PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kymco agility 125 Motorumdaki arıza :)

umuterdogdu
22 Şubat 2015, 17:57
https://www.youtube.com/watch?v=1YGFPLxFfRE&feature=youtu.be

Sinyaller çalısıyor Motor çalışıyormu bakalım Sonra çıkan ses ne bilmiyorum bilginiz varmı benzin denmi karbüratördeki pis benzindenmi bilgim yok bilginzi varsa benim yapabiliceğim bişeyse yardım edermisiniz :))

Yardımlarınızı beklyorum abilerim

erensipahi
22 Şubat 2015, 21:33
Ateşleme yok gibi gözüküyor buji kablosunu sökün tornavida takın bujinin başının içine şaseye yaklaştırıp marşa basın bakalım kıvılcım atıyormu benzin dökülü bi yerde denemeyin sakın ve birde demir aksamlara elinizle dokunmayın 12v çarpılırsınız eğer kıvılcım varsa bujiyi çıkarın buji kablosu takılıyken marşa basıp bujinin tırnağında kıvılcım olup olmadığına bakın eğer kıvılcım yoksa bujiyi değiştirin NGK bujilerden tavsiye ederim

umuterdogdu
22 Şubat 2015, 21:55
Ateşleme yok gibi gözüküyor buji kablosunu sökün tornavida takın bujinin başının içine şaseye yaklaştırıp marşa basın bakalım kıvılcım atıyormu benzin dökülü bi yerde denemeyin sakın ve birde demir aksamlara elinizle dokunmayın 12v çarpılırsınız eğer kıvılcım varsa bujiyi çıkarın buji kablosu takılıyken marşa basıp bujinin tırnağında kıvılcım olup olmadığına bakın eğer kıvılcım yoksa bujiyi değiştirin NGK bujilerden tavsiye ederim

bujinin nerede oldugunu bile bilmiyorum :'( ortalama kaç para bu buji ?

Atakan121
23 Şubat 2015, 00:24
Çeşmede oturuyorum ve burası çok ama çok rutubetlidir. Geçen ay aynı sorunla tamirciye götürdüm. Bende de bu ses vardı. Karbüratöre giden bütün kablolar çürümüş rutubetten. Sorun kablolarla ilgili olabilir.

hakikiteker
23 Şubat 2015, 01:39
Onu bunu bilmem de bujiden çarpılmayın, bir anda 50 kere çakar elinize ::pokey:: Yazın arabanın beyinden çıkan ana kablosunu değiştirdikten sonra elim bayağı yakındayken elektrik yedim, acısını hissetmeden elektrik her yerinizi ürpertiyor sonra elektrik teması olan yere baktığınızda derinin 1sn de birkaç kat soyulduğunu görüyorsunuz. Tecrübeyle sabittir...

erensipahi
23 Şubat 2015, 10:17
Evet benimde başıma geldiği için söylüyorum çarpılmayın eğer motor uzun süredir çalışmıyorsa karbüratörde tıkanmış olabilir tamircinin yolu gözüktü size :D