PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Frenden Gelen Ses

erensipahi
22 Şubat 2015, 21:24
Merhaba arkadaşlar geçen gün uzun bi yola gitmiştim ön disk biraz kirlendi ve her tur attığında bi sürtme sesi geliyordu diskten olduğuna emin oldum ustama götürdüm oda yıkayalım bi bakalım dedi çamurdan falandır diye diski falan yıkadı bi güzel sabunlu suyla bide diski sıkıştırdı falan anahtarla daha sonra denedim ses kesilmedi yapılacak bişey yok dedi bende eve doğru üzülerek gittim takıntı haline geldi o ses dedim ben şu diski bi yağlayım :D ses kesildi kesilmeye ama frenim tutmaz oldu. Tekrar sabunlu suyla falan yıkadım yağı çıksın diskten diye baya bi uğraştım ama eski fren performansını artık alamıyorum ne yapmam gerekiyor seste gelmeye başladı yine :pale:

Mamba09
22 Şubat 2015, 22:01
disk yağlanır mı dostum, balata temizleyiciyle temizle diskini yağı çözülsün frensiz çıkma trafiğe :)

yagiz456
22 Şubat 2015, 22:05
benım disk deliklerindeki paslanma icin wd40 kullanma macerama benzemiş :D gaz yağı dene. gaz yağıyla temizledim düzelme oldu, birde balata spreyi sıkıcam bakalım nasıl olcak.

erensipahi
23 Şubat 2015, 10:11
Temizledim ama eski performansı alamıyorum balata spreyi nereden kaç tl ye temin edicez