PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2918 Nolu Yasa DİKKATLİ OKUYUNUZ

Morphin
11 Mart 2015, 18:20
KİMSENİN BAŞINA GELMESİN AMA, DİYELİM Kİ TRAFİK KAZASI GEÇİRDİNİZ. YARALI VAR, HASTANEYE GİTTİNİZ.

SİZLERİN 2918 NOLU YASAYI BİLMEDİĞİNİZİ ZANNEDEREK,
'YAPILACAK MÜDAHALE VE TEDAVİ ÜCRETLERİNİ ÖDEYECEĞİNİZE DAİR ŞU BELGEYİ İMZALAYIN'
TEKLİFİ İLE KARŞILAŞIRSINIZ....
ANCAK SİZ DE 'BU BELGEYİ İMZALAMAZSAM, BANA MÜDAHALE VE TEDAVİ ETMEYECEĞİNİZE DAİR BİR BELGEYİ İMZALAYIP TARAFIMA GETİRİN.'...

DEDİĞİNİZ ANDA,
HASTANENİN BÜTÜN İMKANLARI SİZİN İÇİN SEFERBER OLACAKTIR.
2918 SAYILI TRAFİK KANUNUNU MUTLAKA OKUYUN.

TÜKETİCİLER BİRLİĞİ, KAZAZEDELERİN HAKLARIYLA İLGİLİ BİR RAPOR HAZIRLADI.
TRAFİK KAZASI SONUCU YARALANAN VE HASTANEYE KALDIRILARAK TEDAVİ ALTINA ALINAN KAZAZEDELERİN,
KANUNA GÖRE TEDAVİ İÇİN ÜCRET ÖDEMEMESİ GEREKTİĞİ BELİRTİLDİ.

KAZA SONUCU YARALANAN VE
HERHANGİ BİR HASTANEDE TEDAVİ GÖREN KAZAZEDELERDEN,
BU TEDAVİLERİNE KARŞILIK HASTANE TARAFINDAN ÜCRET TALEP EDİLEMEYECEĞİNİN BELİRTİLDİĞİ RAPORDA,
2918 SAYILI TRAFİK KANUNU'NA GÖRE :

''HERHANGİ BİR TRAFİK KAZASI SONUCU YARALANAN KİŞİ, EN KISA SÜREDE HASTANEYE YETİŞTİRİLMEK VE GEREKEN TEDAVİNİN YAPILMASI''
HÜKÜMLERİNİ İÇERİYOR.

YÖNETMELİĞE GÖRE,
'' HASTANE ACİL SERVİSİ, KENDİSİNE GELEN KAZAZEDENİN'
MADDİ DURUMU, SOSYAL GÜVENCESİNİN OLUP OLMADIĞINA VE HASTANIN ÖZELLİĞİNE BAKMADAN, GEREKEN TEDAVİYİ VE MÜDAHALEYİ HERHANGİ BİR ÜCRET TALEP ETMEDEN YAPMAK ZORUNDADIR.!!

BU TEDAVİ SONUCU OLUŞAN MASRAFIN İSE SAĞLIK BAKANLIĞI, KARAYOLLARI TRAFİK DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ TARAFINDAN KARŞILANACAĞININ BELİRTİLDİĞİ RAPORA GÖRE;

VATANDAŞLARIN HAKLARINI BİLMEDİĞİ İÇİN SORUNLAR YAŞANDIĞINI VE HASTANELERİN BU KANUNDAN BİHABERMİŞ GİBİ GÖZÜKÜP, VATANDAŞTAN PARA TALEP ETMELERİNİN SUÇ OLDUĞU BELİRTİLDİ.

....ALINTIDIR....
Doğruluğunu teyit etmedim fakat bu konuda da yalan haber yapmazlar sanırım.

biyeybaraküs
11 Mart 2015, 18:24
iyi imiş gerek duymayız inşallah hiç bir zaman

RODWIN250R
11 Mart 2015, 18:27
Özel hastanelerin, kendi cebinizden ödediğiniz tedavi masraflarınıza fatura düzenlemediği ve fatura istediğinizde de faturayı vermeyen zel hastanelerin olduğu bir ülke burası. Ellerine düşerseniz evinizi arsanızı sattırırlar. Allah kimseye kaza vermesin sakat bırakmasın hastanelere muhtaç etmesin:pr:

sinansari_fb
11 Mart 2015, 18:30
Bizzat başıma gelmiş bir durumdur, kaza sonucu özel hastanenin acil bölümünde soluğu alıp tedavi edildim, Ailem giriş için ödemeler yapmış sonrasında bunu öğrenip hastaneden ödemeleri geri aldık.

LynXMaSTeR
11 Mart 2015, 18:58
peki özel ve devlet ayrımı var mı?
kaza oldu diyelim, en yakında bi özel hastaneye kaldırdılar, orada da ücret ödenmiyor mu?
sonradan kol saati göndermesinler :)

Morphin
11 Mart 2015, 19:04
peki özel ve devlet ayrımı var mı?
kaza oldu diyelim, en yakında bi özel hastaneye kaldırdılar, orada da ücret ödenmiyor mu?
sonradan kol saati göndermesinler :)

Hocam ne olduğu farketmez isterse özel uçak mühendisi hastanesi olsun herşeyi devlet karşılıyor..
Bize düşen görevde bilinçli olup enayi yerine koyulmamak. Çünkü Özel hastaneler hem parayı sizden hemde devletten kesmeye çalışıyor.

abeciMotoru
11 Mart 2015, 19:08
ödemeyi yaptıktan sonra geri almak daha mantıklı, para vermedik diye içimizde makas neyim unutur bunlar :D
masraf daha da artar.

hakikiteker
12 Mart 2015, 18:51
B ehliyeti alırken söylemişlerdi bunu bize, ben herkese söyleniyor sanıyordum. Şanslıymışım demek ki...