PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumda yeniyim....

yiğitcrypton
26 Şubat 2015, 00:31
Merhabalar abilerim ablalarım kardeşlerim.Yaşım 17 Lise son öğrencisiyim.Malum bir hastalıktır motor.3,4 senedir motor sürüyorum 3,5 senedir Yamaha Crypton sürüyorum 4 5 ay öncede yeni Yamaha YBR aldım.Ehliyetimi falan da aldım.Kask ve eldiven aldım fakat şimdi Mont almayı düşünüyorum.250 TL bütçem var.Tavsiyeleriniz nelerdir.

Ayrıca değinmek istediğim bir konu var sizlerinde tavsiyesini alayım.Her gün evden çıkıp okula gidip geliyorum ortalama 7,8 KM yapıyorum.Her gün kaza atlatmaktan artık bir kaç kişiyle kavgaya tutuşacağım.Bu trafikteki canavarlar niye sinyalsiz dönüyorlar veya kuralları çiyniyorlar.Ana yolda 70 KM/H hızla gidiyorum kadın Caddy ile beni görüyor işin aslı kadın tanıdık kadına uzun kısa yapıp korna çalmama rağmen kadın bir anda çıktı önüme mecbur yavaşladım falan.Tavsiyeleriniz nelerdir bu tarz konularda.

İyi akşamlar...

kinqdai
26 Şubat 2015, 00:48
Mont konusunda hiç bi fikrim yok fakat sürücülere çare yok. Tek yapmamız gereken hür dikkat yola ve doğabilcek tehlikelere karşı odaklanmak.
Kazasız belasız sürüşler dilerim.

manofsteel
26 Şubat 2015, 01:02
bu tarz konularda benim tavsiyem;sen sen ol trafikte babana bile güvenme :) http://www.ozenmotor.com.tr/COLOMBIA-MONT-MAVI_1861.html#0 bir de buna bakabilirsin :)

yiğitcrypton
26 Şubat 2015, 10:50
Aynen öyle sıkıntı hiç kimseye güvenilmez trafikte....

CHaTaN
26 Şubat 2015, 10:54
17 yaşında olup 3-5 senedir motor kullandığına göre ehliyetsiz motosiklet kullanıyorsun ve sen o şikayet ettiğin canavarlardan çok daha fazla trafik canavarı konumundasın.

enescanatar
26 Şubat 2015, 10:57
http://www.sahibinden.com/kask-kiyafet-ekipman?query_text=prohel+colombia&sorting=price_asc

burda renkler ve fiyatlar var. 260 liraya kırklarelinde var. pazarlık yap kesinlikle. ben 300 lira diyen yerden 240a aldım. ama şu an benim aldığım yerin ilanı yok.

Darkcity2000
26 Şubat 2015, 11:01
sayet egitim almazsan hatali kullanimlarin kemiklesecek ve sonra duzeltemeyeceksin. Deneyim en kotu ogretmendir, öldürdükten sonra ogretir, surekli kaza riski yasaman normal degil sana abi tavsiyesi..

ozgurk
26 Şubat 2015, 11:07
Foruma hoşgeldin ;) Herşey dikkat meselesi sen kurallara uy uymayanlarıda uyarmaya gayret göster.