PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : en uygun 250cc motor hangisi?

lordsenyor01
22 Mart 2015, 20:46
En uygun 250cc lik motor ne kadar çin malı olabilir bütçem 6.000-7.000 tl civarı. :silent:

linkinpark20
22 Mart 2015, 21:00
o fiyata alacağın çin malı 250 cc 125'lik japon performansı vermez.

batubudak
22 Mart 2015, 21:05
motorun cc sine takılma yeni başlayacaksan honda cbf 150 al temiz temiz bin.

Blindfire
22 Mart 2015, 21:41
2. El rodaji bitmemis 200 cc bajaj alabilirsiniz. Hatta az daha zorlasaniz sifir 2014 modelinide alabilirsiniz. Bazı bayilar nakite indirim yapıyor. 7500-7800 arası ok

kinqdai
22 Mart 2015, 21:45
Bence Hyosung. En azından biraz motor sürmekten tad alırsınız. Ama burda bu konuyu açmak sizin için hiç iyi olmuyacaktır gelen geçen aklınızı karıştırır. Benim şahsi fikrim Hyosung olurdu.

efendy06
22 Mart 2015, 21:46
o fiyata alacağın çin malı 250 cc 125'lik japon performansı vermez.

Çok güldüm buna :queen::queen::queen::queen:
Böyle katıla katıla güldüm. 250 lik çinli 125 lik japon performansı vermezmiş :queen::queen::queen:

Kaliteli değil de anlayalım, kullanım ömrü de anlayalım, yakıt de onu da anlayalım da performans vermez nedir ya? 125 lik japon dediğin kaç yapar? 115 mi 125 mi? Drift bile yapıyor o süratleri.

burakk363
22 Mart 2015, 21:59
arkadaşlar size bir şey danışacağım yardımcı olursanız sevinirim
ben ilk motorumu alacağım çeşitli sitelere baktım tek silindir-çift silindir,motor gücü gibi kavramlardan pek anlamam kaldığım yerde aşırı olmasa da yokuşlar var bana motosiklet önerir misiniz hangi güçteki motosiklet uygun gider?silindir sayısı ve motor gücü hakkında bilgide verirseniz sevinirim

efendy06
22 Mart 2015, 23:09
arkadaşlar size bir şey danışacağım yardımcı olursanız sevinirim
ben ilk motorumu alacağım çeşitli sitelere baktım tek silindir-çift silindir,motor gücü gibi kavramlardan pek anlamam kaldığım yerde aşırı olmasa da yokuşlar var bana motosiklet önerir misiniz hangi güçteki motosiklet uygun gider?silindir sayısı ve motor gücü hakkında bilgide verirseniz sevinirim

Sen ekipman bütçeni kenara ayırınca motosiklet için elinde kalan bütçeyi söyle, yani en çok kaçpara verebilirsin? Sıfır mı ikinci el mi düşünürsün? Yaşadığın şehir neresi? Bunları cevaplarsan yardımcı olmaya çalışırız.

solmyr
22 Mart 2015, 23:11
belderia cd250 :rendeer:

beyefendi
22 Mart 2015, 23:18
Böyle katıla katıla güldüm. 250 lik çinli 125 lik japon performansı vermezmiş :queen::queen::queen:

Kaliteli değil de anlayalım, kullanım ömrü de anlayalım, yakıt de onu da anlayalım da performans vermez nedir ya? 125 lik japon dediğin kaç yapar? 115 mi 125 mi? Drift bile yapıyor o süratleri.

Cbr125 ve yzf125 son hızları 135 görüyor youtube videolarında, tesadüfe bakın ki spitzer ve kadırga tarzı r6 çakması çançin 250liklerinde son hızları 135-140. Kusura bakmayında adam da bi yerde haklı üstelik o çinliyle 140 basıcam diye motor ömrünü bitirirsin her parçası dağılır

linkinpark20
22 Mart 2015, 23:18

Sen yuki yk 250 spitzer veya bumoto calibre ile takıl o zaman ikiside 130 ıkınarak yapıyo bi de hava sogutma pufur pufur agahsnamanaf

efendy06
22 Mart 2015, 23:48
Cbr125 ve yzf125 son hızları 135 görüyor youtube videolarında, tesadüfe bakın ki spitzer ve kadırga tarzı r6 çakması çançin 250liklerinde son hızları 135-140. Kusura bakmayında adam da bi yerde haklı üstelik o çinliyle 140 basıcam diye motor ömrünü bitirirsin her parçası dağılır

Sıkışınca niye 10 bin liralık motoru gösteriyorsunuz ki örnek olarak? Buna ek olarak, mesela mondial rx3, regal raptor nac 250, diye devam eder giderim bahsettiğin sürati geçebilecek motorları saymaya. Bu arada 135 son hzıları diyosun ya, millet şu boktan 175 lik cglerle de yapıyor o sürati. Ayrıca bahsettiğin sürati eşşek kadar regal raptor daytona cruiser ile de yapabiliyor olduğumu hatırlayınca daha çok güldüm, karnımı tuta tuta güldüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Sen yuki yk 250 spitzer veya bumoto calibre ile takıl o zaman ikiside 130 ıkınarak yapıyo bi de hava sogutma pufur pufur agahsnamanaf

Yuki ve bumotoyu örnek göstermenizden anlıyorum ki siz çinli değil, çinlilerin bile binmek istemeyeceği çinlileri baz alıyormuşsunuz. Öyle ele alırsanız bende derim ki o zaman honda 125 titan ile karşılaştırın şıpitzeri. En alt segment çinli en alt segment japona karşı ideal olur bence.

İlaveten, ne kadar doğrudur bilemiyorum ama, Mondial Z-One 180 s modelinin de o süratlere ulaşabildiğini duymuştum.

Not: Sadece orjinali 15t olan ön dişliyi 16t yaptım ve benim arka lastiği 110/90-16 gibi saçma ölçülere sahip motorum bile açık (açık derken hava filtresi var, sadece eski filtredeki gibi küçücük bir delikten hava emmek zorunda kalmıyor) hava filtresi ile 120 yapabiliyor, (bunu fark edince bunun birde durmsı var diyerek orjinal hava filtresine dönüş yaptım, basmamaya özen göstersekte insanız, o gaz kolu açılıyor ister istemez :cherry: ) gerisini siz düşünün.

Sabırsız
22 Mart 2015, 23:58
O parayla en iyi bajaj pulsar alınır

linkinpark20
23 Mart 2015, 00:01
Sen merak etme dostum benim ilk motorun driftti cinliler arasında kaliteli diye gosterilir. Zaten japona gecisimdeki en büyük nedendi. Bumoto ve yuki haricinde 250'lik cinli var da biz mi bilmiyoruz? Yuki 8000 tl honda cbr 8650 tl pesinde fuardan 8000 tlye alanlar var aynı fiyat honda kalitesi aynı performans? Fiyat olarak karsılastırmayacagız da nasıl karsılastıracagız?
Ayrıyetten mondial 180 z one s ile 2.viteste 110 gordugunu iddia eden arkadaşı görünce bastım kahkahayı ahshshsbsas.

efendy06
23 Mart 2015, 00:11
Sen merak etme dostum benim ilk motorun driftti cinliler arasında kaliteli diye gosterilir. Zaten japona gecisimdeki en büyük nedendi. Bumoto ve yuki haricinde 250'lik cinli var da biz mi bilmiyoruz? Yuki 8000 tl honda cbr 8650 tl pesinde fuardan 8000 tlye alanlar var aynı fiyat honda kalitesi aynı performans? Fiyat olarak karsılastırmayacagız da nasıl karsılastıracagız?
Ayrıyetten mondial 180 z one s ile 2.viteste 110 gordugunu iddia eden arkadaşı görünce bastım kahkahayı ahshshsbsas.

Ya onlara bakma, adamda benim motorun aynısından var, 17 yapmış ön dişliyi, 5. viteste 150 yapabildiğini söyledi, bende çok gülmüştüm, hani biniyor olmasam inancam :cherry:

Yine de, arkadaş SS diye belirtmemiş, 250 cc olarak çoook fazla motor var çin grubunda.

lordsenyor01
23 Mart 2015, 18:15
teşekkürler arkadaşlar yazın olsun son maddi durumumu bir daha gözden geçireceğim. Para durumum biraz arttırabilirsem japon alacağım.

Burakesk
23 Mart 2015, 18:22
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-asya-1-bucuk-aylik-sifirdan-farki-plakasi-takasli-204826676/detay/ benim motorum sen al satıyım diye koymuyorum linki ama 7bin liraya kadar paran varsa motorumun sıfırından bile alabilirsin performansı iyi şekil zaten ortada kalitesi bi çinliden üstün polonya malı romet diye bi markanın motoru çift buji çift egzoz çıkışı tek silindir 18 bg uzun yolada gidecek bi motor şehir içindede aksiyona gelicek bi motor bi düşün bunu

AurorAbeam
23 Mart 2015, 20:26
Bajaj pulsar alınır o bütçeye, çinliye bulaşma.

myagdi
23 Mart 2015, 21:13
250'ler gereksiz pahalı. 200'lük bajaj pulsar tavsiye ederim.

efendy06
24 Mart 2015, 00:16
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-asya-1-bucuk-aylik-sifirdan-farki-plakasi-takasli-204826676/detay/ benim motorum sen al satıyım diye koymuyorum linki ama 7bin liraya kadar paran varsa motorumun sıfırından bile alabilirsin performansı iyi şekil zaten ortada kalitesi bi çinliden üstün polonya malı romet diye bi markanın motoru çift buji çift egzoz çıkışı tek silindir 18 bg uzun yolada gidecek bi motor şehir içindede aksiyona gelicek bi motor bi düşün bunu

Burak arkadaşım sen o motordan memnunmusun? Ben hiçbir yoruma rastlayamadım o motor hakkında. Çekişi nasıl, yakıtı ve malzemesi nasıl falan gibi sorulara herkes başa başka cevaplar vermiş. Biri top speed olarak 105 km/h demiş (bu değer benim mondiden düşük) kimi 150 km/h (çüş artık o kadarda değil) demiş falan. Bir aydınlatabilirsen sevinirim.

Edit: Ben 6 bine odaklanmışım, 7 bini görmemişim. Pulsar alınır temiziden ikinci el, hepsinden iyidir. Çinliden kaliteli japondan ucuzdur. Vs. Vs.