PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maxiscooter üçlemesi

BesimAga
25 Şubat 2015, 12:29
Selam arkadaşlar,

Şu anki motorum Daelim S3 250 Advance, motorumu satıyorum. Yine maxiscooter alacağım. Fakat bu sefer büyük teker olsun istiyorum. 3 motor arasında kaldım.

Yamaha xmax 250
Kymco Downtown 300i
Kawasaki J300

Kawasaki biraz bütçemi zorluyor ama almışken en iyisini almak istiyorum. Genelde İstanbul'da kullanacağım. Otoban şehir içi karışık. 7 Yıldır motosiklet kullanıyorum.

xmax 20 beygir olduğu için attan inip eşşeğe binmiş olurmuyum diye düşünüyorum. Çünkü şu anki motorum 25 beygir.
J300 ü çok beğeniyorum. Diğer iki alternatiften emin olamazsam onu alacağım.
Downtown ise bir soru işareti sanki çok mu büyük şehir içinde sıkıntımı yaşarım acaba? Bir de olmuşken japon olsun diyorum.

Kafa karıştı motoru sıfır alacağım. Siz motorcu kardeşlerin tavsiyesi çok değerlidir. Bu arada yaş 34 bazen hanımı da alıyorum arkama.

Şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkürler

Darkcity2000
25 Şubat 2015, 12:34
Honda Forza 300 ABS ye bakmani tavsiye ederim , dunyayi gez .. lansmana ozel fiyati ile cok cazip geldi bana

http://honda.com.tr/motosiklet/scooter/forza-abs

https://www.youtube.com/results?search_query=forza+300

mithrelios
25 Şubat 2015, 13:15
selamlar, 300cc scooter almak bence mantıklı değil, 50cc için çok büyük vergi farkı giriyor araya.

downtown 300i ve j300 aslında nerdeyse bire bir aynı motosikletler. kymco kawasaki'ye de üretiyor onu da j300 diye satıyor kawasaki. ufak 1-2 farkı var internetten araştırabilirsiniz.

X-Max 250 iyi hoş kullanıyoruz, çok seviyoruz ama pek de ağırlığını çekebilen bir alet gibi gelmiyor bana. s3 250 kullanmadım ama cidden 25 bg ise, 20 bg X-Max'e düşmek biraz üzebilir (gerçi kişiden kişiye değişir, beklentiye bağlı).

300cc'den dolayı aşırı vergi bindirimi olmasa benim tercihim J300 olurdu. Ancak şu halde benim aleti yine bir maxi scooter ile değiştirecek olsam, sanırım X-Max 400'den yürürüm.

bu arada almışken ABS'ye sahip olan bir tanesini almakta da fayda var, ön freni kitleyip motordan düşme şansını sıfıra indirdiği için özellikle panik frende büyük yararı olduğunu ve verilen ekstra parayı sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum.

logan07
25 Şubat 2015, 14:02
X max 250 abs al. Performans arttırıcı modifiyeyle %10-%20 güç artışı yakalamaya çalış. Diğer alternatiflerden daha ucuza gelecektir. 300 cc leri kafadan ele bence. Otv %38 gerek yok.

zamer
25 Şubat 2015, 14:25
Merhaba ,
2 aya yakin suredir sym maxi400 kullaniyorum.su ana kadar cok sukur hic bir problem yasamadim,sehir ici sehir disi kullanma firsatim oldu.bu modelide degerlendirim derim

Freye
25 Şubat 2015, 17:26
yamaha x max 250 bence