PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aklıma takılan ufak bir konu var?

pofidik
03 Mart 2015, 17:17
Arkadaşlar merhaba. benim merak ettiğim birkaç aya yaşımı doldurmuş ve ehliyetimi almış olacağım. Fakat aldığımda 17 yaşımda olacağımdan aklıma takılan ufak birşey var. Motosikletin ruhsatını 17 yaşımda üzerime alabilecek miyim? Aslında pek sanmıyorum ve bu durumda ne yapacağımı merak ediyorum. Ailem motosiklet konusuna pek gönüllü değil. O yüzden babamın üzerine yapmam zor gibi görünüyor. Nasıl halledebilirim?

erensipahi
03 Mart 2015, 18:18
Üstüne alabilirsin faturayı kendi adına kestir motosikleti alırken ancak şöyle bi durum söz konusu sigorta ücretini biraz daha fazla ödersin :cherry:

Atakan121
03 Mart 2015, 18:24
Noterden aile bireyinin izin verdiğini gösteren muvafakat-name (doğru mu yazdım? :D) alacaksın. O zaman oluyor.

hakikiteker
03 Mart 2015, 20:48
Alma sakın, ben 21 yaşındayım ve bugün gidip bir sigortacıya danıştığımda bana yaklaşık 390TL olacak dedi, babama ise(53 yaş) 70-100 TL dedi. Benim içimde kalacak kendi birikimimle kendi adıma araç alamayacak olmam fakat mantık bunu yaptırıyor :mrgreen:

pofidik
03 Mart 2015, 23:18
Babam kabul etse sorun yokta. Motosiklete gönüllü olmadığı için biraz sorun oluyor...

CxAnKACx
03 Mart 2015, 23:24
Baban cok sicak bakmasa bile motoru alicagini biliyorsa sana bu iyiligi yapsin. Ben de 17 yasindayim , eger motoru kendi ustume alsaydim sigorta 700 tl cikiyormus. Babamin ustune aldik 100 lira cikti. Aradaki farka da koruma demiri taktirdik.(Guvenlik acisindan babani daha kolay ikna edersin.).

Enes Bakır
04 Mart 2015, 00:12
Israr edip ikna ediceksin babanı başka çare yok bende bu yoldan geçmiştim :)

pofidik
04 Mart 2015, 00:57
700 tl mi :O o zaman kesin en kısa zamanda ikna edip motorumu aldırınca babamın üzerine yaptırıyorum. 700 tl sigorta ücreti mi olur ya? Ducati mi alıyoruz

sezer0696
04 Mart 2015, 01:36
alırsın ama sıgorta yaptırırken baya pahalı olur benm motor kendi ustume bilerek babamın veya annnemın ustune yaptırmadım canım oyle istedi iyi yaptım kotumu bılmıyom ama sıgorta yaptırken 540 tl verdim bişeler dediler ilk sigorta oldugunda yaşın gec oldugu ıcın kaza yapma oranın daha fazla oldugu ıcın oo yuzden bu kadar pahalı felan 35 yaş uzeri olanlara biraz daha inidirim oluyomus