayıs 2006, 17:41
Geçmiş olsun arkadaşım;sana da arkadaşına da.keşke ehliyetsiz ruhsatsız çıkmasaydı yola.:salut: Doğru;polis görevini yapmış ama;bizi yakalasa ehliyetsiz,ruhsatsız... ya da kıllığına dizliklerin neden yok diye ceza yazsaydı;kesin o zaman o polis haksız olurdu dimi.Neden hemen muhalefet oluyorsunuz ki ya.:pr: Adam sizden bi geçmiş oldun dileği beklediği için açmış buraya topic siz kalkmışsınız oh olmuş,iyi olmuş,canıma değsin... bu öfke niye_?

kuvva
24 Mayıs 2006, 17:45
geçmiş olsun ruhsatsız ve plakasız motorları bağlamaları çok normal o motor canı yanmış bir arkadaşımızın olabilir (bu motor için söylemiyorum) çalıntı motorlar eğer parçalanmazsa bu şekilde bulunabiliyor,

super_meke
24 Mayıs 2006, 17:47
bence polıs görevını yapmıs.

cbrhalil
24 Mayıs 2006, 17:54
Abicim ne olursa olsun sonucta canı yanmış geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum bende

hashmet
24 Mayıs 2006, 18:14
geçmiş olsun

bur-k@
24 Mayıs 2006, 18:20
bence de polis görevini yapmış abicim 200 ytl verip ya plaka çıkar ya da cıkana kadar binme + ehliyet yokh buyur burdan yak!!!

lambretta
24 Mayıs 2006, 18:20
gecmis olsun
bi daha daha dikkatli olur inşallah
kötü şans, bir sürü insan ehliyetsiz dolaşıyor ona denk gelmiş

007
24 Mayıs 2006, 18:27
Polis görevini yapmış. Arkadaşın bu vaziyette birde allah korusun kaza felan yapsaydı ne olacaktı o zaman. Ehliyetsiz gezenler sadece polis çevirmesini düşünüyor. Yine de geçmiş olsun.

ledo
arkadaşlar 10 dk önce arkadaşımın motorunu bağladı polisler plaka ve ehliyet yok diye..cocuk ağlıyo abi yapma etme a.q polisi hiç.. ufak çocukların bağırtıp kullandığı motorları bağlamazlar böle arkadaşların mağlarlar..deli oldum yemin ederim

Abicim ne olursa olsun sonucta canı yanmış geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum bende

Evet, canı yanmış ama görevini yapan polise de dümdüz gitmiş. Özürü de, başkasınınkini bağlamadı benim arkadaşımınkini bağladı....

DARKDIAMOND
Ne diyim geçmiş olsun diyim! Ama Polis'inde görevini yaptığını unutmayalım. Ya arkadaşının motoru çalınsaydıda durdurulduğu anda üzerinde hırsız yakalansaydı! Uygulama gayet yerindedir.

Gnusher
24 Mayıs 2006, 18:41
geçmiş olsun arkadaşım.polise kızmak mantıksız.eğer ceza kesmeseydi yaptığı şey 'ameliyat etmesi gereken hastayı ben hastayı neşterle kesemem efendim diyen doktara benzerdi'.(Teşbihte saçmalık olur;).Yani onun görevi zaten bu.GEçtiğimiz yaz motosikletlerin girmesinin yasak olduğu yürüyüş yolunda 2 kişi yarışmış.Şikayet üstüne polisler gelmiş.Benim motorun yanında bi motor var.Polisin teki dediki amirim bu motor işte bu yarışmıştır dedi bnm motora.Bu arada ben daha yeni gelmiştim motorun yanına.Yok dedim ben kaç saattr sahilde takılıorum.Sende sen inadım inat dötüm 2 kanat dio.Elle egsozu dedim.elledi evt amirim bu soğuk dedi.Amir dier motorun sahibini bulun dedi.Polis yavvaşçana o tanıdık amirim dedi.Cezayı ben yedim.Sonra çacoğu buldum.Abi tanıdıktı dedi beni çaırdı 2 öğüt verip saldı dedi.Polisleri sevmem.Bu arada o çocua beddua yı çaktım çok uyuz bi vellet ti 2 gün sonra baktım bnm cezayı yediim yerin orda uzanmış motorla.Yalan sölemicem çok güldüm içimin yağları eridi.

Ertuğrul_Öz
24 Mayıs 2006, 18:42
Kendi düşen ağlamaz.

-------------------Edit-------------------

Töbe töbeee

LesPaul
24 Mayıs 2006, 18:42
geçmiş olsun. ancak, yapılması gereken yapılmış.

necdet
24 Mayıs 2006, 18:55
geçmiş olsun ama daha beterde olabilirdi kaza yapıp bağlasaydı mesela allah
korusun :silent:

ARMAGEDON
24 Mayıs 2006, 19:38
geçmiş olsun

Carcharoth
24 Mayıs 2006, 19:47
geçmiş olsun. ancak, yapılması gereken yapılmış.

:cat: :cat: :cat: :cat: :cat:

Tuncer Sezen
24 Mayıs 2006, 19:48
ya da kıllığına dizliklerin neden yok diye ceza yazsaydı;kesin o zaman o polis haksız olurdu dimi.Neden hemen muhalefet oluyorsunuz ki ya.:pr: Adam sizden bi geçmiş oldun dileği beklediği için açmış buraya topic siz kalkmışsınız oh olmuş,iyi olmuş,canıma değsin... bu öfke niye_?
Kesinlikle katılmıyorum,bi kere polisin dizliğin yok diye ceza yazmasıyla ehliyet ve plakan yok diye ceza yazması bir değil...Ben bu güne kadar dizliğin yok diye ceza yazan polis görmedim,yazarsa eğer seninde dediğin gibi kıllığına yapmış olur büyük bi ihtimalle (bu arada kanunda dizlik takmak şart değil diye biliyorum ama:silent:) ama bu öyle bişey değil polis gayet doğal olanı yapmış,asıl doğal olmayan burdaki arkadaşımızın sanki suçu işleyen arkadaşı değilmişde polismiş gibi davranması...Motosiklet,bisiklet değildir.Bir plakası ve kullanan insanın o ARACI kullanabileceğine dair ehliyeti olması lazım(kaldı ki yurt dışında bisikletler bile şase nolarından kontrol ediliyorlar).Her motosiklet alacak parası olan alıp binerse böyle olur...Bunlar beklenmeyen şeyler değil,buna motosikletin üzerine binip kontağı çevirdiği anda hazırlıklı olması lazım,ehliyet yok ruhsat yok olacağı bu.Senin arkadaşın yaptığı davranışla motosikleti araçtan bile saymadığını belli ediyor ben daha ne diyim ki(hadi ehliyete yaşı tutmadı vs. peki plaka neden yok?) + Olarak işini yapan bir polise hakareti asla kabul etmiyorum,bu davranışından dolayı da Koray arkadaşımızı kınıyorum:farao:

kliwaj
24 Mayıs 2006, 20:20
o polisin elini öpmek lazım , tabiki en iyisini yapmiş bu topici açman bile anlamsız, aferin polise ,geçmiş olsun artik dersini almişsinizdir umarim

ozaktasi
24 Mayıs 2006, 20:31
Allah dürüst polisleri eksik etmesin plakasız ki bu vesileyle tabiki ruhsatsız olan ne olursa olsun ister motor ister otomobil kesinlikle bağlanmalı.Çalıntı olup olmadığı o anda nerden bilinecek...Ehliyetsiz olarak bir kaza yapsanız sizde 100 de 100 haklı olsanız ehliyetiniz olmadığı için katti olarak suçlu sayılırsınız..Ehliyetsiz ve ruhsatsız olmaz

koray_77
24 Mayıs 2006, 20:40
çok saolun arkadaşlar...

ama abi şuda var çorba parası yiyorlar her devasında bi kez de bağlamasın...bir devasınada bağlamasın çocuk nası ağlıyordu ya ah lkanka ahh..bende olsam bende ağlarım abi canım gidiyo..

motocycleboyreigns
24 Mayıs 2006, 21:05
Dostum ruhsatsız,plakasız da olmaz...Ruhsat kontrolü yapmalarına kızıyoruz,sonra da çalınınca niye harekete geçmiyorlar diye polise çatıyoruz.Moralinizi bozmayın,ne yapalım bu riski de göze alacaktınız artık...

koray_77
24 Mayıs 2006, 21:13
şu da var o riskki almak da ayrı bi zevk..:queen:

gugukk
24 Mayıs 2006, 21:20
koray tam olarak nerde yakalandı yalovadamı? neresinde

koray_77
24 Mayıs 2006, 21:42
mimarsinan cad.körfez çiçekçilikğin önünde benim işyerimde çiçekçinin yanında zaten

Tuncer Sezen
24 Mayıs 2006, 21:42

Madem o da ayrı bi zevk riskini alıyosun madem yakalanınca da ''çok üzgün vesinirliyim ya'' diye başlık açıp polise hakaret etme bi zahmet...Çorba alır veya almaz bunun bi keresi yok adam dürüstçe vazifesini yapmış.Hepsini bir tutmamak lazım,en azından bu konuda adam prosedür neyse onu yerine getirmiş:cat:

koray_77
24 Mayıs 2006, 21:46
bırak allahını seversen ya bi polisin diğer polise ceza kestiğini gördünmü sen nası presüdür bu..mantıklı düşün ya bide zevk yazdığım işin şakası..hala etkisindeyim..:salut:

Ertuğrul_Öz
24 Mayıs 2006, 21:46

Bu aşlığı açtığın anda pekte öyle görünmüyordun.

koray_77
24 Mayıs 2006, 21:49
evet öle hala ölede heyecanı sevdiğimden bi an yazdım öle

PcKopatGhostRider
24 Mayıs 2006, 21:51
bence polis görevini yapmış.. hadi ehliyet olmasa sadece belki tamam derim ama + ruhsatta yok.. hem ben bile araba ehliyetini almama 4-5 ay kala macburiyetten sadece A2 aldım.. ama yinede geçmiş olsun..

ozaktasi
24 Mayıs 2006, 21:52
Risk alanda riskin sonuçlarını yaşamak zorunda kalıyor arkadaşım...

rider89
24 Mayıs 2006, 22:30
En azından ruhsatı çıkarsaydı belki çevirmezlerdi :)

adalı
24 Mayıs 2006, 22:50
Geçmiş olsun diyelim demesine ama, ne senin söylediğinin ne o arkadaşın yaptığının elle tutulur bir tarafı yok. Ehliyet şart, ruhsat şart, kask şart, koruma şart veee EĞİTİM ŞART...

aytskal
24 Mayıs 2006, 23:09
Biz niye kullanmıyoruz doğru dürüst alalı iki ay oldu daha 200 kilometrede ruhsat ve plaka var ehliyette sınav tamam yarın inşallah alıyorum.Polis kesinlikle görevini yapmış bence biraz sağduyu iyi değilmi böyle motoru alan yola atsın kendini sonra kazalar ardı ardına bilinçli davranmak gerekiyor yinede üzüldüm çok geçmiş olsun ayrıca genelleme yapmakta büyük hata insanı ispata davet ederler...

sametcakar
24 Mayıs 2006, 23:55
yaa. arkadaşlar, polis görevini yapmış. hiç kimse polis üzerinde bi hak idda edemez. bende yedim cezamı bak oturdum kıç..ın üzerine.