PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otobüsle R25 Getirmek - YARDIM

spxwOw
23 Şubat 2015, 13:37
Merhaba arkadaşlar ben ankarada oturuyorum ve motor almak için 4 5 aydır para biriktiriyorum bilgisayarıma kadar sattım birazda kredi çektim ve şimdi geldik işin sonuna r25 i alanyada bulabildim yarın almaya gidicem fakat otobüsün altında getiricem , otobüsün bagaj boyutu 1.30 motorsiklet 1.23-125 civarı şimdi bana tavsiyeleriniz nelerdir acaba ne kadar ücrete anlaşabilirim özellikle daha önce bu şekilde getirmiş olan arkadaşlarımız banada yardımcı olablirlerse cok sevinirim şimdiden teşekkürler

-ZERO-
23 Şubat 2015, 13:59
Ben commuter tip motosiklet getirmistim bir iki hafta once. Normal bir sekilde bagaja koyup yanlardan cuvallarla sabitleyip gebzeden ankaraya kadar geldim bir sorun cikmadi. Siz bunlara ek olarak motoru bagajin icinde cesitli noktalara baglayabilirsiniz. Bu arada mercedes travego tip araclari tercih edin tasirken.

beyefendi
23 Şubat 2015, 14:01
Başlığı gördüğüm gibi yapmaaaaağ ben sırtımda taşırım diyesim geldi çizilirse falan ne yapacaksın veya olası bi kazada motorun parasını kimse karşılamaz :(

infernox
23 Şubat 2015, 14:03
Otobüsçüler içinde yakıt varsa boşalt diyebilir. Ayrıca tekeri sök diyebilir. Ona göre hazırlıklı ol.
Fiyat olarak şöförle anlaş işte.

mephamd
23 Şubat 2015, 14:04
Travego ile crf taşıdım. Sıkıntı olmaz.

DKN
23 Şubat 2015, 14:04
konu motor olunca telefonunu bile satmaktan çekinme dostum. otobüsün altında getiren bir çok arkadaşımız vardı biraz araştırırsan ayrıntılı fotolarıyla bulursun. (yatırma dik durumda olsun. aynalarını falan çıkar vs vs)

smiles
23 Şubat 2015, 14:13
Motoru otobüs ile İzmir'den Düzce'ye getirdim. Benzin zaten çok az vardı boşalt demediler. Sadece aynalar söküldü. 150 dediler 100 TL'ye anlaştım. İp ile sabitliyorlar. Güzelce kalın naylon veya battaniye ile sararsanız bir sorun olmaz.

Hayırlı olsun.

BatuhanK
23 Şubat 2015, 14:14
Travegoya rahayça sığar r25. Halatlarla sıkıca bağlayın, hiç hareket etmesin. Ne olur, ne olmaz diye de battaniyeyle sararsanız tamamdır

mustafaaytar
23 Şubat 2015, 14:41
r25 yükseklik 113,5 cm Fiat Doblo arkasına sığdırıp Antalya Finike den Muğla Fethiye'ye getirdik. Otobüstede sorun olmaz. fakat sağına soluna dikkat edin iyi sabitleyin. kıpraşmasın üzülürsünüz :) hayırlı olsun..

Blindfire
23 Şubat 2015, 16:06
otobüste taşınabiliyorsa iyi, :)

MD.Murat
23 Şubat 2015, 16:14
sürerek gitmek bana hep daha kolay gelmiştir ama tabii sebepleri vardır illaki.

YouSuffer
23 Şubat 2015, 16:25
Alanyadan ankaraya sürerek getirip rodajıda halledebilirdiniz ama tecrübe 0 ise kötü sonuclar dogurabilir

leon99
23 Şubat 2015, 17:23
Ben 700 km yol getirdim. Trevego otobüslere sığdı. Motorun Hyosung gt 250 R kalıplı bir motor. R25 çok rahat sığar. Ben yatırarak getirdim ve bu sebeple sadece bir takım sinyale mâl oldu bana. Bir kendime bilet bir de motor için bilet kestirdim 2 bilete halloldu.

KaanD
23 Şubat 2015, 17:44
Giderken paraya çok dikkat edin, emeğinize yazık olmasın. mümkünse banka kullanın.

Direk şoförle muhattap olun sonra laf yapmaya kalkmasın. Aynaları söküp iple sabitlerseniz sorunsuz gider. Hayırlı olsun.

MELİH
23 Şubat 2015, 17:55
desenize motorcunun dostu travego ,yolda belde kalsak memlekete dönemesek travego yetişecek anlaşılan..otobüs firmaları olaya uyansa,motosiklet taşımaya bagajın içine özel yer bilem yaptırılar..

OnNumero
23 Şubat 2015, 18:12
Bu yeni çıkan mercedeslerin bagajı çok rahat bi şekilde alır ben cbr250 taşımıştım ankaradan bursaya motor ile bagajdaki demirler arasına üç kat karton sıkıştırdım sonra terminalden çamaşır ipi alıp jantlardan ve göbekten bağlamıştım :)

Nikuraya
23 Şubat 2015, 18:15
sürerek gitmek bana hep daha kolay gelmiştir ama tabii sebepleri vardır illaki.

Rodajdaki motorla o kadar km gitmek saygısızlık olmaz mı r25'e?

burakmetu
23 Şubat 2015, 18:37
Ben r125'i trevego bagajında istanbul - mersin götürdüm. Hiçbişey olmadı benzinini flnda boşaltmadım.

BatuhanK
23 Şubat 2015, 18:56
Rodajdaki motorla o kadar km gitmek saygısızlık olmaz mı r25'e?

Rodajı geçtim şu mevsimde alanya-ankara arası yolda o xxx donar. mecbur donacak

ozkanil
23 Şubat 2015, 20:06
Merhaba arkadaşlar ben ankarada oturuyorum ve motor almak için 4 5 aydır para biriktiriyorum bilgisayarıma kadar sattım birazda kredi çektim ve şimdi geldik işin sonuna r25 i alanyada bulabildim yarın almaya gidicem fakat otobüsün altında getiricem , otobüsün bagaj boyutu 1.30 motorsiklet 1.23-125 civarı şimdi bana tavsiyeleriniz nelerdir acaba ne kadar ücrete anlaşabilirim özellikle daha önce bu şekilde getirmiş olan arkadaşlarımız banada yardımcı olablirlerse cok sevinirim şimdiden teşekkürler

eğer tanıdık varsa alır motoru ben İstanbul adana yapmayı düşünüyorum otobüs bagajında :D ayrıca en yakın antalyadamı bulabildin ?

spxwOw
23 Şubat 2015, 20:40
eğer tanıdık varsa alır motoru ben İstanbul adana yapmayı düşünüyorum otobüs bagajında :D ayrıca en yakın antalyadamı bulabildin ?

aynen kardeşim bir antalyada bulabildim adama hatta kontak basması için izin verdim başkasına satamasın diye o derece hayırlısıyla bir getirseydik motoru bu aksam yola cıkıyorum otobüsle

VESPERA
23 Şubat 2015, 21:43
Arkadaşlar ben de alanya'da bulabildim ve satın aldım. 200 liraya ege nakliyat götürüyor fakat otobüs daha erken götüreceği için tercih sebebi olabilir. kafamı karıştıran tek şey benim aynı otobüs de seyehat edemeyecek olmam. Motoru otobüsle tek başına yollayıp ben uçakla istanbul'a döneceğim. Sizce bu sıkıntı doğurur mu? motor tek başına gitse, çalınma vs gibi durumlarla karşılaşır mıyım diye korkmuyor değilim.

Morphin
23 Şubat 2015, 22:08
Arkadaşlar ben de alanya'da bulabildim ve satın aldım. 200 liraya ege nakliyat götürüyor fakat otobüs daha erken götüreceği için tercih sebebi olabilir. kafamı karıştıran tek şey benim aynı otobüs de seyehat edemeyecek olmam. Motoru otobüsle tek başına yollayıp ben uçakla istanbul'a döneceğim. Sizce bu sıkıntı doğurur mu? motor tek başına gitse, çalınma vs gibi durumlarla karşılaşır mıyım diye korkmuyor değilim.

Hiç kimse hiç bir güvence vermez dostum. Herşey olabilir benden söylemesi. Bin otobüse yanında git.

fearlesboyy
23 Şubat 2015, 22:18
VALLA GETIRMESI SIKINTI DEGILDE KIYABILECEKMISIN O SIFIR MOTORA ...ben gecen hafta vandan hyosung 250r getırdım r25 ondanda buyuk degılya ama ıster istemez bır kac ufak çiziği oldu yada komple alt tarafa sandık tarzı yaparsanız daha saglam olur

cardiacarres
23 Şubat 2015, 22:21
kardes merhaba. bende senın sıkıntını yasadım yazmak ıstedım. oncelıkle bende ıstanbuldan ankara'ya sym joymax 250i getirdim. Ostım ikmalden çıt çıt poset ve sağlam bir ip aldım. Denge topuzlarını, ön camı, sisy barı, aynaları, egzoz korumayı söktürdüm. harem otogarına gittim. iyige sardım posetle motorun sogumasını bekledım. lüks adana diye hatay firması ile anlaştım 50 ben 50 motor olacak sekılde. önce arkasını sonra önünü soktuk. benım motor kalıplı ve yüksek (bana göre :D ) sağlam iplerle direge sabitledik bagajda sağolsun orda abi ankara mı diyen arkadaslar yardımcı oldu onların da motorları varmıs. sıkıntısız!! bir şekilde ankara aştinin önündeki büfede benı ındırdı motoru 3 kısı ındırdık posetleri söktüm ve evime dondüm. Benım ılk deneyımımdı sağ sağlim atlattım :) sanada başarılar! umarım kazasız belasız! ha bu arada benımkınde benzınde vardı. yok dedım ıterek yanına götürdüm otobüsün filan var mı benzın dedıler yok dedım. :)http://hizliresim.com/j4yLqg
http://hizliresim.com/vgjmyO

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

http://hizliresim.com/vgjmyO
http://hizliresim.com/j4yLqg

Şuayyip
23 Şubat 2015, 22:21
Aynı durum benim başımdan geçti istanbuldan samsun a gidecektim tabi motoru otobüsün bağajında götüreyim dedim benden bağaj ücreti olarak 200 liradan aşşağı isteyen olmadı üstelik motoru dik değil yatık götürmek istediler fırsatcılıktan başka birşey değil Harem otogarında gezmediğim otobüs firması kalmadı. Bende bindim gittim samsuna havanın güzel oldugu bi gün git al gel derim. ama kıyafetlerin tam olsun rüzgar yeme boynunu sıkı kapa

cardiacarres
23 Şubat 2015, 22:25
bu arada bende 0 aldım ve mat renk aldım risk i sen düşün :) korkma be usta hiç birşey olmaz ;)

F54
23 Şubat 2015, 22:55
Ben şimdi senin arkadaşın olsa parayı alırım senden satış alır gelirim motora binerek hemde
Bu kadar korkmayın hava soğukmuş sıcak mış sonuçta makina yani bas git hava durumu ona bi etki etmez

cbr1907
23 Şubat 2015, 23:00
Tavsiyelerim:
Travego harici taşımayın,aynaları sökün
Siz de aynı araçta bulunun (Bir sürü ilde bagaj açılacak yanında olmak en iyisi)
Benzini minimum miktarda bırakın.
Şase demirinin ön tarafına doğru motosikleti yükleyin,sıkıca şase demirine bağlayın en az 2 noktadan.(Amaç ani fren yaparsa motosiklet devrilmesin şase demirinden dayı)

EreN!
23 Şubat 2015, 23:03
bende istanbuldan rizeye otobüsle götürdüm motoru. Depoyu boşalt demişleri ama benim ağzına kadar doluydu, boşaltmak için hortum falan aradık ama bulamadık başka çare yoktu öyle aldılar. ama motoru koyarken senin dikkat etmen gerekiyo çizilmemesi için. İple bez alırsın çizilmemesi ve sabit durması için. para konusuda sana kalmış adamlara ne gelse kâr :)

Bune
24 Şubat 2015, 02:13
Arkadaş ben nakit basıcam parayı ona rağmen hiç bir yerde bulamıyorum böyle bulup alanlara da helal olsun diyorum başka birşey değil. Eğer bu yazıyı okuyan bi bayii varsa param hazır la valla çat diye keşi sayıcam eline yok ama motor piyasada :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ergunbilgeha
24 Şubat 2015, 03:40
Alanyadan Konyaya getirttim bende.Superlight 150 yi . Sisy bar ve aynalar sokulunce cok rahat sıgdı.Tabi travego ön bagaj harici olmaz.Zaten sen otogara git onlar senı bulacaklar. 2 adet de camasır ipi al bagla.motora degen yerlere de atkı bere sıkıstır tamamdır.Onlar sıkıca baglar

http://i.hizliresim.com/EVP5MB.jpg (http://hizliresim.com/EVP5MB)
bu şekilde :)

cenx vt800c
24 Şubat 2015, 11:08
merhaba
gecenlerde motorumu Batman dan otobus ıle getırdım.travegoların on bagajı yksek oraya sığabılıyor.arkadasım da 100rr getırdı.oncelıkle yakıt mınımum tutmalısın.govdeyı sar ve yan tarafa bağlanabılıyor.
ben aynaları sokup gıdonu asağıya aldım.ucret olarak mesafee gore değişiyor 200tl odemıstım.
pazarlığı muavınle yap :))

cardiacarres
25 Şubat 2015, 23:00
getirdin mi ne yaptın yorumları alalım ?

emre xt125
25 Şubat 2015, 23:25
ben de urfadan senin motorun küçük kardeşi yzf r125 getirdim. öncelikle aracın travego olmasına kesinlikle dikkat et. yanında ip,koli bandı ve battaniye götür. orada yardım ederler sorunsuzca otobüse yüklersiniz. ipler ile sıkıca bağlayin. motoru vitese alın, fren manetine basili şekilde koli bandı ile bantlayin hiç bi şey olmaz hayırlı olsun.

telike
25 Şubat 2015, 23:54
şimdi kullandığım grom umu arkadaş ankaradan otobüsün altında getirdi. 100 lira para istemişler. sağlam bağladığına emin ol. kırılacak yerlerine dikkat et. aynaları sök. benzini boşalt 1 lt benzin kalsa sıkıntı olmaz ama minimuma indir. battaniye ve spanzet kullan. ambar a da verebilirsin. yine aynı şeyleri uygula.

yanakadam
26 Şubat 2015, 01:30
Büyük sıkıntı ya :( Binmeli gitmeli sanki... İçim içimi yer otobüs her firen gaz yaptığında :) Anamurdan Burdura getirdim geçen 20 ocak da. Anamur-Antalya da hava sıcaklığı 4-5 dereceydi. Antalyadan burdura yaklaşınca -2, -3 dereceleri gördüm. Anamurdan çıktığımda saat 6 felan olmuştu epey geç kalmıştım. Pek üşümedim sandım ama bacaklarım çok üşümüş üst tarafımda birşey yok. Bacaklarım için yağmurluk olaymış iyiymiş :) Elcik ısıtma hayatımı kurtardı diyebilirim.