PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KTM RC 200 FUARDAN ALMAYA GİDİYORUM..

Sayfa : [1] 2

ahtand123
26 Şubat 2015, 16:17
Arkadaşlar herkeze merhaba hayırlı günler.

Evet ktm rc 200 almaya gidiyorum özellikle yamahanın yapmış olduğu fiyat politikası yüzünden gerçekten r 25 soğudum.
Alternatif olarak kawasaki 250 sl var fakat boyut olarak beni pek tatmin etmedi.
honda cbr 250 altın elbiseli adamdan sonra çok soğudum zaten fiyatınıda hak etiğini düşünmüyorum

Bu konuyu açmamdaki sebep kullanan arkadaş varmı bu sitede yada tanıdığı olup kulanna varmı merak etiğim bi kaç konu var.
mesela ne kadar yakıyor.
uzun mesafelerde skıntısı varmı
mekanik bir sorun ile karşılaştımı
abs varmı standrtmı gibi gibi _?

4Vaqrant
26 Şubat 2015, 16:29
Kullanan biri olarak değil tamamen teknikler youtube videolarina göre konuşuyorum. Ne kadar yakiyoe konusunda pek yakmaz yani tas catlasin 3 4ltdir. Uzun mesafelerde 115 120 km size yeticekse pek sıkıntı cikarmaz ama yorar o hizlarda bile max 136 km bi hizi var zaten. Abs standart diye biliyorum ordaki gorevlilerden teyit edersiniz bunu zaten. Sehir ici kullancaksaniz keyifli bi motor olabilir ama uzun yola pek gelmez o motor sahsi görüşüm.

MrJ
26 Şubat 2015, 16:31
efsane olabilecek böcek bakışlı görünüme sahip , tipi eski 2004 adv'nin çocuğu artık asfaltta gazlamaya hazırlandım dercesine bakışları var.

ahtand123
26 Şubat 2015, 16:38
hindistan ve malezya forumalrında biraz araştırdım power tronic die bir aparatla 5 6 beygir daha güç eklenebiliyormuş adamların yaptığı açıklamaya göre bu apart devirde oynama yapmıyormuş farklı bir dil de olduğu için konuyu çok öğrenemdim bir nevi bizim burda arabalara takılan powercomender gibi bir parça sanırım bununda doğruluğunu merak ediyorum.?

oenaj
26 Şubat 2015, 16:39
50cc + 10 beygire yakın beygir gücü + çift silindir fark için R25 için bütçemi birazcık zorlayabilirdim,
Dediğin motorda güzel ama fiyat olarak pek fark olmadığından R25 düşün derim,
KTM alacaksanız da memnun kalacağını düşünüyorum,
Şimdiden hayırlı olsun,,,

ahtand123
26 Şubat 2015, 16:41
İstanbulda yaşıyorum şehiç içi kulancıam 120 km ist için gayet fazla bir hız bundan önceki motorumda gayet yeterliydi ama çin malı olduğu için sıkıntıları oluyordu ktm kalitesini okduğum kadarıyla çok iyi diyorlar kulnan birisinden duymak içimi rahatlatıcak doğrusu :(

YouSuffer
26 Şubat 2015, 16:43
r25 dusun hocam olmadı sl 250, 136 km son hız gerçekten çok aşağıda. Tanıtımlarında oturuşun baya bir yorucu ve sportif oldugunu soyluyorlar. Sele çok rahat değilmiş onun dışında gorunus teknoloji ktm kalitesi vs. iyi ama yukarıda denilen gibi ş.içinde o kadarda rahat olamaz. Bende cidden dusunuyordum ama benim cbr 125rım 136 yapıyor zaten

ahtand123
26 Şubat 2015, 16:49
değerli tavsiyelerin için çok teşekür ederim yousuffer fakat deiğim gibi son hız benim için önemli değil. benim için malzeme kalitesi uzun km'ler kulanım ve sorun çıkarmamamsı önemli ama deidğim gibi benim eski çin malı motorumda 120 km yapıyordu zaten son hız porblem değil :)

4Vaqrant
26 Şubat 2015, 16:51
kiti taktircaksiniz motorun bi nevi orjinalligini bozucaksiniz standart disina cikicaksiniz size gelicek yine bi r25 parasına?!?!? Deger mi? Bana kalirsa kawasaki sl alinmali olmadi yamaha. Su durumda su motorlar olsa r25 le ninja 300 arasinda kalirdim sahsen. Zaten ninja 300 kullaniyorum ama ben alirken alternatif honda cbr250 vardi. Bence yamaha r25 kawa sl kawa 300 dışında motor almak cok mantıksız olur ama gönül bu otada bokada hesabı diycem bu lafta yanlis olcak ktm bok degil tabiki guzel motor bence ihtiyaclarinizi belirleyip ona göre motor alın ne guzel demissiniz sehir ivi 115 120 cikmam tamam abi sehir ici kullancaksan genellikle. uzun yol az yapcaksan. Parasi servisi cok seni sıkıntıya sokmuyorsa kisa bi sure sonra satmayi dusunmuyorsan satarken hemen satilsin gibi bi derdin yoksa al ktm ni güle gule bin hayirli olsun diyek. Ek olarak cin malida 120 yapıyordu demissinizde ona max 5 6 bin para saydiniz buna 13 lira saycaksiniz insan bi fark istiyo 150 istiyo en azindan yani cok şahsi seyler bunlar tabi . Bu motoru hava civa diye cikartmiyorlar . Sizin gibi zevki,tavri beklentisi farkli kullanicilar icin uretiliyo sizin gonlunuzde ktm var cokta kafanizi karistirmayin ama pismanda olmassiniz insallah

oenaj
26 Şubat 2015, 16:55
Dostum son hız önemli değil deme,
Sıkıştıran araçlar için bazen güç ve hız çok önemli oluyor,
KTM ye verdiğin para da az bişey değil,
Azıcık bütçeni zorla ve R25 e yönel,
Sonuçta o büyük cc li motorlar illaki hız için alınmıyor,
Yada o motorları alanlar sürekli otobanda, uzun yolda kullanmıyorlar,
Verdiğin paraya 250cc liklerin hiçbiri haketmiyor,yurt dışında 7-8 bin lik motorları ülkemizde 13-14 bine satıyorlar,
Tercihim Yamaha R25 olurdu,,,

ahtand123
26 Şubat 2015, 17:01
değerli tavsiyeleriniz çok güzel fakat şu bir gerçek r25 şuanki fiyatı 14.500 buna lastik masrafınıda koyarsak 15-15.500 bu meblalar bence 250 cc motor için gerçekten çok ama kawsaki 250 sl birzdaha cazip çok kararsızlık var konuyu açmamdaki sebepte bu param var fakat pişman olacağım bir karar vermek istemiyorum :(

4Vaqrant
26 Şubat 2015, 17:06
Euro dusmesini bekleyip kawasaki sl alin bana sorarsaniz pisman olmuycaksiniz eminim, gucude gayet yeterli. Hadi diyelim sıkıldınız pisman oldunuz. Zaten kurdan dolayi ucuza alcaksiniz. Satarsiniz ki bence ikinci eli canli olacak o motorun. Cok rahat satarsiniz o ara kur birazda yuksekse ayni fiyata hala kar ederek satma olanaginiz bile var.

oenaj
26 Şubat 2015, 17:08
ahtand123
Hocam KTM nin üzerindeki lastikler kaliteli mi peki?

ozhanhrmann2
26 Şubat 2015, 17:08
r25 alacağına 2.el mt 07 alır adam şehir içinde rahatı parasını ve son hızı dert etse.adam size ktmyi soruyor r25i kawa sl yi anlatıyosunuz

oenaj
26 Şubat 2015, 17:14
Açıkçası motosiklette 2.ele güvenemiyorum,
2 teker sonuçta,
4 tekere göre daha çok dikkat gereken bi araç,,,
İlanların çoğunda yatması yoktur, rodajı güzel tamamlanmıştır vs. deniliyor ama işte aması var,,,

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

r25 alacağına 2.el mt 07 alır adam şehir içinde rahatı parasını ve son hızı dert etse.adam size ktmyi soruyor r25i kawa sl yi anlatıyosunuz

KTM yi soruyor diye aaa tamam git al,harika tercih vs mi diyelim,
Vereceği para 13.500-14.000 arası para,
Sadece fikir beyan ediyoruz,
Sonuçta para onun zevk onun,

ahtand123
26 Şubat 2015, 17:15
ktm forumlarını okudukca kalitesi beni çok cezbeddi ısınma ve alma sebeplerimden en büyüğü bu arada değerli oenaj lastikler metzeller m5 serisi alman bir marka ama kulanıcı yorumalrını çok okumadım fakat duke sahiplerinden duyduğum kadarıyla iyimiş..

Seko
26 Şubat 2015, 17:32
Arkadaşlar herkeze merhaba hayırlı günler.

Evet ktm rc 200 almaya gidiyorum özellikle yamahanın yapmış olduğu fiyat politikası yüzünden gerçekten r 25 soğudum.
Alternatif olarak kawasaki 250 sl var fakat boyut olarak beni pek tatmin etmedi.
honda cbr 250 altın elbiseli adamdan sonra çok soğudum zaten fiyatınıda hak etiğini düşünmüyorum

Bu konuyu açmamdaki sebep kullanan arkadaş varmı bu sitede yada tanıdığı olup kulanna varmı merak etiğim bi kaç konu var.
mesela ne kadar yakıyor.
uzun mesafelerde skıntısı varmı
mekanik bir sorun ile karşılaştımı
abs varmı standrtmı gibi gibi _?

Fiyat politikasından dolayı soğumak nedir anlamadım ? Ne varmış fiyat politikasında ? Şu anda 13500 TL gibi çok iyi bir fiyattan satılıyor ve sen forumdaki zam gelecek söylentileri yüzünden RC200'e 13800 TL mi vereceksin ? Ya sadece 500 TL zam gelirse ? Paran yetiyorsa al, güzel motor işte. Etmeyeceğini düşünüyorsan da alma, bu kadar basit. Öbür türlü kendin zararlı çıkarsın. Bu arada RC200 çok güzel motor ama arada çok büyük güç farkı var.

ahtand123
26 Şubat 2015, 17:36
değerli seko iğneleyici tavsiyen ve fırça atmandan dolayı teşekür ederim :) r 25 fiyatı 14.500 oldu abs siz fiyatı öncelikle bunu belirteyim lansman fiyatı sona erdi ktm de abs standarmış az önce aradam baii ile konuştum. her hangi bir motorda abs olunca ortalama 1000 tl fark oluyor buda benim için bir artı :)

Seko
26 Şubat 2015, 17:53
değerli seko iğneleyici tavsiyen ve fırça atmandan dolayı teşekür ederim :) r 25 fiyatı 14.500 oldu abs siz fiyatı öncelikle bunu belirteyim lansman fiyatı sona erdi ktm de abs standarmış az önce aradam baii ile konuştum. her hangi bir motorda abs olunca ortalama 1000 tl fark oluyor buda benim için bir artı :)

Fırça atmıyorum biraz sert yazdım kusura bakma. Kişisel tercihlere bir sözüm yok, dediğim gibi, etmeyeceğini düşünüyorsan ve KTM'yi fiyatına göre daha değerli buluyorsan R25'i alma. Ama milletin gazına gelip, Yamaha'ya kızıp almamazlık etme çünkü resmi fiyatı hala sitesinde yazmıyor. Eğer rakam kesinse bana göre de 14500 TL bu motora fazla ama söylentiden ibaretse yeni partiyi bekle derim. Nasıl olsa KTM bir yere gitmiyor. Ayrıca CBR250 de bana göre bir kalemde silinecek motor değil. SL250'nin ise notunu üzerine bir kez oturunca kendin verirsin. Ben oturdum ve kullanmak içimden gelmedi. RC200 gerçekten farklı ve güzel bir motor. Koltuğu da o kadar rahatsız değil, hele ki artçı selesi gerçekten çok rahat. Kendime alacak olsam tüm kriterlere baktığımda ya RC200 ya da CBR250'yi alırdım. Bir alternatif de Z250SL olurdu. Naked olmasından dolayı SL250'den daha rahat olacağını düşünüyorum. Performansı da kilodan dolayı diğerlerinden iyidir.

ahtand123
26 Şubat 2015, 18:14
Seko çok teşekür ederim farklı bakış açıları sağladığın için ama dediğim gibi nerden bakarsam bakayım son hız hariç ( benim için sorun değil ) KTM 1 2 tık önde ama kulanıcı yorumu benim için çok önemli :(

pelevenk
26 Şubat 2015, 18:20
Fiyat politikasından dolayı soğumak nedir anlamadım ? Ne varmış fiyat politikasında ? Şu anda 13500 TL gibi çok iyi bir fiyattan satılıyor ve sen forumdaki zam gelecek söylentileri yüzünden RC200'e 13800 TL mi vereceksin ? Ya sadece 500 TL zam gelirse ? Paran yetiyorsa al, güzel motor işte. Etmeyeceğini düşünüyorsan da alma, bu kadar basit. Öbür türlü kendin zararlı çıkarsın. Bu arada RC200 çok güzel motor ama arada çok büyük güç farkı var.

neden anlamadıgını ben de anlamadım.. bir yıl motorun reklamını yap sonra lansman fiyatı dıye mılletın agzına bı bal cal. her bayıye birer tane motor gonder. sonra da cak 14.500den motoru. heee bir de ktm ilk çıktığında 125liği 13den veriyor diye bi taşlamadığınız kalmıştı motoru. şimdi r125in mt 125in fiyatına bir bakın! wr 125 r ve xe gelen zamları da gormedin galiba hadı diyelim. fuarda 17den mt 07 satıldı diye davul zurna oynandı bayı onunde ona da hemen çaktılar zammı butun herkes oturdu. sozun ozu yamaha babanızın oglu değil. fiyat olayında harbiden bir politika guduyor. insanlara ındırımlı motor satıyormus algısı yaratıyor. ancak bu algıdan baska bi şey değildir.

kinqdai
26 Şubat 2015, 18:25
Dostum herkezden farklı bakış açısı sergileyerek şahsi fikrimi söylemek istiyorum. ALMA. Grenajlı bi motor sadece o parayı vermek açıkcası, hak etmiyor yani. R25 yada SL alırım satıcağım zaman en azından ne sıkıntı çekerim nede çok aşırı zarar ederim. Parça dayanıklılık tartışılmayacak düzeyde. Lastik diyorsun. Yaz geliyor zaten dişini sıkıp bir çift lastik alırsın sonrada rahatlarsın zaten. Ben Adana da bayi de gördüm şaheser. Maddi imkanım olsa kendi klasmanındaki tek rakipsiz motor R25 dir bana göre ve bu fırsatıda kaçırmazdım.

Çok karışıcak kafan ama gerçekten KTM yerine SL yada R25 on numara olucaktır diye düşünüyorum.

ahtand123
26 Şubat 2015, 18:38
r 125 ve mt yapılan zammın r 25'i 14.500 yapamaları bunalr bence tamamen tüketiicği kazıklama amaçlı çünkü yzf 125 r alıcak insan 12.850 vericeğine yada mt ye aynı fiyatı vericğeine üzerine 2 daha koyarım r 25 alırım mantığına sokmak için yapılan bir aldatmaca

Yiğit_
26 Şubat 2015, 19:02
2 daha koy 3 tane YBR al:mrgreen:hatta birinide Yamaha stantinin önünde protesto amaçlı yakalim:mrgreen:

ahtand123
26 Şubat 2015, 19:03
korkuyorum honda gibi her 3 ayda bir 500 tl zam yapmaya başlicaklar die :D millet motosiklete binemiycek bu kultur unutulup gidicek die :)

sefasahin
26 Şubat 2015, 21:43
Fuarda hem ktm hemde yamaha ve kawasakiye baktım.Yamaha r25 iyi güzel,büyük ss gibi duruyor.Ama fiyat 14.500 olunca çoğu kişi vazgeçti.İyi bir lastik vs derken 16ya yakın fiyata gelicek.Kawasaki fiyatına göre çok çok iyi olmasına rağmen boyutları çok küçük.aprilia rs4 125 bile daha kalıplı duruyor yanında.Ktm ye denebilcek tek şey son hızı düşük demek olacaktır herhalde.Tasarım,kalite müthiş.Uzun yola çıkmasam direk ktm alırdım.Ama uzun yolda olacaksa yamahadan başka seçenek yok.Bütçemize uygun motor bulamadık bari time trial bisiklet alayım dedim.Onada 12 bin euro dediklerinde sinirlenip fuarı terkettim :D

ahtand123
26 Şubat 2015, 21:47
son hıza çare map yüklemek ve arka dişliyi değiştirmek çözüm bu :) bu sayede hızı 150 km bulucak buda inizumaya eşit olucak demek :D ben kararımı verdim rc 200 alıcam :D abs üzerinde standart olamsı zaten beni müthiş etkiledi ktm parça kalitesi zaten bir marka hayırlısı diyoru martık hafta sonu parazlık yapıp almayı düşünüyorum inşh bi kanpanya falan yaaprlar :D bide şu var abs li duke 14.500 iken standart abs li rc 200 13.850 bide böle düşünmek lazım :)

LynXMaSTeR
26 Şubat 2015, 21:51
cbr den niye soğudunuz, yeni kasa gayet hoş bence.

ahtand123
26 Şubat 2015, 21:55
altın elbiseli adam videosu büyük bir etkendi ama aslında olan cbr 250 r arkadaşımda vardı 2013 kasa oturdum üstüne 1-2 saat kulandım ama haz alamadım deposu bir tuhaf geldi bide sırf kafa değişti die fiyatının 13.500 olması beni soğutu .

sefasahin
26 Şubat 2015, 22:11
cbr 250 ekonomik olmasından dolayı tutuluyordu.rc200 ile rasında 300 tl fark var,kawasaki 1000 tl kadar daha ucuz hondadan.honda kendi kendini bitirdi bence.(düşük hacimli motorlarda)

GP500-1st
26 Şubat 2015, 22:27
ktm yi bayiden 13.500 e cıkarırsın burdan 1000 tl, R25 burnundan kıl aldırmaz

ABS standart burdan 1.250 tl

lastikler iyi ordan 600 tl kardasın

son hıza takılmıyorum diyorsun, yatık sürüşte sıkıntı değilse KTM yi al gitsin, daha az kişide olacak bi motor

ahtand123
26 Şubat 2015, 22:53
GP500-1st tam aklımdakileri ve KTM almamdaki düşünceleri yazmışsın yani bir nevi düşüncemi okumuşsun :)
KTM çok iyi özetledin diğer motorlara göre ve 250 cc segmentinde fiyatlar bu akdar bir birine yakınken kaliteyi bu fiyata almak gerçekten çok cazip + ları diğerleridnen zaten baya fazla :)

Xavosa
26 Şubat 2015, 22:55
Merhaba hocam. Öncelikle aylarca hayalini kurduğum rc 200'ü seçtiğiniz için çok memnun oldum. Benim yaşadığım şehirde büyük bir ktm bayisi var ve defalarca gidip konuştum, bilgi aldım, geldiğinde oturdum motora, inceledim, herhalde benim kadar zamanında o motoru bekleyen yoktur. :)

Ancaaaaak... : )

motoru gördüğümde çok da hayal ettiğim gibi bir şey ile karşılaşmadım açıkçası. Görsel anlamda öyle heybetli bir görüntüsü yok. Kafası ve ktm teknolojisini çıkartırsan geriye pek elle tutulur bir şey kalmıyor. Düşük hız, cılız görünüm, aşırı ısınma ve ısı verme ki bunu pek çok yerde okudum, altının çok alçak olduğunu ve sık sık çarptığını iddia edenler var ki ben dikkat etmemiştim, bana göre çok başarısız konsol tasarımı ( verdiği bilgileri vs bilmiyorum sadece tasarım anlamında konuşuyorum), powerpart stickersız aşırı sade görüntü ( sticker 450 lira bu sırada )
13.850 gibi bir fiyata göre marka kalitesi dışında totalde başarısız bir motor diye düşünüyorum. ayrıca abs var denmiş ancak 13.850 rc 200 de yok diye biliyorum. Servis vs pahalı zaten. En ufak powerpart parçası yüzlerce liradan başlıyor. Bence ktm lüks bir marka. Alacaksanız da şöyle bir şekilde alın derim;

http://derestricted.com/wp-content/uploads/2013/11/ktm-rc-390-05.jpg

ahtand123
26 Şubat 2015, 23:07
bahsetiğin altı sürtme olayı bence saçma :D motor yapım ama sürücüye yarış hisini ergonomik bir biçimde vermeymiş okuduğuma göre :D cılız olarak duke içinde çok cılız diyoralr ama bence gayet büyük bir motor artçı selesi küçük sadece :D işte aklıma şimdi şu sıs mevzusunu soktun :) ama koskoca KTM bunu düşünmüştür bence sıvı soğutması yağ soğutması fanı vardır :)

KULANAN BİRİSİ OLAYDIDA BİZİ İLİM İRFANA ULAŞTIRAYDI :(

emre xt125
26 Şubat 2015, 23:33
ktm son derece kaliteli motorlar yapıyor. yamaha dan fazlası vardır eksiği yoktur. ben de yamaha kullanıyorum ancak ktm bir başka gerçekten. avusturya mali bildiğim kadari ile . servis yedek parça durumuna bakin kalitesini sormaya dahi gerek yok

kinqdai
26 Şubat 2015, 23:33
Vallahi dostum yanlış anlamada kullandığın motor dan çok az farkı var mekaniksel açıdan yani performans a vuracağı kısımdan bahsediyorum. Son hız önemli değil diyorsun fakat yarın bir gün sıkıcağından ben şahsen eminim ben olsam 150 lik bir motor dan 200 lüük bir motora geçsem elbet yarın bir gün sıkılırsın. Ha bak konforu,tork u tartışılmaz ona bişe diyemem. Çinliyle geçtiğin taşı hissediyorsun bazen. Şu motorların yedek parçaları da diğerlerine göre emin ol eşit derecede olmuyacaktır. Ama demek istediğim şuki yarınınıda düşün satıcağın zaman eline kolay para geçmesi için çok zaman uğraşmaman için uygun seçeneklere yönel. Bak burda kimse kötülüğünü istemez yani para senin mal senin alıcaksan kimse zaten durduramaz ama parada kolay kazanılmıyor yani. RC390 filan desen eyw ama onlarda öyle böyle pahalı değiller oda yazık günah. Neyse inş daha çok düşünüp taşınırsın hakkkında hayırlısı olsun.

emre xt125
26 Şubat 2015, 23:36
fiziksel olarak uzun ya da iri biriyseniz benden önceki yorumu yapan arkadaşa katılıyorum motor oyuncak gibi kalır rc390 i gördüm canlı olarak. benim yzf 125daha iri duruyor.

Felis Leo
27 Şubat 2015, 00:04
Şimdiden hayırlı olsun, fakat hem yarış motoru tipi alıyorsun hemde hız önemli değil diyorsun, yarış pozisyonunda sürüp yavaş gideceksin, bence sen suzuki inazuma almalısın hemde daha kaliteli ve sağlam uzun yıllar sorunsuz binersin, tipini beğenmiyorsan orası ayrı konu.

ahtand123
27 Şubat 2015, 00:09
inuzuma ağır bir çif silindir olamsı güzel fakat ağır motor o motru kontrol etmek istanbul trafiğinde kulanmak yorucu olur die düşünüyorum ve turing commuter tarzı bana açıkçası pek uymuyor daha önceki motorum commuterdi ama başlangıç motru olarak aldığım için takılmamıştım çok.

The-Rock
27 Şubat 2015, 00:11
Şimdiden hayırlı olsun, fakat hem yarış motoru tipi alıyorsun hemde hız önemli değil diyorsun, yarış pozisyonunda sürüp yavaş gideceksin, bence sen suzuki inazuma almalısın hemde daha kaliteli ve sağlam uzun yıllar sorunsuz binersin, tipini beğenmiyorsan orası ayrı konu.

Inazuma nın RC serisinden "daha kaliteli" olduğuna gerçekten inanmıyorum.

KTM her motorunu özenle yapıyor ve parça kalitesi çok çok yüksek. Son hız önemli değil demişsiniz o zaman kesinlikle RC 200 ü öneririm. Ayrıca hızlanması gerçekten şahane bir motor. (Duke 200 ile aynı 'hatta daha oynanmışı' motor bloguna sahip olduğundan bu varsayımı yapıyorum yoksa RC 200 ü deneme şansım olmadı) Saygılar.

ahtand123
27 Şubat 2015, 00:22
duke'ile aralarında 0.5 beygir ve 0.6 nm tork farkı var fakat bu motor grenajlı olduğu için fark dahada artıcaktır ve motor içi oynamalarda varmış.

zheroen
27 Şubat 2015, 00:25
aea deki cbr bilgileri yanlıştır.hani teknik özelliklerinı satmak için öyle yazmışlardır diyorsanız almanya dynoda 22(tekerde) bg çıktığını gördüm 2013 model olanı
yamaha 250cc lerde çift silindir olduğundan en performanslıdır (300 c yi hesaba katmıyorum. sizin bu 250 cc den hız merekınızı anlamıyorum zaten :D)
250sl in cbr250r dan küçüklüğü her ölçüsünde (uzunluk,genişlik,yükseklik ) 4veya5 cm dir.yılların yarışmacısı gibi yaa şu yükseklik biraz yüksek olsaydı 20 turdan sonra kendimi sıkıştırmaktan baldırlara kıramp giriyo :D gibi söylemlerde garip
yamaha al bence ,paran yoksa 250sl al, ktm yi çok isiyosan ktm al ,geçiş için kullancam kısa süre sonra satacam elden çabuk gitsin diyorsan cbr al.

ahtand123
27 Şubat 2015, 00:29
geçiş için kulanmiycam 250 cc üstü düşünmüyorum açıkçası ilk motorumla 25.000 km yaptıktan sonra sattım ve 100+ hızlar gerçekten tehlikeli ve çoğu zaman gereksiz olduğunu düşünüyorum alıcağım motorun beni uzun yıllar götürmesini ve segmentinde en iyi olmasını istiyorum .

ogzcngdk
27 Şubat 2015, 00:29
benim anlamadığım nokta bu motor daha türkiye piyasasına yeni giriyor.

dostum daha kimse kullanmadı motoru adam akıllı, uyandırayım.

ahtand123
27 Şubat 2015, 00:32
konu açmamın sebebide bu işte belki kulnan alan vardır die veya çevresinde aynı şekilde kulanan alan vardır bilgi amaçlı yoksa kimin ne motor alıp ne yapıcağı kimseyi ilgilendirmez saygılar..

Bilgi Sıfır
27 Şubat 2015, 00:35
benim sana bir sorum oluak abi titanik le uzun yola çıktınmı ben e5 de orta şeritte giderken stop etti de çok zorlanında yokuşlardada oluyor?

tekoklava
27 Şubat 2015, 00:36
öncelikle hayırlı olsun
ben tercihimi r25ten yana kullanırdım
pamuk eller biraz daha cebe=)

Sykkuno
27 Şubat 2015, 00:38
Mayıs ayı gibi ben de rc200 düşünüyorum.ABS yazmıyodu 200'lük modelinde ABS var mı bilginiz var mı bu konuda.

ahtand123
27 Şubat 2015, 00:43
sevgili BİLGİ SIFIR öncelikle senin sorunu cevaplıyayım

ben rks 150 yi 25 bin km kulandım ve bahsetiğin gibi istop etme gibi sir sorunum hiç olamdı ayda 1 muhakak rütin servise giderdim sorunu olsun olamsın ama genelde olamz fakat çin malı motor bakımı zordur.
uzun yol yaptım aralıksız 300 km sürdüm motor da tık yoktu genelde 80/100 arası kulanırdım sınır 115/120 zorlamamak lazım
ve gayette memnundum sehir içi idaeal bir motor ama yakıt konusunda 3/3.5 lt yakıyordu bence kulanım tarzıma göre çok yakıyordu saygılarla..

Sykkuno senin soruna gelicek olursak

Aynı soruy bende kendşme sordum sonra KTM hasanpaşa şubesini aradım ve sordum
konuşmamızdaki bey bana KTM RC 200'LERDE ABS STANDART OLARAK ÜZERİNDE VAR. dedi
ama hala şupedeyim sitede herhangi bi bilgi verilmemiş fuarda sorucam tekrardan

Sykkuno
27 Şubat 2015, 00:45
ABS konusunda fuardan sonra beni de bu konu altından bilgilendirirseniz sevinirim.