PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomobilin Aynasına Çarptım

Nikuraya
25 Şubat 2015, 13:09
Arkadaşlar iki kırmızı ışıkta iki araç arasından geçerken dalgınlığıma geldi daha doğrusu çarpmam diye düşünüp biraz hızlı gittim debriyajı tutan elim arabanın aynasına çarptı aynası ileri doğru çıktı geri dönüp düzelttim araç sahibi olayın farkında bile değildi telefonuyla uğraşıyordu bende elimle özür dilerim işareti yapıp uzadım ordan. Bu otomobilin aynası kırılmış mıdır yoksa esneme payı var mı? Birşey olmadığını düşündüm ama şayet kırdıysam diye üzüldüm giderken.

Smyrna35
25 Şubat 2015, 13:24
O aynalar içe doğru büküldüğü kadar dışarıya doğru da bükülebiliyor,meraklanmana gerek yok :)

xxxonepirxxx
25 Şubat 2015, 13:27
emin ol senin düşündüğün kadar araç sahibi düşünmemiştir :cherry:

siyahus
25 Şubat 2015, 13:52
Araç sahibi niye düşünmüyormuş anlayamadım. ortalama bir ayna 300-400 tl den başlıyor. Sen aynayı kırar gidersen o araç sahibi bundan sonra seni yada beni trafikte her gördüğünde düşman bellemez mi ? Dikkat edeceksin nasıl biri senin motorunun grenajını kırıp gittiğinde bön bön bakmayacaksan o araç sahibide öyle bakmayacak boşver de demeyecek. Zaten trafikteki umarsız tüm araç sürücüleri yüzünden hepimiz burada bas bas bağırıyoruz "üstüme kırdı ayı, önüme geçti davar az kalsın kaza yaptırıyodu öküz" başlıklarını forumda bol bol görüyoruz. Saygılı olacağız ki saygı bekleyeceğiz.

DKN
25 Şubat 2015, 13:58
o yüzden dandik araba alıcan. geçer geçer bişey olmaz deyip gaz koluna asılan çok kişi var

Nikuraya
25 Şubat 2015, 14:05
Yerinden kopup aşağı sallanıcak kadar olsa adam canın sağolsun dese bile hasarı ben karşılardım. Geri dönüp düzelttim sağlam gibiydi o yüzden devam ettim ama tabiki ne olursa olsun durmak gerek.

Ayrıca biraz yanlış anlatmışım olay olduktan sonra aracın 1 araç ilerisinde görülebilir şekilde duruyordum aynadan kontrol ettim adam kornaya falan bile basmadı gel diye o yüzden devam ettim

xxxonepirxxx
25 Şubat 2015, 14:26
Araç sahibi niye düşünmüyormuş anlayamadım. ortalama bir ayna 300-400 tl den başlıyor. Sen aynayı kırar gidersen o araç sahibi bundan sonra seni yada beni trafikte her gördüğünde düşman bellemez mi ? Dikkat edeceksin nasıl biri senin motorunun grenajını kırıp gittiğinde bön bön bakmayacaksan o araç sahibide öyle bakmayacak boşver de demeyecek. Zaten trafikteki umarsız tüm araç sürücüleri yüzünden hepimiz burada bas bas bağırıyoruz "üstüme kırdı ayı, önüme geçti davar az kalsın kaza yaptırıyodu öküz" başlıklarını forumda bol bol görüyoruz. Saygılı olacağız ki saygı bekleyeceğiz.

sonuna kadar katılıyorum. ben sadece bu arkadaşın düşündüğü kadar araç sahibi düşünmemiştir demek istedim. önümüze gelenin aynasını kıralım demedim ki arkadaş gerekeni yapmış geri dönüp özürünü dilemiş aynayı düzeltmiş

ozhanhrmann2
25 Şubat 2015, 16:15
arabaların aynaları esnektir ileri doğru dönebiliyorlar kolay kolay kırılmyıorlar :)

Freye
25 Şubat 2015, 16:23
bende dayımın aynasına çarptım ama motorla değil yürürken hiç bir şey olmadı düzelttim ve uzadım :)

pofidik
25 Şubat 2015, 17:05
Bende birgün bisiklet sürerek sahile iniyordum tam bir arabanın yanından geçerken arkadaki araba sürücüleri kornaya basıp durdular kenarda olmama rağmen. bende telaş yaptım çok kenara geldim ve park halinde ki bir aracın aynasına çarptım. Ayna yerinden çıktı düştü. fakat kablolar tuttu tam yere düşmedi. Bir adam geldi büyük bir rahatlıkla naptın sen dedi sizinmiydi özür dilerim falan filan derken para istedi adam 50 tl ver git dedi. Bende davranışlarından vs. bu arabanın bu adamın olduğuna inanmadım arabayı açar mısınız bir dedim anahtar evde dedi. Ruhsatı görebilir miyim dedim oda evde dedi. O zaman getirir misiniz dedim şimdi işim gücüm var onunla mı uğraşıcam dedi bende kusura bakmayın ben bu aracın size ait olduğunu düşünmüyorum dedim ve uzaklaştım dönüp arabaya bakmadı bile. Aman dikkat. Gerçi o günden beri içimde her bisiklet sürüşümde bir tedirginlik var ama...

hakikiteker
26 Şubat 2015, 01:54
Spor tip olanlar hariç neredeyse her arabanın aynasında yaya güvenliği ve aynanın da kolay kolay kırılmaması için geriye doğru bükülme gibi bir emniyeti vardır. Spor tip olanlar da belli bir yükten sonra kendini bırakır ve düşer, yerine tekrar takılır idi yanlış hatırlamıyorsam.

yeknet
26 Şubat 2015, 02:06
merak etme kırılsaydı sesten anlardın. büyük ihtimalle hiç bir şey olmamıştır belki ufak tefek sürtme çizikleri. aynalar hem ileri hem geri katlanabilir.

vader
26 Şubat 2015, 09:18
Acemiyken ben de bir arabanın aynasını uçurmuştum, alıp takmıştık sonra yerine araç sahibi ile beraber.

Kısacası endişelemme, sorun yok. :)

Saygılarımla.

oluroyle
26 Şubat 2015, 10:47
oluroyle :)

selcukcoban
26 Şubat 2015, 10:56

Hocam o arabaya göre değişiyo ya bizde 2007 symbol var 25 tl aynası:D:D

siyahus
26 Şubat 2015, 14:50
Hocam o arabaya göre değişiyo ya bizde 2007 symbol var 25 tl aynası:D:D

Yan sanayidir o :) servis acımıyo çakıyo valla

ALYEDZ
26 Şubat 2015, 15:20
ne mutlu sizin gibi sürücülere

bende aynı kafadayım kul hakkı hiçbirşeye benzemez.

Doğru olanı yapmışsınız sizin bu davranışınızdan sonra adam da ayı eşşek değildir heralde ona göre davranmış bence.

İki sürücüyede 10 üzerinden 10 puan :bestmt:

efendy06
26 Şubat 2015, 23:22
Her arabanın aynası ters yönde bükülmez arkadaşlar. Mesela fordların aynaları terse bükülmez. İçindeki elektrikli ayar dalgası kırılır. Fiyatını tam bilmiyorum ama 300 tlden pahalıdır (stop camı 120 tl) Dikkat etmek gerekir, illaki kaza olur, sonuçta isteyerek olmamış.

mazixxx
27 Şubat 2015, 01:32
geriye doğru esnemiştir ve fordların aynası bükülmez diyen arkadaş ford focus var bizde hemde elektrikli katlanır ayna.istediğinde elle bile zorlayarak her yöne katlanıyor

selcukcoban
15 Haziran 2015, 18:51
yan sanayi 25 orjinal serviste 40 tl :D 4-5 kez değiştirdim şuandada bozuk içerden yön veremiyosun değiştirmeye üşeniyorum valla.

Ve tüm araçların aynaları ileri geri döner bikaç araç istisnası hariç tabi

Sepya
15 Haziran 2015, 19:40
Zaten o aynanın kırılmadığını bildiğinden dolayı önemsemediğini düşünüyorum, burası Türkiye dostum bir şey olmuş olsa kaskını levyeyle parçalarlardı.

hakanens
15 Haziran 2015, 19:46
Eski opel vectra, peugeot 206 ve citroen c2 lerın aynalarından uzak durun. Motor deviren aynası var onlarda. Bizzat denendi :queen:

pcmnyk
15 Haziran 2015, 19:53
Aynayi bosver sana bisey olmasin Dikkat et bida hesabini iyi yapmadan arabalarin arasina dalma sonra aynayi duzeltmek icin geri dondugunde duzeltecek parmaklarin olmayabilir.

Newbie2015
15 Haziran 2015, 20:42
arabasını oraya koymasaymışmış şaka maka eline birşey olmadı umarım ?

RS383
16 Haziran 2015, 00:04
Valla araba kullanırken dar bi yerden geçiyordum yanımdanda araba geçti benim araba focus aynalar birbirine denk geldi vee bff hiç bir şey olmadı :) Merak etme dışa doğru bi esneme payı var hemen kendini düzeltiyor

emrb
16 Haziran 2015, 23:42
aynı olay pazar günü başıma geldi.Belediyenin mavi otobüsüne ışıklarda gaz kolunun topuzuyla vurdum nasıl oldu anlamadım.Yolcular baktı ne oluyo diye bende yerimden kımıldamadım şöföre aynasından baktım hiç haberi yok bastım gittim.belediyenin arabasıyla uğraşılmaz.tek servis parası kesseler motor gider altımdan :cherry: