PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GPS Takip Sistemi yapıyorum :)

Dıral Dede
26 Şubat 2015, 00:52
Öncelikle herkese merhaba diyor yanaklarınızdan öpüyorum.

AEA hırsızlık videosunu izleyerek paranoya bağladım motoru nasıl takip edeceğim diye diye araştırmalara başladım. Çinden GPS Tracking sistemi getirtecektim. Fakat imei olayından dolayı mantıksız geldi. 30$ gibi fiyatlara satılıyor fakat ülkemizde imei kaydı yaptırmak 120TL bu sebeple concox gps takip sistemi aldım. Beni hem mutlu etti hem etmedi. Bununla alakalı bi video çekeceğim. Daha sonra ulan bunu biz yapabiliriz düşüncesiyle bir program yazmaya başladım.

Elinizde kullanmadığınız eski android ve ya iphone telefonunuzu takip sistemine çevirecek bir program yazdım. Yapmanız gereken sadece telefonuza uygulama yüklemek ve gerekli izinleri vermek böylece artık telefonunuz GPS takip sistemi olarak çalışmaya başlayacak. Telefonunuzu motorunuzun elektrik sistemine bağlayıp ( bununla alakalı video çekeceğim) sadece motor çalışırken şarj edebileceksiniz. Benim gibi ekstradan takip sistemlerine para vermenize gerek kalmayacak.

Yazdığım sistemin özellikleri;
Motorunuzun(telefonunuzn) nerede olduğunu görebilecek gittiğiniz rotaları takip edebilecek. Durduğunuz yerde ne kadar kalmışınız takip edebileceksiniz. Ve eğer telefonunuzun şarjı az kalmışsa belirttiğiniz telefona SMS ve/veya E-mail atacaktır.

Program şu an geliştirme aşamasında ve 5-10 kişi test etmekte ve sistem şu an itibariyle bile çalışmakta. Aklınıza gelen lan bu da olsa çok iyi olur dediğiniz şeyleri yazın eklemeye çalışırım.

Ayrıca bu sistemi tamamen ücretsiz vereceğimi de söylemek isterim ;) Maliyetiniz sadece bi kontürlü hat alıp aylık 100mb internet paketi almak olacaktır.

Bugraaa
26 Şubat 2015, 00:59
Helal olsun :) videoyu sabirsizlikla bekliyorum

Darkcity2000
26 Şubat 2015, 01:03
su gecirmezlik?

igorkem
26 Şubat 2015, 01:06
su gecirmezlik?

Helal :)
Fakat iphone lar için su geçirmez kılıtlar 10-20 lira.
Bi çözüm olabilir

Dıral Dede
26 Şubat 2015, 01:09
su gecirmezlik?

:) piyasada var ola gps tracking cihazları su geçirmiyor mu?

kinqdai
26 Şubat 2015, 01:18
Sabırsızlıkla bekliyorum. Çok başarılı bir çalışma tebrikler DEDEEEEEEE :D

igorkem
26 Şubat 2015, 01:20
Fakat işte sıkıntı olan şey ebat. Görüp çok rahat atabilir deaktif edebilirler. Turkcellin yeni çıkacak cihazı olduka ufakmış. 1 tlden biraz daha büyük. Saklaması çok daha kolay olur onu

72kaya
26 Şubat 2015, 02:36
tebrik ederim.

hsk
26 Şubat 2015, 06:15
Telefona gerekli yüklemeyi yapıp sele altı gibi gizli kalacak şekilde monte etsek ve action kameralar daki( wifi li olanlar ) uzak ekrana yansıtma olsa daha güzel olur ekrani alıp gideriz ama telefon gizli bir yerde hep kalır .

Bune
26 Şubat 2015, 09:00
Dede öncelikle teşekkürler, bi öneri olarak data kullanımına ayar çekersen çok iyi olur hani 2 sn de bir, 10 sn de bir yada 1dk da bir data gönderme gibi ayarları biz seçebilirsek daha az veri kullanmış olur yerine göre daha az data ve pil harcar yanılıyor muyum? Sen daha iyi bilirsin aslında.

RAMİREZ
26 Şubat 2015, 09:16
Çaresizlik insana neler yaptırıyor. Bir çoğumuz hobi amaçlı kullandığımız araçları korumak için neredeyse kafayı yeme seviyesine geldik. Canım ülkemde maalesef bu kadar rahat hırsızlık olduğu sürece normal tabi bunlar. Dede; sani ayrıca tebrik ederim. Valla on numara iş yapıyorsun. İnşallah derdimize birazda olsa çare olur. Bekliyoruz.

*can*
26 Şubat 2015, 09:26
Dede eline sağlık en kisa zamanda videoyu bekliyoruz bir de ortam dinleme özelliği eeklersen super olur telefon arandiginda ootomatik açılır ve oratm sesini arayan numaraya gönderir

scooboy
26 Şubat 2015, 09:30
Başarılar. Takipteyim.:cat:

Mamba09
26 Şubat 2015, 09:31
dostum kullanmadığın iphone samsung telefon falan diyorsun :) kullanmadığım iphonem yok. bu sistemi kurabileceğimiz en ucuz telefonu söylersen ondan satın alırım :)

fearlesboyy
26 Şubat 2015, 09:33
gerçekten çok başarılı bir çalısma olur saglıklı calışırs sabırsızlıkla beklıyorum..ihtiyacım olan bir sey

sey_47
26 Şubat 2015, 09:44
Takipteyiz başkan. :cat:

codeprof
26 Şubat 2015, 10:08
Dede inşallah güzel sonuçlar alırsın.

1. Çinden gelen cihazın imei'i değiştirilebiliyor. (eski 10-20 liralık bir telefon alıp, onun imei'ini yeni telefona aktarman daha mantıklı olurdu). Hatta şu piyasada satılan Çakma telefonların da imei değiştirme özelliği var.

2. Telefon'un boşta iken kullandığı güç miktarı aşırı yüksek, Ayrıca android kendine has sebeplerden de data transferleri yapıyor. Telefonun gps'i ne kadar kuvvetli ?

3. 1000. subscriber'a hediye verdiğin gibi Motoru çalana da telefon ediyormuşsun :) o da hayırlı olsun. Bonkör adamsın vesselam.

4. Hem android hem IOS uygulaması yazmışsın. Native uygulama mı ? ikisini de yazmak zaman almıyor mu ?

Takipteyiz...

infernox
26 Şubat 2015, 10:44
Dede helal olsun çok iyi düşünmüşsün.
Cihazı izlerken google maps üzerinden mi görünecek?
Concox incelemeni de bekliyoruz. Teşekkürler.

MrJ
26 Şubat 2015, 10:44
Fakat işte sıkıntı olan şey ebat. Görüp çok rahat atabilir deaktif edebilirler. Turkcellin yeni çıkacak cihazı olduka ufakmış. 1 tlden biraz daha büyük. Saklaması çok daha kolay olur onu

çabanız güzel fakat insanların sorduğu bazı sorular bu tarz sistemlerin sayfalarından siliniyor.Kolay bulunabilen bir aletle hem gps,gsm sinyali yayan cihazı gören hemde bunu bloklayan cihazlara erişim çok kolay.

Silinen Yorumlardan

"Turkcell Tam Burada hizmetiyle ilgili
Nitelikli hırsızlarda 150$'a temin ettikleri bir sinyal karıştırıcı (portatif Jammer) ile sinyal kesildiğinde ne olacak?
Basit bir işlem hırsızlara sistemi etkisiz hale getirecek sınırsız bir süre verecektir.
Sistem kullanıcıya neyin garantisini veriyor ve ürün kullanma kılavuzunda uyarı yer alacak mı?
Bu soruyu soranların yorumları silinerek nasıl bir koruma sağlanır?
Sistemi alacak olanların bunu bilmesi gerekir."

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/03/02/article-2109548-1202049A000005DC-986_468x286.jpg

Eğer Turkcell'in bu hizmetinin sözleşmesinde uyarıcı bir madde olmaz ve insanlara risk belirtilmez ise ilk hırsızlıkta davayı açan maddi,manevi kazanacaktır.

Biyturs_OnSr
20 Mart 2015, 01:32
Dıral Dede, geç olmadan birde Windows Phone için yazarsan seviniriz :)

Sj's
20 Mart 2015, 01:36
Bazi takip cihazlarinin jammer sinyalini algilayip oyle bir durumda da telefonunuza bilgi mesaji gonderdigiyle ilgili bir kac urun gormustum.

Bulursam paylasirim, sadece demokraside care tukenmez diyelim.

Diral iOSluyum ama tam destekliyorum. Dedeye sahip cikalim. Androidden cikmis yangin.

ozkanil
20 Mart 2015, 01:42
vallahii bunun gerekliliği uzun zamandır düşündüğüm birşeydi tebrik ve teşekkür ediyorum çok gerekli bir proje maliyetin uyguna indirgenmesi de daha bir güzel olmuş eline sağlık.. devamını bekleriz

Sj's
20 Mart 2015, 02:12
Bazi takip cihazlarinin jammer sinyalini algilayip oyle bir durumda da telefonunuza bilgi mesaji gonderdigiyle ilgili bir kac urun gormustum. (smsle "senin motorun yanina jammerli biri geldi ben cokuyom pampa" olayi )

Bulursam paylasirim, sadece demokraside care tukenmez diyelim.

Diral iOSluyum ama tam destekliyorum. Dedeye sahip cikalim. Androidden cikmis yangin.

kaanklky
20 Mart 2015, 03:30
Yazılım ve ar-ge kısmına destek sağlamak isterim.

A.Volkan
20 Mart 2015, 09:58
Güzel konu takipteyim!

velizrsln
13 Ağustos 2016, 22:59
çok güzel peki proje hayata geçti mi?

superaytek
14 Ağustos 2016, 11:36
Detay vermicem fakat ben aliexpress te satilan 10 liralik gps sistemini profesyonel olarak kullaniyorum. Arventonun yaptiginin cogunu yapabiliyorum.Turkcell hat takili 3 ayda bir hat kapanmasin diye de 10 lira yukluyom. Baskada bi para vermiyom.Bosuna arac takip sistemlerine para vermeyin biraz arastirin ayrica imei felan da kapanmiyo

atheras
14 Ağustos 2016, 12:14
Detay vermicem fakat ben aliexpress te satilan 10 liralik gps sistemini profesyonel olarak kullaniyorum. Arventonun yaptiginin cogunu yapabiliyorum.Turkcell hat takili 3 ayda bir hat kapanmasin diye de 10 lira yukluyom. Baskada bi para vermiyom.Bosuna arac takip sistemlerine para vermeyin biraz arastirin ayrica imei felan da kapanmiyo

Neden detay vermiyorsunuz

KaskReis
14 Ağustos 2016, 12:23
Ahahaha hayal olmuş :cherry: