PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DİKKAT ! İmageshack Kullanmayın !

Sinan Er
30 Mart 2015, 00:00
önce imageshack e yüklediğimiz ve sonra forumda yayınladığımız fotoğraflar artık yok.

Açtığınız eski konulara dönüp baktığınızda fotoğraflarınızın yok olduğunu göreceksiniz.

Fotoğraflı anlatım olan bütün konular şu an çöp olmuş durumda

Forum yönetiminin buna bir çözüm bulmasını rica ediyorum.

Örnek birkaç konu vereyim.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/114250-plastik-aksamlari-parlatma-teknigi.html

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/40896-iran-pakistan-hindistan-nepal-katmandu-cin-kazakistan-gurcistan-ve-yeniden-turk.html (http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/40896-iran-pakistan-hindistan-nepal-katmandu-cin-kazakistan-gurcistan-ve-yeniden-turk.html)

Tundzhay
30 Mart 2015, 00:03
Butun uyelik olmayan upload siteleri belli bir zaman sonra siliyor.
Photobucket gibi uyelik gerektiren sitelere yuklerseniz silinmez. Ama o da belli bi GB alan veriyor o doldugunda yeni eposta ile uyelik almak gerek. Eger ordan profilinizde fotolari silerseniz fotuma verdiginiz foto da yok olur...

kaanklky
30 Mart 2015, 00:13
Çözüm forum yönetiminde değil, çözüm bu sorunun çözümünü forum yönetiminde arayan, kullandıkları hizmetlerden ve bu hizmetlerin şartlarından bir haber kullanıcıların beyinlerinde.

Sinan Er
30 Mart 2015, 00:16
Bir saat sonrasını hesaplayamayan beyinciklerin ürettiklerini ciddiye almıyoruz.

Tundzhay
30 Mart 2015, 00:17
Çözüm forum yönetiminde değil, çözüm bu sorunun çözümünü forum yönetiminde arayan, kullandıkları hizmetlerden ve bu hizmetlerin şartlarından bir haber kullanıcıların beyinlerinde.
Ne bu kadar sert cikiyorsun?
Ayrica forum yonetimi buna el atabilir. Baska forumlarda fotografi direk foruma yukluyorsun. Boylece silinmemderdi olmuyor. Bu hizmet olmadigi icin kullanicilar hosting sitelerine yuklemek zorunda kaliyorlar...

Oldjack
30 Mart 2015, 00:35
Butun uyelik olmayan upload siteleri belli bir zaman sonra siliyor.
Photobucket gibi uyelik gerektiren sitelere yuklerseniz silinmez. Ama o da belli bi GB alan veriyor o doldugunda yeni eposta ile uyelik almak gerek. Eger ordan profilinizde fotolari silerseniz fotuma verdiginiz foto da yok olur...

üyelik sistemi mevcut ve 4 yıl önce eklediğim fotolar duruyor İmageshack te sıkıntı yok .

Tundzhay
30 Mart 2015, 00:40
üyelik sistemi mevcut ve 4 yıl önce eklediğim fotolar duruyor İmageshack te sıkıntı yok .
Uyelik oldugu icin duruyor. Ama uyelik olmadan eskiden upload ediyordu herkes. O yuzden sistem bi zamandan sonra siliyor...
Bence fotograflar direk foruma yuklense. Uye olmayanlar da giris yapilmadigi surece fotolari goremeseler bence daha iyi olur...

oznkrçm
30 Mart 2015, 03:14
Ben de uzun zamandır bu sıkıntıyı yaşıyorum, eski konulara bakıyorum çoğunda fotolar silinmiş. Özellikle gezi raporlarında çok kötü oluyor. Bilen biri çözüm getirse bari.

velizrsln
30 Mart 2015, 07:06
Cozum imgur.com

TAYFUNBORA
30 Mart 2015, 10:17
İmageshack ücretli üyelik yaptım sıkıntıyı çözdüm.

MetalliHead
30 Mart 2015, 10:36
imgur şu an en kaliteli resim upload sitesi diyebilirim ,öneririm

Oldjack
30 Mart 2015, 10:59
İmageshack in ücretsiz üyeliğinde de sorun yok.

AydınOğlu09
30 Mart 2015, 10:59
Ayrica forum yonetimi buna el atabilir. Baska forumlarda fotografi direk foruma yukluyorsun. Boylece silinmemderdi olmuyor. Bu hizmet olmadigi icin kullanicilar hosting sitelerine yuklemek zorunda kaliyorlar...

katılıyorum. +1

Hem çok daha basit olurdu.

atillatopal9
30 Mart 2015, 11:02
4 sene önce eklediğim imgur.com hala hizmet vermekte aynı resme. bu zamana kadar sıkıntı yaşamadım.

Bune
30 Mart 2015, 12:06
hizliresim.com da silmiyor bildiğim kadarıyla ben genelde buraya yüklüyorum.

kaanklky
30 Mart 2015, 12:21

Arkadaşımız sorunu fotoğrafların artık olmaması olarak dile getirmiş, bunu çözmek demek fotoğrafların yönetim tarafından tekrar yayına sokulması demek. Ayrıca binlerce kişinin yüklediği resimleri saklamak kolay bir şey değil donanım yükü olarak. Belki de şu an kullandıkları sunucu bu hizmeti bile kaldıracaktır da onu ben bilemem. Yanlış da anlaşılmışım, sadece kullandığınız hizmetleri körü körüne kullanmayın, buna dikkat çekmek istemiştim. Çok kaliteli, güvenli ve güzel hizmetleri ücretsiz kullanıyorsanız altında mutlaka bir sebep vardır. Imageshack ücretsiz, çünkü resimlerinizi bir süre saklıyor; Facebook ücretsiz, çünkü tüm kişisel bilgilerinizi ortam malı yapıyor vs. vs...