PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi MOTORU alsam ?

CihaTR19
27 Şubat 2015, 20:50
Merhaba Abilerim, Ablalarım

İlk olarak kendimden bahsedeyim biraz benim yaşım 16 ve ailem i ikna ettim ve bir motor almaya karar verdik. Ben motor olarak Mondial 125 MH Drift' i seçtim ama ailem Mondial 180 Zone -s ' i önerdi. Benim için öncelik ; Şıklık,Perfonmans ama daha iyisi şıklık. Özellikle farın görüntüsü önden görünüş. Lütfen bana yardımcı olun :king:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Cevap verecek kimse yokmu yav koca forumda ?

Fyz.01
27 Şubat 2015, 20:51
ikisi hakkındada bilgim yok. zone daha güzel duruyor

CihaTR19
27 Şubat 2015, 20:52
ikisi hakkındada bilgim yok. zone daha güzel duruyor

Doğrudur abi ama DRİFT e modifiye çok yakışıyor ;)

ENİGMA
27 Şubat 2015, 21:08
Benim motorumda drift ama 180 zone-s e o kadar para verilmez yanı madem alabilecen daha kaliteli bi şeyler al mondiale o kadar para verilmez.Tek söyleyeceğim bu kadar

Adventure58
27 Şubat 2015, 21:45
180 z one ye o kadar para verilmez. 125 drift kadar dayanıklı değil ( miş).
Drift i satmasıda kolay olur. 125 cc 180 cc diye hız olarak hemen hemen aynıdır.

180 z one ye verecek 5 binin varsa tvs apaçhe al daha karizmatik ve cüsseli.

mgokhan57
27 Şubat 2015, 21:50
İki motosikleti de kullanmadım, ama forumda.drift kullanan çok arkadaş var. E vardır bir bildikleri. Hem gerçekten 5 bin TL o motosiklete verilmez bence de. TVS Apache alabilirsin bence de. Gayet şık bir motosiklet.

beyefendi
27 Şubat 2015, 21:51
Tamamen kişiseldir bu fikrim tabi de gördüğüm en kötü kafa tasarımı driftin yav o mahsun uzaylı kafasını gördükçe kırasım geliyor :D

cagrii
27 Şubat 2015, 21:56
Selamlar Kardeşim
Tecrüben yok ise düşük güçte bir motor tavsiye ederim.Ekipman önceliğin olsun. Herşeyden önce motor bir kenara derslerine etkisi "Fazla" olacak ise motor alma derim.
Yaşlarında iken bende pek bir motosiklet sevgisi yoktu.Otomobil sevgisi vardı.Eski bir arabamız vardı onunla "apaçilik"yapmıştım.Şimdi olaylar bittikten sonra ne kadar gereksiz şeyler yapmışım diyorum. güçlü bir araba değildi 1.4 motora sahip değildi.Ona rağmen aracı çok zorluyordum.Neyse demem o ki güçlü bir motor alma . Dersler çok önemli kardeşim.
Pek bir bilgi sahibi değilim motosikletler hakkında yamaha'nın ybr 125 esd modeli honda'nın cbf 150 modeli tutulan motorlar bunları inceleyebilirsin.
Neyse sana diyeceklerim bunlar kardeşim.Hayırlısı olması temennisi ile...

CihaTR19
28 Şubat 2015, 17:59
Abilerim Zones i ikinci el alacagım 1 yıllık motor 4500 akrabadan alacağım drift i 0 almayı düşünüyorum hangisine para veriyim diye sordum ?

wing41
28 Şubat 2015, 18:15
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-19bin-km-de-acil-satiliktir-177874634/detay/
satılıktır

dadas607
28 Şubat 2015, 18:15
Yanlış anlamada profilindeki gibi yapacaksan boşver motor işine girme :queen:

Furkan Tarık
28 Şubat 2015, 19:00
Nedense bu yaştaki gençlerin hepsi motosiklet sevdasına Drift ile başlıyor :)

Ben de drift ile başlamıştım . Etrafımdakiler de aynı :queen:

Ama nedense o drift fikri sonradan değişiyor.

Önünde uzun bir karar sürecin var kardeşim. Eğer "ne alsam :silent: " diye birilerine sorarsan sürekli kararını değiştirirler ve bu işin sonu genellikle 4 silindirli makinelere gider :queen:

Sana iyi günler diliyorum Allah kaza bela vermesin

Onurhan D
28 Şubat 2015, 19:01
Yaş 16 ehliyette yok ailen nasıl izin verdi anlamadım.ikincisi şimdi ben ehliyetsiz alma sürme desemde zaten ailende izin vermiş alacaksın alacaksanda modifiye işine girme driftin modifiyesiz hali güzel ama kurcalayınca afedersin içine ediyolar o nedir yahu yere bastır 144 telli jant yok yeşile sarıya boyatmalar çok kötü gözüküyor.

Furkan Tarık
28 Şubat 2015, 19:05
https://www.facebook.com/Cihatbrr7 kardeşim facebook hesabını ifşa etmiş gibi olmayım ama ( :P ) Sakın ne olursa olsun apaçilik yapma

Bu arada nickin'de 19 yazıyor çorumlusun herhalde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

La bu kargılıların hepsi mi motorcu oluyor :queen:

CihaTR19
02 Mart 2015, 14:22
https://www.facebook.com/Cihatbrr7 kardeşim facebook hesabını ifşa etmiş gibi olmayım ama ( :P ) Sakın ne olursa olsun apaçilik yapma

Bu arada nickin'de 19 yazıyor çorumlusun herhalde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

La bu kargılıların hepsi mi motorcu oluyor :queen:

Ahahaha Doğrusun abi bizim Kargıda herkezde drift ama ben farklılık yapıcam Zone-s alacam

Ali1903
02 Mart 2015, 14:29
Merhaba Abilerim, Ablalarım

İlk olarak kendimden bahsedeyim biraz benim yaşım 16 ve ailem i ikna ettim ve bir motor almaya karar verdik. Ben motor olarak Mondial 125 MH Drift' i seçtim ama ailem Mondial 180 Zone -s ' i önerdi. Benim için öncelik ; Şıklık,Perfonmans ama daha iyisi şıklık. Özellikle farın görüntüsü önden görünüş. Lütfen bana yardımcı olun :king:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Cevap verecek kimse yokmu yav koca forumda ?

Yeniye herzaman düşük CC derler. Aynı durumda bende kalmıştım 125 lik önerisi aldım hep abilerimden

Bu arada bende Çorum Kargı'danım. Hemşerimin cıkmasına sevindim ::plus1::

KAHRAMAN ÇORUMLU :bounce:

aonal
02 Mart 2015, 15:05
İkiside olmaz sana YAŞIN 16 Çünkü..

HAZZILHAR
02 Mart 2015, 15:48
Ehliyetini ve koruma ekipmanlarını tamamladıktan sonra tekrar açmalısın bence bu konuyu.

Sabırsız
02 Mart 2015, 19:05
İstanbulda Yaş 16 Nasıl İ zin Verirler :) Bide Yazdıklarından Biraz Apaçilik Ortaya Çıkıyor.

Herneyse Ben Olsam Drift Alırdım . Bu Arada Yere felan basmazdım motoru :)

rebirth
02 Mart 2015, 19:35
üzerine biraz daha koyup ybr al derim

Freye
02 Mart 2015, 19:43
şık tasarım, güç, performans, ses aklıma tek bir marka geliyor zaten ehliyetsiz kullanacaksın yani cesaretlisin
al bir 1000RR sende kurtul bizde zaten performans güç şekil hepsi beraberinde gelir :cherry:

Darkin
02 Mart 2015, 19:58
şık tasarım, güç, performans, ses aklıma tek bir marka geliyor zaten ehliyetsiz kullanacaksın yani cesaretlisin
al bir 1000RR sende kurtul bizde zaten performans güç şekil hepsi beraberinde gelir :cherry:

1000RR fazla gelebilir bence ilk kullanımda 600RR'la başlasın.

Bugraaa
02 Mart 2015, 20:10
Ehliyetsiz kullanmak yerine motocrossla baslayıp daglarda, kapalı toprak pistlerde gazlasan daha iyi olur, hem cok keyıf alırsın hemde cok gelişirsin. Bu olayı bi arastır :)

fatih581
02 Mart 2015, 20:17
Kardeş Z-one s güçlü motor ancak bu kadar gücün olmasına rağmen arka frenlerin kampana olması falan korkutuyor bence Drift al :cat:

karadenizz
02 Mart 2015, 20:28
Adam farklı bakıyor konuya bilginize :) Face drift açıklaması :salut:

'Siz eteğinizi katlayıp bacaklarınızı açarken,biz yayları kestirip lastiklerimizi örtüyoruz. '

CihaTR19
02 Mart 2015, 23:06
Adam farklı bakıyor konuya bilginize :) Face drift açıklaması :salut:

'Siz eteğinizi katlayıp bacaklarınızı açarken,biz yayları kestirip lastiklerimizi örtüyoruz. '

Yanlış Anlaşılma olmasın abicim ! Benim facebook profilimi ben kardeşimle birlikte kunlanıyorum. Kardeşim genellikle ayarlıyor ve yapıyor bende kunlanıyorum ama genellikle sohbet, candy crush gibi oyunlar için yani o fotoğraftakide kardeşimdir bilginize.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Bu arada siz beni çok yanlış anlamıssınız yav. Ben seneye Ehliyet sınavına yazılcam ALLAHın izniyle Memleketimde Çorum / Kargı / Dereköy' de kunlanıcağım ve genellikle heryerin yeşil olmasından dolayı ailem motora izin veriyor.Lütfen yanlıs anlamayın. Ben sadece bi soru sordum Apaçilik le alakam olmaz ben sadeliği seven biriyim motorların sadeliği ben ce daha güzel ama bana alınan motoru kardeşim de kunlanıcağın dan dolayı bi kaç modifiye bişeyler ekler diye düşünüyorum :(

jrbatu
02 Mart 2015, 23:27
150 mr vulture seçeneğini de düşünebilirsin driftin yanında.

senden tek ricam; drift alırsan eğer, lütfen apaçi olma.

efendy06
02 Mart 2015, 23:43
Ehliyet kısmını es geçiyorum zira zaten yazmışlar.

Geçen hafta sanırım Cumartesi idi, mondial bayisine uğrayıp detaylı bilgi aldım. Z-One zöngşen yapımı dedi. Sadece bloktan bahsediyormuş gibi görünmüyordu, binenler var, memnunlar dedi. Hız olarak Driftten daha iyi olduğuna eminim. Drift ise, aynı dönemde üretilen vulture gibi, kullanıcıların memnun olduğu, arıza çıkartmayan, parçası nazaran uygun bir motor.
Senin yerinde olsam Z-one 180 S alırdım. Neden mi? Binen birisi ile de görüştüm o gün tesadüfen, aynen aktarıyorum;

O: Selamlar
Biz: Aleyküm selam
Ben: Hocam hoşgeldin, hastanın ayağına gelirmiş doktor. :cherry:
O: Hoşbulduk, motoru sorcan sanırım, ben makine mühendisiyim, bu motoru bilerek aldım. Yani Mondial getirmeden de takip ettiğim bir motordu, istediğin konuda yardımcı olabilirim.
Ben: Frenler nasıl?
O: Yeterli, lastikler dolayısı ile kayma yapıyor. Lastiklerin değişmesi önemli.
Ben: Yakıt?
O: Karbüratörlü 180 cc bir motor için iyi, net veri yok, ama çok yakmıyor. Enazından daha yeni aldıydım benzini demiyosun. Ama ölçmedim.
Ben: Konfor?
O: Oturuş pozisyonu biraz eğik, ama rahatsız etmiyor. Artçı için sıkıntılı, tek bineceksen sıkıntı yaşamazsın.
Ben: Titreşim?
O: Bir titreşim var ama apachedeki gibi bir titreşim değil, rahatsız etmiyor. Biryerlerin uyuşmuyor. Sadece hafiften kıpraştığını hissediyorsun.
Ben: Performans?
O: Rutin seyir sürati için 100-110 ideal, motoru da seni de çok yormaz, ama ihtiyaç duyduğunda bakımlı ise 140'a kadar çıkabiliyor yol, rüzgar ve yüke göre. 130 garanti, ama 130 ile giderim yok, rahatsız eder, rahatsız olur. 110'u geçmeyeceksin seyir sürati olarak.
Ben: Aydınlatma?
O: Yeterli, enazından senin motor yahut drift gibi kötü değil.
Ben: Malzeme kalitesi?
O: Standart çinlilerden iyi, ama tabiki japon gibi değil.
Ben: Vites geçişleri?
O: Rodaj döneminde vites değişimlerine dikkat edersen, debriyajın falanda ayarlı ise, gayet rahat.
Ben: Teşekkür ederim, bayiden alamayacağım bir sürü şey öğrendim motor hakkında.
O: Rica ederim, bu fiyatlarda tavsiye ederim.

Şimdi, 5170 tl fiyatı var. Bence eder. Şöyle eder, ybr güçsüz motor, bunu artık kabul edelim, şehir içi muhteşem, ama azcık mesela 200 kmlik uzun yolda bile yetersiz kaldığı bir gerçek. CBF ise apayrı bir olgu, hem güçsüz, hem de ybr gibi sorunsuz değil. Malum kronik yağ yakıyor. Fiyatı da makul falan değil.

Edit: Şimdi fark ettim ki ybr 4980 tl olmuş :santa:

CihaTR19
03 Mart 2015, 17:24
Ehliyet kısmını es geçiyorum zira zaten yazmışlar.

Geçen hafta sanırım Cumartesi idi, mondial bayisine uğrayıp detaylı bilgi aldım. Z-One zöngşen yapımı dedi. Sadece bloktan bahsediyormuş gibi görünmüyordu, binenler var, memnunlar dedi. Hız olarak Driftten daha iyi olduğuna eminim. Drift ise, aynı dönemde üretilen vulture gibi, kullanıcıların memnun olduğu, arıza çıkartmayan, parçası nazaran uygun bir motor.
Senin yerinde olsam Z-one 180 S alırdım. Neden mi? Binen birisi ile de görüştüm o gün tesadüfen, aynen aktarıyorum;

O: Selamlar
Biz: Aleyküm selam
Ben: Hocam hoşgeldin, hastanın ayağına gelirmiş doktor. :cherry:
O: Hoşbulduk, motoru sorcan sanırım, ben makine mühendisiyim, bu motoru bilerek aldım. Yani Mondial getirmeden de takip ettiğim bir motordu, istediğin konuda yardımcı olabilirim.
Ben: Frenler nasıl?
O: Yeterli, lastikler dolayısı ile kayma yapıyor. Lastiklerin değişmesi önemli.
Ben: Yakıt?
O: Karbüratörlü 180 cc bir motor için iyi, net veri yok, ama çok yakmıyor. Enazından daha yeni aldıydım benzini demiyosun. Ama ölçmedim.
Ben: Konfor?
O: Oturuş pozisyonu biraz eğik, ama rahatsız etmiyor. Artçı için sıkıntılı, tek bineceksen sıkıntı yaşamazsın.
Ben: Titreşim?
O: Bir titreşim var ama apachedeki gibi bir titreşim değil, rahatsız etmiyor. Biryerlerin uyuşmuyor. Sadece hafiften kıpraştığını hissediyorsun.
Ben: Performans?
O: Rutin seyir sürati için 100-110 ideal, motoru da seni de çok yormaz, ama ihtiyaç duyduğunda bakımlı ise 140'a kadar çıkabiliyor yol, rüzgar ve yüke göre. 130 garanti, ama 130 ile giderim yok, rahatsız eder, rahatsız olur. 110'u geçmeyeceksin seyir sürati olarak.
Ben: Aydınlatma?
O: Yeterli, enazından senin motor yahut drift gibi kötü değil.
Ben: Malzeme kalitesi?
O: Standart çinlilerden iyi, ama tabiki japon gibi değil.
Ben: Vites geçişleri?
O: Rodaj döneminde vites değişimlerine dikkat edersen, debriyajın falanda ayarlı ise, gayet rahat.
Ben: Teşekkür ederim, bayiden alamayacağım bir sürü şey öğrendim motor hakkında.
O: Rica ederim, bu fiyatlarda tavsiye ederim.

Şimdi, 5170 tl fiyatı var. Bence eder. Şöyle eder, ybr güçsüz motor, bunu artık kabul edelim, şehir içi muhteşem, ama azcık mesela 200 kmlik uzun yolda bile yetersiz kaldığı bir gerçek. CBF ise apayrı bir olgu, hem güçsüz, hem de ybr gibi sorunsuz değil. Malum kronik yağ yakıyor. Fiyatı da makul falan değil.

Edit: Şimdi fark ettim ki ybr 4980 tl olmuş :santa:

Anladım abicim Çok haklısın zaten Zone-s az kunlanılmış 4500 lira ruhsatıda var. Ben yeni kunlanıcağımdan dolayı acaba vites değiştirirken zorlanırmıyım birde bişey soracağım. Vites değiştirmede gaz verip torku ayarladıktan sonra vites zımbırtısını sertçene aşşagı çekiyoruz. Değilmi ben bunu arkadaşımın motorunda yapdıpımda vitesi küçültemedi azdaha motoru elimize alıyoduk ben mi yanlış biliyorum vites değiştirmeyi ?

pnongrata
03 Mart 2015, 18:13
al birinden vur ötekine..

ahe
03 Mart 2015, 18:23
vulture kullanıyorum arkadaşımda 180 zone var bence aralarında çokta fazla bir fark yok drift alıcaksan drift al ama aynı şeyin lacirtvine bir kaç daha fazla para vericeksin gereksiz diye düşünüyorum.

efendy06
03 Mart 2015, 22:41
vulture kullanıyorum arkadaşımda 180 zone var bence aralarında çokta fazla bir fark yok drift alıcaksan drift al ama aynı şeyin lacirtvine bir kaç daha fazla para vericeksin gereksiz diye düşünüyorum.

Sen bari yapma üstadım, biniyorsun birde vultureye. Kumanda düğmeleri eksik, selektör yok, stop düğmesi yok. Farlar rezalet, arka lastiğin ebatı saçma. Motor ziyadesi ile küçük. Arka lastiğin ebatından olsa gerek, motorunun hakkını veremiyor hız olarak. Ha ama bu gün iki kişi bindik, 50 km yol gittik hep 100km/h ile, banamısın demedi. Aynı şeyin laciverti değil yani. Bir git bak istersen motora.

ahe
04 Mart 2015, 00:33
Sen bari yapma üstadım, biniyorsun birde vultureye. Kumanda düğmeleri eksik, selektör yok, stop düğmesi yok. Farlar rezalet, arka lastiğin ebatı saçma. Motor ziyadesi ile küçük. Arka lastiğin ebatından olsa gerek, motorunun hakkını veremiyor hız olarak. Ha ama bu gün iki kişi bindik, 50 km yol gittik hep 100km/h ile, banamısın demedi. Aynı şeyin laciverti değil yani. Bir git bak istersen motora.

onlara lafım yok ya :D ama onlar içinde o kadar para vermem madem onların kalitesinden bahsediyoruz konuyu açan arkadaş o zaman ybr alsın

Berkec.
04 Mart 2015, 01:01
Nisan ı bekle Honda CB 125 E tekrar satışa sunulucak