PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj ve gaz teli

Uykusuzcorap
25 Şubat 2015, 14:16
Arkadaşlar selam. 2013 model 10 bin km de olan tvs apache m var. Merak ettiğim birşey var. Bu gaz teli ve debriyaj teli nin bitip bitmediğini nasıl anlarız?
Ömürleri ne kadardır? kaç bin km? tabi ki kullanmayla alakalı ama illa bir ortalaması vardır..

Motorumun bakımlarını aksatmıyorum yağ yağ filtresi buji herşeyi değiştirdim kısa zaman önce. Şimdi de arka ve ön fren balatalarını yenileyecem sezona girmeden..

Aklıma debriyaj ve gaz telleri geldi merak ettiğimden soruyorum teşekkürler

ahe
25 Şubat 2015, 14:52
takipteyim bende

ümitersoy
25 Şubat 2015, 15:16
Daha once yolda debriyaj teli kopmuş bir insan olarak sunu soyleyebilirmki debriyaj teli kopmadan 80_100 km arası bazı isretler veriyor. Debriyaj manetinde boşluk oluşuyor,debriyaji sıkarken elinle hissedecegn kıtır kıtır titreşimler oluşuyor. Manette bosluk 4_5 oldgnda anlaki kopacak gidip 15_20 tl ye degistr. Gaz telim daha kopmadi o konuyu bilemiyorum :)

Uykusuzcorap
25 Şubat 2015, 15:28
teşekkürler hocam. bu arada çanakkaledeymişsiniz bende çanakkalede öğrenciyim tanışmak isterim bu forumda çanakkaleden az insan var :)

mtgemlik
25 Şubat 2015, 15:36
Eğer elinden geliyorsa sök telleri temizle yağla öyle tak. Teli söktüğün zaman iki parmağını sıkıştır telin arasına boydan boya bak kopan tel varmı. Dip kısımlarınıda kontrol et. Dip kısımları sağlamsa tekrar taka bilirsin. Yedeklerini alıp motorun sele altına koy, hiç yoktan kafan rahat olur.

ümitersoy
25 Şubat 2015, 18:44
Facebook ta umit ersoy yaz kapak fotogtafinda siyah gt250r i görünce anlaki benim ekleyebilrsn. Zaten çanakkale olunca hemen cikarim baska umit ersoy olduğunu sanmam :)