PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2015 Eurosia Motobike Expo da Kawasaki'nin ayıbı

apisto
27 Şubat 2015, 00:43
2015 fuarında Kawasaki standında tüm motorların üzerinde el yazısı ile "lütfen oturmayınız" yazısı vardı. İlk başta inanamadım, sadece belli başlı modellerde var zannettim ancak sonra tüm modellerin aynı şekilde "yasaklandığını" gördüm. Açıkçası, fuarda z300, vulcan s ve birkaç modeli görüp almayı bile düşünüyordum ancak bu hareketten sonra asla.
Fuarın amacı malını satmak, tanıtmak, denetmek yada en azından ben öyle sanıyorum. Tüm büyük markalar belki bir iki modeli hariç hepsini denemek için sergilerken, Kawasaki'nin farkı nedir ? Kawasaki modelleri üzerine oturulamayacak kadar değerli mi, yada ziyaretçiler üzerine oturamayacak kadar değersiz mi?
Başka bir ülkede o standı adamın başına yıkarlar, bizde insanlar sipariş vereceğim diye sıraya giriyordu. Bu fiyat politikasının yüksekliği, satıcıların ilgisizliği vs değil, düpedüz hakarettir.
Kendi düşüncem Kawasaki web sitesinde bu hareketinden dolayı özür dilemediği taktirde hayatım boyunca kawasaki motorsiklet yada başka ürününü almayacağım. Bu konuyu ayrıca Kawasaki japonya ve z-motonun bağlı olduğu, yanılmıyorsam Hollanda'ya da ingilizce ve almanca bildireceğim.
Gerçekten çok sinirlendim.
Alpay

Smyrna35
27 Şubat 2015, 00:46
Kawasaki standında fotoğraf paylaşanların hepsi motorun üstündeydi,yandaki motorların üstü de doluydu.Böyle ufak bir şey için Kawasaki'ye kızmayın bence :)

TIGERSHARK
27 Şubat 2015, 00:47
z moto daha oncekı fuarlarda'da motorlara bındırmıyordu ama ilk defa ducati butun motorlarına bınmemıze ızın verdı buda ilk oldu :)
en ılgıncı yamaha en çok sattıkları motor ybr 125 fuara getirmemişti binlerce satan motora arkalardada olsa bir yer ayrılabilirdi hey gidi ybr hey :)

Karalı
27 Şubat 2015, 00:49
Ben hepsinin üstüne oturdum h2'nin cemaline elimi surdüm tavaf ettim :) biraz dolaşıp geldik hepsine yazmışlar harbiden ayıp arkadaş neden böyle birşey yaptılar anlamadım

harung
27 Şubat 2015, 01:39
Tahminimce tedbiren yazmışlardır malum her tip insan geliyor fuara..

2move
27 Şubat 2015, 01:45
Egzosa basıp çıkan hayvan gördüm. Cok bile izin verdiler. Dogrusunu yapmislar

ogzcngdk
27 Şubat 2015, 01:53
o motorların hepsinin sahibi var o yüzden bazı firmalar oturtmayabiliyor.

aslında olması gereken motorların teşhir malı olması ardında her hangi bir bayide test motoru olarak yaşamına devam eder.
harleyde kimseyi oturtmamış mesela şaşırmadık tabi..

Karalı
27 Şubat 2015, 01:54
Yav bende bmw standı'nı gezerken hangi modeliydi hatırlamıyorum depoda yarık gibi çizik vardı içim gitti hangi heyvan bindi böyle buna dedim meğer dopoya birşey yapıştırmışlar cizilmesin diye arkadaşlar uyardı

F54
27 Şubat 2015, 02:06
Bence fuar da binlerce kişinin bindiği tehşir mallarını Makul bi indirimle satılmalı

LynXMaSTeR
27 Şubat 2015, 02:07
z moto daha oncekı fuarlarda'da motorlara bındırmıyordu ama ilk defa ducati butun motorlarına bınmemıze ızın verdı buda ilk oldu :)
en ılgıncı yamaha en çok sattıkları motor ybr 125 fuara getirmemişti binlerce satan motora arkalardada olsa bir yer ayrılabilirdi hey gidi ybr hey :)

adam peynir ekmek gibi sattığı modeli niye getirip de yer işgal etsin hocam, fuarda genelde satılmayan ve yeni ürünleri görücüye çıkarırlar :)

Bune
27 Şubat 2015, 02:10
Ben 250sl' in üstüne binmeden evvel bir amca motoru az kalsın deviriyordu görevli koştu hemen düzeltti benzer bir olay yaşandıysa yasaklamış olabilirler zira kawa standındaki motorları sabitleyen kaldıraçlar zemin dolayısıyla çok kayıyordu.

Bence fuar da binlerce kişinin bindiği tehşir mallarını Makul bi indirimle satılmalı

Zaten öyle yapılyoyrdur yada test motoru oluyordur ama sana bana gelmez el altından eşe dosta gider (bence)

hakikiteker
27 Şubat 2015, 02:13
adam peynir ekmek gibi sattığı modeli niye getirip de yer işgal etsin hocam, fuarda genelde satılmayan ve yeni ürünleri görücüye çıkarırlar :)

Yok ben işkillendim, YBR de değişiklik olacak gibi. Ellerindeki eskileri de satmak için hiç sözü geçmiyor ama bence enjeksiyonlu bu sezon gelecek.

CompanERROR
27 Şubat 2015, 10:38
YBR al doya doya bin asdfjklas :D

infernox
27 Şubat 2015, 10:39
Arkadaşım herkes motorların üstünde zıplayıp duruyor hemde görevlilerin yanında, senin bahsettiğin konu ilgili bir resim filan varmı? Yoksa rakip firmaya mı çalışıyorsun?
http://www.haberler.com/eurasia-moto-bike-expo-2015-fuari-7011142-haberi/
videoda görünüyor kawasaki standı. Millet oturuyor motorlara.

TanImsIz
27 Şubat 2015, 11:41
Her fuar zamani bu konu gundeme geliyor.Ben firmalari hakli buluyorum. Herkes bu forum kullanicilari gibi ozverili degil,ne kadar sigir adam var ayagini kaldirmadan motora binmeye calisan,motorun uzerinde illa dugmelere basip orasini burasini minciklayan kurcalayan. Almaya niyeti olan insan bayidede test edebilir,gozuylede yetinebilir. Beni uzerine oturtmadilar ben almiyorum bu motoru,yok oyle bisey. Almaya niyeti olan adam onun uzerinede oturur ,orada paket yapip evinede goturur..Ben ulasamicagim hic bi modelin uzerine oturmadim. Bu konuda herkes ozverili olsa firmalarda malini korumak zorunda kalmazdi.

TAYFUNBORA
27 Şubat 2015, 12:05
Her sene fuar başladığında bu söylenti çıkıyor.Her marka içinde yazılıp çiziliyor.Ben her gittiğimde merak ettiğim tüm motorlara binmiştim.
Görmemiş gibi önüme gelen motora da binmem!
Burada bahsedilen olay anlık olarak gerçekleşmiş olabilir.Atıyorum personel mesaiye gelmemiştir.Lavaboya yemeğe gitmiştir.

Tek bir olayı genele vurmak olmuş bu:)

Blackjet
27 Şubat 2015, 12:05
valla ben hepsine oturdum serbestti fakat bazı insanlar motora binmeyi bile bilmiyorlar maalesef arkadaşlarında dediği gibi ekzosuna basıp çıkanıda vardı onlardan sonra o yazı konulduysa biraz haklılık payları var fakat izin verilmeli benim kanaatim bu yönde insanlar boy kilo vs olurmu diye bakıp kafalarındaki soru işaretlerini orada gideriyor ...

Deeplord
27 Şubat 2015, 12:38
Kawasaki standına gittiğimde gözlerim z250sl i aradı. göremeyince sesli bir şekilde nerde bu z250 sl diye söyleniyordum. önümde duran bir arkadaşta dönüp kendisine söylediğimi sanıp, şaşkın ifadeyle bilmiyorum dedi. halbuki ben sadece sesli düşünüyordum. o arkadaşta kenan sofuğlu çıktı :D tabi hemen ardından gelsin özçekimler. benim de gördüklerim,bir çok ziyaretçinin motosikletlere oturduğuydu.ne bir yazı, nede bir uyarı geliyordu.

Bune
27 Şubat 2015, 14:44
Kawasaki standına gittiğimde gözlerim z250sl i aradı. göremeyince sesli bir şekilde nerde bu z250 sl diye söyleniyordum. önümde duran bir arkadaşta dönüp kendisine söylediğimi sanıp, şaşkın ifadeyle bilmiyorum dedi. halbuki ben sadece sesli düşünüyordum. o arkadaşta kenan sofuğlu çıktı :D tabi hemen ardından gelsin özçekimler. benim de gördüklerim,bir çok ziyaretçinin motosikletlere oturduğuydu.ne bir yazı, nede bir uyarı geliyordu.

Kenan Sofuoğlunu bende gördüm etrafı kalabalıktı geçtim gittim boş olsaydı en azından bi tebrik ve teşekkür etmek isterdim.

apisto
27 Şubat 2015, 16:48
Arkadaşım herkes motorların üstünde zıplayıp duruyor hemde görevlilerin yanında, senin bahsettiğin konu ilgili bir resim filan varmı? Yoksa rakip firmaya mı çalışıyorsun?
http://www.haberler.com/eurasia-moto-bike-expo-2015-fuari-7011142-haberi/
videoda görünüyor kawasaki standı. Millet oturuyor motorlara.
Yuh artık, evet yamahanın ajanıyım :)

Fuarın ilk günü saat 16 dan sonra tüm motorların üstünde kağıt üzerine " oturmayınız" vs yazılar vardı tüm modellerin üstünde. İlk başlarda serbestmiş daha sonra yasaklanmış görevlinin söylediği, birçok kişi teyit edecektir.
Sonuçta tüm markalar aynı enteresan muamelelere maruz kalıyor. Evet öküz insanlar, hayatında ilk defa motor görenlerde vardı, ancak ne olursa olsun sonuçta fuar malları vs sigortalıdır, tanıtım malıdır vs. Firmaların bunları göze alması lazım. Bir enteresan nokta, fuardaki tüm motorlar arkadan zemine tutturulmuşken, kawasaki standı ön tekerlerden tutturulmuştu.
Ben İzmir'den geliyorum, İzmir bayisinin 10m2 dükkanında ayda yılda bir gelen modelleri deneme, üzerine oturup duruşu vs görme imkanım yok. Test motoru kavramı zaten yok. Fuar benim için fırsattı.
Benim dışımda kawasaki görevlilerine bu yazıların sebebini soran da yoktu, enteresan.

Evrenalpar
27 Şubat 2015, 23:58
Ilk gün saat 15:00 gibi oradaydım, Kawasaki'de herkes motorların üstünde tepiniyordu. Zaten girişte olduğundan ve birçok yeni model geldiğinden, stand oldukça hareketliydi. Daha sonra diğer hall'a geçerken gördük ki 16:00 gibi hepsine a4 kağıda yazılı, "satıldı oturmayınız" şeklinde uyarılar koymuşlar. Kendimizi Şanslı sayıp, yolumuza devam ettik. Bu arada yeni mor renkli cruiser'ı çok beğendik..