PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jikle Hk.

uur52
24 Şubat 2015, 18:17
Herkese selamlar. Bi süre önce scooterdan vitesliye geçiş yaptım. Motosiklet yolda kalınca bir arkadaş jikleye bakalım diye yanıma geldi oynadı çalıştırdık. Netten jiklenin açık, kapalı olması konusunda biraz bilgi edincim. Ama gördüm ki 3 kademe var yukarı orta ve aşağı. Bu konuda biraz bilgi alabilir miyim sizden ?

cenkito
24 Şubat 2015, 18:29
Herkese selamlar. Bi süre önce scooterdan vitesliye geçiş yaptım. Motosiklet yolda kalınca bir arkadaş jikleye bakalım diye yanıma geldi oynadı çalıştırdık. Netten jiklenin açık, kapalı olması konusunda biraz bilgi edincim. Ama gördüm ki 3 kademe var yukarı orta ve aşağı. Bu konuda biraz bilgi alabilir miyim sizden ?

daha önce kendi motor marka sayfamızda resimli olarak anlatmıstım

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/97268-mondial-150-x-treme-max-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-220.html#post3334420

bursagsli
24 Şubat 2015, 18:29
Motosikleti ilk çalıştırırken [eğer motor soğuk ise] jikleyi en üst konuma al çalışınca jikleyi orta konuma al motor yeterli sıcaklığa ulaşınca jikleyi tamamen kapat

uur52
24 Şubat 2015, 18:38
Çok teşekkür ederim

snappy x
24 Şubat 2015, 22:12
sen jiklesiz çalıştirabilmenin mutluluğunu bilir misin kardaşş:P

igorkem
24 Şubat 2015, 22:18
sen jiklesiz çalıştirabilmenin mutluluğunu bilir misin kardaşş:P

:thumleft:

erensipahi
24 Şubat 2015, 22:36
ilk çalıştırırken en üst konumda biraz gaz vererek motoru çalıştırın farklı bi şekilde çalışacaktır motor biraz ısınınca orta seviyeye tamamen ısınıp rolanti düzelince ise en aşşağı konuma alın eğer ortada veya yukarda açık unutursanız zaten motosikletiniz belli bi deviri geçemicek ve stop edicektir motor sıcakken en aşşağı konumda olmalıdır :cat: