PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önemli

AydınOğlu09
22 Mart 2015, 13:38
1.2.27. Site üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı içeriği içeren konular açılamaz.

1.2.28. Konu başlık ve içeriğinin anlaşılabilir bir dille, imla kurallarına ve Türkçe karakterlere dikkat edilerek yazılması, yanlış anlaşılmalara mahal verilmesini engelleyeceği gibi, diğer üyeler tarafından da daha kolay anlaşılmasını sağlayacaktır.

1.2.29. Mesaj/Konu başlık ve içeriginde BiR BüYüK bİr kÜçÜk, tamamı kalın (bold), tamami eğik (italik), TAMAMI BÜYÜK, Tamamı renkli, yer değiştirilmiş, karıştırılmış alfanümerik (alf4Nüm3r1k) karakterler olacak şekilde yazılar kullanılması, noktalama ve yazım kurallarına aykırı mesajlar yazılması yasaktır.

Arkadaşlar forum kurallarına uymayan çok arkadaş var lütfen yukarıda bulunan forum kurallarını okuyunuz. Kimse üstüne alınmasın genelleme konuşuyorum. (kendimde buna dahil.)

http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/announcements.html

Macit250
22 Mart 2015, 13:43
Forumun düzeni yokki,kuralı olsun

rebelrider67
22 Mart 2015, 14:49
Bence önemli bir diğer husus da başlığın konu hakkında bilgi vermesi gerekliliği.Önemli diye başlık açmak da yanlış benim fikrime göre

maktama
22 Mart 2015, 15:05
....

1.2.28. Konu başlık ve içeriğinin anlaşılabilir bir dille, imla kurallarına ve Türkçe karakterlere dikkat edilerek yazılması, yanlış anlaşılmalara mahal verilmesini engelleyeceği gibi, diğer üyeler tarafından da daha kolay anlaşılmasını sağlayacaktır.

Arkadaşlar forum kurallarına uymayan çok arkadaş var lütfen yukarıda bulunan forum kurallarını okuyunuz. Kimse üstüne alınmasın genelleme konuşuyorum. (kendimde buna dahil.)
...

Gerçekten konuya uygun, anlaşılabilir bir başlık seçmişsiniz, kutlarım sizi. :pr:
Yazdıklarınıza kendinizi de dahil etmişsiniz, ne güzel, ancak böyle bir konu açarken bu kurallara uyan ilk kişi siz olsaydınız keşke :farao: "İmamın dediğini yap yaptığını yapma." olmuş bu durum.:silent:

Bu işler moderatörlere/adminlere bakar benim canım ülkemde, düzeni sağlayacak, gerekli düzene zorlayacak olan kişiler onlar, bizim millet zorlmadan bir şey yapmaz.

Teknoloji/ceptelefonu forumlarından bir örnek olarak yesilcin sitesinin forumunu inceleyin. Bakın bakalım "Acill" "önemlii", "bir bakar mısınız"...vs gibi başlıkta konular açılınca ömrü ne kadar oluyor(Sawgent sağolsun :D )... Sanki "acill" yazınca "haaa, madem acilmiş tüm işimi gücümü bırakıp cevap vereyim, acil olmasa vermezdim" diye düşünüp hemen cevap yazacağız! :jocolor: Diğer tüm sitelerin forumlarında konu başlıkları, forum içerikleri karman çorman, aradığınızı bulmanız "arama" kısmını kullansanız bile çok zor oluyor.

k_ayhn
23 Mart 2015, 00:49
Aynen konuya yazılan şeye bak önemliymiş niye site hakkında dikkat edilmesi gerekenler diye yazabilirsin.

LynXMaSTeR
23 Mart 2015, 11:32
hocam bu konu da 1.2.28 sayılı maddeye uygun değil :)

MotorKafa
23 Mart 2015, 11:37

-de ayrı olacak

Macit250
23 Mart 2015, 11:43
Tamam vurmayın adam öldü öfff

pnongrata
23 Mart 2015, 11:57
Facebook ve twitter'daki rezillikleri gördükten sonra, bu forum dünyanın medeniyet beşiği gibi geliyor bana..

Onurhan D
23 Mart 2015, 12:08
Yanlış hatırlıyor olabilirim ama moderatörlerden birisi böyle bir konu açmıştı.
Açmadan önce arama yaptınız mı çok merak ediyorum :)
Yazdığınız forum kurallarına sizde uymamışsınız ki konu başlığı ile ilgili, konuyu açan kişi bile uymuyorsa başkasının uymasını nasıl bekliyosunuz buda ilginç.

AydınOğlu09
23 Mart 2015, 12:11
Bizim milletimiz böyle işte gene gırgara vurmuş işi nerede boş işler var onlarla uğraşıyoruz :queen:

Hatasız kul olmaz zaten kendimi buna boşuna dahil etmedim yani. hatam varsa özür dilerim herkes'den.

canerol
23 Mart 2015, 12:31
bu konu da (da'yı ayrı yazdım doğrumu :P )akşama kadar 2.sayfaya düşer.yeni gelen üye göremeyeceğinden yeniden konu açacak.kimse buna engel olamaz.böyle gelmiş böyle geçer dünya dertlerimiz bitecek foruma yazarsam düşüncesiyle ilk gelen hemen sonuç istediğinden direk konu açıyor :)

A.Volkan
23 Mart 2015, 13:23
Mehmet güzel konu açmışsın da keşke ybr mi daha iyi cbf mi daha iyi diye sorsaydın :pale:

linkinpark20
23 Mart 2015, 13:34
TAMAM.....

BatuhanK
23 Mart 2015, 13:44
Kurallara uymadığını düşündüğünüz tüm mesajları mesajın hemen altında bulunan şikauet et butonu ile şikayet edin, moderatörlere bildirim veya uyarı gidiyor sanırım, böylece daha hızlı sonuç alınabilir.

40yapar
23 Mart 2015, 13:56
Acil kan ihtiyacı var sandım, hemen açtım. Meğer adamın derdi daha büyükmüş. Boşver moderasyon, sen yine de "öğrencilerine yazdıklarına göre not ver, kafana göre değil" cümlesini kaldır anca!

sezerh
23 Mart 2015, 14:22
1.2.33. Mesajlarınızın daha çok dikkate alınıp, sonuca daha çabuk ulaşabilmeniz için lütfen KONU satırını anlamlı olarak kullanınız. "ACİL ACİL ACİL" ya da "LÜTFEN YARDIM" konulu mesajlar sanılandan daha az ilgi görmektedir.

A.Volkan
23 Mart 2015, 16:19
Çocuk konuyu açtığına pişman oldu!Üyeliğini falan silmese bari :pale: