PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask yardım

Brs.
24 Şubat 2015, 23:03
Şu sıralar bolcana topik açtğımın farkındayım. Öncelikle herkese teşekkür ediyorum ilginiz alakanız için.

Konuya gelecek olursak, ben kilolu bir insanım ve haliyle bu kilo kafamada yansımış durumda. Kafa çapım 62 cm yalniz xxl kasklarin kimisi kafama olmuyor, kimisi kafama oluyor ama çok fazla baskı uyguluyor ozelikmle alın tarafıma. Bazı sitelerin beden ölçülerinde 3XL kask bedenlerini gördüm yalniz hic bir kaskta 3xl bedenini bulamadim. 1-2 kaskta kafama tam oturdu ama ceneden acilir kask oldugu icin guvenemiyorum ve almak istemiyorum. Kask icon bütçem 1.200 civari. - + 100 oynar. Sizlerin bildigi bedeni genis yada 3xl olan kask modelleri varmi? Kafama oluyor diye ls2 nin 160 tl lik kaskini almak istemiyorum ama son care ciplak dolasmaktansa bir koruyucu olsun. Simdiden yardim eden herkese tesekkur ederim.

CHaTaN
24 Şubat 2015, 23:13
Ben yanlış bilmiyorsam 62 cm kafa çapı XL modellere bile uyması gerekiyor. XXL kasklar 63/64 diye biliyorum. O zaman sorun kafa boyutunuzda değil kafanızın şeklindedir ve değişik marka kasklara bakarak kafa şeklinize uyan XL yada XXL bir kaskın size uyacağını düşünüyorum

atoprak
24 Şubat 2015, 23:23
Aslında Kaskın biraz sıkması normaldi.. ve bir süre sonra bir miktar açarak biraz daha rahat edersiniz.. önemli olan kafanıza taktıktan 15dk sonra dayanılmaz bir durum yaşamıyor olmanız (yeni kasklar için) diye biliyorum ...

Bildiğim kadarıyla Arai markasının yeni seri kasklarının iç kısımlarındaki ped ler kat kat ve istenildiğinde bir parçası soyularak çıkartılabiliyor... Revzilla daki incelemlerde arkadaş nasıl yapıldıgını gösteriyor... (daha çok yanak pedleri için sanırım)

http://www.araihelmet-europe.com/site/your-comfort/the-right-size/

Eğer kafa şekliniz çok değişik değilse 2XL bencede size olmalı

Brs.
25 Şubat 2015, 10:07
Ben yanlış bilmiyorsam 62 cm kafa çapı XL modellere bile uyması gerekiyor. XXL kasklar 63/64 diye biliyorum. O zaman sorun kafa boyutunuzda değil kafanızın şeklindedir ve değişik marka kasklara bakarak kafa şeklinize uyan XL yada XXL bir kaskın size uyacağını düşünüyorum

Agv, Shoei, Bell, LS2 ve bir kaç tane daha kask denedim. Genelde hepsinide XXL olarak denedim. Ne yapacağımı ciddi anlamda şaşırmış durumdayım. Ekipman bulduk, kask bulamıyorum kafama göre =)

Aslında Kaskın biraz sıkması normaldi.. ve bir süre sonra bir miktar açarak biraz daha rahat edersiniz.. önemli olan kafanıza taktıktan 15dk sonra dayanılmaz bir durum yaşamıyor olmanız (yeni kasklar için) diye biliyorum ...

Bildiğim kadarıyla Arai markasının yeni seri kasklarının iç kısımlarındaki ped ler kat kat ve istenildiğinde bir parçası soyularak çıkartılabiliyor... Revzilla daki incelemlerde arkadaş nasıl yapıldıgını gösteriyor... (daha çok yanak pedleri için sanırım)

http://www.araihelmet-europe.com/site/your-comfort/the-right-size/

Eğer kafa şekliniz çok değişik değilse 2XL bencede size olmalı

Arai denemedim açıkcası. Bir de Arai bakaıym teşekkürler =)