PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KLE 500 vs. XT660 X/R . Sizce hangisi ve nelere dikkat etmeliyim ?

JheM
01 Mart 2015, 13:27
Arkadaşlar merhaba.
Uzun araştırmalarımdan sonra bu iki motor arasında karar kıldım. Alacağım bu motorlar 2005 - 2007 yılları arasında olacak. Yani 10000 - 13000 gibi bir bütçem var. Açıkca söylemek gerekirse gönlüm nedense KLE 500 e kaymış durumda :) Ama bunu almasam xt660x alırıdım diyorum açıklıkla. Bu iki motor ile ilgili en önemli artı ve eksileri nelerdir ? Motor yıpranmışlık ile ilgili bir bilgim ve tecrübem yok. sonuçtan alacağım makineler 8-10 yıllık olacak ve ben nelere dikkat etmeliyim. Bu motorlarda 50 bin km çok fazla mıdır. Ömürleri ne kadardır ? Benim başıma çok sorun açabilecek motorlar mıdır ? Ben motorumu işe geliş gidiş ve arada şehir içi ve dışı kaçamaklar da kullanacağım. Dağa bayıra pek gireceğimi sanmıyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum , şimdiden her şey için teşekkürler.

DraQuila
01 Mart 2015, 13:35
Tavsiyem yamahadan yana .. Boyunuzu yazmamışsınız bu 2 motor epey iridir bilmiyorum yakından gördünüzmü özellikle kle 500 ve yüksekler..İhtiyaçlarınıza uyacak başka motor alın derim 50 bin geçmiş motor almak sıkıntı yaratabilir bir çok şeye bakmanız lazım alırken 50 bin civarı önemli bakımları vardır motorların o yüzden genelde 50 binde satarlar çünkü motor açılır bu bakımda..Araziye de girmeyecekmiş siniz başka bir modelle daha mutlu olursunuz derim ben ..
İllaki alacaksanız yamahayı tek geçerim kle de iyi ama yamaha bence daha iyidir motor bloguda kendini fazlasıyla kanıtlamıştır ..

JheM
01 Mart 2015, 13:46
Teşekkürler DraQuila . Boyum 198 o sebeple yüksek motor arıyorum diğer motorların üstünde çok emanet duruyorum.
Yamaha tek silindir olduğu için çok titreşimli olur ve araziye daha uygundur diye okudum bazı kaynaklarda.
KLE 500 özellikle daha yüksek olması beni cezbeden kısmı ve tabi ki çift silindir olması. Fakat onunla ilgili olarak da fren kısmında sorun yaşayabileceğim ile ilgili yazılar okudum .

DraQuila
01 Mart 2015, 13:55
Araziye uygun olan ve olmayan modeli bunun için var.Bu tarz bir motorla 500 gün 86 bin mil yol yapmış bir adam var amerikada,demek istediğim bu motorlar her yola gelir karar sizin.

JheM
01 Mart 2015, 13:58
Teşekkürler DraQuila .
xt660 ilanlarına baktığımda istanbul da hiç yok :) Bu durum da biraz beni sıkıştırmakta aslında :)