PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet tavsiyesi

günelyildiz
19 Şubat 2015, 22:28
Selam arkadaşlar uzun zamandır motosikletlere bakıyorum (boyum 184 kilom 70) ama bir turlu hangi tip motor alacagima karar veremedim istediğim uzun yol yapabilecek 100-110 km hız yeterli arada bir arazi tali yol Koy yolları gibi yerlere gitmek hem şehir içinde kullanmak için. Daha önce cup motorum vardı miladini doldurdu simdi daha büyük vitesli bir motor bakıyorum Butcem max 5000-5500 TL ekipmanim tam olmasa da var sizin tavsileleriniz ne olur

igorkem
19 Şubat 2015, 22:41
keşke forumu biraz araştırsaydın arkadaşım ::gazete::

ülgenhan
19 Şubat 2015, 22:43
Bajaj boxer ı övüyorlar. Derbi etx 150 de seçenekler arasında. Kullanıxıları memnun. Araştırın derim.

BatuhanK
19 Şubat 2015, 22:48
alabilecekleriniz kısıtlı, ybr125, cbf 150 gibi motosikletler 90-100 ile yol alabilirler. 110 kısmı şüpheli.
Arazi, köy yolu da dediğiniz için benim önerim size ybr 125 olur. düşse kalksa bir şey olmaz, sağı solu gevşemez, gıcırdamaz.
Onun dışındaki modellere bakmak isterseniz buradan http://www.sahibinden.com/motosiklet/ikinci-el?a269_max=2015&price_min=5000&price_max=5800&a269_min=1950 bakabilirsiniz. Cc arrtıkça yakıt da artacaktır bildiğiniz üzere

günelyildiz
20 Şubat 2015, 00:14
Forumu arastiriyorum değişik modellere stillere bakıyorum ama birde tavsiye alayim dedim tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

alabilecekleriniz kısıtlı, ybr125, cbf 150 gibi motosikletler 90-100 ile yol alabilirler. 110 kısmı şüpheli.
Arazi, köy yolu da dediğiniz için benim önerim size ybr 125 olur. düşse kalksa bir şey olmaz, sağı solu gevşemez, gıcırdamaz.
Onun dışındaki modellere bakmak isterseniz buradan http://www.sahibinden.com/motosiklet/ikinci-el?a269_max=2015&price_min=5000&price_max=5800&a269_min=1950 bakabilirsiniz. Cc arrtıkça yakıt da artacaktır bildiğiniz üzere

Ybr güzel kalitesi malum herkes biliyor arkadaşım da var ama içime sinmedi aynen cbf te ayni sekil sanırım tarzım değil tesekkurler

Murat.K.
20 Şubat 2015, 00:16
Ilk motorunuz olacak ise Sabırlı davranın. Ekipman bütçenizden kısmayın bu hayatınızdan kısmak gibi bir sey ve en önemlisi mutlaka eğitim bütçesi ayırın.

Türkiye'de motor işi çok hafife alınıyor aslında Astarı yüzünden pahalı bir hobi bu. Ekipmanı ayrı dert, eğitimi ayrı dert. Ekipman ve eğitim için neredeyse bir motor parası ödeniyor. En azından şu ana kadar ekipman ve eğitim için ayırdığım Bütçeyi kenara koysa idim bir ninjanın yarı parasını çıkarmış idim ve daha da alacaklarım var. Kısacası bir ninja parası harcamış olacağım bahse konu eğitimlere ve ekipmana

Unutmayın: arabada kaporta ve hava yastıkları var. Motorda ise sadece sizin bedeniniz!

günelyildiz
20 Şubat 2015, 00:29
Bajaj boxer ı övüyorlar. Derbi etx 150 de seçenekler arasında. Kullanıxıları memnun. Araştırın derim.

Derbi güzele benziyor Ona bir bakicam tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Ilk motorunuz olacak ise Sabırlı davranın. Ekipman bütçenizden kısmayın bu hayatınızdan kısmak gibi bir sey ve en önemlisi mutlaka eğitim bütçesi ayırın.

Türkiye'de motor işi çok hafife alınıyor aslında Astarı yüzünden pahalı bir hobi bu. Ekipmanı ayrı dert, eğitimi ayrı dert. Ekipman ve eğitim için neredeyse bir motor parası ödeniyor. En azından şu ana kadar ekipman ve eğitim için ayırdığım Bütçeyi kenara koysa idim bir ninjanın yarı parasını çıkarmış idim ve daha da alacaklarım var. Kısacası bir ninja parası harcamış olacağım bahse konu eğitimlere ve ekipmana

Unutmayın: arabada kaporta ve hava yastıkları var. Motorda ise sadece sizin bedeniniz!

İlk motorum değil 100luk cup motorum vardı gerçi hala var onunla yaklaşık 40bin km falan yaptım ama artik perti çıkmak üzere babama verdim bakkala falan gitsin diye 2 defa kaza yaptım biri köpeğe carptim birinde de araba beni yol kenarına attı .... Ekipmanlarin faydasını çok gördüm eğitim dediğimiz gibi pahalı maalesef ama sizinle ayni fikirdeyim