PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet nası ÇALINIR ?

deniz-caylak
22 Şubat 2015, 00:11
:pl: Başlık biraz Antipatik olsada , anlatılmak istenen motoru çalmak deil çalınmadan korumak,:silent:

Motorumu çaldırmış nacizane bir kullanıcı olarak lafı uzatmadan tavsiye edebileceğim tedbirler;
- ilk başta motoru göstermemek çok önemli , mümkünse arka bahçeye bağlamak veya brandayla üstünü kapamak,
- otopark güzel bir çözüm, ver abi ayda 80-100 lira, motor uyusun mışıl mışıl :-)
- motoru disk veya halat kilitle bağla, motor yerinde durmaz uzar mazallah :-)
- kamera veya ucuza satılan yalancı kameralarla motorun etrafını çevirmek

yorum sizden....

mertdoom
22 Şubat 2015, 00:25
bahçem var
sahte kamera aldım profesyone baya dönüyo ışıklı mışıklı 10 TL :D
disk kilit aldım 5 tl ye yurt dışından :D

bunlar yeter heralde

Freye
22 Şubat 2015, 00:26
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/142244-motosikletlerin-calinmamasi-icin-2-a.html

Darkcity2000
22 Şubat 2015, 00:28
AEA nın Hırsızlık dosyasında görüldüğü üzere piyasa malı kalın kol gibi zincirler peynir gibi kesiliyor.. granit zincirlerden edinmek lazım ammaa 235 euro gordugum kadarı ile onda iz bile çıkmıyor..

kittyhawk
22 Şubat 2015, 00:41
AEA nın Hırsızlık dosyasında görüldüğü üzere piyasa malı kalın kol gibi zincirler peynir gibi kesiliyor.. granit zincirlerden edinmek lazım ammaa 235 euro gordugum kadarı ile onda iz bile çıkmıyor..

O 235 euroluk granit zincirlerin kesilme süresi max 30 saniye. Youtube da videoları var. Ne yazık ki her türlü önlemi alsak da iş biraz şansa kalıyor. kasko şirketleri zaten yanına yaklaştırmıyor. Kapalı, güvenlikli bir otopark dışında çok da yapılacak bir şey yok. Ki bu da sadece evde olunan zamanlar için geçerli. Dışarda motorlarımız gene Allah'a emanet!

CHaTaN
22 Şubat 2015, 00:48
Kilitlere güvenmek bence çok büyük bir hata gibime geliyor. Sonuçta açılamayan kilit yok bu bir gerçek. Burda sadece örnek bir video koydum ama emin olun en kaliteli dediğiniz kilidi de açabiliyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=X1urpX9ptFI

Benim olası kısa süreli bilmediğiniz yelerde bırakmanız gerekiyosa, yürümeniz de gerekse biraz uzak ta olsa size esnafın gözünün önüne bırakmak ve mutlaka bir göz kulak olurmusun diye rica etmek.

deniz-caylak
22 Şubat 2015, 01:04
SAOLUN ARKADAŞLAR,
BENDE Motorumu arka bahçeye koyuyorum , önünüde arabayla kapatıyorum ki aradan yürütmesinler

BAŞINIZA GELMEZ DEMEYİN, SABAH Bİ KALKIYOSUN MOTOR YOOOOOKKKKK :-(

ELLE SÜRÜLEN Bİ MOTOR GÖRÜNCE DURUP SORUYORUM,
BİRBİRİMİZİ KOLLAMAKTA LAZIM,
HATTA POLİSİ BİLE ARAYIP İHBAR ETTİĞİM OLMUŞTUR,
NEDE OLSA CANIM YANDI BİRKEZ :-(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

bahçem var
sahte kamera aldım profesyone baya dönüyo ışıklı mışıklı 10 TL :D
disk kilit aldım 5 tl ye yurt dışından :D

bunlar yeter heralde

KAMERAYI NERDEN ALDIN ?