PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık Bir Enduro Vakti Geldi

Vejeteryan
26 Şubat 2015, 15:16
Arkadaşlar iri bir enduro almak istiyorum. Özellikle BMW lerin yakışıklılığı cezbediyor. Korkuya sokansa

http://www.motosiklet.net/forum/enduro-off-road/86449-f650gs-alinir-mi.html

Linkteki sohbet ..

Akıl verebilecek varmı ?

igorkem
26 Şubat 2015, 15:18
farı çok komik. sopa yemiş şişmiş gibi ::dalga::

undone
26 Şubat 2015, 15:24
2005 model F650GS kullanıyordum bundan 3 sene önce. Tavsiye eder miyim pek emin olamadım ama yüksek cc'ye geçiş için ideal diyebilirim. Tek silindir olması biraz dezavantaj yani yemekten sonra binersen hemen öğütürsün emin ol :) işin şakası bir yana , ben seviyordum keratayı keyifliydi kullanması şehir içinde kıvrak ve hafif.Yakıt konusunda da çok iyi hatırlıyorum Antalya-Alanya git gel yapmıştık bir kaç yere daha uğrayarak 500km tamamlamıştım aynı gün içerisinde 650gs ile uzun yol verisi olarak km'de 16 kuruş hesapladım şehir içindede olsa olsa 25 kuruş :)

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/487540_10151492072719222_689984203_n.jpg?oh=3a295b cf126cd28d92f635f2c21ff921&oe=5588135D

infernox
26 Şubat 2015, 15:44
serviste sıkıntı yapmayacak maddi durumun varsa al.

Darkcity2000
26 Şubat 2015, 16:12
Enjeksiyon Abs elcik isitma saglamlik az yakit hafiflik yuksek tork hata affetmek kensinden viraj almak uzun bakim araliklari gibi kelimeler oncelikli ise aklinda en iyi secim F650GS dir. Okuz gibi saglamdir devir kaldir kullan daga tasa vur.. Titresim varmi var tek dev gibi piston ama takan varmi?

Vejeteryan
26 Şubat 2015, 16:37
Undone hocam boyunuz ne kadar motor neredeyse küçük kalacak :cyclopsan

İnfernox ne kadar bir servis bakımından söz ediyorsunuz ? Eğer periyodik bakımsa o sorun değil sorun bildiğim kadarıyla bmw motorların malzemelerinin pahalılığı. Alacağım motorun temizliği konusunda endişeliyim. Motoru sadece şehir içinde kullanacağım ama araba gibi hergün düzenli ulaşım için kullanacağım kapalı otoparkım var temiz bakarım yeterki elime temiz gelsin ki bu konuda sıfırım bilgilenmeye çalışıyorum nasıl çözerim bu işi diye

Darkcity2000
26 Şubat 2015, 16:59
BMW parcasi pahali bir motordur, ancak bakim araligi 10bin km dir ve ariza kolay kolay vermez, herzaman yedek parca bulabilirsin, piyasada bakimsiz f650 lere dikkat edin ben 2 ay f650 aradim ve bir makine muhendisinden aldim, 1 adet samsunda dakar kacirdim sahibi okuyorsa selamlar, ona cok uzulmustum... Alir almaz tur cami ve elcik ruzgarliklari taktim lastikleri degistirdim havalar isininca uzun mesafe gezilere baslayacagim avrupa seyahati dahil .

oluroyle
26 Şubat 2015, 18:01
F650 gs derim.. bana da nasip olsun..AMIN

undone
26 Şubat 2015, 20:38
Undone hocam boyunuz ne kadar motor neredeyse küçük kalacak :cyclopsan

İnfernox ne kadar bir servis bakımından söz ediyorsunuz ? Eğer periyodik bakımsa o sorun değil sorun bildiğim kadarıyla bmw motorların malzemelerinin pahalılığı. Alacağım motorun temizliği konusunda endişeliyim. Motoru sadece şehir içinde kullanacağım ama araba gibi hergün düzenli ulaşım için kullanacağım kapalı otoparkım var temiz bakarım yeterki elime temiz gelsin ki bu konuda sıfırım bilgilenmeye çalışıyorum nasıl çözerim bu işi diye

Boy 1.85 , biraz küçük geliyordu motor ama ona rağmen gayet keyif alıyordum sürdüğüm zaman :thumleft:

ucanteneke5
26 Şubat 2015, 20:54
ben şahsen kapımdan sokmam BMW i çok gereksiz ve sadece gösteriş için yapılmış diye düşünüyom.
enduroda yamahadan şaşmam.:cat:

undone
26 Şubat 2015, 20:59
ben şahsen kapımdan sokmam BMW i çok gereksiz ve sadece gösteriş için yapılmış diye düşünüyom.
enduroda yamahadan şaşmam.:cat:

BMW motorlarındaki bütün mühendislik gösteriş için evet... Bu mantığı anlayamadım yani bir marka motor üretirken güzel gözüksün diye üretmiyor ki sadece.Yani marka ayrımı yapanları çözemedim çözemeyeceğim.Eminim ki bir BMW enduro motoru uzun süreli sürme imkanınız olmadı , zaten olsaydı bu sözleri sarfediyor olmazdınız.

Darkcity2000
26 Şubat 2015, 21:25
650 cc 3.5 lt yakit , 61.nm tork cok saglam rotax motor, bakimi kullanicin kendisinin cok kolayca yapilabildigi, kategorisinde en iyi frenlere sahip, deposu sele altina alinarak agirlik merkezi yere yaklastirilmis virajda uzman, sehir icinde kivrak, 100 km hiza 5.5 saniyede cikabilen bir aygir.. Evet gosterisi de yerindedir kirmizi isikta park halinde suruculer yogun ilgi gosterir.. Benim oglanin adi Engerek , 2006 model ve o paraya alinabilecek alternatifi yok...

F54
26 Şubat 2015, 23:57
Enduro konusunda bmw yanlız başına olmasada eminim ki çok sağlam ve görsel olarak güzel motorlar yapıyorlar ayrıca sağlam kaliteli piyasası olan bi marka
Fakat unutulmaması gereken bi Ayrıntı da Honda yamaha da dandik enduro lar yapmıyor XL serisi Afrika tvin
Tenere gibi hem fiyat hemde kalite olarak bmw nin çok sıkı bir rakibi de ktm dir
F 650 de uzun yıllar üretildi demek ki tutuldu taleb edildi
Alınır neden alınmasın yani..

berkcigdem
27 Şubat 2015, 05:35
2012 falan alıcaksanız bmwyi. ktm smt 990 ı bu motora 5 kere daha tercih ederim.

Vejeteryan
27 Şubat 2015, 15:05
Undone hocam senin boy kesin 1.93 vardır diye düşünmüştüm ben biraz estetik kaygısına sahip biriyim o yüzden bu biraz küçük kalacaktır. Korktum ne yazık ki bu modelden vazgeçiyorum araştırmalarım ve arkadaşlarımın bilgilendirmesi sonucu BMW'nin bana gelmeyeceğini düşündüm :( Yamaha ve Honda Mümkün Olduğunca İri Enduro'lara yöneleceğim ..

Darkcity2000
27 Şubat 2015, 16:28
o halde tenere 660xt boyuna uygun olacaktir.

Vejeteryan
28 Şubat 2015, 12:43
Tenerelere bütçem yetmedi ancak Transalp'lere yetecek o da yine eski modellere Var beğendiğim korkum 97.000 km ve 1997 model elimde patlarsa diye korkuyorum :silent: