PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar bildiğiniz chopper türü motosiklet markaları nelerdir?

umutdemir
23 Şubat 2015, 02:22
Arkadaşlar bildiğiniz chopper türü motosiklet markaları nelerdir? Günümüzde Harley Davidson'un Türkiyede satış fiyatları tavanda. Bende chopper Türü motor almak istiyorum. Harley Davidson tarzında fakat daha ucuz ve sağlam, kaliteli chopper markaları biliyor musunuz?

sezerh
23 Şubat 2015, 02:29
Yamaha.. harleye acayip tilt oluyorum :D herkes saglam diyo, tabi saglam olur herseyi eski sistem :D ruhu var diye kapitalist bie oyunla bize satiyo( kitliyolar) sahso dusuncem. Alanlara lafim yok :D

umutdemir
23 Şubat 2015, 02:32
Yamaha.. harleye acayip tilt oluyorum :D herkes saglam diyo, tabi saglam olur herseyi eski sistem :D ruhu var diye kapitalist bie oyunla bize satiyo( kitliyolar) sahso dusuncem. Alanlara lafim yok :D

Dostum Harley Davidson ne boktur bilmem ama tarzı hoşuma gidiyor, adamların klasikliği çok iyi. Ağır abi havasında. :D Harley Davidsondan iyi chopper tarzı bildiğin motosiklet markası varsa söyle de ondan alalım :D

nvrmnd
23 Şubat 2015, 02:47
bütçen nedir?

Berkec.
23 Şubat 2015, 04:14
Sen en iyisi sahibinden e bak arama kriteri olarak sadece chopper de ara Türkiye ye nedense hiç chopper getirmiyolar :farao:

Macit250
23 Şubat 2015, 05:09
Baktı bretondan hayır yok.En iyisi chooper alayım dedi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tt-oguz-motor-tt-custom-local-hero-197325237/detay

sey_47
23 Şubat 2015, 10:00
Kardeş çok marka var. Google'a chopper makes yazarsan bulursun çoğunu.
Mesela ülkemizde güzel motosiklet ler, örnek vermek gerekirse boss hoss, victory, indian, bunlardan bir kaç örnektir.

HAZZILHAR
23 Şubat 2015, 10:57
Kardeş çok marka var. Google'a chopper makes yazarsan bulursun çoğunu.
Mesela ülkemizde güzel motosiklet ler, örnek vermek gerekirse boss hoss, victory, indian, bunlardan bir kaç örnektir.

BOSS HOSS Türkiye'ye ilk kez Sabancılar'ın gelininin sahibi olduğu F&B Otomotiv tarafından getirildi ve çok pahalıydı. Ben Amerika'daki 6 ayımda 2800 cc'lik (8x350cc) bir trike'ını kullandım ZZ4 diye. O zaman 34000$ civarıydı fiyatı yanlış hatırlamıyorsam. Türkiye'de bu model 80 milyar gibi bir ücretle satılıyordu o dönemin parasıyla. Ben Amerika'dayken kiralamıştım motoru aylık 185 $'a ve inanılmaz keyifliydi ama inanın 3 tekerlekli bir araba gibi hareket ediyorsunuz. Motosiklet gibi değil.

Konuya dönecek olursak chopper bir sürü marka ve modelde var. Bütçen neye elveriyorsa yaz ki ona göre tavsiye verelim. Ben şahsen EYPBike'ın Türkiye'ye getirdiği Indian ve Victory'lere hayran kaldım ama fiyatları benim için fazla uçuk.

Eğer Harley-Davidson bir kıstas ise hiçbir şeyi onunla kıyaslamayın çünkü H-D gerçekten ayrıcalıklı bir markadır. Evet eski sistem üretime devam ediliyor, evet şasiler dökme demirden ve hepsi hava soğutmalı (NightRod ve yeni çıkardıkları Street 750 hariç), evet sabahları çalıştıramama durumları oluyor, evet aksesuarları motorla aynı fiyata gelebiliyor, evet camış gibi yakıt tüketiyor ama H-D senelerce marka çizgisini ve ürün gamını bozmayarak bu duruma geldi. Türkiye'de fiyatları Yamaha ayarına çekseler gör bakalım o çamur atanların altında H-D oluyor mu olmuyor mu ? : ) Bu tartışmayı yeniden alevlendirmeyeceğim ama H-D Amerikan Chopper ruhunu en iyi yansıtan markadır.

Şimdi kıyas konumuz H-D ise bir kere seri üretim ağı yaygın olanların içinden tercih edeceksek bu kalite ve görselliğe en yakın marka İngiliz TRIUMPH'tır. Japonlardan YAMAHA ve KAWASAKI yıllarca H-D çizgisinde motosikletler üretiyor. SUZUKI'nin Intruder'ları, HONDA'nın Shadow'ları, BMW'nin artık Türkiye'ye getirmediği R1200 C ve R1200 CL modelleri, MOTO GUZZI'nin bu seneki iddialı cruiser'ları ve unutmadan yerli ilk motosiklet üreticisi olarak seri üretimde çok pahalı ama kişiye özel motosikletler yapan Tarhan TELLİ'nin markası TT MOTOR A.Ş.'nin üretimleri kesinlikle bu fiyat gamında tercih edilebilir durumda pekala ve inanın bu saydıklarımdan pek çoğu H-D'den çok daha kaliteli ürünler ortaya çıkarıyor.

Ama bir isim, bir prestij, bir kültür yakalamak isteyen adam yine Harley-Davidson'dan vazgeçmeyecektir ki H-D'nin ücretleri teknolojisinden ve aracından daha çok bundan dolayı yüksektir. Amerikan markası diye kapitalist yaftasını yapıştırmak kolay. Boss Hoss, Victory ve Indian'lar çok mu ucuz sizce ? Bence Harley-Davidson bu 3 markanın hepsinden ucuz olduğu için bile tercih edilebilir : )

yasdal
23 Şubat 2015, 12:32
iyi niyetle bir cok cevap verilmiş ama yine de soru sorarken en azından ufaktan bi gogıllayıp soralım, milletin de vaktini boşa harcamayalım derim. Sen muhtemelen yuki, çelik, kanuni vs ıvır zıvır soruyorsun, insanlar sorun çok genel olduğundan boss'a indian'a kadar cevaplamış. En kötü sahibinden aramasında chopper seçip bi bakıvermek zor olmasa gerek

Onurhan D
23 Şubat 2015, 12:49
Baktı bretondan hayır yok.En iyisi chooper alayım dedi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tt-oguz-motor-tt-custom-local-hero-197325237/detay

Bu nası bi zevk anlayışıdır :)

DKN
23 Şubat 2015, 13:46
hurda halde yamaha, honda alıp yürütün yada çin malı alıp kesin biçin bobber tarzı bişey yaratın