PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilometre sayacı değişince eski kilometreye noluyor ?

kinqdai
26 Şubat 2015, 21:19
Evet arkadaşlar belki başlık tam anlatılmamış olabilir fakat demek istediğim şu.

Ben dijital ibre taksam yani şuan ki kilometre yeni kilometreye işlenirmi 0 danmı başlar nolur ne biter bu konu hakkında çok bilgisizim yardımcı olabilcek varsa dalga geçmeden yazarsa sevinirim :mrgreen:

Furkan Tarık
26 Şubat 2015, 21:38
Şimdik hocam. eski göstergeyi söküp attığınızda yeni gösterge eski km'nizi nasıl öğrenecek :silent:

Motora mı sorsun "bilader senin kilometre kaçtı ?" diye ? Lütfen

oyunageldim
26 Şubat 2015, 21:40
Nasıl bir soru bu :) Tekerlerin geçmişini yeni ibrene anlatmazsa bence sıfırdan başlar :)

Daha öncee muayeneye girdiysen kilometren yazılmıştır,yeni ibrede az göstericeğine göre satarken alıcı tarafından sorun olabilir

Freye
26 Şubat 2015, 21:43
Şimdik hocam. eski göstergeyi söküp attığınızda yeni gösterge eski km'nizi nasıl öğrenecek :silent:

Motora mı sorsun "bilader senin kilometre kaçtı ?" diye ? Lütfen

servislerde kabak gibi ortaya çıkıyor motorun gerçek km'si :)

Furkan Tarık
26 Şubat 2015, 21:45
servislerde kabak gibi ortaya çıkıyor motorun gerçek km'si :)

Yalnız motor küba çita 170 . yürüyen motor bloğu gibi bişey bilgisayarı vs. varmı ki?

sanmıyorum olacağını. Ama bi tahmin illahaki yürütürler

Sokollu
26 Şubat 2015, 21:47
Sil baştan başlamak gerek bazennn :mrgreen:

Freye
26 Şubat 2015, 21:48
Yalnız motor küba çita 170 . yürüyen motor bloğu gibi bişey bilgisayarı vs. varmı ki?

sanmıyorum olacağını. Ama bi tahmin illahaki yürütürler

yok, muayeneye girerken bakımlarda falan km'ortaya çıkıyor benim bildiğim

Furkan Tarık
26 Şubat 2015, 21:52
yok, muayeneye girerken bakımlarda falan km'ortaya çıkıyor benim bildiğim

Tam km'si olabilme ihtimali ne kadardır hocam? hani yol bilgisayarı vs. olsa anlarım da sadece ör: 3 bin küsür veya 10 bin küsür kilometrede diyebilirler bence. adam sana tutup "hocam bu motor 13.759 km de" elektronik bir sayaç vs. olmadan nasıl söyleyecek

kinqdai
27 Şubat 2015, 13:11
Teşekkürler hepinize iyiki dalga geçmeden bilgilendirin dedik neyse komik ama ilginç de bir durum hep merak etmişimdir. Aslında motoru satıcakken yapılan sahtekarlık böyle yapılıyordur o zaman. Yüksek model alıp gezip gezip sonra yeni kilometre takarak 1000 yada 2000 km yapıp daha 0 motor gel bak al git demek böyle bişey o zaman :)

emc2
27 Şubat 2015, 14:11
saka gibi yaa. arkadaşım kulagini noye tersten tutuyosun anlamadim. km nin sifirlqnmasi icin sayacinmi degismesi lazim senin mantiga gore. aslinda sorunu soyle sorsaydin pekala duzgun cevap alabilirdin. " arkadaslar analog gostergeli km sayacimin yerine dijital bir gosterge paneli takmak istiyorum yeni takacagim dijital gostergeye eski km i ayarlatabilirmiyim serviste?"
bak nekadar anlasilir oldu degil mi?

kinqdai
27 Şubat 2015, 14:42
saka gibi yaa. arkadaşım kulagini noye tersten tutuyosun anlamadim. km nin sifirlqnmasi icin sayacinmi degismesi lazim senin mantiga gore. aslinda sorunu soyle sorsaydin pekala duzgun cevap alabilirdin. " arkadaslar analog gostergeli km sayacimin yerine dijital bir gosterge paneli takmak istiyorum yeni takacagim dijital gostergeye eski km i ayarlatabilirmiyim serviste?"
bak nekadar anlasilir oldu degil mi?

Derdimi arkadaş en kısa şekilde anlatmış. Bende böyle demek istiyordum işte fakat konuyu biraz saptırdım ve saptırdılar peki böyle bişey oluyormu yani ?

emc2
27 Şubat 2015, 15:28
bilenler cevaplar inşaallah saptirmadan

arda4
06 Mart 2015, 15:21
kilometre düşüren arkadaşlara gidersin 15-20TL verip eski kilometreni yeni sayacına ekletirsin olur biter.

Hep sahtekarlık yapmasınlar bir kere de faydalı bir iş yapsınlar :cherry: