PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha'nın Facebook Sayfasındaki Yorumları Hazım Edemeyişi

Sayfa : 1 [2]

Blindfire
09 Mart 2015, 19:00
Arkadaşlar 2. partide kesinlikle mavi yok, bazı uyanık bayiler 2014 lansman motorlarini yeni fiyatla satmaya çalışıyor, Öyle birşey başınıza gelirse Yamaha ya durumu sizde bildirin. Hatta Yamaha bu lansman motorlarının faturalarını artık bayilerden istiyor. Yamahanın bu tutumu hoşuma gitti umarım artık müşteriyi koruyacak şekilde adım atarlar.

cool113
12 Mart 2015, 00:59
Arkadaşlar 2. partide kesinlikle mavi yok, bazı uyanık bayiler 2014 lansman motorlarini yeni fiyatla satmaya çalışıyor, Öyle birşey başınıza gelirse Yamaha ya durumu sizde bildirin. Hatta Yamaha bu lansman motorlarının faturalarını artık bayilerden istiyor. Yamahanın bu tutumu hoşuma gitti umarım artık müşteriyi koruyacak şekilde adım atarlar.

it iti ısırmaz. herhangi bir şey değişmeyecek. göstermelik klasik hareketler kimsenin ceza aldığıda alacağıda yok.

Sj's
12 Mart 2015, 01:19
Yamaha Istanbul bayilerinin 3uyle yakin iliskim var. Sizin icin bunlari sorabilirim ama sahsen abarttiginizi dusunuyorum. 1000 lira icin dunyayi yakiyorsunuz evet ama ocaktan bu yana 2 puan artan dolar ve euro kurunu takip de etmiyorsunuz muhtemelen.

Oldu da aranizda ocak fiyatlariyla bir bayiden motosiklet almis olaniniz varsa bununla ilgili sozlesme imzalamis olmaniz gerekir. O sozlesme dogrultusunda su an motorun fiyati fazladan 3000 lira bile oynasa siz ocakta anlastiginiz fiyattan alirsiniz.

Yok durum boyle degilse iyi gunler gecmis olsun.

Bunlarin bilincinde olmadan bir takim cikismalarda bulunduysaniz markanin sizin atarlanmanizi markayi korumak icin ortadan kaldirmasi sasilacak bir sey degildir.

Shrieker
12 Mart 2015, 01:25
1- Dolar kuru coşmadan çok önce zam yaptı Yamaha.

2- Adam gibi baştan satmayı planladığın fiyatı ilan edersin. Çakallık yaparsan pazarlama taktiği ayağına, elinde patlar öyle.

İnsanların tepkisi haklıdır. Kimse "yok ama niye öyle yapıyosun da böyle yapmıyosun vıdıvıdıvıdı" diye kıvırtmasın. Zaten dolar kuruyla birlikte sıfır ve ikinci el fiyatları bi anda coştu (r25 hadisesi 1. maddedeki gibi farklı). Eee mayışlar aynı, nasıl olacak bu iş. Düşük/orta gelirli adam taş yesin...

newmoto76
12 Mart 2015, 01:28
Bazen sapla saman birbirine karisiyor..Yamaha Turkiye kurumsal murumsal bir yapi degildir.Turkiyede ki bircok motosiklet markasi hibi mali getirir satar satis sonrasindada musteriyi tinlamaz bile.İki kere yamahaya motor sormuslugum var biri Xj6 biri xt660 ikisinede yok ama gelecek diyip ne zaman gelirin sorysuna net yanit veremeyen firma kurumsal gaxoz kapagi olur sadece. Ben paramla ne zaman gelecegi mechul bir motor icin siraya girmem girersem special ozel uretim bir makine olur bu alet.R25 stock motor Tyrkiye mozambik mi musterisine ezik muamelesi yapiyor yamaha..

Bir urun kalitesiyle parasini hakediyorsa serviss parca hizmetini verecek arkadas.KTM bir haftada yedek parca getiriyor Yamaha iki ayda getiremiyorsa boyke kurumsalliktanda bi cacik olmaz bisetede yaramaz.

Asil mesele bircok konuda Yamahanin hint kumasi modunda takilmasidir.Bunun uzerine bide siraya hirip bu kurumsal gorunumlu markalardan urun almak sadece onlara pasif destek vermek olur.

Yamaha distributor degistireli yillar oldu kendisi Turkiyede hesapta ama ortada tuhaf Turkce konusan bi japon amcadan baska muhatap yok.

Facebook sayfasinda yazdiklari o klise sacma sapan lag ola beri gele mesajlarinida saklasinlar iletide guzel laf tursusu olur baska biaey degil.

Digru dyzgun distributoru,dogru duzgun servis vereni,dogru duzgun musterisini adam yerine koyan markayi desteklemezsek bu Yamahalar daha bizim kaleye coook gol atar buda biline..

Hayirli geceler..

cool113
12 Mart 2015, 01:37
bu sene sıfır motosikletlerde fiyatlar tam bir kabus. akıllı adam bu sene motosiklet almak için acele etmez bana göre. paranız fazlaysa nereye harcayım diyorsanız ayrı bir konu tabiiki.

Sj's
12 Mart 2015, 01:42
Beldeyama'yi gormemisler icin bugunku Yamaha Turkiye'yi yermek cok kolay geliyo diye dusunuyorum ben.

Kawasaki ya da Vespa/Aprilia/Ferco'ya veya (araba getiriyo diye motor da getirmek zorunda olan)Honda Turkiye'ye ne diceksiniz? :)

kolokolo
12 Mart 2015, 02:21
Şimdi Türkiye'de hangi firma kurumsal konusuna kadar gider bu konu da neyse.
Motosiklet zaten Türkiye'de fazla gelişmemiş bir sektör, firmalar da buna göre bugünlere gelmişler.
Eskiye göre daha iyi olmaları normal olanıdır zaten.
Yamaha Kardeşler'in satışı bence berbat, Honda Pazarbaşı da öyle.
Bence Yamaha servisleri kötü, Honda fena değil, fakat aldıkları paraları kesinlikle haketmiyorlar.
Z-Moto'nun sahibinin şirketinde iki sene çalıştım, o şahıs Z-Moto'yu kendisine motosiklet getirmek için kurmuştur, başkalarının motosiklet almasını istemediğini düşünüyorum. Buna rağmen fuarda gittim Z300 aldım, umarım servis ve yedek parça konusunda pişman olmam.

Shrieker
12 Mart 2015, 04:11
Beldeyama'yi gormemisler icin bugunku Yamaha Turkiye'yi yermek cok kolay geliyo diye dusunuyorum ben.

Kawasaki ya da Vespa/Aprilia/Ferco'ya veya (araba getiriyo diye motor da getirmek zorunda olan)Honda Turkiye'ye ne diceksiniz? :)

Babamın oğlu değilya. Görünce yamuğunu basıyorum kalayı.

eee
12 Mart 2015, 09:32
yamaha kurumsal hariç hertürlü sıfatı hakeden bir şirket. 2 aydır yazmadığım (japonya dahil) yer kalmadı ybr konusunun netleşmesi için. önce karbüratörü enjeksiyona çevirdiler. sonra bidaha karbüratöre çevirdiler. sonra diğer yerleri enjeksiyon çevirip yine bilgi karmaşasına sebep oluyorlar. 2 aydır bir web sayfasında 2 satırı değiştirmeyen pabucumun kurumsal şirketi.

bu ülkede müşteri motosiklet firmalarının umrunda değil. tek etkili olacak şey satış rakamıdır. onuda çatır çatır sattıkları için kusura bakmayında kimsenin şeyinde bile değiliz.

Blindfire
12 Mart 2015, 09:41
Yamaha Istanbul bayilerinin 3uyle yakin iliskim var. Sizin icin bunlari sorabilirim ama sahsen abarttiginizi dusunuyorum. 1000 lira icin dunyayi yakiyorsunuz evet ama ocaktan bu yana 2 puan artan dolar ve euro kurunu takip de etmiyorsunuz muhtemelen.

Oldu da aranizda ocak fiyatlariyla bir bayiden motosiklet almis olaniniz varsa bununla ilgili sozlesme imzalamis olmaniz gerekir.

Bayiler Ön Satış veya sözleşme vb şeyleri istememize rağmen yapmıyorlar, Hiçbir şekilde fiyat garantisi vermiyorlar. Öyle bir şey olsaydı bu sorunların hiçbiri olmazdı. Lansman fiyatıyla herkes motorunu alır (yeni fiyat açıklanana kadar) sadece teslim sırasının gelmesini beklerdi. Daha fazla açıklama yapmaya gerek yok forumda yeterince bilgi var.

jackonbir
12 Mart 2015, 10:18
yamaha facebook hoşgörülü bir ortamdır
yaptığı fotoğrafta yarışmasında diğer markaların motorlarıyla resim çektiren arkadaşları yayınlayan bir kurum hoşgörüsüz olamaz bence

enescanatar
12 Mart 2015, 11:10

Oldu da aranizda ocak fiyatlariyla bir bayiden motosiklet almis olaniniz varsa bununla ilgili sozlesme imzalamis olmaniz gerekir. O sozlesme dogrultusunda su an motorun fiyati fazladan 3000 lira bile oynasa siz ocakta anlastiginiz fiyattan alirsiniz.

Yok durum boyle degilse iyi gunler gecmis olsun.

Bunlarin bilincinde olmadan bir takim cikismalarda bulunduysaniz markanin sizin atarlanmanizi markayi korumak icin ortadan kaldirmasi sasilacak bir sey degildir.

2 mi 3 mü. bi karar verin bence.

http://i.hizliresim.com/N5NoMk.png (http://hizliresim.com/N5NoMk)

Blindfire
12 Mart 2015, 11:19
yamaha facebook hoşgörülü bir ortamdır
yaptığı fotoğrafta yarışmasında diğer markaların motorlarıyla resim çektiren arkadaşları yayınlayan bir kurum hoşgörüsüz olamaz bence

Yamaha facebook sayfasında hoşgörü var kabul ediyoruz, fakat R25 Lansman olayında Yamaha çok büyük hata yaptı, insanların beklentilerini boşa çıkardı, haliyle insanların tepkileri ve soruları oldu. Fakat bunlara da cevap verilmedi. Biraz da fuardan dolayı yoğun da olabilirler onuda kabul ediyoruz. Fakat kurumsal olduğunu iddia eden bir firma bu tür hatalar yapmamalı ve hakaret içermeyen paylaşımları silmemelidir? Bilmem bana katılır mısınız?

Sykkuno
12 Mart 2015, 19:24
1- Dolar kuru coşmadan çok önce zam yaptı Yamaha.

2- Adam gibi baştan satmayı planladığın fiyatı ilan edersin. Çakallık yaparsan pazarlama taktiği ayağına, elinde patlar öyle.

İnsanların tepkisi haklıdır. Kimse "yok ama niye öyle yapıyosun da böyle yapmıyosun vıdıvıdıvıdı" diye kıvırtmasın. Zaten dolar kuruyla birlikte sıfır ve ikinci el fiyatları bi anda coştu (r25 hadisesi 1. maddedeki gibi farklı). Eee mayışlar aynı, nasıl olacak bu iş. Düşük/orta gelirli adam taş yesin...

Aslında tekniğin patladığı filan yok peynir ekmek gibi satılıyor motor.Konuyu açan arkadaş bile motoru alacak düşün.

Ertugyigit
12 Mart 2015, 19:30
Arkadaşlar dolar diyosunuz da yamaha benim bildiğim yurtdışındaki Euro fiyatına göre ayarlama yapıyor , mt-125 ile olan oydu mesela. Şuan Euro düştü fiyatlar düşmedi , düşmez de zaten. Tüketici olarak kararınızı verin tepkinizi koyun , ben ama bu davranışından dolayı yamahadan motor almam.

turkish39
12 Mart 2015, 19:33
Türk insanını tanımıyor musunuz yahu :queen: Ben idda ediyorum,eğer dolar coşmasaydı fiyatlar gene bu kadar olacaktı.Bizde önceliği olan kıstaslar talep ve tip.İçinde iki üç tane yabancı kelime ve teknik detaylı iki üç cümle kurdunuz mu fiyat otomatikman yükseliyor zaten:queen:

harung
12 Mart 2015, 20:10
Yamahanin fiyatı artırma politikası yanlış da kardeşim kimse Cbr 250 niye bu kadar pahalı demiyor..

Gecen yıl ayni zamanda 12000 civarındaydı sıfırı..

14000 TL verip 250 cc. Tek silindir alınır mi yahu..

Muamele Lastik takoz egzoz derken ikinci el yemiz mt07 ye yaklaşıyor fiyatı..

Bir de bu motorun daha konusu açıldığında motorun 15.000 den aşağı satilmayacagini söylemiştim yanilmamisim..

Ayrica o yamuk kafalı dediğimiz adam nedense bana çok sempatik geldi fuarda biraz sohbet ettik çat pat adam lokum gibi sevdim keratayi :D

Bu arada Kurumsal firma arayanlara kuralkani tavsiye ediyorum. Ekrem bey 10 numara adam..

logan07
12 Mart 2015, 20:16
yuro düşüyor kawasakiye basın paraları

Blindfire
16 Mart 2015, 11:19
Ötv, ve mtv olayı olmasa Kawa 300 kaçmazdı. inş ilerleyen dönemlerde 250 cc sınırını 300 e çekerler. bir umut işte :)

Bune
16 Mart 2015, 11:58
Blindifre kardeşim bi mesajında biz motora nasıl lpg taktırabiliriz diyorsun sonra buraya gelip ya aslında ninja 300' de olsa iyi olurdu diyorsun Allah aşkına ne istediğinin farkında mısın sen :) Yani elinden gelse demek ki ferrari alıp tüp taktıracaksın bi silkelen kendine gel yeter artık yamaha muhebbeti uzatıp çekiştirmenin bi anlamı kalmadı artık yanılıyor muyum?